Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
superca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po avg 17, 2015 3:40 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a superca Pe sep 25, 2015 8:23 am

VW T4 je napisal/-a:Koliko časa sedaj veljajo točke? Kolikor sem vedel je bilo 3 leta, vendar sem sedaj zasledil, da naj bi bilo manj?


4. odstavek 207 člena Zakona o prekrških pravi sledeče:

4) Kazenske točke v cestnem prometu se izbrišejo iz evidence po preteku dveh let od pravnomočnosti odločbe, s katero so bile izrečene, če v tem času storilec ne doseže števila kazenskih točk, zaradi katerega se izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja na ozemlju Republike Slovenije, oziroma če v roku iz tretjega odstavka 22. člena tega zakona ni bila izdana odločba. Z dnem vpisa sodbe oziroma sklepa o prekršku, s katerim je bilo izrečeno prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja na ozemlju Republike Slovenije, se izbrišejo vse do tedaj zbrane kazenske točke. Iz evidence se izbrišejo tudi vse kazenske točke, izrečene s sodbo oziroma sklepom sodišča ali odločbo prekrškovnega organa, ki so bile za prekršek, storjen v času veljavnosti vozniškega dovoljenja, izrečene po prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja. Izbriše se tudi prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, izrečeno s sodbo ali sklepom sodišča, ki je bilo vpisano v evidenco po že vpisanem prenehanju veljavnosti istega vozniškega dovoljenja. O izbrisanih kazenskih točkah, izrečenih po posameznih kategorijah motornih vozil, se obvesti upravna enota, ki je izdala vozniško dovoljenje.


Bolj podrobne informacije najdete na strani xxxxxxxxxxx
Vse o vozniškem izpitu na enem mestu: Vozniski-izpit.com
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a esem Pe sep 25, 2015 12:20 pm

superca reklamira (linki) plačljive storitve, očitno svoje, zato je banan, linki pa zbrisani.
 
tOmac90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne feb 15, 2009 2:07 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a tOmac90 So jan 02, 2016 6:50 pm

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme si bom sposodil kar to.

Imam problem glede kazenskih točk ter vozniškim dovoljenjem. Dobil sm "lepo" novoletno darilo od naših policajev, saj sem 1.1.2016 napihal 0,46 in dobil globo na mestu, ki znaša 900€ - polovička 450€ ter 16KT.
Vozniško dovoljenje mi je bilo odvzeto za 24ur. Že od prej imam 3KT zaradi prevelike hitrosti, sedaj skupno 19KT, kar pomeni odvzem vozniškega dovoljenja.
Kaj bi moral storiti v takšnem primeru, da bi se mogoče izvlekel iz nastale situacije in obdržal izpit? Ali sploh obstaja kakšna možnost, da mi izpit ostane?
Se pravi, da na sodišču nebom imel možnosti za zagovor in tako ne možnosti, da zaprosim za nek program, da bi se ga udeležil, da bi mi izpit lahko ostal.
Bi se dalo kazenske točke nekot izbrisat z prostovoljno udeležbo programa dodatnega usposabljanja za varno vožnjo?
V mislih sem imel naslednjo opcijo, ki pa mislim, da ne bo prišla v upoštev, ampak vseeno me zanima, če je kaj v tej smeri izvedljivo:

Takoj bi se prijavil prostovoljno na program dodatnega usposabljanja za varno vožnjo in si izbrisal te 3KT, katere imam zaradi prevelike hitrosti, dokler še ni ta zadeva z alkoholom pravnomočna.
Ampak kot sem bral na internetu že nekaj, je po moji logiki to neizvedljivo, ker imam od prej 3KT in ne 4.

Citiram:

"Programa dodatnega usposabljanja za varno vožnjo se lahko udeleži imetnik veljavnega vozniškega dovoljenja, ki doseže štiri in ne preseže 17 kazenskih točk, (voznik začetnik pa ne preseže šest kazenskih točk) zaradi storjenih prekrškov,
ki niso povezani z vožnjo pod vplivom alkohola, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi.
Voznik potrdilo o uspešno zaključenem programu, ki ne sme biti starejše od treh mesecev, sam predloži organu, pristojnemu za vodenje evidence kazenskih točk (Ministrstvo za pravosodje), ki mu iz evidence izbriše kazenske točke."

Bi mi znali vi svetovat kaj je v tem primeru najboljše naredit, saj sem čisto izgubljen, ker sem prvič v takšni nelagodni situaciji?

Zanima me tudi, če se da uredit polovičko na obročno plačilo, saj imam trenutne finančne težave?

Lepo prosim za pomoč in malo smernic...

Hvala že v naprej, Tomaž
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a esem So jan 02, 2016 7:05 pm

tOmac90 je napisal/-a:...Zanima me tudi, če se da uredit polovičko na obročno plačilo, saj imam trenutne finančne težave?...
Ne da, saj je polovička namenjena takim brez finančnih težav, ki jo lahko takoj skeširajo. :DDD :roll:
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a Manfred So jan 02, 2016 7:26 pm

Jaz pa ti svetujem samo to, da se namesto da iščeš bližnjice in se izmotavaš raje zamisliš nad sabo. Če si tak dec, da pijan vozis, bodi še toliko pogumen in sprejmi kazen ter raje razmišljaj kako se to ne bo ponovilo. Jaz bi bil do alkohola in podobnih povratnikov še mnogo mnogo bolj strog.

LP
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a pixie So jan 02, 2016 9:13 pm

prvo kot prvo... Kaj sploh pijan iščeš za volanom? zdaj se kesaš, kaj pa takrat ko si se vsedel za volan? notudi sam nisem angelček na cesti ampak vsseeeno nekje mra biti meja...


takoj v ponedeljek kontaktiraj, kakšnega odvetnika oz center varne vožnje in jim razloži situacijo.... če bi imel prej 4 pike, bi lahko kamot šel na zbijanje, a bi moral odložiti plačilo kazni, saj so pike pravnomočne šele s plačilom globe oz 16 dni po prejemu.
ko sem pred dvema letoma bil na tem tečaju za zbijanje pik, sem imel enega inštruktorja ki mislim da mu je bilo ime Rafko,, ki naj bi bil tudi odvetnik in strokovnjak za prometne predpise ali nekaj takega.... pozanimaj se na CVV Vransko, tam sem to opravljal.


P.S.: V svoje opravičilo, nmisem izgubil izpita zaradi alkohola ampak hitrosti da se nebi mi kdo obešal na moralo....
Freunde am fahren.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a nejc1986 So jan 02, 2016 9:27 pm

Tocno tko k je moj predhodnik reku, zakonodaja je se premal stroga. Nisem brez napak ampak NIKOLI niti pomislim da bi vozil ko pijem. Nikomur ne privoscim nic slabega, ampak glede na tok pijancev je za volanom, so kaznk res premile in kontrol premal. In pol ko nekdo napiha pa jok pa stok kk zdj kazen odplacat. Ko se bo pa sesul avto pa avto od enga druzga k ni nc kriv, pa bognedej koga k ni nc kriv spravl na soco na rehabilitacijo al pa km drgam, pa unict lajf tuji druzini,bojo pa vsi drugi krivi. Placat kazen, tih bit in poskrbet d se ne ponovi... in hvala bogu d se je koncal tocn tko kot se je.

Pardon za off topic, ampak res me razp***i to...
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a ModraW So jan 02, 2016 9:37 pm

Lahko se po 59. členu zakona o prekrških pritožiš in zahtevaš sodno varstvo. 8 dni od prekrška imaš čas. Upam, da si zadnjič sedel pijan za volan. Sam ne vem kako se boš potem zagovarjal, neko obrambo moraš pripravit, mogoče je bila kakšna napaka v postopku. Mogoče vprašaš kakega pravnika za nasvet.
Stavkajo pa niti ne tako kot govorijo, prijatel je na božič videl da so z radarjem strelal. Sam da jim ne zmanjka časa da maltretijo in ukazujejo brezvezna zaslišanja. Komunizma je konec sam enim to ni jasn, jim bo pa kmalu.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a uros11 So jan 02, 2016 10:15 pm

Ne ga toliko šinfat.

200+ členi ZP urejejo začasno zadržanje odvzema vd, do katerega bo prišlo, ko bo UE obvestila sodišče o preseženih 18 KT. Takrat se da predlog za začasno zadržanje.

Drugače sem in se že leta držim 0.0 in jebat ga, saj si verjetno vedel, da se bodo 0.0 puristi spravili nate brez pametnih nasvetov.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a RedBaron So jan 02, 2016 10:16 pm

Sicer sam osebno nimam teh izkušenj, je pa sodelavec imel problem, ko je napihal... v glavnem, izpita mislim da ni ponovno opravljal, je pa le-ta bil nekaj časa neveljaven (odvzem, ali nekaj takega - tako je rekel, neke hude pozornosti nisem posvečal in preverjal ali je pravno to možno).

Mislim, da je bila neka finta, da je šel na vransko zbijat pike , da je prišel pod 18, potem pa je moral na neke delavnice na temo alkohol v prometu (seveda je sam plačal udeležbo)... ne me držat za besedo, ker ni razlagal detajlov, niti se nisem posebej zanimal...

V glavnem, povzetek vsega je, da pripravi živce in denar :( Že sama kazen ne bo mala, potem bo verjtno padla kakšna delavnica, psiholog, pa še kakšno Vransko... plačal boš pa vse sam.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a 5cenic So jan 02, 2016 10:22 pm

Maš 2 možnosti:

1. pokličeš na Vransko v ponedeljek zjutraj in razložiš situacijo. Nato upaš, da imajo kakšen dober nasvet zate. Kot je nekdo pred mano napisal je tam veliko "mojstrov", ki so se že večkrat srečali z takimi situacijami in vedo kakšni so najboljši koraki v teh primerih.

2. če na Vranskem ne najdejo rešitve zate pojdi do dobrega (ampak res dobrega) odvetnika in oni znajo zrihtat marsikaj. Bratranec je pred mnogimi leti (mislim, da je bil celo še mladi voznik) napihal veliko preveč kot bi lahko in ga je eden boljših odvetnikov v Sloveniji, seveda za primerno plačilo, rešil, da ni izgubil izpita.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a uros11 So jan 02, 2016 10:27 pm

Tole z boljšimi odvetniki - tole znajo narediti ljudje sami, ko preberejo pravni pouk pod odločbo, kjer je natančno napisano, kakšno vlogo je potrebno dati in kakšno prilogo. Ker ni nek kunšt.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a ModraW So jan 02, 2016 10:55 pm

pixie je čisto ponorel, samo jaz med pijanim voznikom in tistim, ki vozi veliko prehitro ne vidim velike razlike. V prekršku sta oba in oba lahko hitro povzročita prometno s smrtnim izidom. To je tako kot da bi kadilec solil pamet alkoholiku o zdravem načinu življenja.
Jaz bi zakonsko uvedel da vsak, ki napiha ali prekorači hitrost za 50% da ima 1 teden obvezno prakso na Soči. Ne bi bilo potrebno nobenega psihologa, ker ko bi prekrškarji spoznali ljudi ki so bili žrtve prometnih nesreč bi začeli drugače razmišljati.
Bi pa osebno povečal kazni za uporabo mobitela in serijsko vgradil v mobitele da med vožnjo ni možno poslati smsa. Denarne kazni za alkohol in hitrost se mi zdijo dovolj visoke ker so med najvišjimi v EU. Mogoče bi lahko dali večkrat obvezno družbeno koristno delo, posebej bogatim ki se jih denarna kazen ne dotakne.
V ZDA so zapori pravi biznis, vele tovarne so ameriški zapori postali in izdelujejo od A do Ž. Leta 2014 je bilo 2.8% ameriškega odraslega prebivalstva obravnavanega oziroma zaprtega oziroma 1 na 36 ljudi. To mislim da ni pravi način za manjše prekrške, po moje je človek bolj koristen če je na pogojnem in opravlja družbeno koristno delo.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a DePalmo So jan 02, 2016 11:30 pm

Kako "zaščitit" izpit je že bilo napisano na forumu, malo poišči. Bom pa še malo pametoval. Če si bil dec da si sedel pijan za volan, bodi še dec in plačaj kazen. Bodi samo vesel da se ni zgodilo kaj hujšega, naprimer da bi koga zbil ali se zaletel v koga in ga pohabil.

Jaz ga občasno tudi prtisnem (ne vozim pijan ker sploh ne pijem alkohola) in se dobro zavedam da če me ujame radar, gre izpit 100%. In če se to zgodi, ne mislim pridt sem gor in jokcat kako ga naj obdržim. Se pa lahko pohvalim da imam 0 KT, ker sem bolj umirjen voznik.
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a mropc Ne jan 03, 2016 11:25 am

sam zaradi alkohola še nisem dobil kazni. pa ne da pijem sok ali vodo. Pihal sem do sedaj ene 20x in vedno napihal med 0.04-0.25 (pri 0.25 je bila nujna vožnja :roll: in bila sreča da je bil policist razumen ;) ) . fantje zavedajte se da ni problem če spiješ pivo ali 2 (to je v povprečju med 0.04-0.10) problem je če sedeš za volan po pol gajbi piva.
če bi bil alkohol krivec za nesreče, bi imeli vsaj 10 avtov na dan razbitih iz enega lokala ;)
 
tOmac90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne feb 15, 2009 2:07 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a tOmac90 Ne jan 03, 2016 11:56 am

Hvala fantje za smernice, jutri grem v akcijo. Žal mi je ja, da sem sedel za volan, ampak za jok je prepozno to dobro vem, tk je pač naneslo. Treba je sedaj nekot zrihtat in potem nikoli več ne sesti vinjen za volan... Šola za v prihodnje...
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a pixie Ne jan 03, 2016 12:23 pm

Zakaj sem čisto ponorel? :D
Z svojim početjem nisem nikogar ogrožal... hitreje sem peljal kjer in kdaj so razmere omogočale... odvzem sem dobil na čisti ravnini, kjer je bilo čestišče zdelano in zaradi tega je bila dana nižja omejitev, na sredi ničesar in pa daleč okoli ni bilo nobene hiše, kaj šele naselja.
bilo je pa proti večeru, na cesti sva bila le jaz in policist... šele pol ureza mano je pripeljal naslednji avto, ki ga je pravtako ujel na radar... sem pa prekoračil dovoljeno toleranco za 0.3km/h

koga sem ogrožal na sredi ničesar?
pijan voznik se pa mora pripeljati domov, torej tudi po naselju do hiše

kako lahko potem hiter in pijan voznik enako ogrožata promet?
da ne govorim o razsodnosti, refleksih in teh stvareh.
Freunde am fahren.
 
tOmac90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne feb 15, 2009 2:07 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a tOmac90 Ne jan 03, 2016 1:43 pm

Nekaj me še zanima prosim, če mi lahko kdo pritrdi...

"Kršitelj, ki ne vloži zahteve za sodno varstvo zoper plačilni nalog, plača samo polovico globe, če jo plača v osmih dneh po pravnomočnosti.

Se pravi, če razumem je takole:

Od dneva ko sem dobil PN + 8 dni.. PN postane pravnomočen - v tem roku se lahko pritožiš.
Potem po pravnomočnosti imam časa še 8 dni, da PN (polovičko) plačam? Se pravi imam od dneva, ko sem dobil PN, časa 16 dni da plačam polovičko?

Hvala.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a primozek68 Ne jan 03, 2016 3:06 pm

pixie je napisal/-a:Zakaj sem čisto ponorel? :D
Z svojim početjem nisem nikogar ogrožal... hitreje sem peljal kjer in kdaj so razmere omogočale... odvzem sem dobil na čisti ravnini, kjer je bilo čestišče zdelano in zaradi tega je bila dana nižja omejitev, na sredi ničesar in pa daleč okoli ni bilo nobene hiše, kaj šele naselja.
bilo je pa proti večeru, na cesti sva bila le jaz in policist... šele pol ureza mano je pripeljal naslednji avto, ki ga je pravtako ujel na radar... sem pa prekoračil dovoljeno toleranco za 0.3km/h

koga sem ogrožal na sredi ničesar?
pijan voznik se pa mora pripeljati domov, torej tudi po naselju do hiše

kako lahko potem hiter in pijan voznik enako ogrožata promet?
da ne govorim o razsodnosti, refleksih in teh stvareh.


Daj ne s3ri lepo te prosim. Res ne s3ri. 0.3 km/h si bil prehiter? Če so ti odvzeli izpit zarad brzine, gladko malo pašeš zraven avtorja prispevka. Pika!
Pa tud če je sred puščave bil znak. Niti nisi pristojen, da bi presojal, ali si koga ogrožal ali ne. Avtor prispevka tudi ni nobenega ogrožal, če je bila prazna cesta.
Ne pizdi v 3 krasne, pejt raje za ministranta, mi greste čistunčki na kozlanje...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a uros11 Ne jan 03, 2016 3:11 pm

tOmac90 je napisal/-a:Potem po pravnomočnosti imam časa še 8 dni, da PN (polovičko) plačam? Se pravi imam od dneva, ko sem dobil PN, časa 16 dni da plačam polovičko?

Hvala.
Drži.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov