Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Kazen za napačno parkiranje ali zafrkavanje redarja?

Napisal/-a avto fan1308 To maj 07, 2019 8:08 pm

Pozdravljeni!
Imam eno malce čudno vprašanje. Sam sem lastnik stanovanja v centru Kopra. Stanovanje oddajam v najem. Stanovanju pripada tudi eno parkirno mesto katerega pa najemnik ni želel izkoristiti saj je doplačal za parkiranje v podzemni garaži. Na istem naslovu imam tudi skladiščni prostor (malce večja klet) katerega uporabljam redko. Za prihod do tam koristim tudi tole parkirišče za katerega imam veljavno dovolilnico še na prejšnje vozilo (C5). Ker vem, da je tam veliko redarjev sem kakšen teden nazaj dal izdelati dovolilnico za novo vozilo. Dovolilnico je potrebno čakati nekaj dni. Zraven sem vseeno dobil list kateri je potrdilo o plačilu dovolilnice in nekakšno začasno dovoljenje dokler ne dobim dovolilnice, kar tudi piše. Imel sem pa nekaj nujnega za naložiti v avto. Seveda me 5 min ni bilo pri vozilu, ko sem prišel pa je bil pri njem redar kateri mi je napisal kazen, da parkiram na mestu brez dovolilnice. Rekel sem, da imam list kateri dokazuje, da imam nekakšno dovolilnico. Sem mu jo pokazal pa pravi ja veljala je do včeraj danes bi morali imeti že stalno. Rekel sem, da žal nisem utegnil amapk njega ni zanimalo. Potem me je vprašal kako sem do sedaj parkiral zato sem mu pokazal in tudi rekel, da je od bivšega vozila. Takoj je začel, da tega ne smem imeti, da je nekakšna zloraba če ni preluknjano itd. in, da imam srečo da je dobre volje. Na koncu me je še vprašal ali tukaj živim in seveda sem odgovoril, da ne amapk, da je v stanovanju najemnik sam imam tule le klet. Potem se je pa razjezil, da tu nimam kaj iskati, da to sploh ni moje kar pa je tudi meni povzročilo, da sem imel malce bolj grob odnos do njega saj me je spravil na obrate. Rekel sem mu, da je stanovanje moja last in sem sam lastnik in da kdorkoli je v njem se ga ne tiče saj je samo tu zaradi parkinga. Sploh ne bom omenjal, da se jasno vidi znak da za dostavo lahko tudi parkiram tule on pa mi odvrne samo če imate dostavno vozilo. Nisem ga več mogel gledati in se prepirati saj se ni zgodilo nič. Rekel sem mu samo še naj mi da tole kazen in gre.

Ve kdo kako in kaj? Sem res primoran plačati kazen zaradi preteka roka za samo en dan? Res, da ni velika kazen ampak vseeno bi lahko kupil 3 dovolilnice za tale denar.

Se opravičujem za daljši post amapk me zanima kako in kaj
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kazen za napačno parkiranje ali zafrkavanje redarja?

Napisal/-a avto fan1308 Sr maj 08, 2019 4:06 pm

Jutri bom šel povprašat.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Ponovna opozorila od istega redarja

Napisal/-a avto fan1308 So maj 11, 2019 10:08 am

Pozdrav ponovno me nekaj zanima. Spet sem šel nekaj iskati (tokrat z dovolilnico) in ko pripeljem tam pride do mene ponovno isti redar in pravi videl sem, da ste si odpeli pas še preden ste se ustavili oziroma odpeli ste se, ko ste zavili v ulico upam, da se ne ponovno in tokrat naj vam bo tole samo opozorilo. Prosim pokažite dovlilnico (mu jo pokažem) in pravi gospod vi pa niste tule pravilno parkiral amapl ste parkiral čez črto pravi, da naj pravilno parkiram in gre naprej. Na koncu je še rekel, da se bova še videla. Zanimivo
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kazen za napačno parkiranje ali zafrkavanje redarja?

Napisal/-a limas So maj 11, 2019 11:12 am

Zaradi dogodka v prvem postu te je radar vzel na piko. Najbolje, da se držiš predpisov in dosledno upoštevaš CPP. Do redarja bodi popolnoma asertiven in te bo čez nekaj tednov pozabil. To je njegov rajon.

Se pravi, da si se glede morebitne kazni v prvem postu izmazal?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kazen za napačno parkiranje ali zafrkavanje redarja?

Napisal/-a sašo5 So maj 11, 2019 3:24 pm

samo res :roll: neglede za katero občino se gre, pa to so debili extra klase, da jih z baterijo pr belem dnevu iščeš, takih bedakov ne spraviš na kup......kriva je pa država, ki jih je zmislila in dala taka poblastila, za nameček 80% jih je z osnovnošolsko izobrazbo.....
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kazen za napačno parkiranje ali zafrkavanje redarja?

Napisal/-a avto fan1308 So maj 11, 2019 6:36 pm

@limas ja izmazal sem šel na občino in povedal, da je bilo dejanje redarja nedopustno saj nima nobene pravice govoriti glede tega čigavo je stanovanje, da nisem plačal dovolilnice (čeprav, če ne plačaš niti potrdila ne dobiš), da o nekakšni zlorabi za katero naj bi se šlo ne govorim. So bili prijazni in se opravičili ponudili tudi, da mi vrnejo denar za nakup dovolilnice sem zavrnil in rekel, da želim samo opravičilo redarja kateri pa je rekel, da je ravnal po zakonu in nima namena se opravičiti...
@sašo5 se strinjam in podpišem pod izjavo pa naj reče kdorkoli kar hoče.
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

3 in zadnja kazen od istega redarja :-)

Napisal/-a avto fan1308 Pe maj 17, 2019 3:44 pm

Pozdrav!
Ponovno isto pridem, do avta tokrat listek na njemu za "napačno parkiranje" poslikam avto. Ob prebiranju kazni opazim, da sem kazen dobil od iste osebe kot 2x prej. Grem direktno na občino, kjer tudi dobijo slike od redarja na katerih se vidi, da je vozilo pravilno parkirano (med črtami in ravno v boksu) kazen se izniči sem pa podal prijavo zoper redarja v ponedeljek izvem več. Sporočim
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kazen za napačno parkiranje ali zafrkavanje redarja?

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe maj 17, 2019 3:52 pm

Madona, če bi mel kamero bi vse tole posnel in ga dal na net, pa naj se gleda gor.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov