Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Pe sep 24, 2010 11:52 pm

nikjer ni napisal da je divjal, ali sem spregledal domen?
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: odvzem izpita

Napisal/-a esem So sep 25, 2010 12:07 am

Prezioso je napisal/-a:...
varno vožnjo sem že opravil 1x, pol leta nazaj, ampak samo zaradi radarjev. nikoil nisem napihal.

:?:
 
Uporabniški avatar
Martiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe okt 23, 2009 3:38 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Martiny So sep 25, 2010 9:47 am

domen_ je napisal/-a:Js na to takole gledam: odvzem izpita in denarna kazen je najbolj mila kazen, ki se ti lahko zgodi. Morda tega v tistem trenutku ne ceniš, ampak ko se glava malo ohladi in ko si sam sebi priznaš: kaj bi šele bilo, če bi se karkoli takrat zgodilo! Denar lahko nazaj prislužiš, izpit lahko ponovno opraviš, ampak ta sreča, da ni bilo nobene nesreče zaradi takratne vožnje pod vplivom alkohola, tega ti pa nihče ne more ponovno dati. Zato je to najbolj mila kazen, ki te sploh lahko doleti.



Točno tako. Ampak eni razmišljajo samo o tem, kako ni fer da so izgubili izpit samo zato, ker so enkrat sedli pijani za volan. Že enkrat je preveč, ravno takrat bi se lahko kaj zgodilo. Sej vemo kako se reče - 'Na cesti ni popravnega izpita'.
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ So sep 25, 2010 11:36 am

Patrik_A3 je napisal/-a:nikjer ni napisal da je divjal, ali sem spregledal domen?
Ni samo divjanje nevarno, če si pijan. Tu so še slabša koncentracija, slabši refleksi, slabše oceniš hitrosti in razdalje do drugih,.. To so objektivna dejstva, tu nimaš kaj.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 So sep 25, 2010 12:27 pm

možno,poznam pa folk kateri je varnejši ko je pijan, ekr ko je trezn divja in dosti bolj ogroža ljudi v prometu, kot pa če gre sredi noči pijan domov ko je manj prometa in ko vozi lepo počasi in pazljivo .

različna mnenja :)
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ So sep 25, 2010 12:31 pm

Varnejši - ja. Varen - ne.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar So sep 25, 2010 1:04 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:možno,poznam pa folk kateri je varnejši ko je pijan, ekr ko je trezn divja in dosti bolj ogroža ljudi v prometu, kot pa če gre sredi noči pijan domov ko je manj prometa in ko vozi lepo počasi in pazljivo .

različna mnenja :)

lahk je še tak pazljiv, samo ko je njegov reakcijski čas tolk dalši..

seveda govorim če je pijan, ne če je spil 2x piva..
 
Uporabniški avatar
Vz_ace
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe nov 16, 2007 8:02 pm

Napisal/-a Vz_ace So sep 25, 2010 1:11 pm

...po moje so najnevarnejši tisti 2-3 piri, ker takrat si nekako najbolj "naspidiran" in se počutiš "uber" sposobnega,ter so ti vsi ostali udeleženci v prometu nekako "na poti" ;).
**classic power-original power!**
 
Uporabniški avatar
tabletten
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Če avg 20, 2009 5:39 pm

Napisal/-a tabletten So sep 25, 2010 4:42 pm

Vz_ace je napisal/-a:...po moje so najnevarnejši tisti 2-3 piri, ker takrat si nekako najbolj "naspidiran" in se počutiš "uber" sposobnega,ter so ti vsi ostali udeleženci v prometu nekako "na poti" ;).


Taki so najbolj nevarni ja. Po dveh perih nisem pijan sem pa kot baba za volanom (zmeden, zasanjan, naspideran). Koma pijani pa ponavadi cijazijo krepko pod omejitvijo pozno ponoči in zajahajo le kak robnik. Vsaj tako jaz opažam. Alko pa volan ne gresta skupaj pa čeprav se nekaterim godi krivica ker so po 5ih perih bolj trezni kot en po 2h, nekateri pa imajo orenk naliti boljše reflekse kot en trezen star ata.

Bolj kot alko je problem v glavah nekaterih, vsakdanji stres, hiter tempo življenja, razjebane ceste, bejbe v miničih ob cestah, folk ki zakupi prehitevalni pas, levo vozeči v rondo, telefonisti, napol gluhi in slepi upokojenci.. mah sej veste, da je 3/4 folka preveč z izpiti. Škoda da se samo tiste kaznuje ki tri pive spijejo pri kosilu nevarni pa niso nič več kot zgoraj našteti.

Da sem jaz policaj...
8)
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Po jan 03, 2011 8:39 am

v kolkem času pa ponavadi odvzamejo izpit? ker nisem še nič dobil po 4 mesecih, niti, nobenega obvestila.da sem presegel točke ali karkoli. mislim, če mi že bodo vzeli izpit, naj se mal zmigajo, ne da se mi čakat, jas bi rad čim prej opravu s tem, da grem novga narest.
sam je pa smešno, ker sedaj se lahko še vozim normalno in so me parkrat vstavli tut poilicaji pa ni blo nič in vozim naprej kot vedno. potem pa ko dobiš odvzem, pa kao kr nisi več sposoben se vozit. kaj pa ta čakalna doba na odvzem ko se lahko voziš do takrat? a takrat nisi nevaren?

hvala
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Re: odvzem izpita

Napisal/-a domen_ Po jan 03, 2011 9:35 am

Slovensko sodstvo je preobremenjeno, zato toliko čakanja. Ampak nič se ne bo izgubilo ali zastaralo, v to si lahko prepričan.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Po jan 03, 2011 10:10 am

spet en lolek ki palamudi na pamet. a si slučajno sodnik? kje sem rekel, da si domišljam, da bo kaj zastaralo ali izgubilo?
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: odvzem izpita

Napisal/-a myster Po jan 03, 2011 3:25 pm

domen ima prav da je preobremenjeno. boš vedel, ko boš dobil priporočeno pismo-jst sm enkrat čakal na sodnika leto in dva meseca. sicer pa si cekine lahko daš na stran, da boš lahko začel z izpitom.aja pa ko greš drugič delat izpit, boš plačal še okoli 180€ psihiatru (imaš pri njemu obvezen obisk). edino ko boš enkrat pri sodniku pazi, da ne boš preveč "jezikal", ker še lahko dobiš kakšen odlog, za prepoved delanja ponovnega izpita za kako leto ali dve (pač nasvet-nič slabga nisem mislil).
sicer je s temi sodniki tako, da že prespiš in preboliš kazen, potem pa te prizadane priporočena pošta in spolne na neumnosti-tako da potrplenje
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: odvzem izpita

Napisal/-a SašoP Pe jan 07, 2011 2:37 pm

Kolegico je učeri doletel to kar tebe čaka, sicer nevem kakšno kazen je pokaserala ampak je nabrala pike zarad prehitre vožnje. In pr njej je trajal cca. 1 leto da je dobila pošto + še cca. pou leta do prenehanja veljavnosti izpita.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso To apr 26, 2011 7:54 pm

no še malo pa bo leto mimo in še vedno nisem dobil nič o številu preseženih točk ali pa vsaj koliko jih imam. upam da so res brisali te 4 točke po opravljeni varni vožnji in ko mi je pretekel čas 3 leta od ene kazni 3točke. potem nisem na 18KT.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Gosic To apr 26, 2011 8:05 pm

Pa kako te nemore spametovat te stalne pike in plačevanje položnic?! Ali so to kaj večje 'napakice'?
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: odvzem izpita

Napisal/-a tiguan To apr 26, 2011 11:21 pm

Brat je zbral 19 pik (alkohol), kar pomeni, da mu gre izpit, ampak še čaka, kazen odplačuje po obrokih, jaz se mu govoril ne pit, ampak on happy, kak se ga je napil in tu so rezultati.

Sedaj bo delal še enkrat CPP + 10 ur vožnje + glavna + 6 mesecev čakanja na izpit.

Kaj pa potem taki lahko spet ga začnejo sr*t?
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Sr apr 27, 2011 2:34 pm

Čakaj malo, a ni za ponovno opravlanje izpita potrebno delati tudi republiške teste, ki so pač bolj zajebano o teh lahkih CPPjev in imeti spet ene 20ur vožnje?

Ko sem delal izpit sem opravil vse v prvo. Ampak zdaj, če bom ob izpit pa mi bo le težilo spet delati ponovno vse kot v prvo.

Gosic: spametovati?
ja glej, če te 1x ustavijo sred avtoceste in nabijejo pike, kjer gre 90% ljudi tako hitro kot sem šel jaz takrat. Če te 1x poslika radar ki sploh ne vidiš kje, v nekem naselju kjer sem bil prvič in spet nabašejo pike. Če te ustavjo na koncu manjšega mesteca 5m pred tablo za konec naselja, kjer pač pospešijo vsi. kaj me če zdaj to vse spametovati. ker vozim se vsak dan po 100km služba in nazaj po uradno najbolj ovinkasti cesti v sloveniji, kjer tudi sneg čez zimo dostikrat pobeli cesto. nikoli imel resnejše nesreče, le teli blesavi policaji vedno nekaj pametujejo in vse kar znajo je o tem zakoniku nakladat.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: odvzem izpita

Napisal/-a abbe Sr apr 27, 2011 2:39 pm

tiguan je napisal/-a:Brat je zbral 19 pik (alkohol), kar pomeni, da mu gre izpit, ampak še čaka, kazen odplačuje po obrokih, jaz se mu govoril ne pit, ampak on happy, kak se ga je napil in tu so rezultati.

Sedaj bo delal še enkrat CPP + 10 ur vožnje + glavna + 6 mesecev čakanja na izpit.

Kaj pa potem taki lahko spet ga začnejo sr*t?


jst upam da nau naredu izpita.ker sem preprican da bo povratnik.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: odvzem izpita

Napisal/-a abbe Sr apr 27, 2011 2:44 pm

Prezioso je napisal/-a:Čakaj malo, a ni za ponovno opravlanje izpita potrebno delati tudi republiške teste, ki so pač bolj zajebano o teh lahkih CPPjev in imeti spet ene 20ur vožnje?

Ko sem delal izpit sem opravil vse v prvo. Ampak zdaj, če bom ob izpit pa mi bo le težilo spet delati ponovno vse kot v prvo.

Gosic: spametovati?
ja glej, če te 1x ustavijo sred avtoceste in nabijejo pike, kjer gre 90% ljudi tako hitro kot sem šel jaz takrat. Če te 1x poslika radar ki sploh ne vidiš kje, v nekem naselju kjer sem bil prvič in spet nabašejo pike. Če te ustavjo na koncu manjšega mesteca 5m pred tablo za konec naselja, kjer pač pospešijo vsi. kaj me če zdaj to vse spametovati. ker vozim se vsak dan po 100km služba in nazaj po uradno najbolj ovinkasti cesti v sloveniji, kjer tudi sneg čez zimo dostikrat pobeli cesto. nikoli imel resnejše nesreče, le teli blesavi policaji vedno nekaj pametujejo in vse kar znajo je o tem zakoniku nakladat.


kako lepo se je na druge naslanjat.
kakno ma vezo ce si v nekem naselju kjer si prvic?omejitev v naselju je 50.to ves,pa nima veze al je domaci kraj al pa pickovec.to da pa radarja nisi vidu pa nima veze omejitev je tm tut ko ni policije na vidiku.po avtocesti se 90% folka vozi koliko hitro?sj ce so to kao prekrski kr povej,sam da dobis pike na ac mores vozt cez 160.tok se pa vsi ne vozjo.
to da zadnjih 5 m pred tablo za konec naselja (ce je to seveda res bilo tako) bi ti pa verjel ker se dogaja da tko stojijo...
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov