Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
gemelli_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe jul 15, 2005 2:18 pm
Kraj: kranj

Prosim pomoč - vinjeta

Napisal/-a gemelli_ To mar 02, 2010 8:20 pm

danes sem kupil nova letno vinjeto.ko sem jo nalimal na šipo se mi je zavihala in sem jo malo nazaj odlepil in mi je ratalo tole kot je na sliki? Sedaj me pa zanima če je vinjeta še uporabna??? vinjeta je pa 100% nova ker semm danes kupil nov avto in s tem vinjeto.
lepo bi prosil za pomoč
Priponke
vinjeta.jpg
kdo je izumu P 206 :s :D
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ To mar 02, 2010 8:24 pm

jao...ko se jo enkrat nalepi je ni pametno tikat, pa ce tudi je malo postrani al ne vem kaj. zdej jo pusti tko, ce ti bojo kaj njurli pa jim probaj lepo razlozit kaj je bilo itd. po mojem ne bi smeli kaj dosti tezit no ;)
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Napisal/-a Gasper` To mar 02, 2010 8:28 pm

V avtu imej račun plus tisti zavihek, ko folijo dol potegnes pa mislim da ne bi smelo biti problema.
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec To mar 02, 2010 8:31 pm

pejt na dars pa nej pogledajo pa je
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak To mar 02, 2010 8:37 pm

Zaradi nespretnosti pri lepljenju ne pišejo kazni.
 
gemelli_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe jul 15, 2005 2:18 pm
Kraj: kranj

Napisal/-a gemelli_ To mar 02, 2010 8:39 pm

najbolj me jezi, ker se mi je tako čudno zavihala (na sredini je bil hribček) da sem jo moral popraviti, čene nebi bila pravilno nameščena. gospod na darsu mi je rekel, če se vidi črka, je vinjeta zanič.
v tem primeru pa se cele črke ne vidi in nevem kako sedaj naprej. sej jutri bo treba iti na dars in da pogledajo zadevo.
račun in tisto folijo pa imam skrbno spravljeno, za dokazilo o nakupu.
kdo je izumu P 206 :s :D
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar To mar 02, 2010 8:41 pm

ma za to ti ne bo nobedn težil, sploh če boš račun pokazu, pa mel odrezek zraven..

itak samo s daljnogledom gledajo..
 
Uporabniški avatar
the_man
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 10, 2006 4:33 pm
Kraj: all around

Napisal/-a the_man Sr mar 03, 2010 12:47 am

In ko te bodo ustavili, boš dobil kazen, ker je na vinjeti izpisano neveljavno, pa naj si bo delno ali ne, vinjeta mora biti nepoškodovana, tukaj pa zgleda, kar bodo tudi predvidevali, da si jo probal prenesti, ali si celo jo prenesel. In kaj dokazuje račun in odrezek? V tem primeru? Le to, da je nekdo vinjeto kupil. Tako da ne mu pisat da ne bo nič. Na avtu imaš neveljavno vinjeto...
za prepoznavnost športnosti avtomobilske firme tekmujejo v formuli 1, rally-u, nascar,...vw pa svojim izdelkom preprosto nadane oznako GTI
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Sr mar 03, 2010 12:49 am

sodelovc imel isti problem. klical na dars in so mu rekli, da vinjeta ni vec veljavna. ni pa upravicen do nadomestne
Slika
 
Volvo power
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Pe jul 18, 2008 1:05 pm
Kraj: kočevje

Napisal/-a Volvo power Sr mar 03, 2010 5:52 am

kaj pa če šipo zamenjaš ???
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Sr mar 03, 2010 7:43 am

itak da je neveljavna, ampak za tako malenkost ne bojo tezili. z lepo besedo se marsikaj doseze...ne pa da te ustavi in mu zacnes neki s... pol ti bo itak zabil multo :roll:
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 143
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a madpanter Sr mar 03, 2010 8:16 am

Idi na dars pa reci da se je to nardilo ko si jo z folije dol potegnu in se pizdi kaka j***a prodajo mogoče pa dosežeš kaj ;)
 
JureV
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe jun 20, 2008 7:37 pm

Napisal/-a JureV Sr mar 03, 2010 8:19 am

nima veze kakšna je vinjeta
kot dokaz imaš spodnji del od vinjete, ki se ne lepi in seveda račun, to maš 2 dokaza da si jo kupil
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Napisal/-a montezemolo Sr mar 03, 2010 8:33 am

JureV je napisal/-a:nima veze kakšna je vinjeta
kot dokaz imaš spodnji del od vinjete, ki se ne lepi in seveda račun, to maš 2 dokaza da si jo kupil


a res? kaj pa če jo je lepil z avta na avto? kako ti bo pa darsovec verjel?
 
gemelli_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe jul 15, 2005 2:18 pm
Kraj: kranj

Napisal/-a gemelli_ Sr mar 03, 2010 7:53 pm

drgač vinjeta ni bila lepljena iz avta na avto, ampak je bil kupljena in nalepljena na avtomobil , katerega uporabljam. zaenkrat bo tako ostalo, če pa pride do kontrole bomo pa že nekaj zmučkal!drgač sem pa tko malkat na avtocest da bo že šlo :D
kdo je izumu P 206 :s :D
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr mar 03, 2010 8:26 pm

kaj ste eni picajzlasti...
če bi pa za take malenkosti težil... :roll:
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Sr mar 03, 2010 8:30 pm

imej račun in tisti odrezek zraven pa si lahko brez skrbi.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
gemelli_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe jul 15, 2005 2:18 pm
Kraj: kranj

Napisal/-a gemelli_ Sr mar 03, 2010 8:37 pm

jest tut zmeri bolj mislim, da ne bo kakšnih problemov. ker je datum nakupa vinjete in izdaja tehničnega dovoljenja isti.
a tuki pa ni kakšnega darsovca da bi svetoval? :D
kdo je izumu P 206 :s :D
 
Uporabniški avatar
the_man
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 10, 2006 4:33 pm
Kraj: all around

Napisal/-a the_man Sr mar 03, 2010 10:37 pm

Komentarji da smo eni picajzlasti, da verjetno ne bo nič, ter podobni, nekako niso na mestu.

Sedaj me pa zanima če je vinjeta še uporabna??? vinjeta je pa 100% nova ker semm danes kupil nov avto in s tem vinjeto.
lepo bi prosil za pomoč

tole je zanimalo uporabnika, in na vprašanje je odgovor NE, ni veljavna, je poškodovana, in je enako kot če je brez vinjete. Zdaj ali bo dobil kazen ali ne, ne vem, morda bo darsovec verjel, morda pa ne bo.

nima veze kakšna je vinjeta
kot dokaz imaš spodnji del od vinjete, ki se ne lepi in seveda račun, to maš 2 dokaza da si jo kupil

prosim? To kar si navedel, sta dokaza za to, da je ta vinjeta bila kupljena. Če račun ni na njegovo ime, ne dokazuje da je kupec on. Za darsove pojme si jo lahko kupil tudi preko spleta, recimo. Ne pravim da si jo, ampak kaj ves kako si to tolmačijo. Dejstvo je torej, da veš da imaš neveljavno vinjeto, da se boš s tako vozil, ko se boš, po avtocesti, s tem reskiral. Torej če dobiš kazen, kar jo ob kontroli po vsej verjetnosti boš, je pač zadeva samo še tvoja.
Sicer škoda da se ti je to zgodilo, ampak se je. In s tem reskirat kazen in nakup nove vinjete, katero bos v omenjen primeru primoran kupiti, ne vem če je smiselna. Pa vendar, stvar odločitve.
In ne verjemi tega, da zarad tega ne boš kazni dobil. Ker jo boš. Ker smo v slo...
Pa lep pozdrav
za prepoznavnost športnosti avtomobilske firme tekmujejo v formuli 1, rally-u, nascar,...vw pa svojim izdelkom preprosto nadane oznako GTI
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov