Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
ungi_358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jan 22, 2019 3:43 pm

Garancija

Napisal/-a ungi_358 To jan 22, 2019 4:12 pm

Pozdravljeni, da razložim mojo situacijo.

Slabe dve leti nazaj, kupimo testni avto, cena 36.000, pb. 8.000 prevoženih km. In takrat se začnejo pojavljati težave. Zelo hitro po nakupu, pokvarjene šobe, peljemo na servis, reklamiramo in popravijo. Mine nekaj časa avto sploh ne vžge (to se zgodi večkrat), uporaba vlečne službe. Peljemo na servis, pregledajo in naj bi bilo vse okej. V dobri veri, da je z avtom vse vredu, gremo domov. Čez nekaj časa, se pri vožnji prižge lučka, da se je voda pregrela, nujno zaustavitev. Peljemo na servis, vse okej, krivi so bili senzorji. No, ko se vse to ponovi že tretjič, se razkurim in pustim avto tam in dokler ne najdejo težave, avta ne prevzamem. Ugotovijo, da je pri 45.000 pokvarjena vodna pumpa. Razlaga: pri teh motorjih je to pogosto. Dobro, zdaj pa bo končno mir. Do včeraj, ko vstopim v avto. Menjalnik zalit z vodo, moker sedež ... v glavnem poplava - moker strop, kaplja malo nad lučjo. Peljem na servis, pustim avto tam. Čez dva dni me pokličejo, da to ni v garanciji. Takrat pa se mi je skoraj zmešalo. Pri dve leti starem avtu, ni v garanciji če toči streha???? Ko misliš, da ne more biti še slabše. Grem na servis, da ugotovimo, kaj narediti. Prižgem avto in avto ne sploh vžge...

Pri avtu je še kup stvari, ki so zelo sumljive, ampak se nam to le zdi - po mnenju serviserja.

Kaj lahko naredim? Verjetno je jasno, da tega avta več ne želim imeti
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Garancija

Napisal/-a mrtwelvetrees To jan 22, 2019 4:20 pm

Dvomim da boš karkoli uspel.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Garancija

Napisal/-a Skyen To jan 22, 2019 4:30 pm

Napiši še za kater avto gre, mogoče se je kdo srečal s čim podobnim.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Garancija

Napisal/-a limas To jan 22, 2019 6:07 pm

Precej nejasnosti glede časovnih terminov v opisanem postu.
Šobe, senzorji... naj bi šle v prvem letu in bi morali spadati pod garancijo.
Po dveh letih šla pumpa, voda v avtu...Kakšna je garancijska doba in stanje servisne knjižice?
Tudi jaz mislim, da ne boš dosegel nič.
Za kateri avto premijskega proizvajalca gre? Sem že hotel napisati, da je pasat, ampak 36.000 e za testnega pomeni 40.000+ za novega.

V tvojem primeru ne bi izgubljal energije in časa z iskanjem pravice pri prodajalcu, ampak bi iskal preverjenega in nepooblaščenega serviserja, da mi avto popravi. Avto bi dal po popravilu v oglas in nikoli več kupoval rabljenih vozil.
Glede kapljanja vode preko luči, stropa, menjalnika preveri, da ni bil karamboliran. V tem primeru, bi z dobrim odvetnikom dosegel svojo pravico.

Obveščaj nas o poteku zadeve in napiši za kateri avto gre, ali vsaj katero avtohišo?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Garancija

Napisal/-a nejc1 To jan 22, 2019 6:44 pm

Oh ja testno vozilo, bog ve kaj so nekateri delali z njim... Za kateri avto se sploh gre? Če je recimo neka podaljšana garancija 2+2, 2+3 ipd. je čisto možno, da podaljšana garancija ne krije določenih karoserijskih popravil, žal...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Garancija

Napisal/-a xxl To jan 22, 2019 6:56 pm

Pa pišuka, kako se lahko nov avto tako kvari? Mogoče je bil pod vodo?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Garancija

Napisal/-a LaMike Sr jan 23, 2019 11:51 am

Če je avto parkiran, kjer je več umazanije (recimo pod drevesom, ob makadamski cesti itd), se radi zamašijo kanali za odtekanje vode. Ti so pri večini proizvajalcev speljani po notranji strani a in c stebričkov (pod tapeto). Ko se zamašijo je rezultat mokra streha, stebrički, prostor za noge, prtljažnik... Ti se načeloma v določenem časovnem oz. km zaporedju čistijo. Pa ne le spihajo ampak obstaja za to posebno orodje.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Garancija

Napisal/-a Robi-77 Če jan 24, 2019 12:05 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Sem mel že kar nekaj avto, vsi so dočakali lepo starost, pa mi s strehe ni nikoli kapljalo oziroma teklo v notranjost. To tud pr Jugtu ni bilo. Glede na ceno 36k EUR za testni avto, ki je zdej star 2-3 leta, pa se to sploh ne bi smelo dogajat. Razen, če je bil avto kaj razbit, pa so streho samo pokitali....
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Garancija

Napisal/-a Kristjan123 Če jan 24, 2019 2:08 pm

Kolega je imel parking pod drevesi pa je bilo treba kar redno pucat če ne si ob prvem dežju imel mokre noge sicer ni teklo iz stropa... zato je treba prvo pogruntat od kje teče noter ... tako da je možno da so zamašeni kanali ne pa nujno nabavna cena avta pri tem ne igra nobene vloge ...
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Garancija

Napisal/-a LaMike Pe jan 25, 2019 7:50 am

Robi-77 je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Sem mel že kar nekaj avto, vsi so dočakali lepo starost, pa mi s strehe ni nikoli kapljalo oziroma teklo v notranjost. To tud pr Jugtu ni bilo. Glede na ceno 36k EUR za testni avto, ki je zdej star 2-3 leta, pa se to sploh ne bi smelo dogajat. Razen, če je bil avto kaj razbit, pa so streho samo pokitali....


Ne bi se smelo dogajati, da so otroci na svetu lačni in bosi... pa so...
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Garancija

Napisal/-a RedBaron Pe jan 25, 2019 8:06 am

Koliko ima avto garancije in kaj vse krije?? Preveri v pogojih garancije, ker podaljšana ni enako tovarniški, določeni sklopi so izključeni!

Ima avto panoramsko oz. sončno streho, ali je klasična kovinska? Za vsak primer, poglej letnice na steklih, mogoče je vetrobransko bilo zamenjano in so bili pri menjavi šlampasti, pa ti na zgornjem robu zamaka.


Za kateri avto pa sploh gre?
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Garancija

Napisal/-a avto fan1308 Pe jan 25, 2019 5:38 pm

Mogoče menjava serviserja? Kaj pa voziš?
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Garancija

Napisal/-a limas Pe jan 25, 2019 7:15 pm

Kot pričakovano je avtor teme mrknil.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Garancija

Napisal/-a esem Pe jan 25, 2019 8:05 pm

Zadnjič je bil prisoten 22. jan. zvečer.
Pri 36000 € vrednem nakupu je kupovat testni avto idiotizem, testni z 8000 km pa čisti kretenizem, tudi zato, ker običajno ni velikega popusta. Za testnega z 8000 km bi morali dobiti vsaj cca 20 % popusta na ceno novega s popusti. Verjetno so dali za testni avto več kot bi dali za povsem novega z nekaj pogajanja. In vse to velja, če bi bil avto brezhiben, vsaj približno.
Zdaj je treba to zelo drago šolo pač požret.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov