Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a focus_ Sr okt 23, 2019 4:11 pm

Pozdravljeni,
torej, prekršek 110 km/h v naselju, radar, pošta domov s sliko (avto slikan od zadaj).
Avta nisem vozila jaz. Ne bi rada izdala, kdo od članov družine je vozil. Lahko uredim potrdilo, da sem takrat pri sorodniku v njegovem kafiču - ker sem dejansko res.
Ima kdo kaj izkušenj? Mlada voznica...
Lp
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a PogachnyK Sr okt 23, 2019 4:12 pm

Ko dobiš kazen napišeš pritožbo, na kateri napišeš kdo je vozil.

Stane pa ta postopek 90evrov...
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr okt 23, 2019 4:17 pm

Oseba ki je vozila naj napiše dopis da je ona vozila, z vsemi podatki (št. premetne, ....)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a focus_ Sr okt 23, 2019 4:29 pm

In v primeru, če je oseba družinski član? In ne more ostati brez izpita???
 
agisan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 29, 2016 6:13 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a agisan Sr okt 23, 2019 4:37 pm

Hja pač ne voziš 110km/h skozi naselje!!
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a focus_ Sr okt 23, 2019 4:43 pm

Trenutno meni in tej osebi to ne pomaga... Ni izgovor, je pa šlo za urgento stanje (pot k veterinarju, pes je krvavel in je čas psa tudi rešil).
Zato me zanima, če obstaja rešitev za to situacijo. Plačilo kazni ni problem... Le vozniška.
 
scott
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe avg 08, 2008 1:25 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a scott Sr okt 23, 2019 4:52 pm

Moja boljša polovica mi je pred 2.meseci tudi priskrbela 250eur.in 3 pike.ker je vozila 61 v naselju,avto pa pisan name.
dokazovanje,da nisem vozil jaz,bi bilo enostavno predrago,tiste 3 pike bom tudi požaval,,,ampak kazen za 110 bo obcutno večja,posebno ker si mladi voznik,zato se ti še kako izplača navesti pravega krivca ne glede kdo to je.
Gede na vzrok hitrosti,pa bi v tem primeru tudi jaz krepko presegel hitrost
Upam.da se vam izzide kar najbolje
Zadnjič spremenil scott, dne Sr okt 23, 2019 4:57 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a mihaing Sr okt 23, 2019 4:54 pm

Zakonodaja je jasna. Ti si lastnik vozila in moras vedeti kdo je tvoj avto vozil zato na sodišču to nebo palilo o nevednoati voznika.

Ce ne prijavis drugega si avtomatsko kriva ti.

Izrednega stanja hitre voznje ni. Še vozniki resilcev če narwdijo nesrečo plačajo kazen.

Lahka samo najdes nekoga brez izpita in mu placas naj se javi. Tako bo najmanj skode.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a pskoda Sr okt 23, 2019 5:20 pm

Bo pa zelooo velika kazen ker je vozil 110mk/h skozi naselje in to brez vozniškega izpita

Najbolje je vprašat kakega odvetnika
Kolikor jaz vem, če imaš dokaz, da nisi vozila ti ti ni potrebno povedati kdo je vozil ker rečeš, da avto uporablja več ljudi
Lp
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a kseb Sr okt 23, 2019 5:22 pm

Divjanje v naselju, ker je poškodovan pes je, milo rečeno, velika neumnost. Pridobiš malo časa, vendar ogrožaš veliko ljudi. Če bi prišlo do nesreče, bi bilo na tehnici pasje življenje ali pa življenje neke osebe, npr. otroka, ki bi jo skupil.
Kaj je več vredno, ni potrebno debatirati. Izgovori, da se je divjalo zaradi psa, pa bi bili na sodišču in mogoče še v dnevnem časopisju smešni.

Kazen za divjanje v naselju je visoka. Če se ne motim je 1.200 eur in odvzem vozniškega dovoljenja.

Še tole:
mihaing je napisal/-a:Lahka samo najdes nekoga brez izpita in mu placas naj se javi. Tako bo najmanj skode.


Raje ne, ker bo poleg kazni za prehitro vožnjo dodatno še kazen za vožnjo brez izpita in mogoče sledi še odvzem vozila, ker ga je uporabljala oseba, ki nima izpita.

Kako se ravna pravilno veste. Pač sporoči se podatke vozika, ki nosi posledice za svoje ravnanje.
Če denar ni problem se lahko najame kakšnega dobrega odvetnika, ki bo zadevo reševal po pravni poti. Če ste pripravljeni na sodišču lagati in zavajati, z odvetnikom sigurno najdete kakšno rešitev.
lp
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a mnmn Sr okt 23, 2019 5:37 pm

Če imaš dokaz, da nisi vozil, samo podaš ta dokaz in ne rabiš pisati, kdo je vozil avto.

Čeprav 110km/h skozi naselje je popolna norost, in bi vsekakor moral dobiti izredno visoko kazen. Že par dni zapora bi se prileglo. Ker, da zaradi psa ogrožaš, ljudi ob cesti!!!

mihaing , to vsekakor ne drži. Poznam primer, kjer je avto pisan na moško osebo, na sliki pa je bila ženska. Pri podajano pritožbe se je samo napisalo, da se že iz slike vidi, da ni vozil lastnik avtomobila. Nikjer ni rabil pisati, kdo je vozil avto.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a limas Sr okt 23, 2019 5:43 pm

Tole bo šlo po črki zakona. Tisti, ki je vozil, bo ostal brez vozniške, pa še kazen in sodni stroški...

Če pa se bo dejanski voznik - kot praviš - izmotaval, pa bo šla tvoja vozniška.

Za 110 se ne pride skozi.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a dobek Sr okt 23, 2019 5:54 pm

110 v naselju ne bo samo visoka kazen, ampak prenehanje veljavnosti vozniskega dovoljenja (vec kot 100% prekoracitev omejitve)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a lovec1990 Sr okt 23, 2019 6:00 pm

focus_ je napisal/-a:Pozdravljeni,
torej, prekršek 110 km/h v naselju, radar, pošta domov s sliko (avto slikan od zadaj).
Avta nisem vozila jaz. Ne bi rada izdala, kdo od članov družine je vozil. Lahko uredim potrdilo, da sem takrat pri sorodniku v njegovem kafiču - ker sem dejansko res.
Ima kdo kaj izkušenj? Mlada voznica...
Lp


focus_ je napisal/-a:Trenutno meni in tej osebi to ne pomaga... Ni izgovor, je pa šlo za urgento stanje (pot k veterinarju, pes je krvavel in je čas psa tudi rešil).
Zato me zanima, če obstaja rešitev za to situacijo. Plačilo kazni ni problem... Le vozniška.


Glej če je voznik menil, da je pes vreden divjanja po cesti in ogrožati ostale na cesti naj bo še tok pogumen in prizna, da je vozil eno človeško ali pasje življenje ti ne daje nobene pravice ogrožati ostalih ljudi na cesti.

Če si delala legalno v sorodnikovem kafiču bo potrdilo veljalo ampak poglej avto se ni sam vozil.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a Kristjan123 Sr okt 23, 2019 6:02 pm

mnmn je napisal/-a:Če imaš dokaz, da nisi vozil, samo podaš ta dokaz in ne rabiš pisati, kdo je vozil avto.

Čeprav 110km/h skozi naselje je popolna norost, in bi vsekakor moral dobiti izredno visoko kazen. Že par dni zapora bi se prileglo. Ker, da zaradi psa ogrožaš, ljudi ob cesti!!!

mihaing , to vsekakor ne drži. Poznam primer, kjer je avto pisan na moško osebo, na sliki pa je bila ženska. Pri podajano pritožbe se je samo napisalo, da se že iz slike vidi, da ni vozil lastnik avtomobila. Nikjer ni rabil pisati, kdo je vozil avto.

In kazen so poslali bozicku predvidevam
.. Kazen dobi lastnik avtomobila ali tisti ki se javi da je vozil. Voznja skozi naselje 110 km/h zaradi psa pa skoda komentarja...
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a focus_ Sr okt 23, 2019 6:13 pm

Mogoče komu res škoda komentarja, toda se je šlo za psa, ki je družinski član... Tako, da o tem ne bi razpravljala...
Očitno druga, kot da oseba "prizna" krivdo ne bo šlo. Sprašujem za mnenja, ker je moj prijatelj divjal čez naselje, radar, z odvetnikom pa sta povedala, ds ni bil on. Potrdilo je prinesel, da je bil 'nekje', ključ bil doma in da ne ve kdo je vozil. Njemu je zaleglo.
Sprašujem izključno, da vidim kaj veleva zakon.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a zk_eu Sr okt 23, 2019 6:17 pm

Predvidevam, da si torej že prejela odločbo o prekršku in ne zgolj obvestilo, da se izjaviš o dejstvih in okoliščinah.

Zoper odločbo lahko vložiš zahtevo za sodno varstvo, Kako jo vložiš, v kolikšnem roku in kje, ti piše vse v pravnem pouku. V njej navedi dokaze (priče, listine), ki dokazujejo, da nisi vozila ti. V kolikor je vozilo vozil sorodnik, to povej, vendar se zoper njega nisi dolžna nadalje izpovedati. Tvojo zahtevo bo obravnavalo sodišče in v kolikor bo sodnik presodil, da obstaja razumem dvom, da vozila nisi vozila ti, bo prekrškovni postopek zoper tebe ustavil. Globe v tem primeru ne prejme nihče, če ni moč ugotoviti kdo je vozil.

Močno ti odsvetujem kakršno koli laganje ali ponarejanje listin, ker se boš zapletla, sodniki pa tudi niso ravno neumni kot ljudje mislijo.
Zadnjič spremenil zk_eu, dne Sr okt 23, 2019 6:24 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a lovec1990 Sr okt 23, 2019 6:18 pm

focus_ je napisal/-a:Mogoče komu res škoda komentarja, toda se je šlo za psa, ki je družinski član... Tako, da o tem ne bi razpravljala...
Očitno druga, kot da oseba "prizna" krivdo ne bo šlo. Sprašujem za mnenja, ker je moj prijatelj divjal čez naselje, radar, z odvetnikom pa sta povedala, ds ni bil on. Potrdilo je prinesel, da je bil 'nekje', ključ bil doma in da ne ve kdo je vozil. Njemu je zaleglo.
Sprašujem izključno, da vidim kaj veleva zakon.


ampak je pozabil povedat koliko je plačal
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a mnmn Sr okt 23, 2019 6:23 pm

Kristjan123 je napisal/-a:
mnmn je napisal/-a:Če imaš dokaz, da nisi vozil, samo podaš ta dokaz in ne rabiš pisati, kdo je vozil avto.

Čeprav 110km/h skozi naselje je popolna norost, in bi vsekakor moral dobiti izredno visoko kazen. Že par dni zapora bi se prileglo. Ker, da zaradi psa ogrožaš, ljudi ob cesti!!!

mihaing , to vsekakor ne drži. Poznam primer, kjer je avto pisan na moško osebo, na sliki pa je bila ženska. Pri podajano pritožbe se je samo napisalo, da se že iz slike vidi, da ni vozil lastnik avtomobila. Nikjer ni rabil pisati, kdo je vozil avto.

In kazen so poslali bozicku predvidevam
.. Kazen dobi lastnik avtomobila ali tisti ki se javi da je vozil. Voznja skozi naselje 110 km/h zaradi psa pa skoda komentarja...


Preden pišeš neumne komentarje o božiču, lahko malo poiščeš po internetu. V Sloveniji je zakonik, pri katerem mora lastnik vozila samo dokazati, da vozilo ni vozil on. To je vse. Ne rabiš pisati, kdo je vozil.

Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

Kolikor sem bral mislijo ta del zakona spremeniti, toda kolikor vem še ta trenutek ta zakon ni bil spremenjen. Če se motim me pa popravite. Vem pa, da je ta primer, ki sem ga napisal šel skozi pred par meseci.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: 110 km/h v naselju - nisem vozila jaz

Napisal/-a zk_eu Sr okt 23, 2019 6:30 pm

Zakon ni bil spremenjen. Ustavna odločba je glede tega. Ne rabi niti dokazati, dovolj je, da se vzbudi razumem dvom, kar je v pravnem smislu nižji standard.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov