Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a nebivedu Če jan 03, 2013 9:38 am

Eni za avte ne damo več kot 3000 erov(pa že to je veliko - poanta cene 3000 evrov je v tem, da če mi avto crkne, si lahko takoj kupim drugega z naslednjo plačo), denar raje za kaj drugega porabim - recimo tri tedensko potovanje po kaki afriški državi, igrače za otroka, opremo za stanovanje ali pa ga zapravim kar tako. Imam več od tega, kot da bi vlagal v pleh, ki ga imam za vožnjo iz točke A v točko B.

Za vrtec so mi pa polno naračunali 485 evrov. Se pravi bi ob 80% ceni plačeval okoli 400 evrov ali malo čez, kar se mi zdi nesprejemljivo ob vseh davkih, ki jih že plačam državi (od mojih davkov živita vsaj 2 človeka na sociali in trije v javni upravi). Poleg tega pa če računam, da nekateri doma ležijo in so na socialni, otroka imajo pa v vrtcu praktično zastonj, ko bi ga lahko imeli doma. Takim bi jaz osebno nabil polno ceno, ker nima otroka doma in s tem odžira otrokom delavnih ljudi mesto v vrtcu.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a Matjazy Če jan 03, 2013 9:58 am

nebivedu je napisal/-a: Za vrtec so mi pa polno naračunali 485 evrov. Se pravi bi ob 80% ceni plačeval okoli 400 evrov ali malo čez, kar se mi zdi nesprejemljivo ob vseh davkih, ki jih že plačam državi (od mojih davkov živita vsaj 2 človeka na sociali in trije v javni upravi).


Dober si, za davke daš potemtakem dobrih 6k € mesečno?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a ban Če jan 03, 2013 10:41 am

To maš pol tajkunsko plačo?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a nebivedu Če jan 03, 2013 11:32 am

Matjazy je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a: Za vrtec so mi pa polno naračunali 485 evrov. Se pravi bi ob 80% ceni plačeval okoli 400 evrov ali malo čez, kar se mi zdi nesprejemljivo ob vseh davkih, ki jih že plačam državi (od mojih davkov živita vsaj 2 človeka na sociali in trije v javni upravi).


Dober si, za davke daš potemtakem dobrih 6k € mesečno?


Ja, nekak tako ja.

ban je napisal/-a:To maš pol tajkunsko plačo?


Ne, ampak imam 2 službi.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a ChuckNorris Če jan 03, 2013 2:04 pm

pol praviš da si tajkun x2? =P
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a nebivedu Če jan 03, 2013 2:10 pm

ChuckNorris je napisal/-a:pol praviš da si tajkun x2? =P


Eni zelo delamo, da dobimo take denarje in ne jemljemo kreditov, tajkuni pa jemljejo kredite in ne delajo nič, pa tudi kreditov ne vračajo. En majčkeno pa je razike. :twisted:
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a J.McLane Če jan 03, 2013 2:47 pm

485 € so ti naračunali za dva otroka? Ker vrtci so nekje 400 € polna cena, pa nihče ne plača več kot 77% tega zneska.

Kar se pa tiče vrednosti avta, ne delat take panike ker upošteva se samo nekih 3% od vsega premoženja ki ga imaš, avto je še najmanjši problem, problem so nepremičnine v katerih živiš ali imaš nanje celo kredit.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Rossi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po jan 31, 2005 11:04 am

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a Rossi Če jan 03, 2013 3:29 pm

Premoženje niti ni velik problem, ker se upošteva 3% vrednosti nepremičnine po Gurs-u, ampak ne nepremičnine v kateri živiš! Kar se avtov tiče...pod 8000€ se ne upoštevajo, če ga pa imaš na lizing pa sploh ne (če ga imaš na kredit pa se!...ker si kao lastnik)! :huh:

Problem so zelo nizki cenzusi prihodka na družinskega člana...po njihovem imamo bajne plače! =P
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a kiki13 Pe jan 11, 2013 6:19 am

Matjazy je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a: Za vrtec so mi pa polno naračunali 485 evrov. Se pravi bi ob 80% ceni plačeval okoli 400 evrov ali malo čez, kar se mi zdi nesprejemljivo ob vseh davkih, ki jih že plačam državi (od mojih davkov živita vsaj 2 človeka na sociali in trije v javni upravi).


Dober si, za davke daš potemtakem dobrih 6k € mesečno?



Cena 485 € je ekonomska cena vrtca (cene se lahko razlikujejo med posameznimi vrtci, odvisna je tudi od starosti otroka). Sam bi očitno plačeval 77 odstotkov te cene.

To, da izjaviš, da na tvoj račun živi 5 ljudi, 3 od tega v javni upravi, pa je čisti absurd.
Na javne uslužbence, med katere spadam tudi sam, gleda celotna država kot na nek strošek, ki nič ne dela in samo zadolžuje državo. Sam sem mnenja, da bi se lahko na veliko področjih izvedla racionalizacija. Prav tako so v raznih medijih bile predstavljene bajne plače nekaterih zdravnikov ali drugih funkcionarjev, kar je peščica javnih uslužbencev in s katero se tudi sam ne strinjam.
Na žalost pa je finančna slika v večini primerov kar precej drugačna oz. nižja.

Tisti, ki ste takšnega mnenja kot ti, lahko potem sami pazite svoje otroke, jih sami izobražujete, zdravite ... pa vam ni treba plačati davkov.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 11, 2013 9:51 am

kiki13 je napisal/-a:
Matjazy je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a: Za vrtec so mi pa polno naračunali 485 evrov. Se pravi bi ob 80% ceni plačeval okoli 400 evrov ali malo čez, kar se mi zdi nesprejemljivo ob vseh davkih, ki jih že plačam državi (od mojih davkov živita vsaj 2 človeka na sociali in trije v javni upravi).


Dober si, za davke daš potemtakem dobrih 6k € mesečno?



Cena 485 € je ekonomska cena vrtca (cene se lahko razlikujejo med posameznimi vrtci, odvisna je tudi od starosti otroka). Sam bi očitno plačeval 77 odstotkov te cene.

To, da izjaviš, da na tvoj račun živi 5 ljudi, 3 od tega v javni upravi, pa je čisti absurd.
Na javne uslužbence, med katere spadam tudi sam, gleda celotna država kot na nek strošek, ki nič ne dela in samo zadolžuje državo. Sam sem mnenja, da bi se lahko na veliko področjih izvedla racionalizacija. Prav tako so v raznih medijih bile predstavljene bajne plače nekaterih zdravnikov ali drugih funkcionarjev, kar je peščica javnih uslužbencev in s katero se tudi sam ne strinjam.
Na žalost pa je finančna slika v večini primerov kar precej drugačna oz. nižja.

Tisti, ki ste takšnega mnenja kot ti, lahko potem sami pazite svoje otroke, jih sami izobražujete, zdravite ... pa vam ni treba plačati davkov.


x2 To pljuvanje direktno po javnih uslužbencih, je tako kot da bi pljuval po delavcih v podjetju, ki potrebuje državno pomoč zaradi slabega vodstva. Eni in drugi so bolj malo krivi, če je nad njimi slab sistem. Res, da je javna uprava pri nas potrebna konkretnega prestrukturiranja, ampak brez nje gre v ku*** zdravstvo, šolstvo, policija, pitna voda, odvoz in skrb za smeti, javna razsvetljava, ceste, tv in radio, internet, kanalizacija, ... skratka dobesedno bi nastal kaos. Visoki davki pa niso po default-u problem, poglejte malo davke v skandinavskih državah.

nebivedu je napisal/-a:Eni za avte ne damo več kot 3000 erov(pa že to je veliko - poanta cene 3000 evrov je v tem, da če mi avto crkne, si lahko takoj kupim drugega z naslednjo plačo), denar raje za kaj drugega porabim - recimo tri tedensko potovanje po kaki afriški državi, igrače za otroka, opremo za stanovanje ali pa ga zapravim kar tako. Imam več od tega, kot da bi vlagal v pleh, ki ga imam za vožnjo iz točke A v točko B.


Vse lepo in prav, ampak s tvojo letno kilometrino bi lahko vzel na lizing nov avto z garancijo, ki bi ti pri tvoji vožnji kuril slabih 5l in bi namesto Petrolu, OMV-ju ipd. ter džavi, dajal denar za svoj avto, ki bi bil varčnejši, varnejši, udibnejši, tišji, ... nenazadnje pa tudi ob prodaji še vedno kar nekaj vreden. Načeloma se strinjam s tvojim razmišljanjem, ampak pri toliko letno prevoženih ni nič bolj ekonomično od nakupa novega avtomobila.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a J.McLane Pe jan 11, 2013 10:03 am

Jaz bi v politiki prepovedal besedo varčevanje, ker se ta beseda tolikokrat pojavlja, da imajo to vsi v podzavesti. Varčevanje samo niža BDP, javni dolg je pa zmeraj izražen kot % BDP in absolutni dolg prav nikogar ne zanima in sploh ni pomemben.

Kar se javnih služb tiče, so pa to storitve (zdravstvo, izobraževanje, policija), ki jih vsak plača z davkom pri plači. Zdaj če se višina plač v gospodarstvu niža in poleg tega naraste še brezposelnost na +12%, je rezultat jasen. In jaz kot zaposlen zahtevam enako kvalitetno storitev (zdravstva, izobraževanja, vrtca), saj plačujem ves čas enake davke in prispevke. Jaz mislim da je veliko rezerve v sociali, ker veliko ljudi goljufa sistem oz. si izračunajo da se jim ne splača delat, ker lahko živijo normalno brez dela, ampak vseeno takih primerov mogoče res ni veliko.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 11, 2013 10:11 am

Treba se je zavedat, da so zdravstvo, šolstvo in policija le del javne uprave oz. storitev, brez katerih bi nastal kaos.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
simonz1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr jul 23, 2008 10:38 am
Kraj: Novo mesto

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a simonz1 Po jun 17, 2013 8:29 pm

kaj pa če dam avto prepisat na enega od mojih staršev, ali to isto velja kot da je na lizing in se ne šteje pri izračunu za vrtec?
LP Simon

Scenic II, 1.5dCi 106KM

Twingo II, 1.2TCe 101KM
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a a4 Po jun 17, 2013 8:53 pm

J.McLane je napisal/-a:Jaz bi v politiki prepovedal besedo varčevanje, ker se ta beseda tolikokrat pojavlja, da imajo to vsi v podzavesti. Varčevanje samo niža BDP, javni dolg je pa zmeraj izražen kot % BDP in absolutni dolg prav nikogar ne zanima in sploh ni pomemben....




varčevanje pomeni, da imaš po koncu varčevanja nekaj privarčevanega

mi pa v bistvu samo nižamo izdatke, kar pa ni varčevanje...


ti % bdp in absolutni dolg pa so zanimivi za vlagatelje slovenskih obveznic (če veš kaj je to)
 
Uporabniški avatar
comfortably numb
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: To nov 07, 2006 8:17 am

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a comfortably numb Po jun 17, 2013 9:05 pm

@nebivedu

Poleg tega pa če računam, da nekateri doma ležijo in so na socialni, otroka imajo pa v vrtcu praktično zastonj, ko bi ga lahko imeli doma. Takim bi jaz osebno nabil polno ceno, ker nima otroka doma in s tem odžira otrokom delavnih ljudi mesto v vrtcu.

Precej nizek nivo razmišljanja. Družba s tem vzpodbuja iskanje zaposlitve, tako da ima iskalec odprte vse poti za kakršnokoli zaposlitev, kadarkoli, ter čas za razgovore. Sigurno kje kak leži in si praska j***a, ampak takole vehementno, samovšečno udrihati po socialnih primerih pač ne gre.

Tudi tvoje mnenje o vrtcih se podre kot hiša iz kart. Otroci v so v vrtcih poleg varstva v prvi vrsti zaradi socializacije v družbi in niso prepuščeni sami sebi, kot ti to razumeš.
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a Mgajvr Po jun 17, 2013 9:18 pm

jaz imam 2 otroka v vrtcu, službo, kjer konaj minimalca dobim, žena pa kljub višji izobrazbi od mene nikakor new dobi službe...
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a BoneS To jun 18, 2013 6:07 am

Mgajvr je napisal/-a:jaz imam 2 otroka v vrtcu, službo, kjer konaj minimalca dobim, žena pa kljub višji izobrazbi od mene nikakor new dobi službe...

Slovenija moje duma.
Dobrih 10 let nazaj nisi sluzbe dobil, ce nisi imel vsaj (po starem) 6. stopnje izobrazbe. Sedaj pa je ravno obratno. Ogromno kadra s koncanim studijem si komaj najde zaposlitev, pa praviloma se to ne na podrocju, iz katerega je pridobil naziv. Narobe svet.
Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a J.McLane To jun 18, 2013 8:45 am

a4 je napisal/-a:ti % bdp in absolutni dolg pa so zanimivi za vlagatelje slovenskih obveznic (če veš kaj je to)


... in obrestna mera teh obveznic je direktno povezana z napovedmi/pričakovanji rasti bdp, bolj je država perspektivna ceneje se bo zadolžila, bolj država tone še dražje se zadolžuje, zaradi tega tone s še večjo hitrostjo in hitro pride do točke ko ni več izhoda (Grčija).

To je tako kot, da če bi imel kredit za stanovanje za 700 € mesečno in izgubil službo, pa bi hitro dobil drugo zaposlitev za nižjo plačo (recimo 800 €) ampak bi bil s to službo super zadovoljen, pa bi si rekel: bom malo bolj varčeval in jedel samo krompir pri banki se bom pa zmenil za nov kredit, ki bo poplačal prejšnjega in si bom na novem dal nižji mesečni obrok, briga me če je obrestna mera za 2% višja, kaj pa je tista boga 2%, in kaj pol če me je reprogramiranje kredita drago stalo. Zdaj imam službo ki mi je všeč delam manj, malo bom šparal in živel v istem stanovanju ...

Točno to dela država izda nove obveznice da poplača prejšnje, že iz te logike bi moglo biti vsakemu jasno da BDP mora rasti vsaj z enakim % kot je obrestna mera obveznic, drugače javni dolg izražen v % BDP raste. Naša država po teh % BDP še ni na kritičnem nivoju, zato bi zdaj mogli enostavno reči da bo pač zadolženost narasla na nivo Italije, Irske, Portugalske ... ampak za naprej bi pa mogli dati jasno vedeti da mislimo resno in če mislimo resno moramo zrihtati tudi javni sektor (ja tudi zaposlovati tam kjer je potrebno) in poenostaviti vso to j*** birokracijo.

Če pogledamo graf bi moglo biti jasno da je kriza in varčevanje zaenkrat samo v glavah, če bo pa šlo tako naprej bo pa kmalu realnost:
http://www.google.com/publicdata/explor ... &ind=false
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a nebivedu To jun 18, 2013 3:14 pm

comfortably numb je napisal/-a:@nebivedu

Poleg tega pa če računam, da nekateri doma ležijo in so na socialni, otroka imajo pa v vrtcu praktično zastonj, ko bi ga lahko imeli doma. Takim bi jaz osebno nabil polno ceno, ker nima otroka doma in s tem odžira otrokom delavnih ljudi mesto v vrtcu.

Precej nizek nivo razmišljanja. Družba s tem vzpodbuja iskanje zaposlitve, tako da ima iskalec odprte vse poti za kakršnokoli zaposlitev, kadarkoli, ter čas za razgovore. Sigurno kje kak leži in si praska j***a, ampak takole vehementno, samovšečno udrihati po socialnih primerih pač ne gre.

Tudi tvoje mnenje o vrtcih se podre kot hiša iz kart. Otroci v so v vrtcih poleg varstva v prvi vrsti zaradi socializacije v družbi in niso prepuščeni sami sebi, kot ti to razumeš.


Družba pri večini s tem vzpodbuja nedelavnost in krajo. Sorry, ampak če bi morali polno ceno plačat, bi se že zmigal ali delat, ali pa bi imeli otroka doma. Poznam vsaj 10 primerkov, ki imajo otroka v vrtcu, sami se pa direkt samo po jajcih praskajo in ne delajo nič. In da nekdo doma leži in se praska po jajcih, občasno nekaj na črno naredi in dobiva še socialno, pa ima otroka zastonj v vrtcu, nekdo pa ki dela in vse davke plačuje, pa še za vrtec plača 10 kratno ceno tistih lenuhov se mi zdi patetično in je možno samo v državah kot je naša banana republika. Ko sem prišel pogledat v vrtec, kamor naj bi hčerko dal, jih bi bilo v skupini 22. Od tega bi 2 plačevala polno, ostali pa bi so bili socialci (mi je sama ženska iz vrtca to priznala). Ne rečem da nekdo ki ima minimalca manj plačuje za vrtec, vendar nekdo, ki doma leži, bi pa lahko imel otroka doma. Itak jih večina doma leži in čaka, da jih bodo iz zavoda poklical in jim dodelil službo. (sami socialci, pa 2 evra ne more zbrat skupaj, pogovarja se pa preko samsung S4 mobitela).

O socializaciji pa nebi. Ker tok kot so otroci danes socializirani in kok poznajo bonton, ....(sploh ne bom komentiral)
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
comfortably numb
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: To nov 07, 2006 8:17 am

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a comfortably numb To jun 18, 2013 9:34 pm

To, o čem govoriš ti, je problem nadzora ne pa sistema. Razlikovati med tem je pa druga zgodba.

Dober primer je mcgajverjev nekaj postov više. Punca ki išče službo že dve leti ji bo vrtec v veliko pomoč, ko bo čez noč dobila službo.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov