Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a matejxx Ne okt 27, 2019 10:38 am

čara je napisal/-a:Objektivna odgovornost lastnika avta-ta mi je všeč. To bi bilo super, pravzaprav. V delavnopravni zakonodaji je delodajalec vedno objektivno odgovoren, če pride do nesreče na delu (ali je podal navodila, poskrbel za zaščitna sredstva, je nadziral situacijo...).

Moralo bi že zdaj biti tako. Da če lastnik avta le taeg nekomu posodi in pride kazen, je njegova dolžnost, da napiše komu ga je posodil in tisti potem poravna stroške, dobi pike etc....Ali pa prijavljena kraja v tistem času ko je bil prekršek storjen (pa spet, ne lažnivih prijav delat). Drugih možnosti enostavno ne bi smelo bit.

Bila je preklemanska sreča, da se ni zgodila kaka tragedija! Tako, da si lahko hvaležna za to dejstvo, dejstvo da je pes OK. In če ste plačali veterinarja, boste pa še kazen (tisti, ki je pač prekoračil).

Tu s ene gre za 10-20 kmh viška...ti se gre za 70kmh viška!


Vse lepo in prav. Toda daj si preberi moj prejšnji komentar. Ti kot lastnik si odgovoren za avto. Posodiš avto nekomu in ta s tvojim avtom nekoga ubije. Ali boš šel ti v zapor, če on ne bo priznal, da je vozil avto? Kako boš pa dokazal, da je bi v avto osebo za katero si rekel, da je vozil?
 
cvalsr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne maj 10, 2009 8:53 am

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a cvalsr To mar 10, 2020 9:15 pm

edit mod
Ne bodi toliko pameten, saj je jasno, kaj pomeni "družinski član". Na staro temo odgovarjaš z žalitvami, le zakaj?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a limas Sr mar 11, 2020 6:28 pm

In kakšen je bil epilog zgodbe?
Avtor naj napiše kako je odločil sodnik za prekrške.
Kot sem že napisal, sodnik za prekrške ne oprošča več, ker se je začelo z zlorabami tega člena. Pravne in materialne posledice trpi lastnik vozila. Reši se le s priznanjem voznika, ki je naredil prekršek. Pri družinskih članih ni težav, pri kolegih in psevdo prijateljih pa se zaplete, ker nočejo priznati krivde. V tem trenutku pa razpadejo tudi najboljša prijateljstva, saj se človek končno prikaže v pravi luči. Žal so takšni časi, ko nikomur ne moreš zaupati.

Poanta teme: nikoli in za nobeno ceno ne izposojaj svojaga avta.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov