Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Odkupim vaše razbito vozilo

Napisal/-a SkIDiver Po mar 22, 2021 10:56 am

Živjo,

Avto je bil udeležen v prometni nesreči in čaka na popravilo pri pooblaščenem servisu. V vmesnem času pa dobim domov pismo, da odkupi moje razbito vozilo. V pismu ime in telefonska številka potencialnega kupca.
Možakarja pokličem in ga vljudno vprašam kdo mu je posredoval moje podatke. Seveda ne izvem ničesar v pogovoru z njim.

Sedaj pa premlevam ali prijaviti informacijskemu pooblaščencu ali ne. Policija vem, da se v tem delu z njim ne bo kaj dosti ukvarjala. Od vsega pa me najbolj zanima od kje je dobil podatke. Kakšna ideja?
Govoril sem tudi s servisom, ki je dejal, da ni prvi takšen primer in stranke o tem precej pogosto poročajo. Je imel še kdo takšno izkušnjo?

Od vsega me najbolj moti dejstvo, da je nekdo, ki se mu je zahotelo kupiti avto prišel do mojih osebnih podatkov. Menj bi me motilo, če bi v pismu dodal še svoje podatke, da vem kam bi šel lahko na pivo :lol:
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Odkupim vaše razbito vozilo

Napisal/-a MORDOR Po mar 22, 2021 11:07 am

Ja meni se je to zgodilo. In siser po prometni nasreči je avto odpeljala vleka ki je avto shranila ma svojem dvorišču. Ko sem popoldne prišel po nekaj stvari ki so ostale v avtu pa je k meni pristopil en model ki je rekel da si je avto že ogledal in da ponudi zanj toliko. Ampak jest sem človeka vsej fizično videl. In da je to pri tej avtovleki že stalna praksa.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Odkupim vaše razbito vozilo

Napisal/-a limas Po mar 22, 2021 12:12 pm

SkIDiver je napisal/-a:
pa me najbolj zanima od kje je dobil podatke.l:


Dve možnosti: od avtovleke, ki ima tvoje osebne podatke ali od zveze na TP oziroma zavarovalnici, preko tvojih tablic.
To so dobro oblikovana omrežja, ki v praksi funkcionirajo. Glede posredovanja podatkov - ni legalno, ampak pohvalno pa je, da si dobil ponudbo na zelo korekten način.
Ko bi le vedel kako v tej državi potujejo osebni podatki mimo zakona o varstvu osebnih podatkov, bi ti postalo slabo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Odkupim vaše razbito vozilo

Napisal/-a sašo5 Po mar 22, 2021 5:19 pm

joj... :roll: boli te k.... kje je dobil podatke, pač jih je.....ti bi mu povedal ceno, da bi tipa kap in čaoool
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Odkupim vaše razbito vozilo

Napisal/-a SkIDiver Po mar 22, 2021 7:33 pm

@MORDOR ta način bi mi bil osebno bolj všeč kot ta, da nekdo prosto razpolaga z mojimi podatki.

@limas no ja. Korektno bi bilo, da bi možakar napisal notr še svoje podatke, če že. Sicer sem iz IT foha in se ukvarjam ravno s podatki, ampak nimam predstave koliko osebnih podatkov se izmenjuje na takšen način.

Torej v bodoče snamem tablice dol pa bo mir v takih primerih.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Odkupim vaše razbito vozilo

Napisal/-a AssKicker Sr mar 24, 2021 5:54 pm

Bi upal stavit da je podatke posredovala avtovleka.
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Odkupim vaše razbito vozilo

Napisal/-a SkIDiver Po apr 19, 2021 6:55 pm

Ravno v to mal dvomim, ker po logiki zaradi geolokacije ne gre skupaj. Tipa sem namreč našel s pomočjo telefonske po parih drobtinah, ki jih je pustil na netu. Zdej se mu en dan samo še naslikam pred vrati :lol:
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov