Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a domen90 So maj 10, 2014 6:32 pm

Ma daj ne bluzi, ti še sam ne ločiš med stvarno in skrito napako. Ne špilaj pravnika.
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a lisko Ne maj 11, 2014 12:18 am

Zakaj take teme nimajo nikoli zaključka?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a kstelc So okt 14, 2017 6:47 am

Živjo, da malo obudim temo

Mesec in tri dni nazaj sem pri avtohiši kupil avto. Avto je star 2 leti in 5 mesecev (ni več v tovarniški garanciji). Od prvega dne ima avto že težavo, namreč meče ga v safe mode zaradi neznanih razlogov. Prodajalec avtomobila je sicer fer in je do sedaj vse kar je bilo za plačati na pooblaščenem servisu plačal, dal mi je tudi nadomesten avto ker delam v tujini in medtem ko je avto na servisu seveda nekaj rabim za v službo. Avto ima to napako očitno že dalj časa (verjamem da trgovec tega ni vedel saj bi mu vsak pripreljal avto nazaj in avto je bil uvožen z 100km manj kot takrat ko sem ga kupil in se mi je nato to pojavilo prvič šele po 300 prevoženih kilometrih) ampak na pooblaščenem servisu se vidi da je bila ta napaka že pol leta nazaj, menjali so turbino in se očitno ni odpravila (to je bilo menjano še v Nemčiji pod garancijo), sedaj so menjali tudi marsikaj drugega vendar napaka je še vedno tu. Vsakič je avto en teden na servisu, dobim nazaj se 3-4 dni vozim, napak se spet pojavi in gre nazaj za teden dni. Sedaj skrbi me ker prodajalca uradno pisno nisem nič obvestil, hmalu pa bo 2 meseca od odkritja me je strah da nebi po 2 mesecih rekel sedaj se s tem ubadaj sam. Druga stvar pa je ta da sem začel resno razmišljati da avto vrnem, kljub temu da je na leasing in da bom seveda nekaj denarja izgubil na račun obresti ampak rabim zanesljiv avto saj delam v tujini in tole z nadomestnimi ne pelje več naprej, plus to pa v avto nimam niti malo več zaupanja. Servis in tudi tovarna je nekako brez idej, ker je napaka res čudna, na testiranju je vse ok zamenjali so že vse mogoče ampak se napaka vedno znova pojavi, ali je to po 50 ali pa po 500 prevoženih kilometrih. Zanima me kaj storiti, kakšne so možnosti itd.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a RedBaron So okt 14, 2017 7:19 am

Sicer nisem pravnik, ampak zdi se mi, da je rok za vračilo blaga brez pojasnil 8 dni...

Kar se pa same napake tiče, če prav razumem, se je napaka odpravljala na pooblaščenem servisu, kjer se je to tudi plačalo.
Najboljše, da malo pritisneš na ta servis (ne škodi, če v sodelovanju s trgovcem, ki ti je avto prodal in tudi plačal servise).

Sicer ne vem kakšen dogovor ste imeli, ampak ko sem jaz imel težave s passatom, smo se na servisu dogovorili, da je diagnostika zastonj, če potem napako odpravim pri njih. In tega so se potem držali.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a kstelc So okt 14, 2017 8:02 am

Ali ni za stvarne napake dva meseca?

Pritiskamo verjemi mi na servis ampak napaka je takšne narave da jo očitno tudi sama tovarna nemore odpraviti, ker servis dela vse po navodilih tovarne. Problem pa je v tem da tako dolgo traja da se nazaj prižge lučka oziroma da ga vrže v safe mode. Prejšnič ko sem ga dobil iz servisa sem se vozil 4 dni brez težav, 5 dan spet isto. Izgubljam živce že z vsem skupaj in nekako razmišljam da bi se bilo avta bolje rešiti... Delam 700km stran od doma in vsak teden grem v službo, sem teden dni tukaj in nato 6 dni doma itd. in to mi še dodatno otežuje stvari saj na pot dejansko z njim ne upam it, doma pa se tudi zavleče vse, preden pridem, preden probam, se pojavi nazaj napaka, peljem na servis in me spet en teden ni itd.

Napaka pa kot sem že omenil, februarja letos je bila zaradi iste napake menjana turbina v Nemčiji na uradnem servisu, avto bil 10 000km kasneje prodan in sem ga kupil jaz, po 400 prevoženih kilometrih se je to začelo dogajati in je ista napaka kot prej (že ves čas).

Tudi če avta ne vrnem me zanima ali moram kljub temu da je prodajalec ZAENKRAT res fer (plačal je kar je bilo za plačati, tri tedne že vozim nadomesten avto njegov) ali ga moram kaj uradno/pisno obvestiti o napaki, da s tem zaščitim samega sebe? Ker kakor razumem zakon je treba stvarno napako prijaviti do 2 meseca po odkritju (seveda je obveščen in vsi vemo zakaj se gre ampak ni nič na papirju)?
 
lukke
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne apr 07, 2013 8:48 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a lukke So okt 14, 2017 8:59 am

Stvrano napako lahko pri rabljenih stvareh uveljavljaš 1 leto po nakupu, pri novih pa 2 leti od nakupa. Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a hippo So okt 14, 2017 9:16 am

Ja, sam moraš prejšnjega lastnika obvestiti v roku 2 meseca po odkritju napake.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Odkrite napake na kupljenem vozilu --> POMOČ!

Napisal/-a kstelc So okt 14, 2017 11:05 am

Pa ravno to sprašujem. Lastnik ve za napako že od prvega dneva in jo tudi skupaj rešujemo (lastnik prejšnji je avtohiša), zanima me samo ali mu vseeno pošljem kaj pisno ali je dovolj takole kot sedaj?
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov