Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a acad Če maj 23, 2013 5:36 pm

No včeraj me je pričakalo lepo pismo od policije, oz. slika njehovega radarja na avtocesti..
Kazen 250€ + 3 kazenske točke

Prekšrek storjen: 19.4.2013
Datum na ovojnici ko je bila oddana: 21.5.2013
Datum ko sem prejel ovojnico s kaznijo in samimi dokazi: 22.5.2013 (vmes je 33. dni)

Ali lahko ugovarjam glede na nov zakon ko imajo 30 dni časa (nič več in nič manj) časa da mi predstavijo sam prekršek (se pravi da dobim kuverto) ? je že kdo to delal? najbolj mi gre v nos ker not so datum (ko so pisali samo kazen napisali 15.5.2013 na pošto pa nesli po 7. dneh potem.., se pravi bi komot datum napisali kakršen koli not in pol čez 2 meseca poslali ali kaj? :/:o:/

PS: ali je ta prekršek smatran kot hujši prekršek? to mi ne zna nihče odgovorit :)


LP
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a acad Pe maj 24, 2013 11:17 am

Še ni imel noben podobnega primera? :D

Medtem sem zvedel kaj je po novem zakonu hujši prekršek:

»(4) Za hujši prekršek se šteje prekršek, za katerega je predpisana globa najmanj 700 eurov in stranska sankcija kazenskih točk v cestnem prometu ali stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila.«.
 
Uporabniški avatar
Matevz S.
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Če jun 29, 2006 5:21 pm
Kraj: vsepovsod

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a Matevz S. Ne maj 26, 2013 7:11 pm

Spremembe ZP-1 začnejo veljati junija 2013, tako, da od takrat naprej velja 30 dnevni rok za odpošiljanje spisov za postopke s stacionarnimi merilniki hitrosti.

Hujši prekršek po trenutno veljavnem ZPrCP je 700€ + stranska sankcija (KT, prepoved vožnje MV), po spremembi ZP-1 bo hujši prekršek globa + izrečena stranska sankcija najmanj treh kazenskih točk v cestnem prometu ali stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila.

lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a odprti clio Ne maj 26, 2013 10:44 pm

Z drugimi besedami - hujši prekršek bo vsak prekršek za katerega so izrečene kazenske točke?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a acad Pe maj 31, 2013 6:25 pm

no hvala za odgovor, še sreča da sem plačal že včeraj in (še) ni hujši prekršek :lol:
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a blazkom Pe mar 28, 2014 6:34 pm

Pozdravljeni. Imam eno vprasanje. Zadnjic sem sel mimo skode roomster na samovi ulici, in me zanima v primeru da sem sel prehitro (oz. Sem pospeseval) ali lahko pri pospesevanju zazna se visijo hitrost kot je dejansko bila? V koliko casa ponavadi pride kazen? Lp
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a domen90 So mar 29, 2014 7:21 pm

blazkom je napisal/-a:Pozdravljeni. Imam eno vprasanje. Zadnjic sem sel mimo skode roomster na samovi ulici, in me zanima v primeru da sem sel prehitro (oz. Sem pospeseval) ali lahko pri pospesevanju zazna se visijo hitrost kot je dejansko bila? V koliko casa ponavadi pride kazen? Lp


Ja, lahko zazna višjo hitrost, zato se odšteje tolerančnih x kmh glede na višino izmerjene hitrosti.

V 30 dneh.
Slika
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a blazkom So mar 29, 2014 10:43 pm

domen90 je napisal/-a:
blazkom je napisal/-a:Pozdravljeni. Imam eno vprasanje. Zadnjic sem sel mimo skode roomster na samovi ulici, in me zanima v primeru da sem sel prehitro (oz. Sem pospeseval) ali lahko pri pospesevanju zazna se visijo hitrost kot je dejansko bila? V koliko casa ponavadi pride kazen? Lp


Ja, lahko zazna višjo hitrost, zato se odšteje tolerančnih x kmh glede na višino izmerjene hitrosti.

V 30 dneh.



V 30h dneh ponavadi pride ali imajo 30 dni casa da dobis posto?
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a zgagaxxl Ne mar 30, 2014 11:07 am

30 dni je zastaralni rok. ZP-1

Zastaranje pregona
42. člen
(1) Postopek o prekršku ni dopusten, če pretečeta dve leti od dneva, ko je bil prekršek storjen. Če je prekršek storjen na področju varstva konkurence, postopek o prekršku ni dopusten, če preteče pet let od dneva, ko je bil prekršek storjen. Postopka o prekršku zoper varnost cestnega prometa, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in storilec s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni.



Če dajo na pošto 30 dni po prekršku je še čist legalno.
31 dan po prekršku pa ne smejo več pošiljati.


Datumi od vročitve pa se štejejo po ZUP
Če ne dvigneš pošte poslane z vročilnico, se 16 dna šteje kot da je vročeno.
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a zundapp Po mar 31, 2014 8:06 pm

Kdaj zastara CPP prekršek?
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a zgagaxxl To apr 01, 2014 6:13 am

Ostali prekrški 2 leti.

Kar pa je zmerjeno s samodejnimi napravami in sredstvi za nadzor prometa, s katerimi se prekrški slikovno dokumentirajo pa 30 dni.
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Jeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To jun 28, 2016 7:34 pm

Re: Radar kazen - 33. dan - policija

Napisal/-a Jeta Pe dec 15, 2017 10:15 pm

Kdaj pa zastara pravica za pregon če je bil prekršek posnet z kamero nameščeno na navadnem osebnem vozilu, ki ga je posredovalo policiji.
BMW 120d xDrive ter BMW M760il xDrive
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov