Stran 1 od 2
iskušnje s PORAVNAVO v prom. nesrečah080 13 14
Objavljeno: To nov 09, 2004 9:30 pm
Napisal/-a Nejko87
a ma kdo kj iskušen?
a je bolš odwetnika najet?
Objavljeno: To nov 09, 2004 11:31 pm
Napisal/-a leychy
Re: iskušnje s PORAVNAVO v prom. nesrečah080 13 14
Objavljeno: To nov 09, 2004 11:34 pm
Napisal/-a INFINITI
Nejko87 je napisal/-a:a ma kdo kj iskušen?
a je bolš odwetnika najet?
Kokr jst vem tile tipsoni so tim odvetnikov, oziroma več odvetnikov ki dela za to firmo.
Poznam direktorja - sa njim nema šale

Objavljeno: To nov 09, 2004 11:45 pm
Napisal/-a luca
Če maš čas je boljše odvetnika najet, boš več vn dobu. Če pa se ti ne da čakat, te pa se na njih obrni, ne bojo dobli sicer tolko vn kot odvetnik, samo boš pa dobu zlo hitro dnar.
Lp, Luca
Objavljeno: Sr nov 10, 2004 12:02 am
Napisal/-a 20v
Poravnava to full na hitro dela, odvetnik pa si bo več časa vzel, medtem ko oba računata isto, 10% provizije na koncu, se mi zdi. Kolko je poravnava hitrejša, je samo zato ker se prej sprijazni z višino zneska, odvetnik pa bolj vztraja, si več časa vzame.
Objavljeno: Sr nov 10, 2004 12:04 am
Napisal/-a Nejko87
hwala, še kaj?
Objavljeno: Sr nov 10, 2004 2:58 am
Napisal/-a vepar

poravnava računa 10% plus tega jim še zavarovalnica plača.
če vzameš odvetnika dobiš več $$ in ti ni treba njemu nič plačevat. ga plača zav.
Objavljeno: Sr nov 10, 2004 10:35 am
Napisal/-a Disco39
Jest mam s Poravnavo slabe izkusnje. Oziroma zelo slabe izkusnje.
Na zacetku so se ukvarjali z vsemi vrstami poravnav ne samo avtomobilskimi in tako sem s svojim primerom - padel sem na spolzkih stopnicah v klub Papillon, kjer ni bilo strehe in je pac moker les naredil enak ucinek kot led
Sel sem na urgenco, kjer so mi dali gips, takoj nato pa na Poravnavo d.o.o. Na zacetku so naredili enkraten vtis. Rekli so mi, naj pocakam do konca zdravljenja, naj prinesem koncne izvide in takrat naj bi zagnali postopek proti omenjenemu klubu. Stvar se izpeljal, prinesel zahtevane dokumente (s tem, da sem pri njih podpisal pogodbo o 10% proviziji na izterjani znesek s klavzulo, da sem jim dolzan 20k sit, ce zadeve ne bo mozno izpeljati). Naslednji klic z njihove strani je bilo vprasanje, ce bi sel jaz se k neodvisnemu zdravniku na pregled in sem privolil. No, tukaj se pa stvar zacne ali konca ce hocete. Po tem telefonskem klicu ni bilo nic vec. Jaz sem lepo cakal dva meseca in jih nato poklical. "zadeva je v postopku" mi je govorila gospodicna na drugi strani, ki se se predstaviti ni znala, prav tako cez stiri mesece in tudi cez pol leta. Prakticno sem ze pozabil, da se je karkoli sploh zgodilo, pa me en dan klice nek gospod, da bi oni stvar ze resili, pa ne vedo kdo je lastnik kluba in pri kateri zavarovalnici je klub zavarovan za primer take nesrece in da se jim zdi malo za lase vse skupaj privleceno in da... HALO!!! A nisem pred pol leta podpisal pogodbe za resevanje mojega primera z vami? "ja to je res, ampak..." nalaganje kako stvar verjetno ne bo sla skozi in bla bla bla. Tukaj se mi je strgalo. Razocaran/besen sem poklical se enkrat na Poravnavo, zahteval vse dokumente po posti nazaj in zelel da unicijo pogodbo. Po 2 letih se nic od njih.
Mo vtis: Nesposobni kao pravniki s kao neodvisnim zdravnikom, ki ne obvladajo niti birokracije s svojimi papirji, kaj sele, da bi korektno zastopali svoje stranke. Pa ni malo ljudi s takim mnenjem.
LP, Tomas
Objavljeno: Sr nov 10, 2004 11:03 am
Napisal/-a Dugi7
Še vedno je bolš odvetnika najet, če nimaš sam ta pravega pravnega znanja (beri: če nisi odvetnik) Zihr boš več pokasiral, pa manj časa zapravil!
Objavljeno: Sr nov 10, 2004 11:44 am
Napisal/-a GorazdO
Nejko - maš PM...
Objavljeno: So nov 13, 2004 12:53 pm
Napisal/-a Yagi-san
Jebeš poravnavo---ODVETNIK je rešitev!!!
Objavljeno: So nov 13, 2004 1:04 pm
Napisal/-a Templar
tisti ki delajo za poravnavo sploh niso odvetniki. to kar tam kao delajo odvetniki na zavarovalnici urejajo navdi referenti...
Objavljeno: Sr mar 30, 2005 10:21 pm
Napisal/-a Foto Jovo
prosim pomoč!
Sem mel prometno z motorjem jst nism bil nc kriv zdej sm pa sel enmu k se ukwarja z odskodninami in mi je rekel da bova podpisala pogodbo da mu jst dam na koncu 120.000 SIT kolikor pac dobim pravi da bom dobu okoli 400.000 do 500.000 a mi bo se zavarovalnica trgala dodatnih 10% ?
Men se zdi da je to malo prevec dnarja da mu jst dam ali ne?
Kaj mi vi predlagate? Sam res nocem na koncu da mi bo od 400 oz 500 nakazanih samo 300.000 SIT oz manj!
Objavljeno: Če mar 31, 2005 7:24 pm
Napisal/-a AgitatoR
Ne se ment za noben fiksen absoluten znesek.
Zmen se za procente. Pol naj se pa on potrud. Več bo izterjal, več bo v njegov žep kapnilo.
Objavljeno: Če mar 31, 2005 7:30 pm
Napisal/-a cRaZY
Samotar je napisal/-a:Ne se ment za noben fiksen absoluten znesek.
Zmen se za procente. Pol naj se pa on potrud. Več bo izterjal, več bo v njegov žep kapnilo.
Saj je ze nekje zgoraj pisalo... odvetniku ni treba dati NIC, ker njih placa zavarovalnica in to dobro!! JE pa res, da je mal tezko najdt tolk fer odvetnike, da bodo to povedal... mogoce bi se jih dal kaksno inspekcijo poklicat? ceprav dvomim da bi bilo kaj iz tega:)
Kar se pa kluba iz prvega posta tice... verjetno so se zmenili, da jim lastnik kluba placa VEC kot bi dobili od tebe, obenem pa se s tem delno zavaruje nadaljnih tozb. Tako je v nasi pravni drzavi

Objavljeno: Če mar 31, 2005 7:52 pm
Napisal/-a krt206
Probi z arbitražo, cenej pa hitrej, k pr odvetnikih se zna vse vlečt, pr arbitraži je pa en pogovor, in to je to
preber si mal:
http://www2.zav-triglav.si/stran.asp?id=604
Objavljeno: Če mar 31, 2005 9:06 pm
Napisal/-a Foto Jovo
Fantje jst poznam enga k se ukvarja s temi odskodninami ampak NI odvetnik tko da mu zavarovanica ne bo nc dala dnarja! On men nebo vzel nobenih procentov, samo 120.000 SIT mu bom mogu na koncu dat! Ce pogledat da bi sel odvetniku in bi naprimer on zame povleku 300.000 bi jst mogu dat vseeno 120.000 +10% tko bi pa dal samo 120.000! Ne vem kok je varn to!
Kaj vi mislite?
Hvala za enkrat!
Lp Jovic
Objavljeno: Če mar 31, 2005 10:40 pm
Napisal/-a Vuso
BY_JOVICH je napisal/-a:Fantje jst poznam enga k se ukvarja s temi odskodninami ampak NI odvetnik tko da mu zavarovanica ne bo nc dala dnarja! On men nebo vzel nobenih procentov, samo 120.000 SIT mu bom mogu na koncu dat! Ce pogledat da bi sel odvetniku in bi naprimer on zame povleku 300.000 bi jst mogu dat vseeno 120.000 +10% tko bi pa dal samo 120.000! Ne vem kok je varn to!
Kaj vi mislite?
Hvala za enkrat!
Lp Jovic
Lej ti si to mal zakompliciru al pa jaz ne zastopim čist dobr.on zate povleče 300.000 in bi mu dal 120k pa še 10%? kaj teb ni jasn?!
če ti odvetnik povleče 300 jurjev mu daš ti 10% in to je 30 jurjev in zdravo.ti z zavarovalnico nimaš nič.ona da odvetniku nek znesek, ki pa s tvojimi 300 jurji nima nič.ta denar za zavarovalnico ne gre od tvoje odškodnine.
res maš fajn poznanstva da ti kasira 120 jurjev vnaprej.lahk ti pa tudi jaz zrihtam to.daš meni 100 jurjev ostalo je pa tvoje???dej mal pomisl pust take mešetarje pr mir.
lp
Objavljeno: Če mar 31, 2005 11:27 pm
Napisal/-a Foto Jovo
jst njemu samo 120k nebo on men nc procente racunu!
Ja a ni tko da ko zavarovancica določ kok boš ti dobu npr. 500k pol ona odbije 120k za odvetnika tko da mas ti nakazan 380k pol morš pa še dat 10% odvetniku (tko si jst to predstavljam)
Ali je to tko da uno kar bi mogla zavarovanica izplačat odvetnika ne gre preko moje odskodnine tko da od 500k gre samo 10% za odvetnika?
Ker kolko jst berem vase primere eni jamrajo da jim odvetniki sploh niso povedat za unih 120k k dobijo od zavarovalnice in pol temu primerno dobijo manj nakazan po vrhu pa se morjo dat 10%

!
Objavljeno: Če mar 31, 2005 11:37 pm
Napisal/-a AgitatoR
Lej ti daš procente odvetniku. Če odvetnik pokasera poleg tvojih procentov še od zavarovalnice to ni tvoja stvar. Ti bi kr enmu dal 120K, ta bi iztirjal 200K in bi ti dobil celih 80K. Če bi šel pa na procente pa 180K.