Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a MRV Pe dec 09, 2011 10:14 am

esem je napisal/-a:Prijavi ga tudi protikorupcijski komisiji, navedi samo dejstva (in kamero) in to, kako je policaj kar "na lepe oči" nekaj zaključil in izdal plačilni nalog. Mislim, da bi to (prijave protikorupcijski komisiji) lahko bil "obrat" k resnejšemu delu policije (če ni to morda že edina možnost?), ker so dovolj resni, vztrajni in neodvisni, tako da se jih bodo policaji presneto bali po prvi odpustitvi/obsodbi za dokazan prestopek in bodo dobro razmislili, kdaj obračat pravico oz resnico.


jaz bi to spravil na televizijo!
 
trafo66
 

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a trafo66 Če jan 26, 2012 10:15 am

.
Zadnjič spremenil trafo66, dne Po jan 30, 2012 3:09 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a AudiFreak Če jan 26, 2012 10:22 am

En mesec nazaj je šel brat prijavit zlorabo njegove monete, se pravi, da je nekdo plačeval z njegovo moneto, ko je telefon imel pri sebi. No sedaj je brat na sodišču in ga obtožujejo, da je sam kriv in mu očitajo lažno prijavo zoper tretjo osebo. To človek preprosto ne more verjeti. Na policijo ne gremo več nikdar, raje na svojo roko rešimo stvar... Sramota za Slovenijo vglavnem.

@trafo66: sedaj si iz prve roke izkusil, kaj v bistvu policija je in kako se tam dela, tako kot mi. Samo, da je v tvojem primeru še bolj svinjsko vse skupaj.
Nimam privilegijev za branje tega foruma, ampak vseeno berem.
 
trafo66
 

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a trafo66 Če jan 26, 2012 10:32 am

-
Zadnjič spremenil trafo66, dne Po jan 30, 2012 10:25 am, skupaj popravljeno 4 krat.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a MRV Če jan 26, 2012 6:06 pm

in to se dogaja vsak dan, vsako minuto, vsako sekundo. jaz policiji ne verjamem več nič, prijavil pa tudi ne bom nič, ker potem sam nastradaš! cigani so!
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok
 
trafo66
 

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a trafo66 Pe jan 27, 2012 9:28 am

,
Zadnjič spremenil trafo66, dne So mar 17, 2012 12:18 am, skupaj popravljeno 4 krat.
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Courage™ So jan 28, 2012 2:18 pm

trafo66 je napisal/-a:imam eno vprašanje. tukaj je veliko ljudi ,ki so marsikaj doživeli. zadeva je takšna. žena je imela prometno nesrečo v kateri jo je prehiteval voznik po pločniku in udaril vanjo.policisti so ji napisali kazen po členu kjer je ona odgovorna za nesrečo v bistvu bi se ta člen moral dotaknit tega možakarja ,ki je napačno prehiteval. njej so dali prekršek od njega. in policija je to reševala mesec dni. danes po tolikem času jo je poklical namestnik komandirja . po enournem pogovoru ji je povedal,da je bil člen po katerem so jo kaznili napačen in ,da bodo sedaj izbrisali to kazen in ji poslali novo kazen po drugačnem členu. zdaj pa mene zanima kako je možno na policiji ,da spreminjajo odločitve. vse življenje sem imel predstavo o policiji ,da je poštena ampak sedaj mislim,da ni tako. če se poznata policist in povzročitelj,se stvari obravnavajo drugače. sploh se ne gre za materializem ,ker je škoda minimalna ampak se gre za principe. vse sorte sem doživel v bivši jugi ampak policaji me niso nikoli kaznili ,ko nisem bil kriv. v sloveniji se pa to dogaja. očitno je ,da imajo prevelike plače in zaščito kot medvedi.


Spet je mela nesreco ?
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Serial
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jan 15, 2012 2:08 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Serial Ne feb 12, 2012 11:56 pm

Zdravo, pred kratkim so me ustavili policaji in mi izrekli plačilni nalog. Ne bom na dolgo in široko pisal kaj je bilo. Ugl so si skoraj da "izmislili" 3 prekrške in potem se naredili prijazne in mi dali tistega najcenejšega. Z njimi se nisem strinjal od celega začetka, sam če bi se naprej kregal bi dobil vse tri kazni.

Ugovor zoper plačilnega naloga sem napisal vendar sem v dilemi ali ga pošljem ali ne. Kolega kateri bo vsak čas doštudiral pravo mi je pomagal napisat ugovor-
V dilemi sem zato, ker nevem ali bom lahko plačal polovično ceno kazni tudi po 16 dneh oziroma takrat ko bom dobil odgovor. Ta moj kolega pravi da je preveril in da po zakonu naj bi se čas ki ga imam za plačat polovičko ustavil od takrat ko pošljem ugovor kot priporočeno do takrat ko dobim odgovor nazaj.

Je to res? Ima kdo osebne izkušnje s tem?

PS: To da mi bi ugovor sprejeli skoraj da ne verjamem ker so v naši državi sami lopovi, ampak bi vsaj probal. Verjamem pa, da tveganje ni vredno une polovičke :)

lp
 
Serial
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jan 15, 2012 2:08 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Serial Po feb 13, 2012 12:24 pm

Anyone? : :?:
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a MRV Po feb 13, 2012 3:11 pm

Jaz ti predlagam da plačaš polovičko in se potem tudi pritoži na delo policista in na sam prekršek. država ne deluje in upam da ti je to jasno.
 
GENESIS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Če apr 27, 2006 6:28 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a GENESIS To feb 28, 2012 3:07 pm

Lep pozdrav, vidim da je tema aktualna, moje vprašanje pa se sicer ne nanaša na policijo, saj me je pred mesecom dni na radar ujelo mestno redarstvo(verjetno ste tudi vi že imeli podobne izkušnje)

Kaj se je zgodilo?

V črni vasi proti Ljubljani me je 16-ga januarja 2012 na radar ulovil radar mestnih redarjev, plačilni nalog pa sem prejel danes.
Prekršil sem 2 točko, 5 odtsavka 46 člena( zakon o pravilih cestnega prometa) ali po domače povedano kazen za prehitro vožnjo z najmanj 62km/h čez naselje.
Kazen je 300€ in 3 kazenske točke.

Naj omenim da me po prekršku niso ustavili in kontrolirali zaradi prekrška, tudi iz slike(ki je slikana od zadaj) ne morejo razbrati kdo je voznik, kar piše tudi v plačilnem nalogu, ter da naj priložim razbremenilne dokaze, da v času storitve prekrška nisem uporabljal vozila.

Iz preteklosti vem, da si pridobil dokaz in obtožil koga iz tujine ali družinskega člana, za katerega ti po zakonu ni treba pričati, vendarmislm da sedaj krivda avtomatsko pade na lastnika. Tako da, bi bil hvaležen, če mi pomagate sestaviti kvalitetno pritožbo.

LP, Rok
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a MRV Sr feb 29, 2012 12:56 pm

dokazat, da nisi vozil ti mora biti pisno, če ne te ne jemljejo resno.
 
tdrago1992
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po avg 23, 2010 3:32 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a tdrago1992 To mar 13, 2012 2:51 pm

pozdravljeni
kakšen teden nazaj sem dobil kazen za nepravilno prečkanje ceste češ da sem prečkal cesto čez rdečo, vendar je še vedno svetila zelena luč ko sem stopil na cestišče, ustavi me polica in pač postopek.

Plačam tistih 40€ polovične kazni, napišem pritožbo jo pošljem in danes dobim priporočeno pismo s policijske postaje na katerem naj bi po besedah sestre pisalo "Dopolnitev vloge".
Ker študiram 200km stran od domačega kraja in sestra ni hotela podpisati prevzema pošte, me zanima ali kdo slučajno ve kaj bi lahko bilo v koverti?

Hvala za odgovore
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a KlemenP So mar 17, 2012 12:20 am

tdrago1992 je napisal/-a:pozdravljeni
kakšen teden nazaj sem dobil kazen za nepravilno prečkanje ceste češ da sem prečkal cesto čez rdečo, vendar je še vedno svetila zelena luč ko sem stopil na cestišče, ustavi me polica in pač postopek.

Plačam tistih 40€ polovične kazni, napišem pritožbo jo pošljem in danes dobim priporočeno pismo s policijske postaje na katerem naj bi po besedah sestre pisalo "Dopolnitev vloge".
Ker študiram 200km stran od domačega kraja in sestra ni hotela podpisati prevzema pošte, me zanima ali kdo slučajno ve kaj bi lahko bilo v koverti?

Hvala za odgovore


Moje logično sklepanje bi bilo, da si pač nekaj pozabil priložiti, napisati glede na "Dopolnitev vloge" nevem pa ne, ker nisem še imel (morm potrkat na les) izkušenj s takimi zadevami.

Želim pa ti čimveč sreče in ugodno rešitev!
 
a33
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Sr maj 11, 2005 9:37 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a a33 Po apr 09, 2012 10:26 pm

Imam vprašanje, danes sem dobil kazen za prekršek - nedovoljeno zavijanje, pa me zanima če je možno zavreči zadevo oz ji uspešno ugovarjati, ker so napisali napačen naslov na dokument o prekršku ?
kako urediti da zavržejo zadevo oz uspešno ugovarjati?

kaj se zgodi če ne podpišeš naloga ker se ne strinjaš ?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a TrijoAdijo To apr 10, 2012 10:04 pm

a33 je napisal/-a:Imam vprašanje, danes sem dobil kazen za prekršek - nedovoljeno zavijanje, pa me zanima če je možno zavreči zadevo oz ji uspešno ugovarjati, ker so napisali napačen naslov na dokument o prekršku ?
kako urediti da zavržejo zadevo oz uspešno ugovarjati?

kaj se zgodi če ne podpišeš naloga ker se ne strinjaš ?


1. ne, ni možno. Ker če svojo zmoto ugotovijo na podlagi tvoje pritožbe, ti bodo poslali nov dokument o prekršku....tokrat s pravim naslovom in boš moral plačat.

2. tudi nič....ker uradna oseba napiše vzrok, zakaj kršitelj ni želel podpisati in se zraven podpiše...kar pa ne pomeni, da kršitelju ni potrebno plačati globe. Lahko pa sprožiš zahtevo za sodno varstvo...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a ~toMmy~ So apr 14, 2012 12:24 am

TrijoAdijo je napisal/-a:
a33 je napisal/-a:Imam vprašanje, danes sem dobil kazen za prekršek - nedovoljeno zavijanje, pa me zanima če je možno zavreči zadevo oz ji uspešno ugovarjati, ker so napisali napačen naslov na dokument o prekršku ?
kako urediti da zavržejo zadevo oz uspešno ugovarjati?

kaj se zgodi če ne podpišeš naloga ker se ne strinjaš ?


1. ne, ni možno. Ker če svojo zmoto ugotovijo na podlagi tvoje pritožbe, ti bodo poslali nov dokument o prekršku....tokrat s pravim naslovom in boš moral plačat.

2. tudi nič....ker uradna oseba napiše vzrok, zakaj kršitelj ni želel podpisati in se zraven podpiše...kar pa ne pomeni, da kršitelju ni potrebno plačati globe. Lahko pa sprožiš zahtevo za sodno varstvo...


Vzrok mogoče že napiše, ampak pri meni ni želel napisat pravega, čeprav sem to od njega "zahteval".
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Komarček Ne apr 22, 2012 10:09 pm

Npr nekdo pelje v naselju 100km/h sepravi 50 čez omejitev ter ga ujame redarski radar namontiran recimo v Kangooju. Nekdo mi lapa, da se napiše pritožba, ki jo pošlješ redarjem in ti ni treba plačati. Meni se to zdi tako privlečeno za lase da res ni, tip mi nabija, da on to že dela nevem koliko let in ni še plačal € ter, da smo mi vsi ostali, ko kdaj kaj plačamo zabiti?

Je v temu vsaj trohica resnice?
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a mihaing Ne apr 22, 2012 10:23 pm

Komarček je napisal/-a:Npr nekdo pelje v naselju 100km/h sepravi 50 čez omejitev ter ga ujame redarski radar namontiran recimo v Kangooju. Nekdo mi lapa, da se napiše pritožba, ki jo pošlješ redarjem in ti ni treba plačati. Meni se to zdi tako privlečeno za lase da res ni, tip mi nabija, da on to že dela nevem koliko let in ni še plačal € ter, da smo mi vsi ostali, ko kdaj kaj plačamo zabiti?

Je v temu vsaj trohica resnice?


Seveda je nekaj resnice. Poglej poudarjeno pisavo. ;) ;) ;)
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov