Continental Slo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe dec 08, 2017 8:21 am

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a Continental Slo Pe dec 15, 2017 11:41 am

Spoštovani.
Hvala vsem za sporočila. Tako tista pozitivna, kot tudi tista malo manj.

Vsekakor ni nikdar prijetno prebrati, da je imel kdorkoli težave s pnevmatikami (ali avtomobilom nasploh). Za nas je zato toliko bolj pomembno, da še enkrat ponovimo že zapisano: pnevmatike iz vseh naših tovarn so in morajo biti enake izdelave in kakovosti. Težave, ki se omenjajo v povezavi s pnevmatikami različnih znamk, so velikokrat žal povezane tudi z drugimi (zunanjimi) dejavniki, ki se lahko v končni fazi odrazijo kot poškodba/težava s pnevmatiko.

Poleg neodvisnih testov (za katere, kot smo že omenili, številni mediji in ustanove preizkušene pnevmatike kupijo na trgu in so lahko od koderkoli) in izjemno zahtevnih industrijskih certifikatov, morda velja še dodati, da naše tovarne proizvajajo tudi opremo (pnevmatike) za prvo vgradnjo za mnoge priznane svetovne proizvajalce avtomobilov. Kot primer lahko navedemo slovaški Puchov, kjer med drugim izdelujejo pnevmatike za avtomobile Mercedes-Benz. Verjemite, da ne tam ne v drugih državah (Češka, Portugalska, Romunija itd.) ni nič prepuščeno naključju.

Tudi naše pnevmatike, ki jih preizkušajo člani skupnosti avtomobilizem.com so, kar lahko uporabniki potrdijo, narejene v različnih tovarnah – med drugim v Nemčiji in na Češkem - zato smo prepričani, da bo naš preizkus tako ali drugače povedal več o tem, kar poudarjamo.

Verjamemo v svoje izdelke in menimo, da je tovrsten preizkus dober dokaz, da nimamo dvomov v njihovo vrhunsko kvaliteto, zato je čas, da pogovor preusmerimo nazaj na temo - ugotovitve in izkušnje uporabnikov ter vprašanja, povezana s tem.

Vsem skupaj čim lepši preostanek prazničnega decembra!

Luka Širovnik, vodja tehnične službe, Continental Adria
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a ban Pe dec 15, 2017 1:00 pm

Moje TS 850 so narejene na Slovaškem in v treh sezonah kar jih imam nisem opazil kakšnih posebnosti.
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a scottie Pe dec 15, 2017 1:44 pm

scottie je napisal/-a:edit mod
Zakaj citiraš za letne (De palmo), če imaš zimske?



Tukaj se tudi jst pridružim mnenju. Letos sem kupil nove CONTINENTAL TS850P 235/45R18 ( DOT 3417 ) in jih montiral 11.11.2017. Od prvega kilometra dalje gume tulijo, tako da je vožnja od 60 km/h naprej nemogoča oz. gume tulijo za znoret. Bil sem pri dveh znanih vulkanizerjih kjer sicer razloga niso našli ( razen nekih 'šivov' na notranji strani, ki naj bi bili mogoč razlog ), so pa potrdili da so pnevmatike nenormalno glasne in zrele za menjavo. Ko sem gume reklamiral pri dobavitelju ( eden večjih če ne največji v Slo ) mu je uvoznik poslal eno gumo ( DOT mislim da 4717 ) !!! Situacija se je malenkost izboljšala, a še vedno imam tri stare pnevmatike, ki so verjetno razlog na nemogoč zvok. Pnevmatike niso bile poceni in zahtevam nove pnevmatike.
Toliko o vašem odnosu ko je potrebno kaj reklamirati !!!

Lp,


No jst sem danes dobil informacijo, da so mi priznali še ENO pnevmatiko, se pravi skupaj DVE. Če bo šlo tako naprej, bom imel do konca zime mogoče vse štiri nove.
Pri vsej stvari nekaj ne razumem: Človek kupi štiri nove pnevmatike. Ko se pojavi problem, jih reklamira pri prodajalcu in čaka na odgovor. V mojem primeru sem jim ponudil, da avto pustim pri njih in se z njim vozijo gor in dol oz. delajo ne vem kakšne teste. Nadležen zvok potrdita dva znana vulkanizerja in ni nikakršne dileme, da pnevmatike dejansko tulijo. Na koncu dobiš dve novi pnevmatiki, češ če smo eno zamenjali in se je zvok malenkost zmanjšal, potem bomo z drugo problem rešili??!! Na moje vprašanje kaj bo drugo leto, ko bom zadnje gume prestavil naprej, pa nisem dobil odgovora.
Vedno znova se izgovarjajo, da so vsi testi pokazali, da je z pnevmatikami vse ok, ni nepravilnosti. V resnici pa pnevmatike nenormalno tulijo in glede na to, da vsak dan prevozim cca. 300 km imam tega tuljenja že počasi dovolj, prav tako nimam nobenega zaupanja, da ne bo enega lepega dne eno od pnevmatik razneslo oz. bom imel med vožnjo kakšno drugo neprijetno situacijo. Kdo bo takrat odgovarjal za posledice? Verjetno bo kriv voznik, asvalt ali pa pesek na cesti....

Citiram g. Širovnika: Verjamemo v svoje izdelke in menimo, da je tovrsten preizkus dober dokaz, da nimamo dvomov v njihovo vrhunsko kvaliteto,
No v mojem primeru izgleda vrhunska kvaliteta pomeni visoko zmogljivo zvočno kuliso, ki preglasi vse ostale zvoke pri vožnji.

Če kdo dvomi v moje besede je lepo vabljen na vožnjo, le za morebitne posledice zvonenja v glavi ne odgovarjam.

Lp, Jaka PIPAN
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a DePalmo Pe dec 29, 2017 7:17 pm

Energetik81 je napisal/-a:Enostavno ne verjamem, da bi se lahko država proizvodnje poznala pri oprijemu. Valda Romuni ne dajejo notri kar ene svoje zmesi, kalupi so pa itak enaki. Če že, bi se lahko poznalo pri kakšni ovalnosti ali podobni deformaciji..

V spodnji povezavi se ne gre o gumah ampak o drugih produktih. Poanta pa je da se to dela z vsemi produkti, ne samo z gumami ali čokoladami. Zna pa biti zanimivo ko bo EU testirala še gume in ne samo prehrano.

http://www.spiegel.de/international/bus ... 82949.html
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a scottie To jan 09, 2018 9:11 am

scottie je napisal/-a:
scottie je napisal/-a:edit mod
Zakaj citiraš za letne (De palmo), če imaš zimske?



Tukaj se tudi jst pridružim mnenju. Letos sem kupil nove CONTINENTAL TS850P 235/45R18 ( DOT 3417 ) in jih montiral 11.11.2017. Od prvega kilometra dalje gume tulijo, tako da je vožnja od 60 km/h naprej nemogoča oz. gume tulijo za znoret. Bil sem pri dveh znanih vulkanizerjih kjer sicer razloga niso našli ( razen nekih 'šivov' na notranji strani, ki naj bi bili mogoč razlog ), so pa potrdili da so pnevmatike nenormalno glasne in zrele za menjavo. Ko sem gume reklamiral pri dobavitelju ( eden večjih če ne največji v Slo ) mu je uvoznik poslal eno gumo ( DOT mislim da 4717 ) !!! Situacija se je malenkost izboljšala, a še vedno imam tri stare pnevmatike, ki so verjetno razlog na nemogoč zvok. Pnevmatike niso bile poceni in zahtevam nove pnevmatike.
Toliko o vašem odnosu ko je potrebno kaj reklamirati !!!

Lp,


No jst sem danes dobil informacijo, da so mi priznali še ENO pnevmatiko, se pravi skupaj DVE. Če bo šlo tako naprej, bom imel do konca zime mogoče vse štiri nove.
Pri vsej stvari nekaj ne razumem: Človek kupi štiri nove pnevmatike. Ko se pojavi problem, jih reklamira pri prodajalcu in čaka na odgovor. V mojem primeru sem jim ponudil, da avto pustim pri njih in se z njim vozijo gor in dol oz. delajo ne vem kakšne teste. Nadležen zvok potrdita dva znana vulkanizerja in ni nikakršne dileme, da pnevmatike dejansko tulijo. Na koncu dobiš dve novi pnevmatiki, češ če smo eno zamenjali in se je zvok malenkost zmanjšal, potem bomo z drugo problem rešili??!! Na moje vprašanje kaj bo drugo leto, ko bom zadnje gume prestavil naprej, pa nisem dobil odgovora.
Vedno znova se izgovarjajo, da so vsi testi pokazali, da je z pnevmatikami vse ok, ni nepravilnosti. V resnici pa pnevmatike nenormalno tulijo in glede na to, da vsak dan prevozim cca. 300 km imam tega tuljenja že počasi dovolj, prav tako nimam nobenega zaupanja, da ne bo enega lepega dne eno od pnevmatik razneslo oz. bom imel med vožnjo kakšno drugo neprijetno situacijo. Kdo bo takrat odgovarjal za posledice? Verjetno bo kriv voznik, asvalt ali pa pesek na cesti....

Citiram g. Širovnika: Verjamemo v svoje izdelke in menimo, da je tovrsten preizkus dober dokaz, da nimamo dvomov v njihovo vrhunsko kvaliteto,
No v mojem primeru izgleda vrhunska kvaliteta pomeni visoko zmogljivo zvočno kuliso, ki preglasi vse ostale zvoke pri vožnji.

Če kdo dvomi v moje besede je lepo vabljen na vožnjo, le za morebitne posledice zvonenja v glavi ne odgovarjam.

Lp, Jaka PIPAN


Pozdravljeni,

če sem že grajal je prav da tudi pohvalim. Prodajalec mi je po pogovoru z g. Širovnikom poslal dve dodatni novi pnevamtiki, se pravi sem sedaj dobil vse štiri nove. Ker jih še nisem utegnil zamenjati o rešitvi problema ne morem še poročati, bom pa to vseakor naredil v naslednjih dneh. Kljub začetnim težavam lahko na koncu pohvalim uvoznika pnevmatik Continental in g. Širovnika ter podjetje, ki mi je pnematike prodalo in upam, da bo sedaj problem dejansko rešen.
Kljub vsem problemom pa lahko vseeno rečem, da sem glede na prevožene kilometre ( cca. 8000 ) z pnevmatiko izjemno zadovoljen, tako z obrabo kot vožnjo po suhi, mokri in zasneženi cesti.

Lp, Jaka PIPAN
 
MMuzan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr apr 19, 2017 6:09 am

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a MMuzan Po jan 15, 2018 7:52 am

Pozdravljeni,
s testnimi pnevmatikami sem naredil 13000 km im moram priznati, da se odlicno obnasajo v snegu in na mokri cesti.
Kar me je na zacetku motilo je bil nizek zvok pnevmatik na mokri cesti z malo vodostaja. Odvisna je bila tudi podlaga asfalta. Najbolj se je slisalo na novo polozenem mokrem asfaltu pri hitrosti cca 100 km/h.
Zvok pnevmatik se je obcutno zmanjsal.

Lep zacetek tedna,
Marko
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a scottie Če jan 18, 2018 9:12 am

scottie je napisal/-a:
scottie je napisal/-a:
scottie je napisal/-a:edit mod
Zakaj citiraš za letne (De palmo), če imaš zimske?



Tukaj se tudi jst pridružim mnenju. Letos sem kupil nove CONTINENTAL TS850P 235/45R18 ( DOT 3417 ) in jih montiral 11.11.2017. Od prvega kilometra dalje gume tulijo, tako da je vožnja od 60 km/h naprej nemogoča oz. gume tulijo za znoret. Bil sem pri dveh znanih vulkanizerjih kjer sicer razloga niso našli ( razen nekih 'šivov' na notranji strani, ki naj bi bili mogoč razlog ), so pa potrdili da so pnevmatike nenormalno glasne in zrele za menjavo. Ko sem gume reklamiral pri dobavitelju ( eden večjih če ne največji v Slo ) mu je uvoznik poslal eno gumo ( DOT mislim da 4717 ) !!! Situacija se je malenkost izboljšala, a še vedno imam tri stare pnevmatike, ki so verjetno razlog na nemogoč zvok. Pnevmatike niso bile poceni in zahtevam nove pnevmatike.
Toliko o vašem odnosu ko je potrebno kaj reklamirati !!!

Lp,


No jst sem danes dobil informacijo, da so mi priznali še ENO pnevmatiko, se pravi skupaj DVE. Če bo šlo tako naprej, bom imel do konca zime mogoče vse štiri nove.
Pri vsej stvari nekaj ne razumem: Človek kupi štiri nove pnevmatike. Ko se pojavi problem, jih reklamira pri prodajalcu in čaka na odgovor. V mojem primeru sem jim ponudil, da avto pustim pri njih in se z njim vozijo gor in dol oz. delajo ne vem kakšne teste. Nadležen zvok potrdita dva znana vulkanizerja in ni nikakršne dileme, da pnevmatike dejansko tulijo. Na koncu dobiš dve novi pnevmatiki, češ če smo eno zamenjali in se je zvok malenkost zmanjšal, potem bomo z drugo problem rešili??!! Na moje vprašanje kaj bo drugo leto, ko bom zadnje gume prestavil naprej, pa nisem dobil odgovora.
Vedno znova se izgovarjajo, da so vsi testi pokazali, da je z pnevmatikami vse ok, ni nepravilnosti. V resnici pa pnevmatike nenormalno tulijo in glede na to, da vsak dan prevozim cca. 300 km imam tega tuljenja že počasi dovolj, prav tako nimam nobenega zaupanja, da ne bo enega lepega dne eno od pnevmatik razneslo oz. bom imel med vožnjo kakšno drugo neprijetno situacijo. Kdo bo takrat odgovarjal za posledice? Verjetno bo kriv voznik, asvalt ali pa pesek na cesti....

Citiram g. Širovnika: Verjamemo v svoje izdelke in menimo, da je tovrsten preizkus dober dokaz, da nimamo dvomov v njihovo vrhunsko kvaliteto,
No v mojem primeru izgleda vrhunska kvaliteta pomeni visoko zmogljivo zvočno kuliso, ki preglasi vse ostale zvoke pri vožnji.

Če kdo dvomi v moje besede je lepo vabljen na vožnjo, le za morebitne posledice zvonenja v glavi ne odgovarjam.

Lp, Jaka PIPAN


Pozdravljeni,

če sem že grajal je prav da tudi pohvalim. Prodajalec mi je po pogovoru z g. Širovnikom poslal dve dodatni novi pnevamtiki, se pravi sem sedaj dobil vse štiri nove. Ker jih še nisem utegnil zamenjati o rešitvi problema ne morem še poročati, bom pa to vseakor naredil v naslednjih dneh. Kljub začetnim težavam lahko na koncu pohvalim uvoznika pnevmatik Continental in g. Širovnika ter podjetje, ki mi je pnematike prodalo in upam, da bo sedaj problem dejansko rešen.
Kljub vsem problemom pa lahko vseeno rečem, da sem glede na prevožene kilometre ( cca. 8000 ) z pnevmatiko izjemno zadovoljen, tako z obrabo kot vožnjo po suhi, mokri in zasneženi cesti.

Lp, Jaka PIPAN


Pozdravljeni,

evo vse štiri pnevmatike so zamenjane in 'tuljenja' ni več. Nove pnevmatike so tihe in vožnja je povsem mirna in tiha.

Kaj točno je bilo z starimi pnevmatikami narobe ne vem, vzroka niso odkrili niti pri dveh znanih vulkanizerjih.

Lp, Jaka PIPAN
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a honeybee So feb 03, 2018 6:51 pm

Continental Slo je napisal/-a:.......morda velja še dodati, da naše tovarne proizvajajo tudi opremo (pnevmatike) za prvo vgradnjo za mnoge priznane svetovne proizvajalce avtomobilov.......

sem bil prav presenečen da na Renaultu so bile že prve gume Continental. sem mislil da bodo kake slabe pa me je zelo presenetilo. zimske ts 850 sem potem še sam kupil in včeraj je bilo prvič da me niso spustile v breg. res pa je da ni bilo spluženo pa še spolzko.
 
MMuzan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr apr 19, 2017 6:09 am

Re: Test zimskih pnevmatik Continental WinterContact TS860

Napisal/-a MMuzan Po feb 26, 2018 7:42 am

Dobro jutro,
v zadnjih treh tednih sem vozil v pravih zimskih razmerah in vam povem, da so se pnevmatike izkazale odlično!
Ponedeljek 12.8 je bil pravi kaos v Avstriji. Namesto dve uri do Nemške meje sem potreboval kar 5 ur in to zaradi močnega sneženja.
Kljub pluženju in posipanju, je bila cesta takoj zasnežena. Zaradi dveh nesreč na avtocesti smo bili primorani zaviti na stranske ceste. Nastale so kolone, nekateri so montirali snežne verige, v glavnem bil je totalni kaos. Vozil sem za terenskim vozilom z Nemško tablico, kateri je zavil proč od kolone in sem se odločil za njim. Kmalu mi je bilo jasno, zakaj ni bilo nobene gužve. Vozila sva na nespluženi cesti s cca 15 cm snega. Kar nekajkrat sem mislil obrniti, ker nisem bil siguren, da bo šlo ampak ko sem pomislil na tisto kolono, sem raje peljal naprej. Po stranski cesti sva vozila cca 25 km in nato prišla na AC, katera je bila tudi zasnežena. Torej po 5 urah za 230 km po zasneženi cesti, lahko pohvalim pnevmatike!
Nisem omenil kateri avto vozim. Imam Audi A4, kateri nima pogon na vse 4.
V glavnem, zelo sem zadovoljen z zimskimi pnevmatikami Continental WinterContact TS860, ker so se res izkazale tako v snežnih razmerah kot včeraj na zaledeneli cesti v Nemčiji!
Hvala,

Lep pozdrav,
Marko
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov