Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a DePalmo Sr okt 23, 2019 6:38 pm

Imaš določene odvetnike ki ti "rešijo" izpit. Poguglaj in boš videla če se da kaj narediti, osebno nimam teh izkušenj.

Sem pa tudi jaz že divjal zaradi psa, ampak v naselju vseeno nisem šel toliko ... Lahko bi šel še krepko več kot 110, ampak sem imel v glavi da če me dobi radar bo drago, opravičila pa pač ne, kljub dokaj pozni večerni uri ko je cesta skoraj prazna, otroci pa že spijo. Tako da sem pretehtal koliko sem še pripravljen plačati in peljal temu primerno, ne pa brezglavo divjal.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a maarkec Sr okt 23, 2019 6:41 pm

ja , verjamem da bi za hisnega ljubljencka k je v kriticnem stanju naredili vse, sam , zakon je pac zakon, in to ne bo dovolj za izredne okoliščine, mislim da bo kr odvzem vozniskega in konkretna financna kazen :huh: :huh: :huh:
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a radar Sr okt 23, 2019 7:09 pm

Naredi tako kot ti je @zk_eu napisal. Ti dokazujes, da nisi ti vozila, ne dokazujes pa kdo je dejansko vozil. Imej pa trdne dokaze in ne laži.

Drugače pa ni to nekaj za prehvaliti - 110 na uro pa naselje.

Lp
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a Novinec1968 Sr okt 23, 2019 7:11 pm

Opažam, da sodniki v zadnjem obdobju rajši kot trajni odvzem vozniške prisodijo polno denarno kazen, dajo 18 točk , vozniški pa ti pogojno ostane. V času trajanja pogojne sicer ne smeš dobiti niti ene pike, drugače ti izpit permanentno vzamejo. Upaj da bo tako tudi v tvojem primeru. Lagat sploh ne. Niti veš koliko drugih fotk mogoče še imajo, iz katerih bi se res lahko videlo voznika. Ker praviš da denar ni problem, bo dober odvetnik bistveno povečal možnost, da ne bo nihče izgubil izpita. Na tvojem mestu bi ga takoj poiskal.

PS
Kako je kuža? se je pozdravil?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a Kristjan123 Sr okt 23, 2019 7:20 pm

mnmn je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:
mnmn je napisal/-a:Če imaš dokaz, da nisi vozil, samo podaš ta dokaz in ne rabiš pisati, kdo je vozil avto.

Čeprav 110km/h skozi naselje je popolna norost, in bi vsekakor moral dobiti izredno visoko kazen. Že par dni zapora bi se prileglo. Ker, da zaradi psa ogrožaš, ljudi ob cesti!!!

mihaing , to vsekakor ne drži. Poznam primer, kjer je avto pisan na moško osebo, na sliki pa je bila ženska. Pri podajano pritožbe se je samo napisalo, da se že iz slike vidi, da ni vozil lastnik avtomobila. Nikjer ni rabil pisati, kdo je vozil avto.

In kazen so poslali bozicku predvidevam
.. Kazen dobi lastnik avtomobila ali tisti ki se javi da je vozil. Voznja skozi naselje 110 km/h zaradi psa pa skoda komentarja...


Preden pišeš neumne komentarje o božiču, lahko malo poiščeš po internetu. V Sloveniji je zakonik, pri katerem mora lastnik vozila samo dokazati, da vozilo ni vozil on. To je vse. Ne rabiš pisati, kdo je vozil.

Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

Kolikor sem bral mislijo ta del zakona spremeniti, toda kolikor vem še ta trenutek ta zakon ni bil spremenjen. Če se motim me pa popravite. Vem pa, da je ta primer, ki sem ga napisal šel skozi pred par meseci.

Poznam dva primera iz prakse ko "ni slo skozi" z dokazovanjem da niso vozili. Pa eden od teh je imel prodan avto pa ni bil se prepisan... storilec ni prevzel odgovornosti in kratko je potegnil lastnik vozila.
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a focus_ Sr okt 23, 2019 7:31 pm

zk_eu je napisal/-a:Predvidevam, da si torej že prejela odločbo o prekršku in ne zgolj obvestilo, da se izjaviš o dejstvih in okoliščinah.

Zoper odločbo lahko vložiš zahtevo za sodno varstvo, Kako jo vložiš, v kolikšnem roku in kje, ti piše vse v pravnem pouku. V njej navedi dokaze (priče, listine), ki dokazujejo, da nisi vozila ti. V kolikor je vozilo vozil sorodnik, to povej, vendar se zoper njega nisi dolžna nadalje izpovedati. Tvojo zahtevo bo obravnavalo sodišče in v kolikor bo sodnik presodil, da obstaja razumem dvom, da vozila nisi vozila ti, bo prekrškovni postopek zoper tebe ustavil. Globe v tem primeru ne prejme nihče, če ni moč ugotoviti kdo je vozil.

Močno ti odsvetujem kakršno koli laganje ali ponarejanje listin, ker se boš zapletla, sodniki pa tudi niso ravno neumni kot ljudje mislijo.


Nisem še prejela odločbe o prekršku, prejela sem ravno to obvestilo, ki ga omenjate, naj se izjasnim o okoliščinah.

Kuža je okej, na srečo.

Torej, najbolje je, da se obrnem na odvetnika. V primeru, da izjavimo kdo dejansko je vozil, pa bom spisala spis zoper tega in podala zraven tudi dopis od "krivca". Strah me je tudi ne omeniti, kdo je dejansko vozil, vem da nekaterim je to zadostovalo, nekaterim žal ni...
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a focus_ Sr okt 23, 2019 7:35 pm

Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a sašo5 Sr okt 23, 2019 7:39 pm

Točno tako! Kazen bo pa logično treba plačat.....Važno, da ni točk oz. noben ne ostane brez V.D.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a zk_eu Sr okt 23, 2019 7:40 pm

Novinec1968 je napisal/-a:Opažam, da sodniki v zadnjem obdobju rajši kot trajni odvzem vozniške prisodijo polno denarno kazen, dajo 18 točk , vozniški pa ti pogojno ostane. V času trajanja pogojne sicer ne smeš dobiti niti ene pike, drugače ti izpit permanentno vzamejo. Upaj da bo tako tudi v tvojem primeru. Lagat sploh ne. Niti veš koliko drugih fotk mogoče še imajo, iz katerih bi se res lahko videlo voznika. Ker praviš da denar ni problem, bo dober odvetnik bistveno povečal možnost, da ne bo nihče izgubil izpita. Na tvojem mestu bi ga takoj poiskal.

PS
Kako je kuža? se je pozdravil?


To o čemer razlagaš je popolnoma drugo, ko je jasno kdo je storilec prekrška in slednji sodišču predlaga, da odloži izvršitev prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja. To sodišče ne sme storiti samo, ampak mora storilec podati predlog, izpolnjeni pa mora biti še nekaj drugih pogojev.

V praksi pa je tako kot sicer praviš, da v kolikor se storilec pokesa, prej ni imel nekih večjih prekrškov, opravi zdravniški pregled i. t. d., da sodišča takšnemu predlogu prvič ugodijo.

Kristjan123 je napisal/-a:Poznam dva primera iz prakse ko "ni slo skozi" z dokazovanjem da niso vozili. Pa eden od teh je imel prodan avto pa ni bil se prepisan... storilec ni prevzel odgovornosti in kratko je potegnil lastnik vozila.


Je pač slabo opravil svoje delo. V kolikor bi zadostne dokaze predložil, bi zagotovo šlo skozi. Ti dokazuješ, da prekrška nisi storil in moraš za to vzbuditi razumen dvom, kar pa storiš z dokazi (listine — pogodba, priče). In samo zoper sorodnike se nisi dolžan izpovedati.

Sicer pa OP. Če ne veš kako in kaj, pojdi do odvetnika kot je predlagal @Novinec1968, da ne bo prišlo do zgornjega primera.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a zk_eu Sr okt 23, 2019 8:01 pm

focus_ je napisal/-a:
zk_eu je napisal/-a:Predvidevam, da si torej že prejela odločbo o prekršku in ne zgolj obvestilo, da se izjaviš o dejstvih in okoliščinah.

Zoper odločbo lahko vložiš zahtevo za sodno varstvo, Kako jo vložiš, v kolikšnem roku in kje, ti piše vse v pravnem pouku. V njej navedi dokaze (priče, listine), ki dokazujejo, da nisi vozila ti. V kolikor je vozilo vozil sorodnik, to povej, vendar se zoper njega nisi dolžna nadalje izpovedati. Tvojo zahtevo bo obravnavalo sodišče in v kolikor bo sodnik presodil, da obstaja razumem dvom, da vozila nisi vozila ti, bo prekrškovni postopek zoper tebe ustavil. Globe v tem primeru ne prejme nihče, če ni moč ugotoviti kdo je vozil.

Močno ti odsvetujem kakršno koli laganje ali ponarejanje listin, ker se boš zapletla, sodniki pa tudi niso ravno neumni kot ljudje mislijo.


Nisem še prejela odločbe o prekršku, prejela sem ravno to obvestilo, ki ga omenjate, naj se izjasnim o okoliščinah.

Kuža je okej, na srečo.

Torej, najbolje je, da se obrnem na odvetnika. V primeru, da izjavimo kdo dejansko je vozil, pa bom spisala spis zoper tega in podala zraven tudi dopis od "krivca". Strah me je tudi ne omeniti, kdo je dejansko vozil, vem da nekaterim je to zadostovalo, nekaterim žal ni...


Potem napiši po svoje, da nisi vozila in to podkrepi z dokazi (tu boš imela predvsem priče. Dodaj njihove izjave). Mislim, da je jasno, da moraš napisati kje si v storitvi prekrška bila, tako da zgodbo prepuščam tebi. Predvsem pazi, da boš navedla vsa dejstva in dokaze v svojo korist, ker jih sicer v postopku kasneje ne boš več mogla uveljavljati (kot ti piše na obvestilu). V kolikor je to pretežko, pojdi do odvetnika.

Sicer se je nekaj let nazaj tudi meni zgodilo, da sem prevozil radar (ne toliko kot v tvojem primeru), ko je očeta "zagrabilo v srcu" in sem ga hitro peljal na urgentni center. Takrat sem storitev prekrška priznal in se skliceval na skrajno silo (ni protipravnosti). Sem bil presenečen, da je že mestno redarstvo postopek ustavilo. Pri tebi je drugače, ker se v primeru psa na skrajno silo ne moreš sklicevati.
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a focus_ Sr okt 23, 2019 8:23 pm

Kako pa je v primeru, da torej navedem vse dokaze in priče, v dopisu napišem, da torej ker mi zakon omogoča mi ni potrebno navesti za koga se gre in to zavržejo? Lahko v tem primeru, še vedno potem sorodnik potrdi krivdo?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a limas Sr okt 23, 2019 8:34 pm

Odrasla in zrela oseba z asimiliranim pravnim redom, svoja nepremišljena dejanja prizna in sprejme posledice. Žal pa v času dekadence in splošne mediokritete, vsi iščejo luknje v zakonu.
Na koncu bo šlo nekaj stotakov za odvetnika, pa še za kazen, sodne stroške in ponovno opravljanje izpita. Ne rabimo takega sodstva, če se zmažejo potencialni morilci, ki drvijo 110 po mestu.

60-70 bi še nekako razumel, ampak 110? Kje pa stoji ta radar, če ni skrivnost?
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a focus_ Sr okt 23, 2019 9:48 pm

Okej, nova ugotovitev.. To bi bilo naj slikano v Mariboru, kraj piše Nasipna 72. To tam ni - preverjeno.
Ta avtobusna se nahaja v Malečniku...
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a čara Če okt 24, 2019 7:12 am

So že bili nujni obiski veterinarja, brez takega divjanja skozi naselje-a naj še koga povozim in imam na vesti povzročitev nesreče,smrti?

Zdej pa takole. Naloga vsakega, ki sede za volan je, da tudi prevzame odgovornost za lastno vožnjo, neupoštevanje CPP.... Tisti, ki je peljal 110 kmh naj pač sprejme kazen, saj je vedel za omejitev in jo je zavestno prekoračil. Porkaflek! Kaj je zdaj to neko zmotavanje? Nisi bila ti, prav. Pritožba in napisat kdo je bil, saj je tvoja odgovornost komu si dala avto v uporabo. Ali so tu ga ukradli? Prijava na policijo in vse kar gre zraven...Pozor! Lažne prijave so tudi kaznive cca 500 eur je kazen.

Kako ne maram tega sprenevedanja! . :evil:
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a thunderbolt Če okt 24, 2019 7:51 am

čara je napisal/-a:Kako ne maram tega sprenevedanja! . :evil:

Enako. Danes vsak isce neke luknje, hkrati se pa po moznosti jezi, kako ni nikoli nobeden v tej drzavi za nic obsojen, kljub ocitnim okoliscinam. Sama hinavscina.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a PogachnyK Če okt 24, 2019 11:28 am

Sami Jezusi pa ena Marija v tej temi...
Slika
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a rhino Če okt 24, 2019 12:29 pm

focus_ je napisal/-a:Okej, nova ugotovitev.. To bi bilo naj slikano v Mariboru, kraj piše Nasipna 72. To tam ni - preverjeno.
Ta avtobusna se nahaja v Malečniku...


Dobro, da se ni zgodilo kaj podobnega, kot se je pred letom dni prav na tej ulici.

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/policija-potrdila-zalostno-novico-umrl-je-109147


Bi potem tudi iskala izgovore oz. pomoc tukaj?
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a nejc1986 Če okt 24, 2019 12:42 pm

Thunderbolt, se strinjam. Vsi bi radi enakost pred zakoni in varnost na cesti in nevemkaj, po drugi strani pa nekdo divja 110kmh cez naselje in potem se še isce nacine, kako bi ubezal kazni.

Evo, upam da dobi kazen in da ga le-ta spametuje do te mere , da tega nikoli vec ne naredi. Pri nekaterih stvareh je pac potrebno biti strikten.

Tole pa leti na ocitek , da smo sami Jezusi in Marije tu... Ne, nismo. Ampak nekateri pac obsojamo tako divjanje...
 
w12650
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če okt 09, 2014 2:09 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a w12650 Če okt 24, 2019 12:53 pm

Podoben primer sem imel sam ampak z manjšo hitrostjo-90km/h..avto je bil pisan na ženo ki je za ta čas imela neizpodbiten alibi.Šla sma do odvetnika napisali pritožbo in zadeva je na srečo zapadla.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a lovec1990 Če okt 24, 2019 2:19 pm

vidim da je ljudi tu ki jih vožnja 110km/h čez naselje ne moti kar nekaj in saj veste kako to gre ko se bosta enkrat izmazala zaradi vas koliko časa bo minilo, da bosta poskusila ponovno?
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov