Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Martiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe okt 23, 2009 3:38 pm
Kraj: Koper

Radar s službenim vozilom (izjava o vozniku)

Napisal/-a Martiny Pe apr 02, 2021 10:15 pm

Hej. Prejšnji teden me je ujel stacionarni radar s službenim vozilom. Danes mi je šef prinesel pošto, v kateri nas pozivajo, da v 5 dneh posredujemo podatke o vozniku (lastnik vozila je pravna oseba). Mi lahko kdo svetuje, kako naj bi ta izjava izgledala (oblikovno in vsebinsko)? In kaj moram priložiti kot dokaz da sem bila uporabnik vozila v času storjenega prekrška? V dopisu piše najemno pogodbo ali potni nalog - je pogodba o zaposlitvi ok? Hvala za odgovore :mrgreen:
Don't drive faster than your guardian angel can fly.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Radar s službenim vozilom (izjava o vozniku)

Napisal/-a limas Pe apr 02, 2021 10:35 pm

Če se ne ugotovi kdo je bil voznik, plača kazen odgovorna oseba pravne osebe (firme), v tem primeru je to direktor. Za dokazovanje storilca prekrška je dovolj potni nalog. Saj ste ga imeli? Drugače zna skočiti še kakšna FURS/DURS.
Pogodba o zaposlitvi ni relevanten dokument.
Saj vam ni treba pisati ugovora, zato ne rabite nobenih slogovnih in vsebinskih napotkov. Vse je navedeno v dopisu: beri sklep in pravni pouk.
 
MartinID
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr apr 25, 2018 9:37 pm

Re: Radar s službenim vozilom (izjava o vozniku)

Napisal/-a MartinID So apr 03, 2021 8:25 am

V dopisu piše, da priložiš nevemkakšna dokazila... kr neki... meni se je to že zgodilo in je direktor napisal izjavo "V času od - do je imel vozilo v uporabi ta in ta, ki je v podjetju XY zaposlen."

Potem boš pa to isto pošto, kot jo je dobila firma, dobila tudi ti - notr slikca, opis okoliščin, prekrška itd. in v tem pisanju bo tudi navedeno, da je direktor/odgovorna oseba podjetja XY navedel, da si v času storjenega prekrška ti upravljala z vozilom.

Če se s tem ne strinjaš, boš spodbijala... bodisi to, da si upravljala z vozilom, bodisi storjen prekršek... karkoli pač že... imaš pravico do zahteve za sodno varstvo... če se s tem, da si upravljala z vozilom in da si prekršek storila, strinjaš, plačaj polovičko v 8 dneh od pravnomočnosti in to je to.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov