Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a 2Fast&2Furious Sr jul 25, 2007 8:30 am

:lol: :cry :cry
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Če jul 26, 2007 12:28 pm

porihtano je napisal/-a:McLaren raztura :D :D :D Ferrari e prevec nesporten in to me moti.....se spomnete kk kislo se ju šumahr nasmejo ko je ron denisu mogo pokal dat za konstruktorja.....buahahahaha :D


Z vsako napisano besedo se najmanj 3x zelo strinjam!!!

Najbolj me moti nešportnost oz. odnos- jst sm največji car, drugi ste lolki. Če že privoščim komu pri Ferrariju je to definitivno veliko prej Kiml kot pa Massa. Egomaniak.

fbr
 
Uporabniški avatar
Uribobo
Novinec
 
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr jan 24, 2007 3:26 pm

Napisal/-a Uribobo Če jul 26, 2007 12:32 pm

FBR je napisal/-a:
porihtano je napisal/-a:McLaren raztura :D :D :D Ferrari e prevec nesporten in to me moti.....se spomnete kk kislo se ju šumahr nasmejo ko je ron denisu mogo pokal dat za konstruktorja.....buahahahaha :D


Z vsako napisano besedo se najmanj 3x zelo strinjam!!!

Najbolj me moti nešportnost oz. odnos- jst sm največji car, drugi ste lolki. Če že privoščim komu pri Ferrariju je to definitivno veliko prej Kiml kot pa Massa. Egomaniak.

fbr


1+
 
Uporabniški avatar
bigturbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jul 24, 2007 11:19 am
Kraj: lj

Napisal/-a bigturbo Pe jul 27, 2007 10:09 am

otroc otroc,boste vidli da bo kimi na koncu prvak že zdaj bi zmagu,če ga neb izdala elektronka u boksih bi prehitel alonsa ker bi šel kasneje u bokse 3kroge bi vozil občutno hitreje in si tako nakopal prednost masso bi pa itak ujel v drugih postankih.....smola ki se ga drži že od časov mc larna
biturbo SKN Project CT3 50
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a MuRiCi Pe jul 27, 2007 12:11 pm

:P :EE :ppppp :P dajte se ž enkrat ferarrijevci sprijaznit,da letos nimate šans ;) :P :P
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE Pe jul 27, 2007 12:27 pm

lahko da bodo McLaren prvaki z Ferrarijevimi papirji :lol:


FORZA FERRARI :!:
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Pe jul 27, 2007 12:29 pm

Najprej bo treba pokazat kaj ma McLaren Ferrarijevga na avtu.
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Napisal/-a gold hamster Pe jul 27, 2007 2:13 pm

Sem malo gledal rezultate Mclarna lani in letos...
Ugotovil sem tole:
2006...Ferrari 201 točk,Mclaren 110
2007...Mclaren 138,Ferrari 111
Mclarnovo vodstvo narašča iz dirke v dirko...Točke lani in letos zelo razlikujejo...
Spomnim se kakšne uspehe je imel Kimi z Mclarnom...morda je 5x prišel do cilja :roll:
Ko je šel v Ferrari sem mislil da nimajo možnosti ostali...
Zgleda,da je Mclaren zelooooooo napredoval...( :roll: )
Še vseen se sprašujem če so črno-beli uporabili "rdeče" podatke...............
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson Pe jul 27, 2007 2:46 pm

FIA ne bo kaznovala Mclaren :shock:

McLaren je sicer spoznan za krivega vendar pa ne bo kaznovan.

logika pa taka

Šport se sestoji iz vrednost, etike in poštenosti. Očitno pa sodniki v formuli ena ignorirajo te vrednote.

korupcija :?

mclaren bi kaznoval z odvzemom točk in prepovedjo tekmovanja ene sezone

drika pa ... ja zanimivo je blo

Vir: http://www.f1-magazin.com/default.asp?rb=1&id=12082
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
bigturbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jul 24, 2007 11:19 am
Kraj: lj

Napisal/-a bigturbo Pe jul 27, 2007 3:06 pm

no no sezona je še dolga kje bi recimo bil zdle Kimi če neb že dvakrat odstopil,pač smolo ima ampak jst še vedno verjamem da je sposoben,predvsem si pa že enkrat zasluži naslov ker vga že dolgo llovi,pa ga vedno izda dirkalnik.....verjemite to še ni pravi Kimi......
biturbo SKN Project CT3 50
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Pe jul 27, 2007 3:21 pm

-Če bi Mclaren uporabil karkoli od rdečih mi ni jasno zakaj je ferari slabši.

-osebno ne verjamem da bi bili podatki enega zamenjljivi oziroma kompatibilnimi z načrti drugega. Avto za naslednjo sezono se začne delat najmanj eno sezono prej in ne v zimskem premoru, takrat se še samo testira. čez leto pa samo še evolucija in lokalne nastavitve.
Govorit o tem da bi lahko z že pri končanem bolidu(papirje naj bi pri M-MB dobili aprila), ki je ŽE zmagoval dirke, začel uvajat elemente enega drugega avtomobila je neresno. Vsaka komponenta je v soodvisnem razmerju z vsemi ostalimi. Če spremeniš eno moraš popravit še najmanj 5 ostalih in za vsako od teh ostalih še kakšno zraven.

TO SO BOLIDI F1 in ne doma narejene rižote ko lahko isto polico za rože ali prag z malo piljenja in lepila prestaviš iz Punta na Bravota!
:atensn

To da pa rdečkarji hočejo spet zmagovat za zeleno mizo zdaj ko so ugotovili da so letos v očitno podrejenem položaju me sploh ne čudi. Me zanima če se je kdo takrat drl "TORIJA ZAROTE" ko so zaradi sforsiranih sprememb(tik pred vzponom Ferarija) pravil določena moštva morala na sred opustit celotne razvojne projekte(razvoj novih zlitin, eksotični materiali, programska oprema in ostala tehnologija) ki so jih stali ogromno denarja na koncu pa so morali vse vrečt v koš za smeti. Mclaren in nekateri ostali so porabili 4 sezone da so na novo razvili tehnologijo do te mere da so spet konkurenčni.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
bigturbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jul 24, 2007 11:19 am
Kraj: lj

Napisal/-a bigturbo Pe jul 27, 2007 3:41 pm

primer vn monte carlo Stephney je obema dirkačoma u bolid ferrarija natočil zmes ki ju je upočasnila skorajda na 1.5s na krog zato je tudi c laren takrat zmagal za krog pred ferrarijem,zakaj pa potem takoj ko so odkrili da je ferrarijev inženir dajal info mc larnu,kako to da se je potem ferrari kar naeenkrat toliko izboljšal kr napredovali so in to ful....Zakaj že? ljudje pa to je to....pa niso še 100odstotno rešeni(mc laren),če bo FIA dobila dokaze da je mc laren s tem kaj pridobil bodo kaznovanio Fia dela na tem,vendar še preućujejo
biturbo SKN Project CT3 50
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Pe jul 27, 2007 4:42 pm

Templar je napisal/-a:-Če bi Mclaren uporabil karkoli od rdečih mi ni jasno zakaj je ferari slabši.

-osebno ne verjamem da bi bili podatki enega zamenjljivi oziroma kompatibilnimi z načrti drugega. Avto za naslednjo sezono se začne delat najmanj eno sezono prej in ne v zimskem premoru, takrat se še samo testira. čez leto pa samo še evolucija in lokalne nastavitve.
Govorit o tem da bi lahko z že pri končanem bolidu(papirje naj bi pri M-MB dobili aprila), ki je ŽE zmagoval dirke, začel uvajat elemente enega drugega avtomobila je neresno. Vsaka komponenta je v soodvisnem razmerju z vsemi ostalimi. Če spremeniš eno moraš popravit še najmanj 5 ostalih in za vsako od teh ostalih še kakšno zraven.

TO SO BOLIDI F1 in ne doma narejene rižote ko lahko isto polico za rože ali prag z malo piljenja in lepila prestaviš iz Punta na Bravota!
:atensn

To da pa rdečkarji hočejo spet zmagovat za zeleno mizo zdaj ko so ugotovili da so letos v očitno podrejenem položaju me sploh ne čudi. Me zanima če se je kdo takrat drl "TORIJA ZAROTE" ko so zaradi sforsiranih sprememb(tik pred vzponom Ferarija) pravil določena moštva morala na sred opustit celotne razvojne projekte(razvoj novih zlitin, eksotični materiali, programska oprema in ostala tehnologija) ki so jih stali ogromno denarja na koncu pa so morali vse vrečt v koš za smeti. Mclaren in nekateri ostali so porabili 4 sezone da so na novo razvili tehnologijo do te mere da so spet konkurenčni.


Končno besede iz ust realnega ljubitelja formule ne pa vikendaša. Se popolnoma strinjam. Če bi videli film o Enzu Ferrariju bi vedeli, da je Ferrari od nekdaj hotel zmagovat za vsako ceno. Čist lepo so se to naučili od Enza. V končni fazi, tip je zanemaru celotno familijo za avtomobile. To je to kar je meni osebno najbolj moteče. Sekaj glave za triumf, ne oziraj se na posledice (zakaj mi je to tako znano,...aja, off topic-->ZDA).

P.S.: Sicer pa naj najprej odvzamejo par Schumijevih naslovov pol se pa naprej pogovarjam o tem kdo naj bo kaznovan.

P.P.S.: Tako kot so enkrat kaznoval moštvo Sauber ker jim je manjkala ena (1) plomba, kjer so ble original štiri. Ferrari je mel pa nevem kolk prevelko krilce pa nič...na ta način fantje moji formula zgubla...in nej se bernie eclestone ne čudi.

fbr
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Pe jul 27, 2007 5:37 pm

Glede te afere:
1. McLaren, ni kriv za to da je en posameznik "ukradel" podatke, še manj sta za to kriva voznika. Vsi ki ste si želeli da bi bil samo McLaren klaznovan je tu ena caka. Ferrari je bil pol po vaši logiki tud kriv, čeprav sem siguren da Jean Todt nima nič s tem (prav tako nima Ron Dennis).

2. Poglejte datume kdaj naj bi te papirji prišli do Mikea Coughlana. Sezona je že bila v teku in McLaren je že od začetka kazal dobro formo, ni se to zgodilo čez noč. BTW dirkalnik F1 ni narejen v enem tednu, ampak so za to potrebni mesci in mesci, zato ni možno da bi dele pritrdili na dirkalnik in ta bi takoj bil pol sekunde hitrejši (glej točko 3)

3. Dirkalniki F1 se med seboj razlikujejo kot ženske. Nekateri trdijo da so bi nekatere dele iz Ferrarijevega dirkalnika uporabili na Mclarnu. To je naravnost smešno. Če nekaj dobro dela na Ferrariju je možnost da bo to ustrezalo McLarnu naravnost minimaln (afera med Ferrarijem in Toyoto izpred let to le potrjuje)

To so moji pogledi na celotno afero, ki se mi zdi smešna.

PS: FIA ne bo nikoli suspendirala McLaren, ker ima ta preveč navijačev. S tem bi zgubila F1 gledanost, posledično denar. Mislim da bi Bernie Ecclestone rajši prodal celo familijo kot pa da zgubi tako velik delež gledalcev.

PS2: zdej sem šele prebral Templarjev post. Vidim da imava podobno mnenje in se v celoti strinjam z njim.
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE So jul 28, 2007 9:15 am

Kolikor sem jaz bral izjave Jeana Todt-a,naj bi te papirje po naklučju odkrili da so jih fotokopirali,kaj so pa lahko pri McLarnu že prej lahko delali pa nobeden ne ve.
Evo linka http://www.f1magazin.com/default.asp?rb=1&id=12081
Kaj bi bilo če jih ne bi odkrili :?:
http://www.f1magazin.com/default.asp?rb=1&id=12083
Še Renaultov šef Briatore na strani Ferrarija : http://www.f1magazin.com/default.asp?rb=1&id=12085

McLarnovci treba se bo zamisliti :lol:

FORZA FERRARI :!:
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson So jul 28, 2007 10:14 am

vi si kr mečte pesek v oči

dejstvo je da je mclaren kradel podatke da bi se z njimi okoristil, ali ne :?:

glede onega, da ferrari hoče zmagovat sam za zeleno mizo
a naj kr pusti da se njihovi podatki valjajo po stanovanju nekega ovaduha :?:

brezveze

če je mclarnov inženir kradel podatke ferrarija verjetno ni za sebe ampak za korist podjetja, zato mora tudi za to odgovarjat podjetje
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren So jul 28, 2007 10:36 am

Ja itaq da Ferrarijevi navijači zagovarjate svoje, mi pa svoje. Samo poglej, dejstva so dejstva. Dirkalniki niso LEGO kocke da bi kar en del gor fuknu pa bi delalo. Pr TOYOTI so enkrat kopirali skor celega ferrarija pa so bli še zmeraj za en drek. Tudi če bi McLaren dobil te podatke jim ne bi kaj dost pomagalo razen če bi jih dobil že ne vem kolk mesecev pred sezono.

PRODRIVE: A se ti čudiš da se šef Ferrarija pritožuje nad odločitvijo?. Za Briatoreja je pa znano da se z Dennisom ne razumeta.

TOMSON: o temu kakšne motive je mel McLarnov enžinir ne moreš nič trdit. Čisto možno je da bi jih prodal naprej kakšnemu drugemu moštvu!
Zadnjič spremenil McLaren, dne So jul 28, 2007 10:40 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar So jul 28, 2007 10:39 am

@ Tompson
A ni bil inžinir ferrarijev?

Glede zelenih miz, dajte se spomnit premikajočih krilc pri ferrariju, pa Šumaherjevih zrivanj in namernih povzročitev prometnih nesreč, potem pa fiaskona VN USA z gumami kjer ferrari ni pustil pripeljat novih gum itd itd.

Ferrari ima ravno toliko če ne še več masla na glavi kot vsi ostali.

Pri rdečih pa po moje hočejo skrit lastno sramoto da so si uničli vetrovnik ki je zaradi popravil še vedno neuporaben in se grejo teorijo zarote da bi zavrli ravoj Mclarnovega vozila in nadoknadili zamujeno.

Glede Briatoreja pa se dajte zresnit, ta človek ni nič drugega kot Zmago Jelinčič F1, je ja več v rumenem tisku kot v pit laneu
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR So jul 28, 2007 6:58 pm

Hehe, res je.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec So jul 28, 2007 10:01 pm

jao ma ste eni bumbarji
mclaren je kriv da so ga dobil ;))
pa dejte bit resni- a ste kdaj plonkal v šoli, faxu...- a so vas dubl prvič al stotič ;)
kaznovali jih ne bodo, ker potem, če ferrari osvoji naslov ni realen ;)
mclaren bo pa letos osvojil naslov vseeno z grenakim priokusom

salamonska rešitev krize je tukaj težka
jst vseeno upam, da bo kimi prvak :D
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov