Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Sr avg 16, 2006 9:02 am

noben še pogruntou, sam nabijajo vsi :P

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 Sr avg 16, 2006 9:59 am

js sm za! tist pa ko pravi da si boš u avtošoli nabral izkušnje...yaeh,my ass...po tistih bogih 18 urah boš mel ti izkušnje in boš zrel za motor? mhm seveda...pr tem je odvisna sam tvoja pamet pa nč druzga.kje boš dobil izkušnje u avto šoli? pr 50 km/h,ko boš pelou po predpisih po ravni cesti boš dobil izkušnje? pa ko se boš pelou 90 izven naselja boš tud dobil izkušnje?izkušnje dobivaš sam,sproti ko delaš kilometrino,gledaš kake so tvoje zmožnosti in se po njih ravnaš,če greš pa prek njih se pa učasih bol slabo konča.pa tud kako boš dobil izkušnje na onem motorju od avtošole? nevem če bo kdo spet mel doma isti motor k je tam,k une gare itq ne grejo več k 110,pa še to ga moraš pou ure prosit da kam gre.pa to ti tud more inštruktor povedat da moraš po pesku bremzat al ti zdrava pamet to govori?skratka,tist k ma samomorilska nagnenja se lahko ubije tud na skuterju al pa biciklu ko se bo po štengah spustu dol,tko da o izkušnjah raj prenehejte...izpit za A zraven B? i salut that! :pivo
Slika
 
Uporabniški avatar
xplod
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: To avg 05, 2003 12:48 pm
Kraj: Ajdovščina - Idrija

Napisal/-a xplod Sr avg 16, 2006 10:08 am

rok46 kot si reku v avto šoli ne dobiš izkušenj, sam za nekatere je bolše da grejo, ker ko sm jst za 125 delu ispit mi je inštruktor povedu da pridejo modeli ki rečejo da znajo vozit in pole se na dvoriščuod avtošole že zvrnejo :twisted: :twisted:

drgač pa je vredu da z B lahko vozš 125, sej to majo že nekatere evropske države
Slika
 
Uporabniški avatar
M|t3k
Novinec
 
Prispevkov: 332
Pridružen: Če avg 12, 2004 7:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a M|t3k Sr avg 16, 2006 10:23 am

Zelo zanimiva tema. Spet se bo klalo :?

Sicer pa je zanimivo, da so najbolj pametni tisti, ki niso bili nikoli v avtošoli za A kategorijo in potem vedno najbolj vejo kak je tam in koliko se človek tam nauči.
TIsti, ki imajo B se jim valda zdi super ql to vse. Tisti, ki pa smo A delali pa vemo kak je s tem in kaki motorji so to 125ccm.

LP
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Sr avg 16, 2006 10:24 am

jah, če je pa tko, pol pa bol, da tut za avto brez veze, da obstaja opravljanje vozniškega izpita?! Kaj pa tm pr tistih j**e*ih 30 urah zveš pa se naučiš? dobiš kako izkušnjo? Mogoče pol znaš vozt? NE! Ampk znaš pa velik bol, kokr če bi te sam na cesto spustil, tko k lahk greš na cesto z izpitom za 50 ccm z unim jajčkom od avta. A kdo govori, da rataš izkušen? Treba se je vsega naučit ane.. Nekateri še v življenju niso sedel na motorju, zdej bi pa recmo kr lohk šli na 125 ccm.. Pa morš še kdaj pogledat clo na kkšnga človeka stran od SEBE.. vsak zmeri samo, ja jst bi lohk, dejmo to met!

Sicer bi blo pa men tut čist fajn, če b blo do 125 ccm, da ni treba dnarja dajat za vožnje ja, da ne bo kdo mislu, sam ko se tko zapikate v te izkušnje pa izpit.. Pol bol da tut za tovornake pa vse ostalo ukinemo, ker tm itak ne dobiš izkušenj, ko se učiš vozt? un njihov kamjon itak komi gre 50, jebeš pol to! Za avto si tut vozu 50 po mestu pa 90 izven naselja ipd. Dejte se zamislt mal kaj govorite no..

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Sr avg 16, 2006 10:36 am

no, če se že ravno zmerjamo in žalimo, bi lahko tut bral, predn odgovarjaš.. pa se ne zapikval v stvari, ki niso ble omenjene.. tut sm se prtožval nad tem da lohk z A kategorijo voziš avto (un mali jajček 50 ccm). Tut za 50 ccm se men zdi bolš, da b recmo mel vsaj kak tečaj alpakej predn se usedeš na motor, ker enim je to čist prvič (vsakemu je nekoč bilo) in je fajn, če zveš kej uporabnega o vožnji le tega.. tut pr učenju vožnje avta si se navadu uporablat špegle, gledat kote (če jih še) in ostalo "nepotrebno" sranje..

Že zdej me je groza, če pomislm, da se 65 letni dedi kup skuterja pse prvič v življenju spravi z njim v promet.. Al pa kkšn strit rejsr, k že tko avto žge do daske, pol bo pa največji džek še na tistmu sesalcu..

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 Sr avg 16, 2006 11:02 am

ja pa pišuka no,eni ne dojamete pointa.za avto je treba ,ker moraš osvojit znanje iz cestno prometni pravil,da veš kako se ravnat v določeni situaciji,kdo ma prednost,križišča,da osvojiš znake...če 1x to znaš,opravš tole,zakaj nebi dobil še za motor kjer je isto!! pa dejte razumet no kaj vam hočmo nekateri povedat.pa če je kdo reku da se bunimo sam tisti k nismo delal izpit za motor,oz za A kategorijo,no pa da vam povem js pa še tkole.proti temu ste pa uni k ste pač mogl opravlat in se vam zdi zdj blesavo da bojo eni pa bol pocen čez pršli kakor vi? Am I right? seveda mam...pa če nima človek izpita to še ne pomen da ni še nikol sedeu na motorju in ga pelou,ker potemtakem tvoje sklepanje vodi do zaključka da so babice pa dedki najbolši vozniki,ker majo največ izkušenj.zdj se pa vprašej kolega če to spet drži?? mislm da ne...
Slika
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Sr avg 16, 2006 11:17 am

nism delou izpita za motor in nism nobenmu nč fovš in nobenmu nč ne prvoščm ;) sam pravm.. a se ne strinjate, da je vseen bolj, da maš nekej predn začneš, vsaj ene par lekcij, kot pa čist nič?

ne rečem, da bo dedi zdej super man ratu pa meu super duper reflekse, bo pa vsaj dobu napotke.. pač bo mel 3× več ur lekcij, kokr pa recimo jst (kokr majo že tko v avtošolah ipd., ker se pač počasnej učijo). In ja, dedi bo zih dost bol vozu, če bo prej šel skoz 30 ur izpita, strit rejsr tut, ti pa tut! Sploh ne veste, kaj vm hočm dopovedat, sicer smo pa vsi offtopic, ker to sploh ni stvar te debate, tako, da jst se izključujem, ker se mi pač ne da kregat..

sicer pa ponavljam, men bi blo čist kul, če bi blo 125 ccm z B kategorijo, mi vsaj ne bo treba delat izpita.. ne rečm pa da je to najbolj pametna odločitev ;)

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
M|t3k
Novinec
 
Prispevkov: 332
Pridružen: Če avg 12, 2004 7:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a M|t3k Sr avg 16, 2006 11:34 am

Predlagam, da se uvede CPP tečaj in 10 ur z avtom, potem pa se odprejo vse kategorije. Sej po tem usposabljanju že znaš se znajt v prometu in razumeš križišča. Če pa je človek lolek, jebiga. Bo tak vedno lolek, mu teh 10 ur tudi ne bo pomagalo.
:? :x

Pa dajte no! Če človek ne zna vozit in ni ziher v prometu, bo tudi cepnil na izpitu. Ne vem kje ste drugi delali izpite, ampak nas so kar pošteno stiskali kak vozimo.
Če človek dela za tovornjak, je nekak logično da za avto dobi, ker je stvar skoraj ista (ok, ne me napadat da ni. je podobna!). Motor je pa čisto nekaj drugega.
Sej ta predlog je mišljen dobro, samo niso razmišljali ljudje kakšni motorji vse obsegajo 125ccm. Oni so razmišljali samo o nekih 4T skuterčkih, ki tako ne grejo nikamor. To je vredu, ok. Drugo plat pa sem že prej predstavil.
Si ne mislite, da bo zdaj navalilo ogromno ljudi na motorje, ki so prej sanjali o njih? Celo življenje niso meli nič takega v rokah, zdaj pa bo možnosti kupit in vozit, zato bojo to izkoristili. Niso 125ke igračke kot so skuterji!

Še replika za enga prejšnjih postov: Jaz sem delal izpit, dal za njega 120tisoč in nisem nevoščljiv nobenemu, da se bo ''zastonj'' vozil. Meni je dejansko vseeno, ker jaz bom imel možnost vozit po parletnih izkušnjah težje stvari, tisti, ki bodo dobili A1, pa ne.

Še enkrat. Najbolje bi bilo, da se skuterji blokirajo samo za 14 letnike in se za njih tudi uvede nova kategorija (H1 ali kaj takega), drugi lahko vozijo odprte.
Prosim pa vas, če se enkrat vsedete na odprto RSko ali Mitota, ki imata okrog 35KM, da boste vedeli kaj govorite.

Ker ta debata vodi samo v prepir, se z nje odstranjujem.

LP
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 Sr avg 16, 2006 11:59 am

če bo nekdo na veliko sanjari o motorjih in bi ga res rd meu,tko k si ti reku pomoje ga nebi oviral glih izpit se ti ne zdi? ...sanje pa take če te en jebeni izpit ovira tuki :? hočm povedat to da če boš mel ti silno željo po 125 kubičnem motorju ga boš enostavno kupu pa fural pa to brez izpita al pa z izpitom.kle bi blo sam lažje,da ne zmečeš stran denarja za izpit,ampk si kupš za ta denar spodobno opremo,katera ne malokrat rešuje živlenja.če bi blo po moje bi delou sam 1x izpit za motor,potem pa bi se postavle starostne meje,katere bi določale kolko kubičnega lahko furaš od te starosti pa do te starosti in tko dalje.z vožnjo po cesti se pa sam učiš in spoznavaš svoje lastnosti in tako bi blo idino pravilno...
Slika
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Sr avg 16, 2006 2:14 pm

just_me je napisal/-a:No pa še nekaj kaj pa to da lahko 4kolesnike voziš z B izpitom, to se vam pa zdi varno...v naših krajih je kar nekaj takih, ki prej niso meli motorja in imajo zdaj te 4kolesnike in mislim da to nikakor ni varno (to so v veliki meri starejši od 30 let):)

LP


a z b kategorijo lahko vozis 4 kolesnik bilo kolko kubicen al kko??...hmm...ne vem ce se je to lih pametno ampak ce se s 4-kolesnikom prevrnes, in on pol nate pade ne vem kako se bi koncalo ;)
LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Matevz S.
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Če jun 29, 2006 5:21 pm
Kraj: vsepovsod

Napisal/-a Matevz S. Sr avg 16, 2006 3:57 pm

Dariooo je napisal/-a:
just_me je napisal/-a:No pa še nekaj kaj pa to da lahko 4kolesnike voziš z B izpitom, to se vam pa zdi varno...v naših krajih je kar nekaj takih, ki prej niso meli motorja in imajo zdaj te 4kolesnike in mislim da to nikakor ni varno (to so v veliki meri starejši od 30 let):)

LP


a z b kategorijo lahko vozis 4 kolesnik bilo kolko kubicen al kko??...hmm...ne vem ce se je to lih pametno ampak ce se s 4-kolesnikom prevrnes, in on pol nate pade ne vem kako se bi koncalo ;)
LP


ZVCP-1:
23. člen: 36. štirikolo je motorno vozilo s štirimi simetrično nameščenimi kolesi (razen lahkih štirikoles), katerega masa ne presega 400 kg, če je namenjeno prevozu oseb, ali 550 kg, če je namenjeno prevozu tovora (brez baterij, če gre za vozilo na električni pogon), pri katerem nazivna moč motorja ne presega 15 kW;

To so zakonski pogoji za štirikolo in pod temi pogoji ti ga registrirajo po pogojih za motorno kolo (cestnina, zavarovanje). Vozi se ga lahko s kategorijo B, moraš pa uporabljati čelado, ker nima zaprte kabine ali zadrževalnega sistema, kot ga ima naprimer BMW C1.
Kot pa mi je poznano prodajalci, ki ti urejajo homologacijo za štirikolo, zrihtajo tako, da v njej ni več kot vpisanih več kot 15 kW, tudi če jih dejansko več, da potem nimaš problemov pri registraciji.

Kar se tiče A1 kategorije (125 ccm, 11kW): Cagiva Mito 125 ima po podaktih, ki sem jih najdel na spletu, 20 kW, tko da jo je treba blokirat, če jo hočte vozit s to kategorijo. Največkrat pa je že blokirana, podtek z ene nemške spletne strani - 10.5 kW, saj je bila že v osnovi predvidena za 16 letnike. Aprillia RS 125 11.5 kW, Honda CBR 125 9.5 kW.

Zakonodajalec je imel v mislih, da bi se v mestnih središčih, zaradi pomanjkanja parkirišč, idr., povečela uporaba skuterjev do 125 cm, ki seveda ne presegajo 11 kW in ne to, da bi s tem mularija dobila dodatno možnost dirkanja.
Zadnjič spremenil Matevz S., dne Sr avg 16, 2006 5:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
B3NZ0
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Ne apr 18, 2004 1:49 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a B3NZ0 Sr avg 16, 2006 4:50 pm

Ma jest se tut nekak ne strinjam s tem da dobiš avtomatsko izpit za A kategorijo, pa ne zarad tega ker sem moral delati izpit za to in bi bil zdaj ostalim nevoščljiv, ampak iz čisto preprostega razloga. Samo pomislite, koliko ljudi, ki ima izpit za B kategorijo, zna sploh prestavljati na motorju? In koliko zna motor vsaj približno loviti? Za moje pojme, bi lahko uvedli zakon, da bi z B kategorijo dobil tudi A kategorijo, VENDAR bi bila potrebna vsaj kakšna ura ali dva na poligonu, da se človek sploh nauči prestavljati na motorju, malo ravnotežje loviti, slalom odpeljati in zaviranje malo natrenirati. Ker vem kako je to, sem vozil motor od mladosti, ko sem bil mulec star 8 let, sem naredil ogromno kilometrov z različnimi motorji, pa mi še vedno poligon pri 16tih ni bil ne vem kako enostaven, ne morem si pa predstavljati nekoga, ki bi se prvič usedel na motor in bi ga peljal na poligon.

LP
 
zGornjak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po avg 28, 2006 4:31 pm

Kekci.. :)

Napisal/-a zGornjak Po avg 28, 2006 4:36 pm

Vsi skup ko se kregate tle o tasnih bedarijah ste malo mimo. Trenutno delam izpit za A kategorijo. Za tiste ki pravite kako je pomemben izpit. Izpit je samo zato da ce se zabijes imas kritje ce je seveda vse ostalo tocno (zavarovanje, brez alkohola, itd.). Izpit ni znanje. Nekaj se ze naucis v avtosoli samo nekih umetnosti pa spet ne. Vse to se lahko naucis tudi sam. Vsaj jaz sem se. Seveda je pametno imeti izpit ker ti mogoce povejo nekaj kar se nisi vedu, najvec je pa pomembno da imas u glavi poslihtan kko vozt, in ce si prej znal ze je to se samo bols, ker tisti ko prej niso znal nic tut pol nebojo nevem kasni mojstri. To se tko vid. Ce si prej teslo bos pol tut in to je dejstvo. :)

Lp.
 
Smoke a.k.a momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe jun 09, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Smoke a.k.a momo Sr mar 14, 2007 7:31 pm

eentox je napisal/-a:
H5N1 je napisal/-a:Dadek, pa ti veš kaj pomeni opomba A-le do 50kmh?
Isti Q* je, če te dobijo s 100kmh na uro na skuterju ali pa s 100kmh na 125ccm. V nobenem primeru nimaš prave kategorije v vozniški.

z B kategorijo dobiš zraven še H kategorijo(kolesa z motorjem)- se pravi mopedi do 50ccm.
če greš 100km/h z mopedom boš plačal kazen zaradi prehitre vožnje in ne zato ker nebi imel vozniškega ;)



fantje, vsak 50ccm preseze mejo 50kmh, je res da je velka katen za to sicer pa u velenju so dubil enega k mu je sov skuter 72.2 kmh dubu je 250 tisoc sit kazni kar je danes 1000€ nekej podobnega plus odvzem motorja u vrednosti 200 tisoc sit, sicer pa ce mene prasate bi lohka vsak tak reskiru 25 € pa se kupi omejevalec obratomerov in skuter ne gre ce 50km/h dokler je omejevalec ukloplen :lol:


pa je ze sprejet ta zakon al se bo? :lol:
 
Smoke a.k.a momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe jun 09, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Smoke a.k.a momo Sr mar 14, 2007 7:31 pm

eentox je napisal/-a:
H5N1 je napisal/-a:Dadek, pa ti veš kaj pomeni opomba A-le do 50kmh?
Isti Q* je, če te dobijo s 100kmh na uro na skuterju ali pa s 100kmh na 125ccm. V nobenem primeru nimaš prave kategorije v vozniški.

z B kategorijo dobiš zraven še H kategorijo(kolesa z motorjem)- se pravi mopedi do 50ccm.
če greš 100km/h z mopedom boš plačal kazen zaradi prehitre vožnje in ne zato ker nebi imel vozniškega ;)



fantje, vsak 50ccm preseze mejo 50kmh, je res da je velka katen za to sicer pa u velenju so dubil enega k mu je sov skuter 72.2 kmh dubu je 250 tisoc sit kazni kar je danes 1000€ nekej podobnega plus odvzem motorja u vrednosti 200 tisoc sit, sicer pa ce mene prasate bi lohka vsak tak reskiru 25 € pa se kupi omejevalec obratomerov in skuter ne gre ce 50km/h dokler je omejevalec ukloplen :lol:


pa je ze sprejet ta zakon al se bo? :lol:
 
Uporabniški avatar
michelin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: To avg 15, 2006 7:07 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a michelin Sr mar 14, 2007 7:53 pm

mam tut jest skuter za nedelsko rekreacijo,pa je zlo nevarn z nemo vozt ,če bi šeu sam 45kh ,je pa usak 2. skutr navit . velikrat koga sledim z autom pa je kar polprečna hitrost 70-80 kh :clapclap :ne
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Sr mar 14, 2007 8:43 pm

Smoke a.k.a momo je napisal/-a:
eentox je napisal/-a:
H5N1 je napisal/-a:Dadek, pa ti veš kaj pomeni opomba A-le do 50kmh?
Isti Q* je, če te dobijo s 100kmh na uro na skuterju ali pa s 100kmh na 125ccm. V nobenem primeru nimaš prave kategorije v vozniški.

z B kategorijo dobiš zraven še H kategorijo(kolesa z motorjem)- se pravi mopedi do 50ccm.
če greš 100km/h z mopedom boš plačal kazen zaradi prehitre vožnje in ne zato ker nebi imel vozniškega ;)



fantje, vsak 50ccm preseze mejo 50kmh, je res da je velka katen za to sicer pa u velenju so dubil enega k mu je sov skuter 72.2 kmh dubu je 250 tisoc sit kazni kar je danes 1000€ nekej podobnega plus odvzem motorja u vrednosti 200 tisoc sit, sicer pa ce mene prasate bi lohka vsak tak reskiru 25 € pa se kupi omejevalec obratomerov in skuter ne gre ce 50km/h dokler je omejevalec ukloplen :lol:


pa je ze sprejet ta zakon al se bo? :lol:


ja ce ti povem po pravici tudi nekateri original skuterji ki so 50ccm, ki naj bi sli po zakonu 45-49km/h gredo okoli 60km/h, drugace to kar pravis ti omejevalec pa ce kupis nov skuter ga dobis gor in ni nic posebnega kot ena pusa na varjatorju, ki omejuje da se varjator razsiri in tako omeji hitrost.

drugace pa ce te dobijo da se vozis s skuterjem ki bi moral it manj kot 50km/h da gres vec pa je kazen kr visoka pomojem...lahko te dajo tudi na tehnicnega in ostanes brez tablic in podobnega...
a da ne govorimo koliko km/h grejo skuterji s kiti 70ccm ;)
LP
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov