Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

reklamacija avta- POMOČ

Napisal/-a modrina Pe dec 09, 2005 5:54 pm

Prosim za pomoč - nasvet kako reklamirati osebni avto. Gre za nov avto v garanciji, ki ima kar nekaj hib, ki se odražajo pri vžigu, speljevanju , nihanju ogratov, padanje temperature motorja ....in te napake niso stalne, katere pa jim tester na servisu ne javi. Avto je bil že večkrat na pooblaščenem servisu. Zadnja izjava , ko sem jih klicall da se avto enako obnaša kot pred servisom so mi arogantno odgovorili da jim pač testr ne javi nobene napake in da se tudi nobena kontrolna lučka ne prižge ter da so naredili en krog okrog Ljubljane , da je pač z avtom vse v redu.
Naprošam vse ki bi mi lahko v zvezi z reklamacijo kaj pomagali naj mi pišejo na moj PM. Odločil sem se da izkoristim vse pogoje ki so zapisani v garanciji. torej eventuelno tudi zamenjavo avta, ker napake očitno neznajo odpravit . Gre za oplovo vozilo z 1,3 CDTI motorjem.
Hvala vsem ki se boste angažirali in mi pomagali.
LP
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager Pe dec 09, 2005 6:05 pm

Bodi siten zoprn in vztrajaj. Pojdi k šefom in jim skač po glavi. Predstavi težave dejstva...
Tako sem jaz za avto ki je že 2 leti ven iz garancije dosegel da se je nekaj premaknilo.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Napisal/-a soso Pe dec 09, 2005 6:46 pm

Bi mogoce moral probat se na kak drugi servis peljat avto! Kaj pa ves ,lahko ,da res tester nic ne pokaze ,z avtom pa je vseeno nekaj narobe , kr ni nujno ,da tester vedno odkrije napako in so tako hudo nesposobni, da bi opravli se kaksne rocne meritve al pa se norca delajo. Raskiraj tistih par jurjev , da ti drugje odkrijejo napako ,pol pa kr varstvo potrosnikov pa jih unici do konca, brez milosti ,da ti bo pol ostalo za dva avta :D
LP
AH NI NAM LAHKO!
 
Damjan19
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To jun 22, 2004 12:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Damjan19 Pe dec 09, 2005 6:52 pm

sej glih to je problem, ker se dandanes preveč zanašajo na tester, ki pa marsikdaj realne napake ne pokaže.

pelji še kam drugam, nj še oni presodijo in pol z listom, ki ga boš tam dobu idi težit k temu, kjer si avto kupil. pa res, bod tečn in vztrajen, avto ni bil zastonj in zato tut pričakuješ da bo delu kot mora.
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 Pe dec 09, 2005 7:16 pm

moje mnenje:
napiši za kateri servis gre...
če kdo prebira bodo reagirali...
ker noben noče slabe reklame.
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Pe dec 09, 2005 8:11 pm

Sedaj ima Opel tut neke zastonj preventivne preglede. pa se mal neumnga nared da neki ne dela prov pa te bodo mogoče probal nasrat da bi to prov drago popravljal.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Mustang_Girl
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr jul 31, 2002 6:31 pm
Kraj: Mars

Napisal/-a Mustang_Girl Pe dec 09, 2005 8:39 pm

Nejko87 je napisal/-a:moje mnenje:
napiši za kateri servis gre...
če kdo prebira bodo reagirali...
ker noben noče slabe reklame.


Točno tako. Mogoče bo pa še kdo koga poznal in ti pomagal. Sej veš, da veze delajo čudeže. ;)
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Napisal/-a modrina So dec 10, 2005 11:33 am

Najprej vsem hvala za odgovore.
Mogoče naj malo pojasnim v zvezi z avtom.
Da je z avtom nekaj narobe sitnarim že več kot eno leto. Problem je ta, da napake niso stalne.Vozil sem ga na tri pooblaščene servise. Najpogosteje so menjali program, programirali injektorje, zamenjali AGR ventil kljub temu, da ni bila javljena napaka. Po tej menjavi je bilo skoraj pol leta dokaj vredu razen nihanja obratov na mestu .Napake še do danes niso odpravili. Odgovor njihov je bil da bo z novim programom OK. Po menjavi AGR ventila sem jih komaj prepričal za novo napako. Ugotovljeno je bilo, da je bil še stisnjen odušek iz rezervarja(napaka odpravljena). Pred parimi tedni so se začele pojavljati podobne napake kot so bile opazne od prve reklamacije, s tem da sem prijavil še napako, da mi med vožnjo večkrat padla temperatura motorja.(Po enourni vožnji motor ni dosegel delovne temperature).Na zadnji reklamaciji so nasneli nov program , sčistili difuzor AGR ventila, preverili odušek od goriva in povedali da z avtom ni nič narobe.Po telefonskem kontaktu z osebo, ki rešuje te probleme mi je bilo sporočeno , da mi lahko probajo še dvigniti obrate prostega teka. drugo mi pa nemorejo narediti, da je vse OK.
Sedaj sprašujem kako naj dokažem napake, ki se mi pojavljajo in niso stalne razen nihanja obratov, ki pa tudi ne nihajo vedno enako.
Mogoče kdo pozna kakkega dobreka sodnega izvedenca, ki bi mi lahko pomagal.
Hvala vsem, ki se boste odzvali in pomagali. LP
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice So dec 10, 2005 11:57 am

Enostavno: avta z servisa ob naslednji težavi več ne odpelji!

Dokler ti ne podpišejo, da zadeve niso uspeli ugotoviti oz. da v primeru ponovne iste napake velja, da bodo zadevo brez tvojih stroškov popravili. Predlagam resno, da težiš na vse konce in kraje, obrni se tudi na zvezo potrošnikov Slovenije. Če bodo še naprej ignorantski, jih daj v vse medije (obrni se tudi na nas). Kot kupec novega vozila imaš pravico do tega, da ti avto deluje vsaj 2 leti brez problemov! Če s tem avtom to ni možno, zahtevaj novega - se boste že ob tvoji vztrajnosti nekaj dogovorili...

Koliko imaš še garancije?
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Napisal/-a modrina So dec 10, 2005 1:19 pm

Garancije ima še pol leta.
 
Lenchi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To dec 13, 2005 11:19 am
Kraj: Postojna

Napisal/-a Lenchi To dec 13, 2005 11:33 am

Mi smo podobno zadevo prepustili odvetniku - uvozniku je napisal "prijazno" pismo z opisom napak, ... Po nekaj tednih nam je uvoznik zamenjal avto (takrat je bil malo pred iztekom garancije), z manjšim doplačilom za novega.
 
Fiat007
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr mar 31, 2004 5:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Fiat007 To dec 13, 2005 11:51 am

Zakon je jasen.

Če ti serviser v 45ih dneh ne odpravi vseh napak, si upravičen do novega izdelka!

Kar tako pa ti avta ne bodo menjal!
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Napisal/-a modrina To dec 13, 2005 5:51 pm

Lenchi je napisal/-a:Mi smo podobno zadevo prepustili odvetniku - uvozniku je napisal "prijazno" pismo z opisom napak, ... Po nekaj tednih nam je uvoznik zamenjal avto (takrat je bil malo pred iztekom garancije), z manjšim doplačilom za novega.

Lenschi
Ali lahko kaj več napišeš kako je sploh prišlo do zamenjave z novim avtom, kateri avto, kakšna je bila napaka, ali ste dobili isti model avta, če ste zakaj je bilo potrebno doplačilo, kako je bilo z registracijo, ali je bila veljavnost garancije kot za novega.
Mislim da bo zanimovo tudi za druge forumovce .
 
Lenchi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To dec 13, 2005 11:19 am
Kraj: Postojna

Napisal/-a Lenchi Sr dec 14, 2005 1:13 pm

Avto ni bil nikoli več kot 45 dni skupaj na popravilu, pa so ga z velikim sitnarjenjem in posredovanjem odvetnika vseeno zamenjali.
Nov avto je bil 4.700.000, za zamenjavo 1 leto starega smo doplačali 350.000 sit (Citroen).
Za čisto vsako napako smo zahtevali garancijsko popravilo - nekajkrat se je tudi zgodilo, da na servisu napake niso odkrili, ker niso bile stalne (za vse dni garancijskega popravila so nam podaljšali garancijo - vsakič posebej, tudi če je bil avto na servisu samo 3 dni). Hranili smo tudi vse delovne naloge, ki so nam jih izdali na servisu (z opisom napak in odpravljenih napak), saj so se nekatere napake ponavljale, nekatere pa sploh niso bile odpravljene - vso dokumentacijo smo predali odvetniku, ki je zahteval:
- odpravo vseh napak in povračilo stroškov za nastalo škodo ali
- zamenjavo avta.
Uvoznik se je na koncu pogodil za zamenjavo z našim doplačilom.
Aja, za vsako popravilo v garanciji so nam (z velikim sitnarjenjem) v uporabo dali nadomestno vozilo (dolžni dati po zakonu, čeprav so imeli 1000 in 1 izgovor in razlog, da nam nadomestno vozilo ne pripada).
 
Uporabniški avatar
dzanzi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če jan 08, 2004 5:58 pm
Kraj: Prekmurje

Napisal/-a dzanzi To jan 24, 2006 2:17 pm

Nov avto je bil 4.700.000, za zamenjavo 1 leto starega smo doplačali 350.000 sit (Citroen).

Nam so za 10 mesecev staro VECTRO zračunali 1.000.000 sit doplačila
DZANZI
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Napisal/-a modrina To jan 24, 2006 8:35 pm

Imam problem z reklamacijo opel corse katero sem izpostavil na forumu. Avto sem namreč vozil na servis več kot eno leto večinoma vedno zaradi istih napak, ki mi jih niso odpravili. Sedaj sem jim poslal pisno reklamacilo na katero so mi danes odgovorili. V njej piše da gre za sodobno vozilo kjer se vse napake beležijo. V nadaljevanju mi razlagajo če pride do napake rezervni program prevzame zasilno delovanje in takrat indikator na armaturizasveti avto pa lahko občasno ugaša in cuka....
Ponujajo mi možnost CITAT:
Da skupaj s sodnim izvedencem preverimo delovanje vseh reklamiranih točk na vašem vozilu. Iz naslova dobrih poslovnih odnosov, bo stroške naročila sodnega izvedenca krila avtotehna VIS. S to namero vam skušamo ugoditi in z neodvisnim mnenjem preveriti stanje vašega vozila in če bo potrebno brezplačno odpraviti eventuelne napake oziroma pomanjkljivosti.
p.s. avto je še v garanciji do avgusta.
v tem času sem obiskal še nek drug oplov servis ki ni pod avtotehna VIS.
Ko sem diagnostiku razložil in tudi pokazal, da se mi temperatura po 41,5 KM vožnje ni premaknila avto sem pustil v delovanju je bil njegov odgovor da lahko razkoplje pol avta ali še več da bi odkril napako. Hhkrati pa mi je rekel, da si nebi rad obesil na glavo še en problem in če zahtevam popravilo jim avto lahko pustim . Nadomestnega mi pa ne morejo dati, ker ga nimajo.
Sedaj pa vse bistre glave prosim za pomoč kako naj stvar izpeljem naprej. Kaj mi svetujete. Hvala za nasvete.
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Napisal/-a modrina To jan 24, 2006 8:42 pm

Nam so za 10 mesecev staro VECTRO zračunali 1.000.000 sit doplačila.


Ali lahko napišeš zakaj tak znesek.
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Napisal/-a modrina Sr jan 25, 2006 5:34 pm

Svetuje mi odvetnika iz Kranja ali okolice, ki se ukvarja z reklamacijami.
Hvala
 
Uporabniški avatar
Vaillante
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Sr nov 16, 2005 11:26 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vaillante Sr jan 25, 2006 6:40 pm

Na tvojem mestu bi na servisu težil ali jim ceko pustil avto tam magar pred vhodom dokler ti nebi izdali papirja da napak ne morejo popravit drugače brez papirja ti noben ne more nič avta ti tudi premaknit ne smejo.Morda se lahko obrneš na sodnega cenilca za avtomobilsko stroko.Poskusi se kaj dogovorit s tem gospodom:
Sodni cenilec

MARTINČIČ Robert, inž.strojništva
Rodine 69, 4274 ŽIROVNICA

Telefon:
(051) 306 154
(04) 580 30 42

Zdaj ne vem kako ti pride prav je sicer malo oddaljen iz Kranja vendar je vseeno iz kje dobiš cenilca to je njegov posel in mora prit.
LP
Chevrolet Kalos 1.4 16V
Slika
 
Uporabniški avatar
dzanzi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če jan 08, 2004 5:58 pm
Kraj: Prekmurje

Napisal/-a dzanzi Če jan 26, 2006 11:17 am

Novo so izračunali po ceniku z vsemi popusti 4.300.000 sit, za isti avto(motor, oprema,...) kupljen marca 2005 pa jim je evrotax vrgel ven 3.280.000 sit-za toliko bi ga oni not vzeli, ven bi ga pa prodajali 3.900.000 sit. Glede vrednosti starega avta se niso hoteli pogajati. Seveda se nismo strinjali. Tako da čakamo odgovor glede reklamacije.
DZANZI
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov