Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a uros11 Če okt 09, 2014 2:34 pm

Moskva je napisal/-a:Torej koga oni tam varujejo sredi noči ne vem
Jaz sem bil tam. Me nisi videl? Varujejo nas pred takimi kot si ti.
 
sasokos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če maj 23, 2013 8:28 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a sasokos Če okt 09, 2014 2:39 pm

uros11 je napisal/-a:
Moskva je napisal/-a:Torej koga oni tam varujejo sredi noči ne vem
Jaz sem bil tam. Me nisi videl? Varujejo nas pred takimi kot si ti.


ti ti šaljivec ti :o
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a xalfist Če okt 09, 2014 2:42 pm

sasokos je napisal/-a:Pozdravljeni,

včeraj sem na Ljubljani ob 21:30 uri prevozil dvojno polno črto v popolni temi in popolni prazni cesti. Nakar se je po 150 metrih za mano pripeljal policijski avto brez interventnih luči, še bolj natančno po treh ulicah kasneje in me ustavil. Iz avta je pristopila do mene policistka in me takoj napadla z opozorilom, da sem prevozil polni črti brez, da bi mi objasnila kje se je to zgodilo. Prav tako niso imeli tehničnih naprav, da bi mi lahko dokazali. Sledilo je pihanje z 0,00 promila ter izdaja plačilnega naloga, katerega nisem hotel podpisati. Možnosti za razjasnitev nisem imel. Kaj lahko storim v mojem primeru?

hvala za odgovore

lp


Lahko se pritožiš samo tvoja beseda proti policijski je kot kamen proti diamantu. Sam sem se pritožil podal na sodišču slikovne dokaze in obrazložitev tako da bi še butalci razumeli, ampam ta dokaz je bil kakor zrak. V sodbi so vse ignorilali podali pa samo to da je policist imel prav oz da je presodil prav. Ampak on je presodil le z besedami, jaz z slikovnim gradivom pa je njegova (dobesedno laž)obdrzala. Tak da če te ustavijo in podajo kazen placas pa je toto.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a a4 Če okt 09, 2014 2:47 pm

industrijska cona ? le kako bi lahko bilo tam več kot 50km/h, saj se pa ja morajo tovornjaki vključit v promet ali avtomobili.

zdaj se pa ti vključi v promet ko mimo tebe vozijo z 90km/h

predlagaš neko obdobje ko omejitev ne bi veljala ? recimo med 22uro in 4 zjutraj se vsepovsod kjer je omejitev 50 lahko vozimo 80 ?

policija izvaja meritve tam kjer se najpogosteje kršijo saj s tem želijo vzpostaviti red

bodi srečen da te je ustavila policija in 250€ kot pa prometna nesreča s posledicami za tvoje telo ali bog ne daj koga drugega

za študente bi pa kazni morale biti še višje...

previdno na cesti
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a uros11 Če okt 09, 2014 2:54 pm

sasokos je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:
Moskva je napisal/-a:Torej koga oni tam varujejo sredi noči ne vem
Jaz sem bil tam. Me nisi videl? Varujejo nas pred takimi kot si ti.


ti ti šaljivec ti :o

:DDD
 
sasokos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če maj 23, 2013 8:28 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a sasokos Če okt 09, 2014 2:55 pm

xalfist je napisal/-a:
sasokos je napisal/-a:Pozdravljeni,

včeraj sem na Ljubljani ob 21:30 uri prevozil dvojno polno črto v popolni temi in popolni prazni cesti. Nakar se je po 150 metrih za mano pripeljal policijski avto brez interventnih luči, še bolj natančno po treh ulicah kasneje in me ustavil. Iz avta je pristopila do mene policistka in me takoj napadla z opozorilom, da sem prevozil polni črti brez, da bi mi objasnila kje se je to zgodilo. Prav tako niso imeli tehničnih naprav, da bi mi lahko dokazali. Sledilo je pihanje z 0,00 promila ter izdaja plačilnega naloga, katerega nisem hotel podpisati. Možnosti za razjasnitev nisem imel. Kaj lahko storim v mojem primeru?

hvala za odgovore

lp


Lahko se pritožiš samo tvoja beseda proti policijski je kot kamen proti diamantu. Sam sem se pritožil podal na sodišču slikovne dokaze in obrazložitev tako da bi še butalci razumeli, ampam ta dokaz je bil kakor zrak. V sodbi so vse ignorilali podali pa samo to da je policist imel prav oz da je presodil prav. Ampak on je presodil le z besedami, jaz z slikovnim gradivom pa je njegova (dobesedno laž)obdrzala. Tak da če te ustavijo in podajo kazen placas pa je toto.



Predvidevam, da je zakon tako napisan, da prav nič ne ščiti navadnega državljana in ni nobenega zadoščenja na sodišču. Ne razumem, kako je videnje policajev dokaz? Ali je treba imeti odvetnika, da se lahko z vso močjo upreš na sodišču?
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a primozek68 Če okt 09, 2014 5:58 pm


včeraj sem na Ljubljani ob 21:30 uri prevozil dvojno polno črto


End of story. Če si jo,si jo. Ne se mešat med krivoobtožene.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a xalfist Če okt 09, 2014 6:32 pm

Ja glej mene sta ustavla z provido ne da bi me posnela - zakaj , ker nista imela kaj posnet. Pol predlozis vse mozne dokaze, a policaj pove kontra slikovnim dokazom ki jih ima sodnica v roki in to uposteva, kot da dokazov ni. Pol se vprasa zakaj sploh provide imajo ce itak posnetka ne rabijo.
Ok zaj če si res prevozil jebat ga, pol te je ze mogla videti in očitno je to dovolj. Kolk pa moras placat, kolk tock?
Alfa romeo 147
 
sasokos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če maj 23, 2013 8:28 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a sasokos Pe okt 10, 2014 10:20 am

160 orlov, polovička 80 !
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a xalfist Pe okt 10, 2014 8:30 pm

Eh za to se ti ne splaca placaj pa bo. Jaz sem imel cifro 1500e... ne po moji krivdi.
Alfa romeo 147
 
Dursum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To apr 29, 2014 7:02 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Dursum Po jan 23, 2017 8:36 am

Živjo,

če pred tebe s stranke ulice zapelje avto in te izsili. Ti odreagiraš in zapelješ levo čez polno črto. Si v tem primeru storil prekršek ali ne?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a danci1973 Po jan 23, 2017 11:08 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Da.

Sem bil v podobni situaciji, le da sem se jaz umaknil desno (mene je izsilil z leve) na pločnik in pri tem prebil gumo. Ta drug voznik je seveda odpeljal, jaz sem dobil kazen zaradi vožnje preblizu desnega roba, z iskanjem drugega voznika pa se policaji sploh niso ukvarjali (itak mu najbrž ne bi mogli ničesar dokazat, prič pa tudi ni bilo prav veliko, pa še tiste, ki so bile, niso čakale skoraj eno uro na policaje).

Iz tega sem se naučil dvoje - eno je, da se je (včasih) 'bolj prav' zaleteti kot pa preprečiti trk z drugim vozilom, drugo pa, da če refleksno odreagiraš in preprečiš konkretno nesrečo, pa imaš samo ti škodo, ne kliči policije, ker bo samo slabše zate.
 
Dursum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To apr 29, 2014 7:02 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Dursum Po jan 23, 2017 11:55 am

Hvala, ker sem bil kaznovan in bom raje plačal.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a vipe5s Po jan 23, 2017 12:18 pm

In kje je bil policaj, da ni videl celotne situacije?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a RedBaron Po jan 23, 2017 8:53 pm

Če se ne motim je tako, da (vsaj včasih je veljalo tako, ker je sorodnik imel ene 10 let nazaj takšno situacijo), če se umikaš in pri tem ne pride do stika med vozili, ti pa pri tem zapelješ s ceste (ali kako drugače poškoduješ vozilo), gre v bistvu za prometno nesrečo z enim udeležencem in kriv si, jasno, sam...

Tako da včasih se je morda res bolje zaleteti kot preprečiti karambol... ampak, ko v praksi "zagusti" pomoje vsak (ali vsaj velika večina) rešuje situacijo in ne razmišlja o tem, ali bo dobil povrnjeno morebitno škodo. Še posebej, če nasproti "pride" en konkreten šleper :vrum
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov