Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Dnevne luči in zakon

Napisal/-a blazkom Ne feb 17, 2013 12:01 pm

Senzor za dež imam. vendar na ročki ni funkcije avto.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Dnevne luči in zakon

Napisal/-a tomzzi Ne feb 17, 2013 12:20 pm

Pri dnevnih je tako, da se problem pojavi ko ljudje ne preklopijo ročno na zasenčene!
Problem je, da je včasih potrebno preklopit tudi če imaš senzor svetlobe in funkcijo auto. To imam jaz na astri. Skratka avto preklopi na zasenčene ko se dovolj stemni.
Matevz S. je dobro opisal zato ne bom vsega ponavljal.
Največji "problem" je ko recimo prideš v območje kjer se je spustila megla a je še vedno dovolj svetlobe, da avto pač ne preklopi na zasenčene in svetijo samo spredaj dnevne.
Takrat imam jaz dve možnosti:

- vklopim meglenke spredaj/zadaj in se mi avtomatsko vklopijo tudi zasenčene luči
- ročno preklopim iz auto na zasenčene

Ampak kolikor opažam ljudje velikokrat preprosto pozabijo, da je dobro preklopit na zasenčene. Ali pa je nevednost vzrok temu.
Osebno po večini preklopim že ob nalivu.

(4) Ob zmanjšani vidljivosti se praviloma uporablja zasenčene žaromete ali meglenke ali kombinacijo teh žarometov. Uporaba meglenk je dovoljena le, kadar je vidljivost manjša od 50 m ali kadar meglenke delujejo v funkciji prilagodljivih žarometov. Uporaba zadnjih meglenk ni dovoljena na vozilu, za katerim vozi na majhni razdalji drugo vozilo (npr. v koloni vozil).


Sicer že rahlo offtopic a moram zapisat. Sem pa tudi že doživel, da je folk vozil v megli ponoči brez zadnje meglenke. Ko pa sem jih dohitel so jo pa vklopli. :?: :?

Skratka vsak mora imeti vsaj malo lastne pameti in kdaj pa kdaj preklopit ročno na zasenčene. Saj ni tako težko.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dnevne luči in zakon

Napisal/-a EX-B To feb 19, 2013 8:42 pm

Matevz S. je napisal/-a:Res pa je, da sem opazil, da nekaterim kljub LED dnevnim lučem gorijo zadnje pozicijske luči (nekateri modeli Audi in morda še kakšen)

Temu se rece da so koncno zaceli dodajat vec "stopenj" avtomatike v nove avte. Torej, pri nekaterih novih modelih sedaj avtomatika zna vklopit tudi samo zadnje pozicije poleg sprednjih dnevnih, pri dolocenem zmanjsanju svetlobe. Ce pa se jakost svetlobe se dodatno zmanjsa, pa sprednje dnevne preklopi v pozicije (pri Audiju in ostalih, kjer so dnevne obenem tudi pozicije, zmanjsa jakost dnevnih) in pa vklopi se zasencene luci spredaj.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Dnevne luči in zakon

Napisal/-a mrtwelvetrees So mar 30, 2013 8:41 pm

Jaz bom znoru!


FOLK ZAKAJ NE PRIŽIGATE LUČI ROČNO ?! a ko bo pa en ti priletu v rit se boste pa čudil,,... ZAKAJ, ZAKAJ, ZAKAJ....

ker k****n si je zmislu dnevne luči, če zadaj NE svetijo, in tega je ogromno ko je nevarnost na cesti
- zjutraj še malo mračno .... luči na AUTO in zadaj ne svetijo
- dež... spet ista pesem .... zadaj luči ne svetijo
- večer... spet luči zadaj ne svetijo

itak pa zdej vsi ki to berejo, jih prižigajo.....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Dnevne luči in zakon

Napisal/-a bunny01 Če apr 04, 2013 3:17 pm

Kot policist iz terena povem, da je na tem področju cela zmešnjava. Vozilo vbistvu ima osvetljavo ampak jo nima. Ne veš kaj bi. Zadaj luči ne gorijo, spredaj gori pozicija ozira led dnevne luči.
Jaz osebno se pri vozilih višjega ranga pa tudi vozilih nižjega ranga saj jigh tudi ta imajo ne ukvarjam preveč s tem, ker je na cesti mnogo drugih bolj pomembnih zadev. Menim, da bo moral zakonodajalec to problematiko bolj razčleniti kaj in kako.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov