Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a replenish Po feb 14, 2022 7:28 pm

Situacija je taka. Na konec metelkove v Mariboru je pločnik na katerem se parkira že od kar pomnim saj je pomankanje parkir placov v okolici. Na tistem pločniku so pred leti narisali črte za parkiranje in dali tablo "P", tako da so ga spremenili v parkirišče. Vse to je vidno če greš na google street view. Table "P" ni več, saj nevem kdaj so jo uničili ali odstranili, pa črt tudi že dolgo časa niso na novo pobarvali. Črte so delno še vedno vidne, malo so meglene vendar so. Vsi tam še vedno parkirajo.

V nedeljo sem tudi jaz tam parkiral in v ponedeljek zjutro je na vseh avtomobilih obvestilo redarstva in kazen za parkiranje na pločniku !!

Jutri bom vsekakor poklical one telebane na redarstvo in se ustno pritožil pa da vidmo kaj bo. V kolikor ne bo poslušnosti me zanima kaj se bolj splača če sploh kaj:
1. Plačati 40€ polovičke in se pritožit ter zahtevati vračilo kazni
2. Plačati 40€ in pozabit in nikoli več tam parkirat (to ni ravno dobra opcija ker potem je riziko parkirat na 70% površil v okolici saj nikoli neveš kdaj boš dobil spet kazen).
3. Nič plačati in se pritožiti ter upati, da gre pritpžba skozi, da ne dobim potem cele kazi 80€
4. Nekaj tretjega... ? predlog...

Za info o podobnih izkušnjah se zahvaljujem
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a limas Po feb 14, 2022 8:13 pm

https://www.maribor.si/povezava.aspx?pid=5129

Pozanimaj se ali so znak odstranile mestne oblasti ali vandali?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a RedBaron Po feb 14, 2022 8:48 pm

Hja... če se pritožiš in izgubiš, boš plačal polno ceno, pa mogoče še kakšne stroške...

Če tam ni dovoljeno parkirati in se ustno ne boš uspel nič zmenit, je pomoje najceneje plačati polovičko in pozabiti vse skupaj :bere
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a replenish Po feb 14, 2022 9:30 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Tisti se nahaja med bloki na obrobu mesta, daleč od dogajanja. Včasih je bilo parkirišče in zdaj očitno ni več, vendar če so že odstranili znak bi lahko tudi črte pobrisali ali dali znak prepovedano parkiranja ali whatever... Se gre bolj za princip tukaj... kaj naj za vse okoliške place kjer se parkira stalno preverjam ali se je kaj spremenilo?

No zečel bom z lepo besedo in upam da se bo dalo kaj rešit vendar to da se pojavi redar kar tako enkrat vmes kjer ga nikoli ni je tudi kar nekaj... bolj me zanima iz izkušenj drugih kako so kaj bili uspešni pri reševanju podobnih zadev.
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a hnoda Po feb 14, 2022 10:26 pm

Če si dobil 40 EUR polovice, si verjetno dobil kazen za parkiranje na pločniku, na katerem to ni predvideno. Vseeno, če so tam in vidne narisane črte, imaš šanso, če si pustil 1,60 metra prehodne poti za pešce na pločniku. V tem primeru pač trdiš, da si bil v zmoti glede tega ali gre za parkirno mesto ali ne.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a D12J12 Po feb 14, 2022 11:37 pm

Izkušnje iz Kranja mi govorijo, da se z redarji ne da nič zmeniti. Vozila parkirana pred blokom na pločniku 30 let, nikoli težav, ko nekega dne pričnejo lepiti kazni. Pojasnilo, da ni dovolj prostega pločnika. Po treh dneh ko so pričeli kaznovati se spomnim, da so imela vsa vozila zjutraj okoli 5:30 že obvestila, malo čez 14. uro ko sem se vračal domov so bili pa narisani boksi in to na pločniku. V treh dneh so pobrali denar za barvo očitno :lol: .
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a boštjan_01 Po feb 14, 2022 11:48 pm

Če si parkiral 30 let na pločniku, si lahko srečen da si dobil kazen samo 1x. Logična razlaga po njihovi logiki 8)

Kaj ni potrebno plačati sodne takse, da se sploh lahko pritožiš? Vsaj za policijske kazni je tako.
Mislim da so prometni znaki več kot črte. Če je znak odstranjen, niti ni pomembno kdo ga je odstranil.
Pločnik je prvenstveno namenjen pešcem, zakoni se vsake toliko spreminjajo. Če je bilo nekoč legalno parkirišče, ne pomeni da je to za večno. Na občini ti bodo razložili zakaj in kako.
Če gledaš finančno je najbolje plačati 40€. Če se ti gre za načelo in uživaš da ti nekdo živce pije, ti tudi tistih 80€ ne bo problem.

lp
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a replenish To feb 15, 2022 8:09 am

hnoda je napisal/-a:Če si dobil 40 EUR polovice, si verjetno dobil kazen za parkiranje na pločniku, na katerem to ni predvideno. Vseeno, če so tam in vidne narisane črte, imaš šanso, če si pustil 1,60 metra prehodne poti za pešce na pločniku. V tem primeru pač trdiš, da si bil v zmoti glede tega ali gre za parkirno mesto ali ne.


Pločnik je samo za širino avtomobila vendar tam je prehodnost ljudi praktično nična in je pločnik tudi na drugi strani ceste, tako da morebitni peščci imajo več kot dovolj prostora za hojo.
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a replenish To feb 15, 2022 8:21 am

Sem se ravnokar pozanimal na mestno četrt kaj se dogaja in pravijo da tudi oni niso bili nič o tem obveščeni in da so že sklicali sestanek glede situacije ter prosili da naj redarji dajajo samo opozorila in ne kazni.

Znak so baje odstranili nekje v sredini januarja.

Super občina ni kaj...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a kseb To feb 15, 2022 9:04 am

Nekaj časa sem v bližini centra MB parkiral na manjšem parkirnem prostoru, kjer so pozabili narisat črto, ki označuje plačljiv parkirni prostor. Črto so narisali do sosednjega parkirnega prostora, vmes je drevo, dalje, do tega manjšega pa ne. Seveda sem dobil obvestilo od redarstva. Sem jih poklical in pojasnjil vse skupaj. Redar je takoj vedel za katero mesto gre, vendar je po njihovem tolmačenju parkiranje dovoljeno le tam, kjer so table P, drugje pa ne. Fasal sem opomin. Mogoče bi šlo tudi brez opomina, če bi se pritožil.
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a replenish To feb 15, 2022 9:31 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Sem klical one redarje pa pravijo, da ko je enkrat listek le tega ne morejo spremenit v opomin in zdaj moram čakati, da dejansko dobim plačilni nalog na katerega dam ugovor in upam da ugodno rešitev
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a slikar To feb 15, 2022 10:05 am

Meni ga je dal 1x v Kranju pri Globusu, tam kjer so plačljivi parkplaci, sem skočil zraven po kruh, zato tudi nisem kupoval par. listka, cca 5min, pridem ven in listek gor. Zraven lokala stoji en moški, ga vprašam kdaj in kje je redar in mi pove, da ravnokar. Se poženem za njim, ga ustavim in mu rečem, da sem šel po drobiž za avtomat ( kruh sem že odložil prej v avto), me vpraša a ste kupil listek, sem rekel, da sem se pognal za njim, da ga ulovim. Sem pred njim kupil, on mi je pa kazen storniral. Če bi mu rekel, da sem šel samo po kruh bi se najbrž ne končalo tako. :D
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a kseb To feb 15, 2022 12:23 pm

Čisto možno. To je bilo ene 3-4 leta nazaj. Verjetno imajo redarji podoben sistem kot davčna. Lahko se pritožiš, ampak neučinkovito, ker prvo pritožbo rešuje njihov pritožbeni organ, šele drugi ugovor obravnava prekrškovni sodnik. Tam so bolj realni.
Zdaj, če si prepričan, da bo šlo, se izplača, sicer ne, ker odpade polovička, plus dodatno zaračunajo stroške postopka.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a limas To feb 15, 2022 12:33 pm

/.../da ko je enkrat listek le tega ne morejo spremenit v opomin/.../
Z lahkoto lahko spremenijo. To je splošna floskula redarjev, da odpravijo vsak poskus ugovora. Ko je v igri oseba na visokem položaju se postopek v naglici prekine.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni?

Napisal/-a Firediver To feb 15, 2022 2:19 pm

Bo treba v korak s časom!

Redarji že imajo nov sistem (hitrost uvajanja odvisno od občine), kjer redarji na terenu podatke vnašajo neposredno v sistem tako, da je "peš birokracije" čimmanj, pa tudi možnosti spreminjanja podatkov, ko so enkrat v sistemu ni več. Tako, da tudi če ga ujameš, ti redar niti ne more več pomagati. Listek torej ni več podlaga za kazen, je samo še obvestilo na kraju prekrška, da si "v obdelavi" skupaj s dokaznim materialom.

Najbrž se da kaj zmučkati, če si dovolj pomembna oseba, je pa sistemsko zasnovano, da se mučkati ne da. Vsaj z redarjem ne več!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov