Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a meganer Sr jan 02, 2013 4:56 pm

Lepo pozdravljeni.

Zanima me če kdo ve koliko mora biti avto star oz. vreden da se ne šteje za plačilo vrtca. Isto bi vprašal za motor. Kolikor mi je jasno če ga imamo na lizng se ne šteje.


Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a dottore Sr jan 02, 2013 6:25 pm

Zdi se mi, da mora biti vrednejši od 7000€. Nisem pa čisto prepričan.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a TOYOTA Sr jan 02, 2013 6:32 pm

lahko samo potrdim, da ne gre v osnovo za izračun, če je na lizing....drugega so mi dali v osnovo, samo glede višine zneska pa ne vem ali je sploh omejeno...sicer nekaj so pisali o 6500€, ampak tukaj o tem nič ne piše :http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a Gregamax Sr jan 02, 2013 6:59 pm

Moji je na sociali tako rekla:" Vaš avto je vreden več kot 7200€, to je kakor, da imate na banki 7200€ in živite od obresti." Jaz si potem razlagam, da je meja 7200€ ali pa ima vsaka sociala svojo mejo!
 
hladni*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr avg 08, 2012 5:08 pm

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a hladni* Sr jan 02, 2013 8:02 pm

Stara meja je bila 7200, nova je 8060. Upoštevam vam vse nad 8060. Če je lizing imate vrednost 0. :) Če imate 10 avtov pod vrednostjo 8060, se noben ne šteje! ;)
Enako velja za motor.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a uros11 Sr jan 02, 2013 8:34 pm

Ma ja, kolk obresti pa imaš od 8000 jurjev. 300 EUR od oka. Za toliko se ti dvigne osnova. Praktično za nič.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a čare Sr jan 02, 2013 8:37 pm

Gregamax je napisal/-a:Moji je na sociali tako rekla:" Vaš avto je vreden več kot 7200€, to je kakor, da imate na banki 7200€ in živite od obresti." Jaz si potem razlagam, da je meja 7200€ ali pa ima vsaka sociala svojo mejo!

Tej ki ji je to rekal bi jaz njenim otrokom računal 800€ vrtca na mesec.Prekleta pošast a od obresti od 7200€ se da živet??Sej so čist pr.fukjeni. Ja vzemi tistim ki ima veliko plačo ne pa tistim ki si avto kupi na 7 let pufa.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a meganer Sr jan 02, 2013 8:43 pm

Rabim točn vedit ker bi avto kupil na kredit ne na lizing zaradi kaska.
pol bi pa kupu še motor mogoče celo nov pa da nebi slučajn kj not pdu.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a cruiser1 Sr jan 02, 2013 8:47 pm

Gregamax je napisal/-a:Moji je na sociali tako rekla:" Vaš avto je vreden več kot 7200€, to je kakor, da imate na banki 7200€ in živite od obresti."


:lol: ! Situaciji in mnogim ljudem v tej državi se lahko samo še smejim.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a odprti clio Sr jan 02, 2013 9:02 pm

Situaciji se smej... A avto ti ocenijo veliko več, kot je vreden. Predstavljaj si, da si (kot moj sodelavec) delal v SCT-ju. Neka zmerna plača in zmerno delovno mesto. Malo terena, malo pisarne. Se odločiš za nakup družinskega avtomobila, ker stari avto se pač kvari in rjavi. Kupiš nekaj novega, se malo zapufaš in puf - znani priimki te spravijo na cesto. Po 25 letih delovne dobe (brez dneva na zavodu) in poštenemu plačevanju vseh prispevkov, se odpraviš po pomoč, ki naj bi ti v socialni državi pripadala. Solidarnost, za katero daje slehrni zaposleni državljan. Toliko potrebuješ, da preživiš, dokler si ne najdeš službe.

Tam ti pa reče - ja, imaš to pa to pa to. Prodaj vse in boš lahko preživel. Stari, je*eš potem vse to skupaj in mi nakazujte bruto. Ko pa bom v d*eku, se bom pa sam vlekel iz njega kot sedaj.

Ta situacija je smešna, da nič ne plačuješ in pričakuješ pomoč ;)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a lancia hf Sr jan 02, 2013 9:05 pm

Gregamax je napisal/-a:Moji je na sociali tako rekla:" Vaš avto je vreden več kot 7200€, to je kakor, da imate na banki 7200€ in živite od obresti."


Ta je huda :lol: kot, da avto dobiček prinaša. :huh:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a lancia hf Sr jan 02, 2013 9:19 pm

odprti clio je napisal/-a:Situaciji se smej... A avto ti ocenijo veliko več, kot je vreden. Predstavljaj si, da si (kot moj sodelavec) delal v SCT-ju. Neka zmerna plača in zmerno delovno mesto. Malo terena, malo pisarne. Se odločiš za nakup družinskega avtomobila, ker stari avto se pač kvari in rjavi. Kupiš nekaj novega, se malo zapufaš in puf - znani priimki te spravijo na cesto. Po 25 letih delovne dobe (brez dneva na zavodu) in poštenemu plačevanju vseh prispevkov, se odpraviš po pomoč, ki naj bi ti v socialni državi pripadala. Solidarnost, za katero daje slehrni zaposleni državljan. Toliko potrebuješ, da preživiš, dokler si ne najdeš službe.

Tam ti pa reče - ja, imaš to pa to pa to. Prodaj vse in boš lahko preživel. Stari, je*eš potem vse to skupaj in mi nakazujte bruto. Ko pa bom v d*eku, se bom pa sam vlekel iz njega kot sedaj.

Ta situacija je smešna, da nič ne plačuješ in pričakuješ pomoč ;)


Res, da tole ni ravno pravično ampak včasih je takole folk izkoriščal vse inštitucije in sta bila oba starša doma otroci šoloobvezni občina jim je plačevala položnice in stanovanje na karitas so hodili po hrano vozili so se pa z novim ali max. 3 leta starim avtomobilom. Se ti zdi to pošteno :?: Čeprav potem tudi naj.... tak, ki ni nič kriv v primeru kot si opisal.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a nebivedu Sr jan 02, 2013 9:31 pm

Leta 2010 sem toliko zaslužil, da so mi za vrtec naračunali, da bom plačeva 485 evrov. Sem jih lepo poslal v k***c in sem dal otroka v privat varstvo. Sedaj plačujem 200 evrov za privat varstvo. Otrok je na toplem, dobro hrano ima in gospa se vedno ukvarja z otrokom, tako da ni nič prepuščen samemu sebi, kot je to navada v vrtcih.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a kiki13 Sr jan 02, 2013 9:43 pm

meganer je napisal/-a:Rabim točn vedit ker bi avto kupil na kredit ne na lizing zaradi kaska.
pol bi pa kupu še motor mogoče celo nov pa da nebi slučajn kj not pdu.



Če imaš avto in motor, ki sta skupaj vredna npr. 20000 €, bi ti to k tvojemu dohodku prineslo cca. 770 €. Če živite v gospodinjstvu 4, to pomeni, da se dohodek na člana poviša za 16 €, če živite v gospodinjstvu 3, se bo dohodek na člana povišal za 21 €. Finančna slika se tako ne bo dosti spremenila, razen če si ravno na zgornjem robu katerega razreda.

Sem pa mnenja, da si človek, ki je finančno sposoben ob istem času kupiti dve premičnini, lahko privošči en plačni razred višje plačilo vrtca, kar letno znese cca 350 €.
 
combe
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To sep 30, 2003 11:38 am
Kraj: Logatec

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a combe Sr jan 02, 2013 9:49 pm

Na podlagi česa ga pa ocenijo? eurotax? avtonet? Ker če mi bojo s-maxa 1.8.tdci, l.2/2007, s 165.000 km ocenil na več kot teh 8... €, ga nej kr pridejo iskat.... banda pokvarjena...
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a lancia hf Sr jan 02, 2013 9:54 pm

Sam napišeš koliko je vreden jaz za Scenica 01 sem dal 1500€ za Delto pa dam vsakič 500€ pa ni bilo do sedaj še nobenega problema.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a Gregamax Sr jan 02, 2013 10:04 pm

Sam napišeš koliko je vreden jaz za Scenica 01 sem dal 1500€ za Delto pa dam vsakič 500€ pa ni bilo do sedaj še nobenega problema.


To pa ne bo povsem držalo! Ker,ko je moja nesla neke papire na socialo in ko je bila že na vratih, jo je vstavila in ji rekla, da ima avto, na kar ji moja odgovori, da ga nima, pa ji reče, da ga ima pa partner in moja to potrdi in ji je točno rekla za katero znamko avta se gre, kateri tip, motor, opremo, barvo, registersko, letnik,.. skratka vse in koliko je ta avto vreden. Se mi zdi, da pa gledajo po eurotax-u
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a lancia hf Sr jan 02, 2013 10:20 pm

Pa povsem drži s tem, da meni Vrhniška občina (tam tudi vse urejam) določa koliko vrtca bom plačeval v Logatcu (logaška občina) kjer sta otroka v vrtcu tako, da z Logatcem nimam nič. Enako pišem avte za otroške doklade.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: avo da ne gre za zvišanje vrteca

Napisal/-a cruiser1 Sr jan 02, 2013 10:38 pm

odprti clio je napisal/-a:Situaciji se smej... A avto ti ocenijo veliko več, kot je vreden. Predstavljaj si, da si (kot moj sodelavec) delal v SCT-ju. Neka zmerna plača in zmerno delovno mesto. Malo terena, malo pisarne. Se odločiš za nakup družinskega avtomobila, ker stari avto se pač kvari in rjavi. Kupiš nekaj novega, se malo zapufaš in puf - znani priimki te spravijo na cesto. Po 25 letih delovne dobe (brez dneva na zavodu) in poštenemu plačevanju vseh prispevkov, se odpraviš po pomoč, ki naj bi ti v socialni državi pripadala. Solidarnost, za katero daje slehrni zaposleni državljan. Toliko potrebuješ, da preživiš, dokler si ne najdeš službe.

Tam ti pa reče - ja, imaš to pa to pa to. Prodaj vse in boš lahko preživel. Stari, je*eš potem vse to skupaj in mi nakazujte bruto. Ko pa bom v d*eku, se bom pa sam vlekel iz njega kot sedaj.



Ali pa ima človek v enaki situaciji le 20 let star avto z 4.0l motorjem in zaradi tega plača davek na luksuz :lol: . Povsod nas na suho nategujejo in butastemu narodu vcepljajo miselnost, da je vse kar vsaj malo izstopa od bednega životarjenja že kar luksuz. Pa pri tem sploh nimajo težkega dela saj zaplankanost in fovšarija opravita svoje.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: avto da ne gre za zvišanje vrtca

Napisal/-a chan Če jan 03, 2013 9:03 am

meganer je napisal/-a:Lepo pozdravljeni.

Zanima me če kdo ve koliko mora biti avto star oz. vreden da se ne šteje za plačilo vrtca. Isto bi vprašal za motor. Kolikor mi je jasno če ga imamo na lizng se ne šteje.


Hvala za odgovore.


Določeno v 1. točki 144. člena Zakona za uravnoteženje javnih financ (Ur.l. RS, št. 40/2012) http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=1700 :

"Ne glede na 2. točko prvega odstavka 18. člena Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Uradni list RS, št. 62/10 in 40/11; v nadaljnjem besedilu: ZUPJS) se kot premoženje po ZUPJS ne štejejo osebni avtomobili oziroma enosledna vozila do vrednosti 8.060,00 eurov za vsak avtomobil oziroma enosledno vozilo, in osebno vozilo, prilagojeno prevozu težko gibalno oviranih oseb."

2. točka prvega odstavka 18. člena Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev pa je določala:

"2. osebni avtomobili oziroma enosledna vozila do vrednosti 28-kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka, določenega s predpisi, ki urejajo socialnovarstvene prejemke za vsak avtomobil oziroma enosledno vozilo, in osebno vozilo, prilagojeno prevozu težko gibalno oviranih oseb."

Po 17. členu Zakonu o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Ur.l. RS, št. 62/2010) se med premoženje upošteva (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3387):

1. nepremično premoženje;
2. osebna in druga vozila;
3. vodna plovila;
4. lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug;
5. vrednostni papirji;
6. denarna sredstva na transakcijskem ali drugem računu, kadar ne predstavljajo dohodka skladno s prvim odstavkom 12. člena tega zakona, ki se po tem zakonu upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, hranilne vloge in druga denarna sredstva po izjavi posameznika;
7. drugo premično premoženje.


Še na podlagi starega Pravilnika o plačilih staršev za programe v vrtcih, pa je bila določena meja vrednosti premoženja 42.000 eur, pri katerem se poveča plačilo programa vrtca za en razred.

Po prehodu postopka izračuna cene vrtca s strani občin na CSD-je, je sedaj izračun bolj natančen, saj imajo CSD-ji boljši in natančnejši vpogled v zbir podatkov, ki jih potrebujejo pri izračunu. Pri izračunavanju vrednosti avtomobilov v družini se upoštevajo podatki, pridobljeni s strani Ministrstva za notranje zadeve (podatki o lastništvu vozila in o vozilu iz evidence registriranih vozil (datum prve registracije vozila, podatke o lastniku, podatke o osebi, na katero je vozilo registrirano, pa ni lastnik vozila, podatke o vozilu)). Ocena vozila se opravi s cenitvijo EUROTAX.

Po 4. točki 18. člena Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev se ne upošteva:

"premoženje, za katerega ima oseba kot najemojemalec sklenjen finančni najem ali poslovni najem (leasing)."

meganer je napisal/-a:Rabim točn vedit ker bi avto kupil na kredit ne na lizing zaradi kaska.
pol bi pa kupu še motor mogoče celo nov pa da nebi slučajn kj not pdu.


Vprašanje ali vzeti avto na leasing le zaradi tega, da bi privarčeval pri plačilu vrtca 40 eur mesečno, pa je malce ... neresno.

nebivedu je napisal/-a:Leta 2010 sem toliko zaslužil, da so mi za vrtec naračunali, da bom plačeva 485 evrov. Sem jih lepo poslal v k***c in sem dal otroka v privat varstvo. Sedaj plačujem 200 evrov za privat varstvo. Otrok je na toplem, dobro hrano ima in gospa se vedno ukvarja z otrokom, tako da ni nič prepuščen samemu sebi, kot je to navada v vrtcih.


Uf, kateri vrtec pa ima polno ekonomsko ceno čez 600 eur za 1. starostno skupino? Večina vrtcev v Ljubljani in bližnji okolici ne preseže cene 500 eur. Starši otrok so v letu 2010 plačevali največ 80% cene vrtca (če so padli v najvišji 8. razred).

lancia hf je napisal/-a:Pa povsem drži s tem, da meni Vrhniška občina (tam tudi vse urejam) določa koliko vrtca bom plačeval v Logatcu (logaška občina) kjer sta otroka v vrtcu tako, da z Logatcem nimam nič. Enako pišem avte za otroške doklade.


Včasih je določala občina, sedaj CSD. Je pa domicilna občina dolžna po Zakonu o vrtcih plačevati razliko v ceni otroku, ki je v vrtcu drugje (v drugi občini) - upoštevana pa je cena vrtca (v tvojem primeru logaškega), katerega obiskuje.

odprti clio je napisal/-a:Situaciji se smej... A avto ti ocenijo veliko več, kot je vreden. Predstavljaj si, da si (kot moj sodelavec) delal v SCT-ju. Neka zmerna plača in zmerno delovno mesto. Malo terena, malo pisarne. Se odločiš za nakup družinskega avtomobila, ker stari avto se pač kvari in rjavi. Kupiš nekaj novega, se malo zapufaš in puf - znani priimki te spravijo na cesto. Po 25 letih delovne dobe (brez dneva na zavodu) in poštenemu plačevanju vseh prispevkov, se odpraviš po pomoč, ki naj bi ti v socialni državi pripadala. Solidarnost, za katero daje slehrni zaposleni državljan. Toliko potrebuješ, da preživiš, dokler si ne najdeš službe.

Tam ti pa reče - ja, imaš to pa to pa to. Prodaj vse in boš lahko preživel. Stari, je*eš potem vse to skupaj in mi nakazujte bruto. Ko pa bom v d*eku, se bom pa sam vlekel iz njega kot sedaj.



Hja, želeli smo si kapitalizem v pravem pomenu besede, socialni čut pa pustili tam daleč nekje zadaj v tzv. "smetišču zgodovine".

Bom pa malce grob (da ne bo pomote, neupoštevajoč zgornji primer). Gre namreč za dokajšnji slovenski unikum, katerega ni moč videti tako množično na zahodu. Namreč Slovenec bi si rajši odgriznil nogo in roko, kot pa da bi prodal svojega jeklenega otročička, četudi ima prazen hladilnik. Ter rajši joka na socialni za vsaj 150 eur pomoči, ker njegovi otroci nimajo niti za malico.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 2 gostov