Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a m.P. Sr maj 21, 2003 4:25 pm

Sej ne vem al je fora al res lohk s tem kej dosežeš :?:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

V Ljubljani, ______________





IME, NASLOV______________







MESTNA OBČINA


MESTNA UPRAVA


INŠPEKTORAT- Mestno redarstvo


Proletarska 1, Ljubljana








Zadeva : Ugovor na plačilni nalog št. ____________








Podpisani ____________________ugovarjam na Obvestilo o prekršku in plačilni
nalog iz razloga, ker nisem storilec prekrška. Ker vozilo uporablja več
družinskih članov in ker ne vodim evidence za več mesecev nazaj, vam ne
morem sporočiti storilca. Skladno z zakonodajo s področja prekrškov, kjer
se uporablja analogija kazenskopravnih pravil, nisem dolžan naznanjati
bližnjega sorodstva, ki bi ga lahko spravil v hudo sramoto ali kazenski
pregon. Te svoje pravice se zavedam in zato ne bom navajal svojega
bližnjega sorodstva.





S spoštovanjem,





PODPIS______________
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
PR3DAT0R
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Po apr 14, 2003 12:42 pm

Napisal/-a PR3DAT0R Sr maj 21, 2003 5:06 pm

nasrka tisti na katerega je pisan avto. da pa bi druge družinske člane "tišal v drek" pa mi ne pride na pamet.
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Sr maj 21, 2003 5:49 pm

Žal ne gre tko gladko, da bi zadeva postala pravno irelevantna. Če je res vozil tvoj družinski član, tega sicer nisi dolžan povedat. Po prekrškovnem pravu v cestnem prometu vedno odgovarja voznik, razen v primeru, ko se ne da ugotoviti, kdo je bil v času nastanka prekrška voznik. Za take posledice odgovarja lastnik vozila, s katerim je bil storjen prekršek, razen če ta dokaže, da je vozila druga oseba. V primeru, da to dokaže, krivdo prevzame ta oseba.
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Napisal/-a m.P. Sr maj 21, 2003 7:19 pm

Hvala za razlago!
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Sr maj 21, 2003 7:39 pm

anytime... :D
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
zefi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 04, 2003 8:42 pm

Napisal/-a zefi Če maj 22, 2003 12:23 am

Tocno tako gre in to po Zakonu o splošnem upravnem postopku 183.člen!!!!!
 
darky
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:39 pm

Napisal/-a darky Če maj 22, 2003 12:43 am

Kar seveda ni res!!!
Kazen v vsakem primeru prevzame tisti, ki je takrat vozil avto! In ne lastnik avtomobila! Res je sicer, da bi moral izdati ime osebe, kateri si takrat posodil avtomobil, ampak ne v primeru, če je to bil bližnji sorodnik! Nobeno sodišče te ne more prisiliti, da izdaš bliznjega sorodnika in njegovega imena niti ne morejo zahtevati!
Pizdarija pa lahko nastane, če ugotovijo, da si na sodišču lagal.

Ravno to luknjo v zakonu mi je pred kakšnim mesecem razlagal en dober kolega, ki je mimogrede javni tožilec!
 
Uporabniški avatar
ssokec
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:05 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a ssokec Če maj 22, 2003 7:33 am

če ne poveš kdo je uporabljal tvoj avto, ko je bil storjen prekršek, plačaš ti ker si lastnik avtomobila in omogočaš uporabo vozila osebam ki jih nočeš izdati ali ti zakon dopušča, da ti jih ni potrebno izdati.

Poizkusi s to pritožbo pa nam poročaj rezultate.

Jst sm enkrat napisal da sem vozu babico okrog, pa ker nemore dolgo hoditi, sem parkiral tam, kjer nebi smel,pa sem dobil listek, pa sem se pritožu,potem sem dobil plačilni nalog od sodnika za prekrške, pa sem se potem spet pritožu, zdej pa zgleda, da je vse že zastaralo.

PS: listek sem dobil od policajev!
Slika
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Če maj 22, 2003 10:06 am

zefi je napisal/-a:Tocno tako gre in to po Zakonu o splošnem upravnem postopku 183.člen!!!!!


čaki, 183. člen ZUP govori o priči, ti pa ne nastopaš kot priča amapk kot obdolženec, torej to ni isto! Sicer pa se pred sodnikom za prekrške uporablja Zakon o Prekrških in lahko uporabiš kvečemu 114 čl. ZP.
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Napisal/-a m.P. Če maj 22, 2003 12:11 pm

darky je napisal/-a:Kar seveda ni res!!!
Kazen v vsakem primeru prevzame tisti, ki je takrat vozil avto! In ne lastnik avtomobila! Res je sicer, da bi moral izdati ime osebe, kateri si takrat posodil avtomobil, ampak ne v primeru, če je to bil bližnji sorodnik! Nobeno sodišče te ne more prisiliti, da izdaš bliznjega sorodnika in njegovega imena niti ne morejo zahtevati!
Pizdarija pa lahko nastane, če ugotovijo, da si na sodišču lagal.

Ravno to luknjo v zakonu mi je pred kakšnim mesecem razlagal en dober kolega, ki je mimogrede javni tožilec!


Torej to le je luknja v zakonu :D Dej nej nekdo uporabi to pritožbo in pove, če se je obnesla :wink:
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Če maj 22, 2003 4:36 pm

m.P. je napisal/-a:
darky je napisal/-a:Kar seveda ni res!!!
Kazen v vsakem primeru prevzame tisti, ki je takrat vozil avto! In ne lastnik avtomobila! Res je sicer, da bi moral izdati ime osebe, kateri si takrat posodil avtomobil, ampak ne v primeru, če je to bil bližnji sorodnik! Nobeno sodišče te ne more prisiliti, da izdaš bliznjega sorodnika in njegovega imena niti ne morejo zahtevati!
Pizdarija pa lahko nastane, če ugotovijo, da si na sodišču lagal.

Ravno to luknjo v zakonu mi je pred kakšnim mesecem razlagal en dober kolega, ki je mimogrede javni tožilec!


Torej to le je luknja v zakonu :D Dej nej nekdo uporabi to pritožbo in pove, če se je obnesla :wink:


Kr nej en proba! Sam boste vidl, da sm mel jst prou! Sodnik bo naložil kazen tebi. Tisti 114čl. ZP pomeni da ti ni treba povedat svojih bližnih ne da jih ne SMEŠ! In če ne boš nihče ne bo od tebe terjal da poveš kdo je vozil. Lastnik je odgovoren za avto, ki ga ima v lasti. Če se še kaj naprej vsajaš lahko dobiš še kazen 10.000 SIT po 48. čl. ZVCP, ker nisi storu vse potrebno da bi zavaroval vozilo pred neupravičeno uporabo!! :lol: :lol:
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Napisal/-a m.P. Če maj 22, 2003 5:48 pm

BiMMER je napisal/-a:
m.P. je napisal/-a:
darky je napisal/-a:Kar seveda ni res!!!
Kazen v vsakem primeru prevzame tisti, ki je takrat vozil avto! In ne lastnik avtomobila! Res je sicer, da bi moral izdati ime osebe, kateri si takrat posodil avtomobil, ampak ne v primeru, če je to bil bližnji sorodnik! Nobeno sodišče te ne more prisiliti, da izdaš bliznjega sorodnika in njegovega imena niti ne morejo zahtevati!
Pizdarija pa lahko nastane, če ugotovijo, da si na sodišču lagal.

Ravno to luknjo v zakonu mi je pred kakšnim mesecem razlagal en dober kolega, ki je mimogrede javni tožilec!


Torej to le je luknja v zakonu :D Dej nej nekdo uporabi to pritožbo in pove, če se je obnesla :wink:


Kr nej en proba! Sam boste vidl, da sm mel jst prou! Sodnik bo naložil kazen tebi. Tisti 114čl. ZP pomeni da ti ni treba povedat svojih bližnih ne da jih ne SMEŠ! In če ne boš nihče ne bo od tebe terjal da poveš kdo je vozil. Lastnik je odgovoren za avto, ki ga ima v lasti. Če se še kaj naprej vsajaš lahko dobiš še kazen 10.000 SIT po 48. čl. ZVCP, ker nisi storu vse potrebno da bi zavaroval vozilo pred neupravičeno uporabo!! :lol: :lol:


Konec koncev pa nima veze, ker se itak probam izogibat listkov. Če ga bom pa že fasal bom pa rajš plačal, kot da bi se zajebaval s pritožbami in ostalimi stvarmi... škoda časa in živcev :!:
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a Bucko99 So okt 07, 2017 9:30 pm

Da ne odpiram nove teme - >

Danes sem parkiral v Portorožu, plačal parkirnino in pozabil listek zatakniti na armaturo ( 2 froca, en kup stvari.... )
Seveda sem ob povratku do avta, dobil obvestilo redarstva in kazen za prekršek.

Glede na to da imam parkirni listek - potrdilo o plačilu, me zanima če se da s tem izognit plačila kazni ?
Je kdo že imel podoben primer ? je smiselna kakšna pritožba, ugovor... ali nima smisla ?

Hvala,
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a For So okt 07, 2017 9:59 pm

Jaz mislim da z listkom lahko greš in poveš da si pač pozabil.

Je res stara tema, ampak sem jo vseeno prebral.

Samo da napišem da je meni pritožba uspela, ampak ne za parkiranje. "Nekdo" :mrgreen: je vozil moj avto prehitro in ga je radar ujel.
Edino kar sem moral dokazat je to, da sem takrat bil v službi. In ker sem dejansko bil v službi, in prinesel sprintan papir z prihodi in odhodi, mi je pritožba uspela.
Sodelavec je na račun tega moral prinest litro jagerja. =P ...je pač stavil in izgubil.

Ni mi bilo treba pojasnjevat KDO je vozil moj avto....niti spraševali me niso.

Mogoče je podobna luknja tudi za parkiranje. :D
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a hnoda So okt 07, 2017 10:39 pm

Mogoče bi pri redarstvu preveril, kako so poslikali avto, ta podatek ti morajo posredovati. Mogoče imaš pa srečo in niso dobro poslikali registrske ali kaj podobnega in na to obesiš pritožbo.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a mnmn Ne okt 08, 2017 10:14 am

Bucko99 je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme - >

Danes sem parkiral v Portorožu, plačal parkirnino in pozabil listek zatakniti na armaturo ( 2 froca, en kup stvari.... )
Seveda sem ob povratku do avta, dobil obvestilo redarstva in kazen za prekršek.

Glede na to da imam parkirni listek - potrdilo o plačilu, me zanima če se da s tem izognit plačila kazni ?
Je kdo že imel podoben primer ? je smiselna kakšna pritožba, ugovor... ali nima smisla ?

Hvala,


Ne vem, če boš s tem uspel. Listek bi brez problema dobil od koga, ki je tisti dan parkiral avto na tem parkirišču. Edino če imajo kamere in je na njej vidno, da si plačal.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a Bucko99 Po okt 09, 2017 8:37 pm

Evo zadeva rešena, so ustavili postopek. Poslal sem sliko park. listka, kratek dopis in to je to.
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj

Re: Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a slikar To okt 10, 2017 9:51 am

mnmn je napisal/-a:
Bucko99 je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme - >

Danes sem parkiral v Portorožu, plačal parkirnino in pozabil listek zatakniti na armaturo ( 2 froca, en kup stvari.... )
Seveda sem ob povratku do avta, dobil obvestilo redarstva in kazen za prekršek.

Glede na to da imam parkirni listek - potrdilo o plačilu, me zanima če se da s tem izognit plačila kazni ?
Je kdo že imel podoben primer ? je smiselna kakšna pritožba, ugovor... ali nima smisla ?

Hvala,


Ne vem, če boš s tem uspel. Listek bi brez problema dobil od koga, ki je tisti dan parkiral avto na tem parkirišču. Edino če imajo kamere in je na njej vidno, da si plačal.

Čas listka je važen, zato je tudi uspel s pritožbo oz ugovorom.
Nič ti ne pomaga, če bi dobil od nekoga listek, ki je parkiral par ur pred kaznijo.
Zamik je važen, ko je kupil listek in ko mu je napisal kazen.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a Firediver To okt 10, 2017 11:31 am

Še vedno lahko dobiš listek za plačano parkirnino od nekoga, ki je parkiral isti čas kot ti, pa je problem rešen. Ampak plačana parkirnina ni dovolj!
Če redar poslika avtomobil tako, da je razvidno, da listka ni bilo na vidnem mestu (kar je tudi pogoj, da dokazuješ plačano parkirnino do tiste ure na listku), nimaš s čim dokazovati, da je s tvoje strani narejeno vse prav.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
PINki92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr feb 22, 2012 8:59 am

Re: Pritožba, če dobite listek za napačno parkiranje ?

Napisal/-a PINki92 To okt 10, 2017 5:26 pm

Kako ni dovolj, ce je pa cloveku uspelo s pritozbo... Dovolj je da vzpodbudis dvom ali nekaj podobnega z dokazom, kar parkirni listic tudi je (tudi ce je od nekoga drugega z parkirisca). Ze miljonkrat prezvecena tema Lahko bi imel tudi psa v avtu, ki bi listek premaknil pa to ne pomeni, da parkirnina ni bila placana.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov