Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
White Pony
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne sep 28, 2008 5:08 pm

Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a White Pony Sr nov 30, 2011 7:47 pm

Živjo,

Pred kratkim smo kupil rabljenega Volva V50, in sicer v eni od avtohiš. Čakamo na homologacijo.
Avto je Italijanski.

Sodelavec, ki je pri isti avtohiši kupil drugo vozilo mi je dejal, da me bo na rit vrglo, ko bom videl koliko je avtohiša dejansko malo dala za vozilo.
Ker vem, da prodajalci večinoma kupujejo preko lizing hiš me zanima če poznate kak link, da malo pofirbcam, če so cene res tako nizke.

Hvala za pomoč.

LP
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a simply Sr nov 30, 2011 7:52 pm

Če je vozilo kupljeno v paketu - od leasing hiš, te bo res vrglo na rit.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a adis Sr nov 30, 2011 7:57 pm

jaz sem pri svojem ( takrat ko sem passata kupoval) dobil še račun od leasing hiše iz tujine, katerega so mi prodajalci priložili...cena je bila cca. 20% nižja.
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a dottore Sr nov 30, 2011 7:59 pm

 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a rok46 Sr nov 30, 2011 8:49 pm

cene so vse brez davka (DDV), prevoza, homologacije, dmv-ja (od 8 do 20%) in plačila dražbeni hiši za odprodajo avtomobila (od 150-500€).

ni vse zlato kar se sveti pravjo :) časi ko se je fejst služilo z rabljenimi avtomobili so mimo ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a zgagaxxl Sr nov 30, 2011 10:57 pm

Sem bil pred nakupom Toyota Avensis 2.2. Možakar je imel ceno 14.700€. DMV pa je plačal na vrednost nekaj čez 7.000€. :jao:
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a rok46 Sr nov 30, 2011 11:07 pm

zgagaxxl je napisal/-a:Sem bil pred nakupom Toyota Avensis 2.2. Možakar je imel ceno 14.700€. DMV pa je plačal na vrednost nekaj čez 7.000€. :jao:


50% dmv? :lol: neki si pomešal :)
Slika
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a skopusnik Sr nov 30, 2011 11:26 pm

Ni pomešal. Napisal je da je tist možakar plačal davek kot da je avto vreden nekaj čez 7000€, prodajal ga je pa za 14700€ ;)
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
Sandi
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Pe feb 10, 2006 8:20 pm

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a Sandi Če dec 01, 2011 12:05 am

Živjo!
Mene pa neki zanima zdej kako je s temi avtohišami, ali se lahko jaz kot fizična oseba odpeljem do te avtohiše, kupim avto in ga registriram v slo?
pa še če bi mi lahko potem kdo okvirno povedal koliko bi me dotična fiesta če bi jo pripeljal v slo in jo pač uporabljal? http://www.autorola.it/dealer/bid.do?ca ... id=2721837
hvala lp:) :)
Sicr bl mal pišm, sm pa skoz tuki
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a zgagaxxl Če dec 01, 2011 9:04 am

rok46 je napisal/-a:
zgagaxxl je napisal/-a:Sem bil pred nakupom Toyota Avensis 2.2. Možakar je imel ceno 14.700€. DMV pa je plačal na vrednost nekaj čez 7.000€. :jao:


50% dmv? :lol: neki si pomešal :)


Poglej tole 2008 BMW 325D
3,0 SPORT DESIGN, 4porte, 6m., Dieselski motor, 3000 ccm, 198 KM

Za koliko misliš, da se bo prodal v SLO?

Hint... -> BMW serija 3: 320d-M-SPORT-PAKET-ALU-18-NAVI-PDC-BI-XEN-1-LASTN
No, mogoče še kakšen € več, ker je Francoski 325... :roll:

Kaj pa praviš na tega? 2010 Audi A4 Quattro 3,0 TDI AMBICIJI LUXE, 4porte, 6m., Diesel, Off-road komer., 3000 ccm, 240 KM :DDD
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
oooooo
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: Po avg 28, 2006 9:59 pm

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a oooooo Če dec 01, 2011 10:11 am

Pri teh linkih ki si jih navedel manka se en dan do konca licitacije.Cena zacne rasti zadnjo uro pred iztekom licitacije.Potem pa avto ni več tako zelo poceni.Če ti rata avto zlicitirat za dobro ceno moraš prepisati še 20%ddv+DMV+homoligacijo+stroške prevoza+spletna stran ki oglašuje avte uzame 150€ provizije.Ne moreš pa kupovati kot fizična oseba,na spletno stran se moraš prijaviti preko firme ki opravlja to dejavnost (prodaja vozil).Po zaključku licitacije moraš avto takoj plačati predno ga vidiš.Res je da so napake dobro označene v oglasu,ko pa odpraviš te napake te pa spet stane nekaj dodatnih €.Ni tako enostavno kot izgleda na prvi pogled in mislim da se ne da zaslužiti nekega bogastva.
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a rok46 Če dec 01, 2011 11:01 am

skopusnik je napisal/-a:Ni pomešal. Napisal je da je tist možakar plačal davek kot da je avto vreden nekaj čez 7000€, prodajal ga je pa za 14700€ ;)


Sm šele zdej dobro prebral, se opravičujem. Hja še vseeno te to pride dobrih 10k evrov. Možno je tudi da je bil razbit, lahko pa ga je seveda dobil tako poceni, je mel pač srečo.

Treba je vedet da je pri večini dražb v ozadju minimalna cena in če je avto ne doseže, gre v naslednji krog al se pa nastav fiksna cena.

Pa kukr so že rekl, bl realne cene so podane kakšno minuto pred koncem dražbe, ne pa da zdej kažete bmwje in audije po takih cenah. Če bi blo to to, bi bli prodajalci avtomobilov miljonarji!

Pa še to...pr vsem tem ste pozabil na glavno zadevo. Avto je treba prodat, ne samo kupit, kar pa je v današnjih časih precej težje, kot si eni predstavljate.
Slika
 
oooooo
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: Po avg 28, 2006 9:59 pm

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a oooooo Če dec 01, 2011 10:38 pm

Podpišem se pod zadnji stavek ki ga je napisal Rok46.V teh časih je zelo težko kaj prodati oz. moraš prodajati pod ceno da kaj prodaš.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a tristan01 Pe dec 02, 2011 11:26 am

oooooo je napisal/-a:Podpišem se pod zadnji stavek ki ga je napisal Rok46.V teh časih je zelo težko kaj prodati oz. moraš prodajati pod ceno da kaj prodaš.


Sam vidim trenutno situacijo v malce drugačni luči. Kupec bo za svoj denar počasi lahko spet kupil spodoben avtomobil. Zlati časi, ko je vsak uvozil zdelana j***a, vse skupaj malce zloščil in nato na svojem hofu prodajal kot odličen stroj so končno minili.

Kupna moč je močno padla in raja je končno pristala na trdnih tleh. Nič več krede in lizingov za cenena uvožena j***a, ki jih ljudje ne morejo vzdrževati. Ljudje sedaj kupijo le tisto kar si lahko privoščijo in lahko vzdržujejo. Tisti ki še imajo denar za kaj dražjega pa pričakujejo veliko... Precej več kot raja ki je še pred par leti brez razmisleka kupovala vse kar je dišalo po prestižu. Za dilerje situacija res ni rožnata, je treba avtomobil znati uvoziti ne le zgubiti servisno in zloščiti pločevino.

Morda pa je prihodnost teh dilerjev prekvalifikacija v avtopralnice in čistilnice - dejavnost ki jo res obvladajo.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a MRV Če dec 15, 2011 11:23 pm

hehe, jaz v temu vidim precej velik biznis. zakaj? samo znajt se moraš :) če bi imel dovolj kapitala bi se sigurno začel z tem ukvarjat (o tem razmišljam že kar precej časa)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a hippo Pe dec 16, 2011 11:43 am

tristan01 je napisal/-a:Za dilerje situacija res ni rožnata, je treba avtomobil znati uvoziti ne le zgubiti servisno in zloščiti pločevino.
Morda pa je prihodnost teh dilerjev prekvalifikacija v avtopralnice in čistilnice - dejavnost ki jo res obvladajo.
Lp Tristan01

:lol:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a limas So okt 22, 2016 12:06 pm

Nakup avta na licitaciji brez posrednikov:
https://www.carsontheweb.com/sl/home

Ali ima kdo kakšne izkušnje ali informacije?

LP
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a =swen= Ne okt 23, 2016 10:08 am

Ko se registriras vidis tudi trenutno najvisjo ponudbo ali se licitira tako da ponudb odtalih ne vidis?

In ce recimo zmagas licitacijo, kaksni stroski te potem se cakajo?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a limas Ne okt 23, 2016 12:46 pm

Z linkom sem hotel opozoriti, da so evropske licitacije lizing hiš dostopne tudi fizičnim osebam, ne samo dilerjem.
Okvirni stroški se dajo izračunati, vse je navedeno.
Prijetno me preseneča podrobno poročilo stanja avta z vsemi fotografijami, negativno je, da se avta ne da preizkusiti..

Verjetno je največja težava, ko te kak Romun, Bolgar ali Poljak prehiti v samem finišu.
Še vedno pa je zadeva veliko cenejša od nakupa avta od fizične osebe v Nemčiji.

Če ima kdo izkušnje naj poroča.
Bilo bi v veliko korist uporabnikom tega foruma.

https://www.carsontheweb.com/sl/home

http://www.autorola.it/
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Lizing hiše Italija, Francija...

Napisal/-a mevden Ne okt 23, 2016 7:33 pm

Nekajkrat sem tudi sam sodeloval pri spletnih dražbah, sicer za vozila ki so med bolj ohranjenimi, potolčena j***a iz vseh strani me niso zanimala. Ponujal sem cene pri kateri sem mislil da bi se dalo kaj preprodati, z nekaj 100evri zaslužka. Glede na cene na avto.net. in, niti enkrat nisem zmagal. To mi pove, da naši dealerji kupujejo močno zgonjena vozila ki so poceni, imajo enega ličarja ki jim vse rihta za male pare, tudi globinskega čiščenja za nekaj 10eur jim niso tuja in avto spet zgleda kot iz škatlice. Seveda, glede na moje izkušnje, danes ne moreš avta prodati na gotovino, vsaj teh ki so več kot 5k eur ne. Če ne ponujaš leasiga, položnice ne boš nič prodal. Tako da, moraš imeti firmo itd. Avta brez posrednika skoraj ni več na na netu, kot fizična oseba prodajaš avto, itak ne prodaš ker nimaš opcije kredita, se obrneš na dilerja ker ti smešno oceni vozilo, druge opcije žal nimaš. Daš pod ceno, dealer pa nekaj zasluži na vsakem vozilu....
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov