Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a hippo Po sep 24, 2012 4:47 pm

domen90 je napisal/-a:
demah je napisal/-a:Pozdravljeni,imam problem z avto prodajo Wikra v Škofiji vasi pri Celju.Problem je sicer v tem da sem kupil WV Passata letnik 2007,2.0 Tdi,in mi je na 124000 km odpovedala turbina.Prodajalec mi je sicer dal kao 1 mesec garancije turbina mi je pa shodila po 2,5 meseca.Seveda se gospod Vili(lastnih avtoprodaje) izgovarja na to,da mi je ob nakupu znižal ceno avta z 10490 na 10000 € in da pač zaradi tega nemore priznati popravila turbine,ki me je koštalo 600€ in seveda človek pošten kot sem jaz nisem zahteval celotnega povračila ampak le 400€ za obnovo turbine,olje filter in tesnila ter demontažo in montažo turbine pa bi sam pokril,kar je koštalo 200€.Zdaj me zanima ali mi zna kdo povedati,če mi je pametno tožit in zadevo reševat na sodišču,ker sem pač slišal da za take stvari obstaja 6 mesečna garancija neglede na garancijo prodajalca.Zanima me pa tudi kako je glede tožbe če bi še na sodišču povedal da sem za Passata dal na račun 5700€ in 4300€ na roke.Hvala,Lp


:lol:


Domen, pač ne krivit človeka, ker ne ve na koliko podlage je ta kilometrina. Bo kr ene 200kkm še zraven al pa še več.
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a 215709 Pe mar 14, 2014 6:59 pm

-edit-
lp,215709
Zadnjič spremenil 215709, dne Če mar 20, 2014 5:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a Beri Pe mar 14, 2014 10:35 pm

Malo je čudno, da si šele sedaj to opazil.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a lovec1990 So mar 15, 2014 9:42 am

215709: Če praviš, da je motor deloval normalno in še deluje normalno obstaja možnost, da prejšni lastnik ni opazil te napake kok pa stane popravilo?

pa še to ti imaš motor celih 5 mesecov prodajalec se lohka zgovarja da si ti to povzročil nekaj je če opaziš v roku 2 tednov drugo pa je 5 mesecev. Mislim da stvarne napake ne moreš uveljavlat ko si že lastnik več kot 5-6 mesecev.
 
Marpa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To avg 07, 2012 10:20 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a Marpa So apr 12, 2014 12:32 pm

Tole vam moram povedati, pa vi odločite če sem slabe sreče, ali kratke pameti. Sicer se to, kar se je meni zgodilo ponavadi zgodi vsakemu, ki hoče za malo denarja imeti rabljen avto. Takrat pridejo v poštev od 6-10 let stari avti. To so pa leta in kilometri pri katerih je ponavadi pričakovati večja popravila.

Decembra 2013 sem kupil zelo lepo ohranjen avtek, 2.lastnik, prodajala ga je velika in znana avtohiša, ki je hkrati tudi pooblaščeni serviser za isto znamko.
Ne moreš falit sem mislil, saj oni že vedo kaj je dobrega in sigurno od nekoga niso vzeli v račun rabljen avto ki bi bil slab.

Po 14ih dneh sem posumil, da žre olje, oglasil sem se pri prodajalcu, smo dolili olje , zabeležili kilometre na števcu in ajde, vozite naprej še 1.000 km.
To sem tudi storil, sum je bil utemeljen. Avto žre približno 10 litrov olja na 15.000 km.

Ponudil sem, da mi vrnejo kupnino, kar so oni brez problema storili. Imel sem stroške z registracijo in par obiskov v servis, nekaj slabe volje in precej časa je šlo.
Danes, po naslednji izkušnji mi je žal, da nisem zahteval popravilo tistega avta.

No, potem sem že v časovni stiski kupil naslednji avto, bil je nekoliko dražji in spet je bil videti zelo ohranjen. Prodajalec ga je hvalil do onemoglosti. Vrhunski, je bilo zapisano v oglasu. Malo sem bil ta dan utrujen, brez volje in živčen, ( (ženske bi mogoče rekle, v PMSu) in sem naredil nekaj napak, opustil sem določena pravila, za katera pravim, da se jih treba držati pri nakupu rabljenih vozil. Spet sem kupil pri pravni osebi, ker se fizičnih izogiba, kot hudič križa, večina državljanov laže in zavaja, ponareja in blefira, pa še težje jim prideš do živega, če gre kaj narobe. Dobro, ni pomembno. Je pa pomembno, da tak avto še nisem imel, mislim znamko in model. Zato nisem imel pravega občutka kako mora laufati.

Zelo hitro po nakupu sem ugotovil, da bežni signali, v glavnem zvočni kažejo, da določene stvari niso ok in, da je lahko nekaj narobe. Obiskal sem najprej en, potem še drug pooblaščen servis za to znamko vozil in s(m)o ugotovili: puščanje goriva na injektorjih, okvaro vztrajnika/sklopke, amortizerjev, hidrauličneg nosilca motorja, kolesnega ležaja, cevi turbine , zadnjih zavor... predračun cca 2.600,00 EUR ( vozilo sem plačal 4.400 )

Danes sem na pošto odnesel pismo za prodajalca, upam, da bom kaj dosegel. Se javim še kaj ?
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a GiGi1985 So apr 12, 2014 1:41 pm

Marpa je napisal/-a:Tole vam moram povedati, pa vi odločite če sem slabe sreče, ali kratke pameti. Sicer se to, kar se je meni zgodilo ponavadi zgodi vsakemu, ki hoče za malo denarja imeti rabljen avto. Takrat pridejo v poštev od 6-10 let stari avti. To so pa leta in kilometri pri katerih je ponavadi pričakovati večja popravila.

Decembra 2013 sem kupil zelo lepo ohranjen avtek, 2.lastnik, prodajala ga je velika in znana avtohiša, ki je hkrati tudi pooblaščeni serviser za isto znamko.
Ne moreš falit sem mislil, saj oni že vedo kaj je dobrega in sigurno od nekoga niso vzeli v račun rabljen avto ki bi bil slab.

Po 14ih dneh sem posumil, da žre olje, oglasil sem se pri prodajalcu, smo dolili olje , zabeležili kilometre na števcu in ajde, vozite naprej še 1.000 km.
To sem tudi storil, sum je bil utemeljen. Avto žre približno 10 litrov olja na 15.000 km.

Ponudil sem, da mi vrnejo kupnino, kar so oni brez problema storili. Imel sem stroške z registracijo in par obiskov v servis, nekaj slabe volje in precej časa je šlo.
Danes, po naslednji izkušnji mi je žal, da nisem zahteval popravilo tistega avta.

No, potem sem že v časovni stiski kupil naslednji avto, bil je nekoliko dražji in spet je bil videti zelo ohranjen. Prodajalec ga je hvalil do onemoglosti. Vrhunski, je bilo zapisano v oglasu. Malo sem bil ta dan utrujen, brez volje in živčen, ( (ženske bi mogoče rekle, v PMSu) in sem naredil nekaj napak, opustil sem določena pravila, za katera pravim, da se jih treba držati pri nakupu rabljenih vozil. Spet sem kupil pri pravni osebi, ker se fizičnih izogiba, kot hudič križa, večina državljanov laže in zavaja, ponareja in blefira, pa še težje jim prideš do živega, če gre kaj narobe. Dobro, ni pomembno. Je pa pomembno, da tak avto še nisem imel, mislim znamko in model. Zato nisem imel pravega občutka kako mora laufati.

Zelo hitro po nakupu sem ugotovil, da bežni signali, v glavnem zvočni kažejo, da določene stvari niso ok in, da je lahko nekaj narobe. Obiskal sem najprej en, potem še drug pooblaščen servis za to znamko vozil in s(m)o ugotovili: puščanje goriva na injektorjih, okvaro vztrajnika/sklopke, amortizerjev, hidrauličneg nosilca motorja, kolesnega ležaja, cevi turbine , zadnjih zavor... predračun cca 2.600,00 EUR ( vozilo sem plačal 4.400 )

Danes sem na pošto odnesel pismo za prodajalca, upam, da bom kaj dosegel. Se javim še kaj ?


Daj rajši napiši, kaj je sploh še uporabnega na tem avtu? :roll: In ne razumem ljudi, ki ne opazijo vseh teh napak na vozilu? A ne slišiš klopotanja amortizerjev po luknjah? Kolesnega ležaja nisi slišal? Tudi sklopko občutiš itd...... če pa veš, da ti nakup rabljenega avta ne gre, pa daš 100 eur pa ti celega pregledajo! A ti je škoda plačat pregled, ker glede na vsa pisanja po netu in oglaševanja servisov je skoraj neverjetno, da tega nisi vedel. Pa srečno s popravilom ali naslednjim nakupom.
p.s. Slepo zaupanje pooblaščencim je naivnost. Tudi oni so samo ljudje, denar jim ne smrdi
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a Jerch_ So apr 12, 2014 1:54 pm

Marpa upam, da uspešno rešiš.
Težava SLO trga je ravno v tem, da vsak gleda samo na kilometre, zunanji izgled v smislu- če je avto spoliran, znotraj če je globinsko očiščen in usnje namazano ter seveda motor opran. Zato pa ko nekdo, ki res redno servisira avto in ga za prodajo ne spolira, očisti in ima realne kilometre zelo težko konkurira dilerjem. ampak, ko potegneš črto, je precej lažje najti prvega lastnika (fizično osebo) in kupiti avto brez garancije, kot pa tvegati in kupovati od pravnih oseb. gledam samo mojo družino.. vsi ki so dali avte v račun v avtohiše ali dilerjem- z avti niso bili zadovoljni zaradi nečesa. in ko pomislim, da bi kupoval od dilerjev se prvo spomnim na to, potem pa še na najcenejše variante na netu, katerim zbiješ kilometre in jih opereš.. pa seveda daš ceno konkurenčno tistim poštenim fizičnim prodajalcem. ampak vsakemu svoje. zakaj bi solil pamet..

ps: s prejšnjim avtom se naredil slabih 300.000km in nisem menjal niti pribljižno vsega kar si zgoraj opisal.
ps2: čestitke vsem dilerjem, ki jim ratuje na nepošten način služiti. ovce je očitno treba res strižt, dokler jim dlaka (denar) poganja :lol:
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a ojnica So apr 12, 2014 7:04 pm

2600 evrov :huh: :DDD
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a domen90 So apr 12, 2014 8:45 pm

Saj bi kaj napisal, pa bo samo izguba časa zame :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a ojnica So apr 12, 2014 9:32 pm

...je treba vzeti v zakup, da je rabljen avto in da bodo lahko na začetku stroški oz. še zmeram so, zavore, veliki servis, gume + izredni pregledi pa si ob dodatnega jurja in več.
Zato pa se vedno kupi avto za manj kot imaš na voljo in preostalo vložiš, ko daš nekomu avto pregledat in servisirat.

Ampak eni sprašujejo pri nakupu, kdaj je bil veliki servis, redni servis, gume, zavore, .... :huh:
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a 5rG So apr 12, 2014 10:31 pm

Folk, dajte imet nekaj v glavi kadar kupujete rabljen avtomobil: zdrava kmečka logika
Zelo malo ljudi, ki odkarta npr 35.000 € za novega passata bo ta dotični avto prodala po 4ih letih za 12.000€ - seveda pri 130.000 prevoženih kilometrih. Halo, kdo pa bi bil tolk neumen da bi toliko denarja vrgel stran? Toliko star avto se prodaja iz dveh razlogov: ima ogromno prevoženih (in pomeni da bodo sledili veliki stroški) ali pa da je bil huje poškodovan. Normalni ljudje, ki kupijo nov avto ga bodo vozili 10let+ in nato prodali....

Pozabite na zgodbice ala "vozil ga je zdravnik" itd. To so večinoma avtomobili potnikov, taksistov itd ki dnevno delajo več 100km. Folk, ki ima denar in kupi takšne nove avtomobile je za prišparan denar trdo delal in tudi ni tako neumen, da ga bo metal skozi okno in vsake 4 leta menjal avtomobile. Tistih 0.01%, ki imajo res precej denarja in to dejansko počnejo, pa avto že prodajo naprej znancem itd.

Danes je biznis iz ITA pripeljat 20 avtomobilov hkrati, jim zavrteti km nazaj, jih ličarsko porihtat, spolirat, preoblečt notranjost itd in ga prodati z oznako "odlično ohranjen". Kar je najbolj bednega v tem je da takšni potem nižajo ceno resnično ohranjenim primerkom...

Jaz bi rabljen avtomobil kupoval izključno od fizičnih lastnikov, kjer bi avto peljal na ličarski in mehanični pregled (s prodajalcem se pisno dogovorita, da bo v primeru skritih napak stroške tega kril on, sicer pa vi) in imate veliko večjo možnost, da ne boste nat...
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
Marpa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To avg 07, 2012 10:20 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a Marpa Ne apr 13, 2014 2:16 pm

GiGi1985 je napisal/-a:
Daj rajši napiši, kaj je sploh še uporabnega na tem avtu? :roll: In ne razumem ljudi, ki ne opazijo vseh teh napak na vozilu? A ne slišiš klopotanja amortizerjev po luknjah? Kolesnega ležaja nisi slišal? Tudi sklopko občutiš itd...... če pa veš, da ti nakup rabljenega avta ne gre, pa daš 100 eur pa ti celega pregledajo! A ti je škoda plačat pregled, ker glede na vsa pisanja po netu in oglaševanja servisov je skoraj neverjetno, da tega nisi vedel. Pa srečno s popravilom ali naslednjim nakupom.
p.s. Slepo zaupanje pooblaščencim je naivnost. Tudi oni so samo ljudje, denar jim ne smrdi


Čuj, bom direkten, saj smo moški, ane ? Pišeš neumnosti. Sem bil par dni nazaj pri mehaniku, zelo simpatičen fant. Žal, na večino problematičnih zadev sem ga moral opozoriti. Niti po kakšnih 10 km ni ugotovil, da je problem z vztrajnikom/sklopkom. Na pooblaščenem servisu sem moral vztrajati, da bodo pozorni in koncentrirani med preizkusno vožnjo. Pa še srečo sem imel, da je med vožnjo z mehanikom ornk ruknil, kot nikoli prej. Pa kaj imaš ti za vsakim vogalom diagnostični servis, ki samo čaka nate, da prideš na preizkušanje vozila ? Meni ga ni škoda plačat, samo ni vedno izvedljivo, pravzaprav je zelo redko izvedljivo, da greš pred nakupom na testiranje. Kam bi pa šel pri prejšnjem avtu ? Saj sem si ga ogledal in preizkusil ter kupil v večjem pooblaščenem servisu ? Bi se moral zapeljati 40 km v nek drug, prav tako pooblaščen servis ?

Saj sem prej na začetku zapisal, da sem naredil tudi neumnost, samo fantje to ne smete tako sprejemati, da je neumen tisti ki ravna pošteno in frajer tisti, ki folk nateguje. Delno smo tudi zaradi take "filozofije" tukaj, kje smo.

Zdaj berem tudi na tem forumu o mojih prodajalcih, ta hujša ekipa je to in se sprašujem kako je možno da delujejo po vseh teh letih ? Escobar like ?

Pravzaprav, namesto zgražanja in pametovanja bi mi veliko pomagale izkušnje pri reklamaciji. Ker sem, kot kaže kupil od izkušenih barab, ki jih očitno tolerirajo tudi tisti, ki bi jim morali nenehno dihati za ovratnik bom rabil precej spretnosti in znanja, da nekaj dosežem. Mislim, da bom imel probleme že z vročanjem moje pisne raklamacije, tisti, ki pa zanesljivo vročajo v polomljene ročice so pa zaenkrat predragi , shit , kaj naj rečem. Pa še avto rabim, naj kupim zdaj drugega, tega pa parkiram na dvorišču inšpekcije ?
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a Jerch_ Ne apr 13, 2014 4:26 pm

Marpa je napisal/-a:
GiGi1985 je napisal/-a:
Daj rajši napiši, kaj je sploh še uporabnega na tem avtu? :roll: In ne razumem ljudi, ki ne opazijo vseh teh napak na vozilu? A ne slišiš klopotanja amortizerjev po luknjah? Kolesnega ležaja nisi slišal? Tudi sklopko občutiš itd...... če pa veš, da ti nakup rabljenega avta ne gre, pa daš 100 eur pa ti celega pregledajo! A ti je škoda plačat pregled, ker glede na vsa pisanja po netu in oglaševanja servisov je skoraj neverjetno, da tega nisi vedel. Pa srečno s popravilom ali naslednjim nakupom.
p.s. Slepo zaupanje pooblaščencim je naivnost. Tudi oni so samo ljudje, denar jim ne smrdi


Zdaj berem tudi na tem forumu o mojih prodajalcih, ta hujša ekipa je to in se sprašujem kako je možno da delujejo po vseh teh letih ? Escobar like ?


5rG je napisal/-a:Danes je biznis iz ITA pripeljat 20 avtomobilov hkrati, jim zavrteti km nazaj, jih ličarsko porihtat, spolirat, preoblečt notranjost itd in ga prodati z oznako "odlično ohranjen". Kar je najbolj bednega v tem je da takšni potem nižajo ceno resnično ohranjenim primerkom...


deluje sistem točno zato, ker kupci kot si ti Marpa padajo na fore dilerjev in v vsej svoji zaslepljenosti ne vidijo oziroma ne upoštevajo dejstva da so dobri, ohrnjeni avti od prvih lastnikov dražji z razlogom. in tako bom rekel- razlika je zelo majhna, tako kot pri dobri zelenjavi in krš od krša. torej to pomeni, da ste kupci preveč škrti da nasankate ali pa preleni, da bi dali strokovnjaku, ki bi za vas pregledal vozilo še kaj v žep v Escobar stilu, zato da bi se extra potrudil. aja pa ne pozabit davčni prijavit in najavit lobiranja ter prikritega delovanja, da bo vse po papirjih :D

Gigi 1985 plačal je najcenejši možni pregled, kakovost je bila pa enakovredna kakovosti zelenjave najcenejših trgovcev v slo.. ampak to je bistvo današnjega potrošnika. da čimveč kopuje, makar se mu stalno nekaj kvari
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a fare Ne apr 13, 2014 6:43 pm

Raje bencinarje kupujte :idea:
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a GiGi1985 Ne apr 13, 2014 10:29 pm

Marpa je napisal/-a:
Čuj, bom direkten, saj smo moški, ane ? Pišeš neumnosti. Sem bil par dni nazaj pri mehaniku, zelo simpatičen fant. Žal, na večino problematičnih zadev sem ga moral opozoriti. Niti po kakšnih 10 km ni ugotovil, da je problem z vztrajnikom/sklopkom. Na pooblaščenem servisu sem moral vztrajati, da bodo pozorni in koncentrirani med preizkusno vožnjo. Pa še srečo sem imel, da je med vožnjo z mehanikom ornk ruknil, kot nikoli prej. Pa kaj imaš ti za vsakim vogalom diagnostični servis, ki samo čaka nate, da prideš na preizkušanje vozila ? Meni ga ni škoda plačat, samo ni vedno izvedljivo, pravzaprav je zelo redko izvedljivo, da greš pred nakupom na testiranje. Kam bi pa šel pri prejšnjem avtu ? Saj sem si ga ogledal in preizkusil ter kupil v večjem pooblaščenem servisu ? Bi se moral zapeljati 40 km v nek drug, prav tako pooblaščen servis ?

Saj sem prej na začetku zapisal, da sem naredil tudi neumnost, samo fantje to ne smete tako sprejemati, da je neumen tisti ki ravna pošteno in frajer tisti, ki folk nateguje. Delno smo tudi zaradi take "filozofije" tukaj, kje smo.

Zdaj berem tudi na tem forumu o mojih prodajalcih, ta hujša ekipa je to in se sprašujem kako je možno da delujejo po vseh teh letih ? Escobar like ?

Pravzaprav, namesto zgražanja in pametovanja bi mi veliko pomagale izkušnje pri reklamaciji. Ker sem, kot kaže kupil od izkušenih barab, ki jih očitno tolerirajo tudi tisti, ki bi jim morali nenehno dihati za ovratnik bom rabil precej spretnosti in znanja, da nekaj dosežem. Mislim, da bom imel probleme že z vročanjem moje pisne raklamacije, tisti, ki pa zanesljivo vročajo v polomljene ročice so pa zaenkrat predragi , shit , kaj naj rečem. Pa še avto rabim, naj kupim zdaj drugega, tega pa parkiram na dvorišču inšpekcije ?


Prideš na forum, opišeš zgodbo, ki jo je pred tabo zelo podobno opisalo že 6874 ljudi in kaj zdaj pričakuješ? Da ti bomo povedali, kako si bogi in kako dilerji nategujejo ljudi?
1.Če iščeš mehanika za poroko, potem je zelo pomembno kako simpatičen je, če ga iščeš za popravilo avta je lahko grd kot smrt, važno, da je mojster. Okvarjen vztrajnik se sliši, trese pri speljevanju in občuti med vožnjo. Če tega nihče ne opazi, je možno, da mehaniki ne znajo oz. nočejo vedeti ali pa si ti paranoičen.
2. Zakaj je redko izvedljivo peljat avto na pregled? Prodajalcu rečeš, da želiš pred nakupom vozilo pregledati, če se strinja ni težav, če se ne strinja, veš koliko je ura. A druga kot pooblaščeni servis ne poznaš? :roll: Saj tam niso bogovi zaposleni, so mehaniki kot povsod drugod. Opcije:
AMZS enote po celotni Sloveniji, tehnični pregledi, privat mehaniki, s seboj na ogled pripelješ mehanika....Možnosti je veliko, če jih ne želiš izkoristit, je pa to tvoja težava. Pa ne mi rečit, da si avto kupil izven delovnega časa, ker si verjetno tudi pogodbo, prijavo in zavarovanje sklenil v istem delovnem času kot dela npr. AMZS

3.Če želiš pomoč, bi bilo dobro napisat za kak avto se gre, koliko kilometrov ima, itd.....nato malo pojasni predračun. Če si ga delal na pooblaščenem servisu, kaj je vse všteto za 2600 eur? Če noben mehanik ne opazi slabe sklopke in vztrajnika, je možno, da je še čisto OK?
Pelji avto k diesel mojstrim (Arčon, Jelen, Vinder itd....) pa naj postavijo diagnozo na injektorjih in ceno. Kolesni ležaj ni strošek. v trgovini z rezervnimi deli vprašaj koliko stanejo amortizerji in zadnje zavore,ter cev turbine, ki praviloma ni draga. Nevem od koga si kupil, vendar se poizkusi dogovorit s trgovcem, da ti krije del stroškov popravila. Material kupiš ti, brezplačno ti ga oni zamenjajo, bi znal biti dober dogovor za obe strani, recimo. Seveda lahko uporabiš vsa pravna sredstva , tudi tista malo manj pravna sredstva, ki jih omenjaš zgoraj, vendar je vse odvisno od tebe, kako daleč želiš. Pravne ti znajo vzeti veliko časa, denarja in živcev, malo manj pravni prijemi pa se lahko tudi vrnejo.
Veliko sreče z rešitvijo
Freude am Fahren
 
Marpa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To avg 07, 2012 10:20 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a Marpa Po apr 14, 2014 11:05 am

GiGi1985 je napisal/-a:
3.Če želiš pomoč, bi bilo dobro napisat za kak avto se gre, koliko kilometrov ima, itd.....nato malo pojasni predračun. Če si ga delal na pooblaščenem servisu, kaj je vse všteto za 2600 eur? Če noben mehanik ne opazi slabe sklopke in vztrajnika, je možno, da je še čisto OK?
Pelji avto k diesel mojstrim (Arčon, Jelen, Vinder itd....) pa naj postavijo diagnozo na injektorjih in ceno. Kolesni ležaj ni strošek. v trgovini z rezervnimi deli vprašaj koliko stanejo amortizerji in zadnje zavore,ter cev turbine, ki praviloma ni draga. Nevem od koga si kupil, vendar se poizkusi dogovorit s trgovcem, da ti krije del stroškov popravila. Material kupiš ti, brezplačno ti ga oni zamenjajo, bi znal biti dober dogovor za obe strani, recimo. Seveda lahko uporabiš vsa pravna sredstva , tudi tista malo manj pravna sredstva, ki jih omenjaš zgoraj, vendar je vse odvisno od tebe, kako daleč želiš. Pravne ti znajo vzeti veliko časa, denarja in živcev, malo manj pravni prijemi pa se lahko tudi vrnejo.
Veliko sreče z rešitvijo


Ok, hvala za tole, ostalo ne bom komentiral, ker nima smisla. Na forum nisem prišal merit, kdo ima večjega in sem že na začetku napisal, da sem zajebal. Pa kaj, vsakemu se zgodi, pa ne enkrat v življenju, da naredi napako, čeprav je mislill, da se mu to ne more zgoditi.

Drugače, priporočam ( pa ne gre to samo tebi ) , da si pogledate naslov teme in boste videli za kaj gre. Jaz sem tukaj zaradi tega in ne zato, da me učite kako naj bi naredil, ok ? Čeprav so nasveti vedno dobrodošli, ampak tukaj in zdaj imam potrebo po drugačnih nasvetih. Še enkrat, ne komentirate: prejšnji avto sem si ogledat v servisni delavnici in pomislite, nisem videl, da prekomerno žre olje !

Za info: všteto je dosti, sklopka,nosilec motorja, amortizerji, žice ročne, kolesni ležaj/pesto, predihtanje injektorjev in okolice
8 ur dela, 2.600,00 eur. Seveda se nameravam dogovoriti s prodajalcem, ki mi je obljubljal ( dobesedno ), da je vozilo vrhunsko ohranjeno - maksimalno, vredno nakupa ). Je pa štos, recimo. Kolesni ležaj se ne sliši na ovinkih, tam med 110-125 se sliši, ali na dvigalu, ko zavrtiš kolo. Amortizer je spustil olje, ne nabija še ...en mehanik pravi, da ga ni treba menjati dokler ne začne nabijati, oziroma dokler ne bom čutil v ovinkih, nosilec motorja je bil opran in posušen, ni se videlo, da je spustil, tudi tresel ni posebno, kot zna biti pri teh nosilcih. Sklopka se čuti, ko iz višje prestave spustiš v nižjo, takrat butne. Pa ne vedno. Zadnje dni opažam, da je pri štartanju občasno mali zamik, kot zdrsavanje sklopke .. saj vem in razumem, da gre za star avto in je precej stvari potrošenih. Saj ravno pri sklopki mi je počil film. Ker težko verjamem, da ni vedel za vse našteto.

Če se vrnem na naslov teme, v bistvu se razplet vrti okrog tega, ali gre za normalno obrabo teh naštetih stvari ali za stvarne napake katere navaden kupec fizična oseba praviloma ni mogel prepoznati in bi ga prodajalec o tem moral obvestiti pred nakupom. Ne pa da mi na vse kriplje zagotavlja, da je vozilo vrhunski ohranjeno. Slednje je res kar se tiče notranjosti, pločevine
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a GiGi1985 Po apr 14, 2014 11:54 am

Marpa je napisal/-a:
Za info: všteto je dosti, sklopka,nosilec motorja, amortizerji, žice ročne, kolesni ležaj/pesto, predihtanje injektorjev in okolice
8 ur dela, 2.600,00 eur. Seveda se nameravam dogovoriti s prodajalcem, ki mi je obljubljal ( dobesedno ), da je vozilo vrhunsko ohranjeno - maksimalno, vredno nakupa ). Je pa štos, recimo. Kolesni ležaj se ne sliši na ovinkih, tam med 110-125 se sliši, ali na dvigalu, ko zavrtiš kolo. Amortizer je spustil olje, ne nabija še ...en mehanik pravi, da ga ni treba menjati dokler ne začne nabijati, oziroma dokler ne bom čutil v ovinkih, nosilec motorja je bil opran in posušen, ni se videlo, da je spustil, tudi tresel ni posebno, kot zna biti pri teh nosilcih. Sklopka se čuti, ko iz višje prestave spustiš v nižjo, takrat butne. Pa ne vedno. Zadnje dni opažam, da je pri štartanju občasno mali zamik, kot zdrsavanje sklopke .. saj vem in razumem, da gre za star avto in je precej stvari potrošenih. Saj ravno pri sklopki mi je počil film. Ker težko verjamem, da ni vedel za vse našteto.

Če se vrnem na naslov teme, v bistvu se razplet vrti okrog tega, ali gre za normalno obrabo teh naštetih stvari ali za stvarne napake za katere navaden kupec fizična oseba praviloma ni mogel prepoznati in bi ga prodajalec o tem moral obvestiti pred nakupom. Ne pa da mi na vse kriplje zagotavlja, da je vozilo vrhunski ohranjeno. Slednje je res kar se tiče notranjosti, pločevine


Nisi povedal za kater avto gre in km. Dobro bi bilo vedeti znamko, ker je ogromna razlika med cenami materiala za Punto in Audi A8. Nima veze...
Če omenjaš zamik pri speljevanju, ja, to je lahko znak, da je nekaj narobe s sklopko. Kako pa gre avto v hrib? Če ne gre nikamor je lahko to znak slabega vztrajnika. Amortizer se da obnovit, še boljše je kupit komplet po osi in imaš mir vsaj 100k km. Amortizerji so poceni, cca 50 eur komad. kolesni ležaj cca 100 eur, s pesto do 200 eur. A ročne se ne da naštelat, so potrgane zajle? Za injektorje sem ti že tako napisal, koga kontaktiraj.
Sam sem mnenja, da se tole vozilo da dosti ceneje popravit, kot je tvoje predračun, seveda odvisno za kater avto se gre. Največji strošek je tukaj vztrajnik s sklopko, kar nanese cca jurja z delom. Lahko se zmeniš, da ti oni popravijo sklopko in vztrajnik, ostalo pa potem ti sam popravljaš vsak mesec. Amortizer še bo zdržal precej časa, je pa dejstvo, da enkrat v prihodnosti ga bo treba menjat. S kolesnim je vprašanje kako je, vendar praviloma dokler ne tuli je OK, razen če je bil odtegnjen, pa so ga zategnal, potem se pregreva.

Ne glede na vso pisanje, je odvisno samo od vaju s prodajalcem kako se bosta dogovorila. In to je edina konkretna stvar, ki se ti tukaj na forumu lahko poda. Osebno bi poizkusil poiskati rešitev za obe strani izven sodišč, ker namesto plačila odvetnikov z obeh strani, se lahko popravi velik del stroškov na avtu.
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a domen90 Po apr 14, 2014 12:52 pm

Marpa je napisal/-a:Če se vrnem na naslov teme, v bistvu se razplet vrti okrog tega, ali gre za normalno obrabo teh naštetih stvari ali za stvarne napake katere navaden kupec fizična oseba praviloma ni mogel prepoznati in bi ga prodajalec o tem moral obvestiti pred nakupom. Ne pa da mi na vse kriplje zagotavlja, da je vozilo vrhunski ohranjeno. Slednje je res kar se tiče notranjosti, pločevine


Ne bom še enkrat pisal, se mi ne da. Definicijo stvarne in skrite napake ter primere si lahko prebereš tule http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=100522

Če ti po prebranem še vedno ni jasno, plačaj odvetniku, pa se bo posvetil tvojemu primeru in ti razložil.
Slika
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a ajatola Pe maj 09, 2014 7:20 am

demah je napisal/-a:Pozdravljeni,imam problem z avto prodajo Wikra v Škofiji vasi pri Celju.Problem je sicer v tem da sem kupil WV Passata letnik 2007,2.0 Tdi,in mi je na 124000 km odpovedala turbina.Prodajalec mi je sicer dal kao 1 mesec garancije turbina mi je pa shodila po 2,5 meseca.Seveda se gospod Vili(lastnih avtoprodaje) izgovarja na to,da mi je ob nakupu znižal ceno avta z 10490 na 10000 € in da pač zaradi tega nemore priznati popravila turbine,ki me je koštalo 600€ in seveda človek pošten kot sem jaz nisem zahteval celotnega povračila ampak le 400€ za obnovo turbine,olje filter in tesnila ter demontažo in montažo turbine pa bi sam pokril,kar je koštalo 200€.Zdaj me zanima ali mi zna kdo povedati,če mi je pametno tožit in zadevo reševat na sodišču,ker sem pač slišal da za take stvari obstaja 6 mesečna garancija neglede na garancijo prodajalca.Zanima me pa tudi kako je glede tožbe če bi še na sodišču povedal da sem za Passata dal na račun 5700€ in 4300€ na roke.Hvala,Lp

Kupiš avto za manj kot pol cene novega in pričakuješ,da je kot iz salona.haloooooo.jaz sem kupu relativno dobro ohranjenega bemflnain sem zmetal na njega okoli 1200 eur,kar je drobiž v primerjavi 3000 eur kolikor sem dal pa do cene 35 tisoč eur kolikor stane nov.
Če kupiš novega pol imaš pravico težit švercarju ali trgovcu ne pa pr stari kanti.
 
terezijslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jan 10, 2014 4:33 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a terezijslo Pe maj 09, 2014 3:28 pm

Res je, nikakor ne moreš pričakovat, da bo vse delal, ko kupiš rabljen avto. Kdaj prodajaš avto? Ko narediš vse servise, ko vse zamenjaš, kar je potrošnga materiala in za to zmečeš več kot je avto vreden? Itak da ne, tega še noben ni naredu. Ko kupiš rabljeno vozilo morš itak predvidevat, da bo treba še neki vložit, da bo vse tko kokr je treba. Pa to ne glede na to, kok je star avto. Dejstvo je, da avto itak pogledaš in lahko pretakneš vse, kar hočeš (videno kupljeno). Nikakor pa ne mislt, da je stvarna napaka vse, kar nisi vidu v ogledu, pa čeprov je to potrošen material. Kaj je torej stvarna napaka: recimo zavrteni kilometri, karambolirano vozilo in podobno. Torej za napake, za katere je prodajalec vedel, pa ni povedal zanje in ki jih je možno odkriti z daljšo uporabo vozila. Tuki pa je izključen potrošni material, saj je treba nekako dokazat, da je bila napaka prisotna že preden se je vozilo prepisalo.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov