Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a uros11 Ne jan 03, 2016 3:13 pm

pixie je napisal/-a:da ne govorim o razsodnosti, refleksih in teh stvareh.
Reflekse je videti vsakič, ko je vsaj zvita pločevana, s čimer dajejo vozniki ulttimativni dokaz, da refleksi in razsodnost sočasno ne obstajajo.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a Black_Racer® Ne jan 03, 2016 3:23 pm

Za pijanico naj še kar izostrijo, naj pa zmanjšajo za radar ker ponekod je res čudaško z prometnimi znaki recimo pri nas v Celju Mariborska cesta ki je izven centra pa 50 km/h omejitev (teško se kdo drži točne omejitve), po kašni logiki nakar v Mariboru takšne ceste vse 70 km/h....
Drugače sem sedaj kar vestni voznik ratal in kar se da po predpisih nakar včasih nisem mogel tega rečti ko sem radar za radarjem dobival po pošti ali na licu mesta pač mladost je bila norost in brez pameti :D
1 3 5
2 4 6 R
 
tOmac90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne feb 15, 2009 2:07 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a tOmac90 Ne jan 03, 2016 8:58 pm

Hvala... Ja eni imate komentarje pa pol, nimaš kaj...Se raje vzdržim :) Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a pixie To jan 05, 2016 8:57 am

primozek68 je napisal/-a:
Daj ne s3ri lepo te prosim. Res ne s3ri. 0.3 km/h si bil prehiter? Če so ti odvzeli izpit zarad brzine, gladko malo pašeš zraven avtorja prispevka. Pika!
Pa tud če je sred puščave bil znak. Niti nisi pristojen, da bi presojal, ali si koga ogrožal ali ne. Avtor prispevka tudi ni nobenega ogrožal, če je bila prazna cesta.
Ne pizdi v 3 krasne, pejt raje za ministranta, mi greste čistunčki na kozlanje...

a koji k si pa ti da me tukaj obtožuješ? lepo sem napisal da sem bil 0.3 čez toleranco... delaš se ko da si angelček na cesti pa vedno pameten do drugih, domnevam da imaš pred svojim pragom dosti kaj za pomesti.

Se umikam iz te debate ker sem učitno hujši kriminalc kot pa 3/4 Zlovenije, ki se vozi pijana naokoli, pa se veselo zajetava in pobija med sabo
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2016 9:27 am

Ta tema ni za moraliste, ampak za reševanje problema na način, kot se vse rešuje v Sloveniji. Veliki vzor so vse goljufije naših veljakov, ki so bile razkrite (še več jih je še skritih). Čemu sprejeti odgovornost, če pa to ni ustaljena praksa?

Ko bo vse "by the book" (se pravi - nikoli), potem bi bilo nekako še umestno napasti grešnika. Do takrat pa - znajdi se!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a Manfred To jan 05, 2016 11:21 am

Firediver je napisal/-a:Ta tema ni za moraliste, ampak za reševanje problema na način, kot se vse rešuje v Sloveniji. Veliki vzor so vse goljufije naših veljakov, ki so bile razkrite (še več jih je še skritih). Čemu sprejeti odgovornost, če pa to ni ustaljena praksa?

Ko bo vse "by the book" (se pravi - nikoli), potem bi bilo nekako še umestno napasti grešnika. Do takrat pa - znajdi se!


Menim, da je to napačno razmišljanje in prav zaradi takega razmišljanja večine, se nikoli ne bo kaj dosti spremenilo.

Samo dobronamerna pripomba, ne mislim nič slabega.

LP
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2016 11:37 am

Vsaj dve poti sta za rešiti to zagato iz naslova in vsak jo rešuje po svoje. Ni napačnih poti.
Tisti, ki ima vesti in denarja (pre)več, naj lepo skešira in naj gre delat nanovo izpit.
Tisti, ki bi rad izkoristil vse obstoječe pravne možnosti, da se plačilu izogne, bo denar in čas (za ponovno opravljanje izpita) prihranil.

Ne glede na to, katero pot ubereš v tvojem primeru, to ne bo postavilo redu v državi, niti spametovalo tajkunov, da vrnejo denar.
Tvoje "pravilno" razmišljanje te bo stalo, pa še b**** izpadeš, moje "napačno" razmišljanje pa bo velik prihranek. Brez revolucije na državnem nivoju.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a pixie To jan 05, 2016 12:26 pm

samo tudi pot ki je omenil firedriver je še presneto draga ;) prihrani ti pa krepkega tisočaka , ki ga potrebuješ za izpit pa veliko časa v avtošoli
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2016 8:16 pm

Prihrani ti ooooogromnoooo nevšečnosti, ker si v vmesnem času nemobilen! To mislim, da je najdražje...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
tOmac90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne feb 15, 2009 2:07 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a tOmac90 Če jan 07, 2016 9:45 pm

Firediver nebi se mogel bolj strinjati s teboj, dobro si povedal! ;) v službi sem tudi povedal nastalo situacijo, ki se mi je pripetila ter vprašal, če mi lahko napišejo neko potrdilo glede občasnega terenskega dela, ki ga opravljam po potrebi. Rekli so mi, da moram samostojno doma sam spisat in potem prinesti v službo, da mi požigosajo :) Zanima me še na kakšen način naj se zadeve lotim pisat? Ko bom odposlal predlog za odlog izvršitve prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja, bi poslal zraven kot prilogo to potrdilo + zdravniškega..

Hvala, lp Tomaž
 
Damy2001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če apr 12, 2018 12:21 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a Damy2001 Če apr 12, 2018 12:29 pm

Axi je napisal/-a:Zdaj imaš 0 točk in to je to. Na tem linku http://www.mp.gov.si/si/storitve/potrdila_in_obrazci/ imaš obrazec za kazenske točke. Izpolniš, pošlješ (lahko tudi po mailu skenirano) in dobiš na dom podatek o stanju točk.

Zakaj bi naj mel 0 tock?
 
JanBKL
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To mar 10, 2020 4:55 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a JanBKL Če mar 12, 2020 3:56 pm

Zivjo, vceraj sem prebral tale clanek in tudi takoj sel na net, ker je imel dober prijatelj pred nekaj meseci odvzem vozniskega dovoljenja (imeli smo zabavo za rojstvo otroka od nekega drugega prijatelja). V glavnem - pilo se je, seveda prevec in clovek se je usedel v avto, namesto v taksi. Na Trzaski so ga ustavili, napihal je in dobil kazen.

Je edini voznik v druzini in zdaj raziskujemo opcije, zacasno odvzeto voznisko je dobil nazaj, caka se sodisce. In ne, ne zagovarjam, da je prav voziti pijan, ampak se je naucil lekcijo, hodi na neke delavnice, itd., itd.

No, v temle clanku na 24ur je napisano sledece: https://www.24ur.com/novice/preverjeno/zakaj-se-pijanim-voznikom-ni-treba-bati-odvzema-vozniskega-dovoljenja.html

Torej, po hitrem googlanju sem nasel 2 spletni strani, ki obljubljata ravno to: https://prekrski.com/ in https://www.vozniska.si/, zdaj pa me zanima sledece - ce je res mozno v 80% uspeti, se splaca, ima kdo s tem izkusnje, koliko denarja stane in kaksna je dejanska verjetnost uspeha. To je bil pri kolegu prvi in edini tak prekrsek v zadnjih (vsaj 3) letih.

Vsi feedbacki in informacije dobrodosli. Ali je treba nujno do pravnika oziroma odvetnika? Kako vedeti, kdo je dober? Ce prav razumemo je to one-time shot, ce ti zavrnejo zgubis, potem pomeni, da je dobro, da to naredi nekdo, ki se specializira za to. Ali menite, da po objavah teh clankov sodisca ne bodo vec tako nagnjena k temu, da se voznisko dovoljenje vseeno obdrzi?

Hvala za info in lp,

Jan

PS: najraje ce ima kdo osebno izkusnjo in lahko koga/kaj priporoci. Tnx
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a mrtwelvetrees Če mar 12, 2020 5:44 pm

Imel prijatelja, že kar nekaj let nazaj pa je bilo isto, sodniku povedal da ne more ostati brez izpita ker ga rabi v sluzbi, pa se zaradi otroka. Mu je pogledal skoti prste ampak so bili pogoji, sem pa pozabil kaj....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a emozul Če mar 12, 2020 6:03 pm

Tocno tako. Če navedes tehtne razloge, ga obdrzis.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a uros11 Če mar 12, 2020 6:29 pm

Bla bla a da bi se kdo spozabil in tisti člen v zakonu prečital, pa bi bilo preveč?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a emozul Če mar 12, 2020 8:01 pm

Povem ti, ker poznam dva primera. Res, da sta bila oba voznika kombija (vir dohodka), nista izgubila izpita.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a JG2 Če mar 12, 2020 9:49 pm

No jaz bom pa povedal dva primera ki ju poznam na to temo.
Prvi. Sedaj že upokojena sodnica iz gorenjskega konca, njena praksa je bila taka, da ni bilo absolutno nikoli v vsej svoji karieri nobenega popuščanja pri alkoholu.
Drugi primer, prav tako iz gorenjskega sodišča (pa ne iz istega kot v prvem primeru), kolega napihal, se izgovarjal na ne vem kaj vse... No epilog je bil, odvzem vozniškega dovoljenja brez kakršnega koli pomisleka.
Skratka, če se navežem na prvi primer, ker osebo poznam, pa ni še tako dolgo v penzionu je praksa, da za alkohol nikoli ne pogledajo čez prste, pa če ti je izgovor, da boš moral zato svoje otroke v Indijo prodat. Lahko sicer imaš srečo (ampak to je res izjema) vse ostalo pa žal pri alkoholu "jok brate, odpade" zato o nasvetih in tehtnih argumentih ostalih prisotnih na forumu kar pozabi, o tisti 80% pa raje nebi komentiral.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a thunderbolt Pe mar 13, 2020 12:59 am

Sicer ne poznam nobene zgodbe, kako je kak sodnik komu pogledal cez prste, zato pa poznam dve precej travmatizirani druzini, ki sta konkretno nastradali zaradi pijanega za volanom, ki je trescil v njih + naravnost v zeno je skozi rdeco pripeljal tak veseljak (njej ni bilo nic, je bil pa mesec dni star avto totalka). Ce nekdo napiha za odvzem izpita, potem ga je moral ze res dobro vlivat. Do izpita ze se prides nazaj, do mirne vesti pa nikoli.

In ce je nekdo eksistencialno odvisen od izpita, potem je res prvovrstni k.reten, da se pijan vsede za volan. Imam takega kolega in tudi, ce ima voznjo sele cez 5 ur, ne bo spil malega piva.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a čara Pe mar 13, 2020 7:32 am

JanBKL je napisal/-a:Zivjo, vceraj sem prebral tale clanek in tudi takoj sel na net, ker je imel dober prijatelj pred nekaj meseci odvzem vozniskega dovoljenja (imeli smo zabavo za rojstvo otroka od nekega drugega prijatelja). V glavnem - pilo se je, seveda prevec in clovek se je usedel v avto, namesto v taksi. Na Trzaski so ga ustavili, napihal je in dobil kazen.

Je edini voznik v druzini in zdaj raziskujemo opcije, zacasno odvzeto voznisko je dobil nazaj, caka se sodisce. In ne, ne zagovarjam, da je prav voziti pijan, ampak se je naucil lekcijo, hodi na neke delavnice, itd., itd.

.....



Kako preklemano neodgovorno od njega! Kakor, da za vsa dejstva ni vedel prej? Da se pod vplivom alkohola ne vozi, da je edini voznik, da mora biti sedaj še toliko bolj skrben in odgovoren, ko je novorojenček pri hiši. Ta slovenska navada pijanice ob rojstvo otroka je tudi obup.

Jaz upam, da bojo še bolj zaostrili zakondajo za pijane voznike.

In nekdo je napisal tehtne razloge. Jih ni. Nikoli in nikdar.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a VW T4 Pe mar 13, 2020 8:00 am

Mater ste zateženi. Prišel je s konrketnim vprašanjem, edini feedback je pa moraliziranje, od katerega avtor sploh nima nič, ker ni on napihal.
Osebno poznam primer, ki je šel skozi sodišče in oseba ni ostal brez izpita, nisem se pa poglabljal, kaj je tam natvezil.

Kaj je treba zdaj vpletat žur za rojstvo in alkohol? Ti naredi svoj žur kot tebi paše, jaz ga bom pa kot meni paše. Cisterna vina, dobra hrana, muzika, pije pa naj tisti, ki hoče - skratka fešta.

Ne podpiram alkohola za volanom, ampak ajde, se je zgodilo, so ga dobili in bo deležen sankcij. Če je res edini v družini z izpitom in so ostali odvisni od njega, mogoče je to tudi pogojeno z delom, a je res potrebno stvar zajebat do konca? Če ima kaj v glavi je to bila zdaj dobra preventivna lekcija za naprej. Je pa tudi odgovornost družbe(prijateljev), da če vidiš kolega nabasanga rinit v avto, da mu to preprečiš...
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov