Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Komarček Ne apr 22, 2012 10:28 pm

Ja se strinjam. Pravljice za lahko noč. Nekateri so zvezdniki zgleda in jim ni treba nič plačati. :D
 
Verbatim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po mar 19, 2007 7:20 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Verbatim To apr 24, 2012 7:49 pm

Komarček je napisal/-a:Npr nekdo pelje v naselju 100km/h sepravi 50 čez omejitev ter ga ujame redarski radar namontiran recimo v Kangooju. Nekdo mi lapa, da se napiše pritožba, ki jo pošlješ redarjem in ti ni treba plačati. Meni se to zdi tako privlečeno za lase da res ni, tip mi nabija, da on to že dela nevem koliko let in ni še plačal € ter, da smo mi vsi ostali, ko kdaj kaj plačamo zabiti?

Je v temu vsaj trohica resnice?


Odvisno od pritožbe. Je pa čisto možno, ker pri nas nimajo treh čistih o postavitvi prometne signalizacije. Že tam, kjer bi jo pričakoval, npr. rondo Tomačevo, je vse postavljeno čisto narobe. Si hkrati na hitri cesti in v naselju; si hkrati na hitri cesti in izven naselja itd. in podobne cvetke.

1 teden stara cvetka pri nas: Za tablo za naselje so z obeh strani postavili znak omejitev 60 km/h. Da je medzmes v dolžini 2 km 7 križišč, kjer bi morali znake ponavljat, nima veze.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a maniaxxx To apr 24, 2012 7:52 pm

Večja cvetka je ko V naselju postavijo zaradi del na cesti omejitev 60 :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Verbatim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po mar 19, 2007 7:20 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Verbatim To apr 24, 2012 8:29 pm

Kakšnega pol leta nazaj sem se prvič peljal skozi Rodico pri Domžalah. Sredi naselja me preseneti rumeni znak 70, jaz lepo pospešim. Potem pa čez čas znak 50 in znak za delo na cesti. :)
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a pavlich Če jun 14, 2012 12:41 am

lep pozdrav!

pred nekaj dnevi sta me ustavili policistki, v naselju naj bi vozil 68, 300 eu in 3 pike. policistka mi je rekla da me je 200 pred mestom zaustavitve tolk pomerila, in da je potem rajš nehala merit(po njenih besedah sem ga tišču).

osebno sem trdno prerpičan da nisem peljal toliko, ker sem speljal s semaforja(in vem da so naprej vedno policaji), in ker sem ko sem jih opazil takoj znižal na 50, to pa je bilo manj kot 100m vožnje, nisem še šaltal v 4, moj avto pa rab 82.5 sekunde do 100kmh.

No nima veze, pač sm ziher, ase lahko kako prtožm, lahko kako kej dosežem, in če drži da ko vložiš pritožbo(če jo), velja tudi rok za polovično ceno šele po odločbi na pritožbo?

Radar je bila pištola, slike ni imela, poleg tega pa imam za pričo mamo.


hvala
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a bunny01 To avg 07, 2012 3:06 pm

pavlich je napisal/-a:lep pozdrav!

pred nekaj dnevi sta me ustavili policistki, v naselju naj bi vozil 68, 300 eu in 3 pike. policistka mi je rekla da me je 200 pred mestom zaustavitve tolk pomerila, in da je potem rajš nehala merit(po njenih besedah sem ga tišču).

osebno sem trdno prerpičan da nisem peljal toliko, ker sem speljal s semaforja(in vem da so naprej vedno policaji), in ker sem ko sem jih opazil takoj znižal na 50, to pa je bilo manj kot 100m vožnje, nisem še šaltal v 4, moj avto pa rab 82.5 sekunde do 100kmh.

No nima veze, pač sm ziher, ase lahko kako prtožm, lahko kako kej dosežem, in če drži da ko vložiš pritožbo(če jo), velja tudi rok za polovično ceno šele po odločbi na pritožbo?

Radar je bila pištola, slike ni imela, poleg tega pa imam za pričo mamo.


hvala


Seveda se lahko pritožiš, ob enem pa moraš vedeti, da ti takoj odpade polovička. Zadeva gre na sodišče, kjer bo policistka verodostnojo pričala. Na žalost slovenska policija še nima povsod ročnih radarjev z ekranom tako pač je. ko bodo še to vsi imeli boš na kraju lahko takoj videl svojo fotografijo.
Po mojih izkušnjah ti sdnik ali sodnica ne bosta verjela ne glede da je mama zraven. Niso močni argumenti. Sodišče ime tega že dosti, boš pa poleg polne globe ob pritožbi če izgubiš plačal še stroške sodišča (koleke intd....) še en 100 eur zraven.

Razmisli.

lp
 
Moskva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če avg 23, 2012 11:43 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Moskva Pe avg 24, 2012 12:11 am

Pozdravljeni!

Ravnokar me je ustavila policija in sem seveda dobil kazen. Zanima me ali lahko komu upravičeno j**** m****, ali sem nemočen...
Torej peljal sem se po industrijski coni na Ptuju mimo qcentra in obi-ja ali kaj je že tam, torej po tistem hribčku dol sem potegnil do 80-85km/h. Zmerjen sem bil z ročnim merilcem, mimo mene se je peljal tudi tovornjak. Ura je bila okrog 00:00 - 00:15, cesta načeloma prazna razen par turistov se je peljalo mimo, obdana s širokim pločnikom na vsaki strani kateri so tudi bili seveda prazni. Torej koga oni tam varujejo sredi noči ne vem, na glavnem križišču na Ptuju pa nikoli nobenega, tudi tam med bloki ne. Tudi ko mi je povedal, da je v naselju omejitev 50km/h sem ga opomnil, da ni v naselju temveč v industrijski coni (levo šoder, pesek, njiva, desno q center pa še neke stavbe, vse prazno ob 00:00) in da je naselje pač 2km stran med bloki in ulicami kjer pa ni nobenega od njih.
To se meni zdi legalen rop sredi noči, nikakršne koristi samo toliko da služijo na narodu ko že tako ali tako nima denarja, kaj še le jaz študent, delam za 3.50 na uro da mi pobere 250€ kar je praktično pol moje mesečne plače (kazen 500€ (polvična 250) in 5 pik). So bile že tudi neke pritožbe na ta odsek in za to omejitev 50km/h samo ne vem če je to bilo samo med ljudmi ali je dejansko kdo kaj več probal. Da je pač po celem mestu 50 omejitev in da so to še edini trotli ki imajo to tako.
Zanima me tudi, če napišem pritožbo (če se jo sploh splača pisat), ali se potem ta 8 dnevni rok za polovično plačilo podaljša ali bom potem, če pritožba pade v vodo moral plačati polno kazen, če recimo moje pritožbe ne obravnavajo v tem času.

Prosim za odgovor, hvala.

LP.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a gasolinedream Pe avg 24, 2012 11:53 am

Če je omejitev 50 potem težko kaj dosežeš.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a tristan01 Pe avg 24, 2012 1:49 pm

Moskva je napisal/-a:Pozdravljeni!

Ravnokar me je ustavila policija in sem seveda dobil kazen. Zanima me ali lahko komu upravičeno j**** m****, ali sem nemočen...
Torej peljal sem se po industrijski coni na Ptuju mimo qcentra in obi-ja ali kaj je že tam, torej po tistem hribčku dol sem potegnil do 80-85km/h. Zmerjen sem bil z ročnim merilcem, mimo mene se je peljal tudi tovornjak. Ura je bila okrog 00:00 - 00:15, cesta načeloma prazna razen par turistov se je peljalo mimo, obdana s širokim pločnikom na vsaki strani kateri so tudi bili seveda prazni. Torej koga oni tam varujejo sredi noči ne vem, na glavnem križišču na Ptuju pa nikoli nobenega, tudi tam med bloki ne. Tudi ko mi je povedal, da je v naselju omejitev 50km/h sem ga opomnil, da ni v naselju temveč v industrijski coni (levo šoder, pesek, njiva, desno q center pa še neke stavbe, vse prazno ob 00:00) in da je naselje pač 2km stran med bloki in ulicami kjer pa ni nobenega od njih.
To se meni zdi legalen rop sredi noči, nikakršne koristi samo toliko da služijo na narodu ko že tako ali tako nima denarja, kaj še le jaz študent, delam za 3.50 na uro da mi pobere 250€ kar je praktično pol moje mesečne plače (kazen 500€ (polvična 250) in 5 pik). So bile že tudi neke pritožbe na ta odsek in za to omejitev 50km/h samo ne vem če je to bilo samo med ljudmi ali je dejansko kdo kaj več probal. Da je pač po celem mestu 50 omejitev in da so to še edini trotli ki imajo to tako.
Zanima me tudi, če napišem pritožbo (če se jo sploh splača pisat), ali se potem ta 8 dnevni rok za polovično plačilo podaljša ali bom potem, če pritožba pade v vodo moral plačati polno kazen, če recimo moje pritožbe ne obravnavajo v tem času.

Prosim za odgovor, hvala.

LP.


Iz te moke ne bo kruha. Tudi obrtna cona je naselje, razen če pred tem ni bila postavljena tabla ki označuje konec naselja (močno dvomim). Zato sklepam da si še vedno vozil v naselju kjer velja omejitev 50km/h. Če si domačin ali ne bi moral spremljati prometno signalizacijo. Policija pa je očitno tam bila z namenom, saj verjetno nisi edini ki tam mimo ponoči "malce" pospeši.

Zoper kaj bi se rad pritožil? Obravnavali so te kot kršitelja hitrosti v naselju, ker tako izhaja iz obstoječih označb. Če lahko dokažeš, da se cesta ne nahaja v naselju bi tvoja pritožba bila utemeljena, drugače ne. Namesto iskanja kako se izogniti plačilu, raje potlači jezo, plačaj kazen in naj bo vsa zadeva šola za naslednjič.

Sedaj jokat da kot študent delaš za 3,50 EUR/uro... o tem drugič razmišljaj preden stopiš na plin. Tudi pametovati kje policisti so in kje jih ni ne bo koristilo. Imajo svoj način dela, pa naj ti bo všeč ali ne.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a _furby_ Pe avg 24, 2012 4:38 pm

pa kolikor vem, ce se pritozis ti gre polovicka. pol pa bo 500 za placat ;)
turbo inside
 
Moskva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če avg 23, 2012 11:43 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Moskva Pe avg 24, 2012 6:35 pm

hja saj vem, sem se že sprijaznil samo v danem trenutku si pač jezen in to naredi svoje. Lahko bi se skliceval tudi na ta člen spodaj ker tam pač ni stanovanjskih hiš ampak se mi zdi nesmisel, ker bi tako ali tako izgubil pa še dodatno plačal.. :

34. naselje je pozidano območje ob cesti, ki ga sestavlja vsaj deset stanovanjskih stavb, ki tvorijo prostorsko celoto, v kateri se pešci in vozila lahko vključujejo v promet na tej cesti preko dovoznih poti, ulic, trgov, parkov ali drugih javnih površin, meje naselja pa so označene s predpisano prometno signalizacijo; v naselje so vključeni tudi deli cest znotraj pozidanega območja, ob katerih ni stanovanjskih stavb;

Hvala za odgovore.

Me pa zanima če morda kdo ve, če zaprosim za plačilo na obroke, je to možno samo za polno ceno torej 500€ ali se da tudi polovičko plačevat na obroke?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a esem Pe avg 24, 2012 10:43 pm

Tudi polovičko se da (verjetno?) plačevat na obroke, a ker je polovička "popust" za hitro plačilo, velja le, če plačaš vse obroke znotraj tega časovnega limita (8 ali 15 dni?). Najprej "zakaj meni kazen ?*", sedaj "zakaj moram takoj plačat polovičko ?". Kaj bo naslednje?
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a bunny01 So avg 25, 2012 12:53 pm

Moskva je napisal/-a:Pozdravljeni!

Ravnokar me je ustavila policija in sem seveda dobil kazen. Zanima me ali lahko komu upravičeno j**** m****, ali sem nemočen...
Torej peljal sem se po industrijski coni na Ptuju mimo qcentra in obi-ja ali kaj je že tam, torej po tistem hribčku dol sem potegnil do 80-85km/h. Zmerjen sem bil z ročnim merilcem, mimo mene se je peljal tudi tovornjak. Ura je bila okrog 00:00 - 00:15, cesta načeloma prazna razen par turistov se je peljalo mimo, obdana s širokim pločnikom na vsaki strani kateri so tudi bili seveda prazni. Torej koga oni tam varujejo sredi noči ne vem, na glavnem križišču na Ptuju pa nikoli nobenega, tudi tam med bloki ne. Tudi ko mi je povedal, da je v naselju omejitev 50km/h sem ga opomnil, da ni v naselju temveč v industrijski coni (levo šoder, pesek, njiva, desno q center pa še neke stavbe, vse prazno ob 00:00) in da je naselje pač 2km stran med bloki in ulicami kjer pa ni nobenega od njih.
To se meni zdi legalen rop sredi noči, nikakršne koristi samo toliko da služijo na narodu ko že tako ali tako nima denarja, kaj še le jaz študent, delam za 3.50 na uro da mi pobere 250€ kar je praktično pol moje mesečne plače (kazen 500€ (polvična 250) in 5 pik). So bile že tudi neke pritožbe na ta odsek in za to omejitev 50km/h samo ne vem če je to bilo samo med ljudmi ali je dejansko kdo kaj več probal. Da je pač po celem mestu 50 omejitev in da so to še edini trotli ki imajo to tako.
Zanima me tudi, če napišem pritožbo (če se jo sploh splača pisat), ali se potem ta 8 dnevni rok za polovično plačilo podaljša ali bom potem, če pritožba pade v vodo moral plačati polno kazen, če recimo moje pritožbe ne obravnavajo v tem času.

Prosim za odgovor, hvala.

LP.


Ti bom jaz odgovoril direkt iz terena. Tabel za naselje NE postavlja policija ampak direkcija za promet v sodelovanju z mestno pristojno občino. Mestni občini Ptuj je malo mar za tisti odsek in se za njih smatra da je tam naselje zato tudi nimajo namena kaj spreminjati. Policija? Hmmm v zakonu o policiji so naštete naloge, ki jih mora opravljati. In ena izmed teh nalog je tudi delo v prometu itd... tisto noč sta policista merila hitrost na tem odseku ker sta se tako odločila, ALI ker so jima določili v vodstvu policijske enote. Bil si izmerjen in postopek je stekel.
Sedaj imaš 2 možnosti.
1. možnost da znesek plačaš in
2. možnost, da se pritožiš, in greš na sodišče in tam z dokazili in z raznimi izvedenci kater ti plačaš dokažeš in sodišče prepričaš, da odsek kjer si bil izmerjen ni problematičen že 20 let, da tam nihče še ni umrl ali koga povozil. to podkrepiš s kakim izvedeniškim mnenjem, fotoalbumom in statističnimi podatki. Če sodišče prepričaš da je temu tako potem pa še direkciji za ceste RS ali ministrstvu za promet napiši dopis, da na omenjenem odseku predlaga v sodelovanju z lokalno občino postavitev novega prometnega znaka ali spremembo prometnega režima tam, ker to ne daje videz naselja.

Veliko občin še ima takšnih odsekov, kjer ni nobene hiše kaj šele šole itd... pa je omejitev 50 km/h.
Iz prakse v Rimskih Toplicah je stanovalska skupnost z tožbo zoper Ministrstvo za promet dosegla, da se je tabla za naselje premaknila za 400m nižje ker tam kjer je bila ni kazalo da gre za naselje. Občina ni imela posluha za to, so pa občani plačali odvetnika, izvedence itd....Problem je bil v tem, ker je na tem odseku veliko teh domačinov izgubilo vozniške. ;)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a tristan01 To avg 28, 2012 12:45 pm

bunny01 je napisal/-a:Ti bom jaz odgovoril direkt iz terena. Tabel za naselje NE postavlja policija ampak direkcija za promet v sodelovanju z mestno pristojno občino. Mestni občini Ptuj je malo mar za tisti odsek in se za njih smatra da je tam naselje zato tudi nimajo namena kaj spreminjati. Policija? Hmmm v zakonu o policiji so naštete naloge, ki jih mora opravljati. In ena izmed teh nalog je tudi delo v prometu itd... tisto noč sta policista merila hitrost na tem odseku ker sta se tako odločila, ALI ker so jima določili v vodstvu policijske enote. Bil si izmerjen in postopek je stekel.
Sedaj imaš 2 možnosti.
1. možnost da znesek plačaš in
2. možnost, da se pritožiš, in greš na sodišče in tam z dokazili in z raznimi izvedenci kater ti plačaš dokažeš in sodišče prepričaš, da odsek kjer si bil izmerjen ni problematičen že 20 let, da tam nihče še ni umrl ali koga povozil. to podkrepiš s kakim izvedeniškim mnenjem, fotoalbumom in statističnimi podatki. Če sodišče prepričaš da je temu tako potem pa še direkciji za ceste RS ali ministrstvu za promet napiši dopis, da na omenjenem odseku predlaga v sodelovanju z lokalno občino postavitev novega prometnega znaka ali spremembo prometnega režima tam, ker to ne daje videz naselja.

Veliko občin še ima takšnih odsekov, kjer ni nobene hiše kaj šele šole itd... pa je omejitev 50 km/h.
Iz prakse v Rimskih Toplicah je stanovalska skupnost z tožbo zoper Ministrstvo za promet dosegla, da se je tabla za naselje premaknila za 400m nižje ker tam kjer je bila ni kazalo da gre za naselje. Občina ni imela posluha za to, so pa občani plačali odvetnika, izvedence itd....Problem je bil v tem, ker je na tem odseku veliko teh domačinov izgubilo vozniške. ;)


Moskva je napisal/-a:hja saj vem, sem se že sprijaznil samo v danem trenutku si pač jezen in to naredi svoje. Lahko bi se skliceval tudi na ta člen spodaj ker tam pač ni stanovanjskih hiš ampak se mi zdi nesmisel, ker bi tako ali tako izgubil pa še dodatno plačal.. :

34. naselje je pozidano območje ob cesti, ki ga sestavlja vsaj deset stanovanjskih stavb, ki tvorijo prostorsko celoto, v kateri se pešci in vozila lahko vključujejo v promet na tej cesti preko dovoznih poti, ulic, trgov, parkov ali drugih javnih površin, meje naselja pa so označene s predpisano prometno signalizacijo; v naselje so vključeni tudi deli cest znotraj pozidanega območja, ob katerih ni stanovanjskih stavb;


Že tule tiči težava zakaj njegov predlog ne more uspeti. Naselje sestavlja celota stavb (te sicer niso stanovanjske). Tudi v primeru obrtne cone gre za celoto več stavb v kateri se pešci (nekje sem celo zasledil omembo da se tam nahaja trgovski center) in vozila vključujejo v promet.... Skratka tole je čisto po tej določbi naselje, edina razlika je da ne govorimo o hišah ampak poslovnih objektih. Pa še tu bi se lahko pravniki skregali ali izraz hiša pomeni hišo ali morda stavbe na splošno. Kakorkoli že označba naselja je v takih conah povsem na mestu. Še več marsikje so takšna območja ravno zaradi varnosti omejena celo na nižje hitrosti.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Jirzi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne okt 21, 2012 3:33 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Jirzi Ne okt 20, 2013 4:05 pm

Podobna zgodba je cesta od Velenja proti Slovenj Gradcu-polno policajev in omejitev na 50 ali 60, pa sploh ni vasi, na ravni cesti levo polje, desno polje, meni nič, tebi nič omejitev 60 kakšnih 5 kilometrov. Aja, pa pri prebiranju tega sem se spomnil na nebulozne hitrostne omejitve na Hrvaškem. To je čisto nova debata.
 
MTROJA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne maj 18, 2014 4:43 pm
Kraj: MB

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a MTROJA Ne maj 18, 2014 4:48 pm

Kakšne so šanse pri dokazovanju, da je pač nekdo drug parkiral na napačnem mestu, če je avto na tebe registriran?
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a dask Po maj 19, 2014 7:48 am

MTROJA je napisal/-a:Kakšne so šanse pri dokazovanju, da je pač nekdo drug parkiral na napačnem mestu, če je avto na tebe registriran?


Kaj pa ti to pomaga? Avto je tvoj, parkiran je bil napačno, ni važno kdo ga je parkiral.
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a zgagaxxl Po maj 19, 2014 7:52 am

Glede plačila na obroke. V kolikor je globa večja od 120€ lahko zaprosiš za plačilo na obroke vendar boš plačal CELOTNO globo!

ZP-1i

Rok plačila globe in stroškov postopka
18. člen

(1) Če se izreče globa, se v odločbi oziroma sodbi o prekršku določi tudi rok, v katerem mora biti plačana. Ta rok ne sme biti krajši od osmih dni in ne daljši kot tri mesece.

(2) Če izrečena globa presega trikratni znesek najnižje globe iz prejšnjega člena, lahko storilec najpozneje do poteka roka za plačilo globe predlaga, da se globa plača v obrokih. V tem primeru se s sklepom določita način odplačevanja in rok plačila. Ta rok ne sme biti daljši kot eno leto. Zoper sklep o obročnem odplačevanju ni pritožbe.

(3) Če storilec zamudi s plačilom posameznega obroka za plačilo globe, z dnem zamude zapadejo v plačilo še neplačani obroki. Storilca je treba opozoriti na posledice zamude.

(4) Določila o roku za plačilo globe in o načinih prisilne izterjave veljajo tudi za stroške postopka. Če je dovoljeno plačilo globe v obrokih, se na predlog storilca lahko dovoli, da na enak način in v enakem roku plača tudi stroške postopka.
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a zgagaxxl Po maj 19, 2014 7:55 am

dask je napisal/-a:
MTROJA je napisal/-a:Kakšne so šanse pri dokazovanju, da je pač nekdo drug parkiral na napačnem mestu, če je avto na tebe registriran?


Kaj pa ti to pomaga? Avto je tvoj, parkiran je bil napačno, ni važno kdo ga je parkiral.


Zakon o pravilih cestnega prometa - ZPrCP

8. člen
(odgovornost lastnika vozila)

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

(2) Če je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek njihova odgovorna oseba.

(3) Lastnik, imetnik pravice uporabe vozila oziroma voznik, kateremu je bilo tako vozilo zaupano za vožnjo, ne sme omogočiti, dopustiti ali dovoliti vožnjo vozila osebi, ki kaže znake nezanesljivega ravnanja ali osebi, ki ne sme voziti tega vozila.


Kako boš to dokazal in kako bo dokaze upošteval prekrškovni organ pa je odvisno od tvoje domišlije... ;)
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
sasokos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če maj 23, 2013 8:28 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a sasokos Če okt 09, 2014 2:23 pm

Pozdravljeni,

včeraj sem na Ljubljani ob 21:30 uri prevozil dvojno polno črto v popolni temi in popolni prazni cesti. Nakar se je po 150 metrih za mano pripeljal policijski avto brez interventnih luči, še bolj natančno po treh ulicah kasneje in me ustavil. Iz avta je pristopila do mene policistka in me takoj napadla z opozorilom, da sem prevozil polni črti brez, da bi mi objasnila kje se je to zgodilo. Prav tako niso imeli tehničnih naprav, da bi mi lahko dokazali. Sledilo je pihanje z 0,00 promila ter izdaja plačilnega naloga, katerega nisem hotel podpisati. Možnosti za razjasnitev nisem imel. Kaj lahko storim v mojem primeru?

hvala za odgovore

lp
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov