Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
Uporabniški avatar
Wolfgang Ullrich
Novinec
 
Prispevkov: 141
Pridružen: Če jul 12, 2007 12:22 pm
Kraj: Zasavje

Menjalniki CVT v F1 (leto 2009)

Napisal/-a Wolfgang Ullrich Če avg 02, 2007 10:00 pm

LP!
V reviji avto fokus ali avto magazin sem zasledil zanimivo temo o prihodnosti formule 1. Leta 2009 naj bi uvedli novi brezstopnjski samodejni menjalnik, ki bo zamenjal dosedanje robotizirane, to pa predvsem zaradi boljše ekonomičnosti(ma dejte no kaka ekonomičnost pri F1!) in boljšega izkoristka ter ekološke ozaveščenosti.
Meni sicer kaj takšnega sploh ni všeč, še najraje bi videl da bi uvedli klasične ročne menjalnike(če se ne motim ali niso bili tudi oni napovedani za leto 2008?).
Prosim povejte svoje mnenje o tej zadevi, po mojem mnenju je ena navadna glupost, pospeški bodo še slabši itd... Proizvajalca naj bi bila dva , ki pa sem jih pozabil(morda ZF in Gatrag???), če pa zadeva uspe bodo začeli vgrajevati te menjalnike zudi v ostala vozila. :evil:
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

Napisal/-a fičfirič Če avg 02, 2007 10:29 pm

Kam gre le to dirkanje...hmal tud volana neboš rabu :D
Kar se tiče ročnih menjalnikov....kam bi ga pa dali le? že tko lih de diha dec, čist utesnjen.Že tko jim tista elektronika oprav večino dela.On sm stisne gas elektronika pa poskrbi na pravo mero v ovinku da ne povzroči "oversteera".
To je pomoje ista fora kot se je en čas govoril da bodo v wrc-ju 2.5 mašine pa samo zadni pogon.Zadnja vest je pa da bo čez nekaj let wrc ukinjen (zna biti zaradi pretiranih stroškov).
Bedarija na bedarijo....
 
Uporabniški avatar
strmi
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe mar 18, 2005 2:36 pm

Napisal/-a strmi Če avg 02, 2007 10:33 pm

:[] hja če bi ti bil Berni, pa bi ti v vrečah nosili dnar sam da bi njih v formulo potegnu, bi reku ne, js sm za pošteno dirkanje? ta menjalnik bo povzroču sam to da bodo hitrej crkovali, zmanjšali končno hitrost, ZF al pa kdo drug pa mastno kasiral. tokaj se vrtijo vrtoglave številke in Bernie se to dobro zaveda. Res je pa vse potihilo z govorom o ročnem menjalniku, po moje so videli da je pri 300 kmh v ovinek dol na 120, ful težko menjat prestave. Al pa se je kdo od proizvajalcev menjalnikov mau usral al pa so v razvoj novih *eko* menjalnikov vložili par evrov preveč da bi zgubili dobičkonosni biznis. Pač dnar je sveta vladar, kdor ga nima nej gre drugam
LP S.
www.spletnideli.si - avtodeli za vsa vozila
_______________________________________________________________
Ko smo se že vsi nehali smejati, se je vedno pojavil nekdo, ki nas je spravil v jok
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Če avg 02, 2007 10:41 pm

No, vsekakor dirkanje ni tako enostavno kot zgleda iz opisa fičfiriča :)

Itak da je samo kontroliranje vozila poenostavljeno do amena (šaltanje, gas, bremza, zavijanje), je pa zato veliko veliko v glavi in jajcih dirkačev.
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK Če avg 02, 2007 10:49 pm

sej pa zdaj so tudi rocni menjalniki, samo salt hebl majo ob volanu, enako je v WRC.

to niso avtomatski menjalniki a kaj eni mislite,nevem?
 
turtle
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Če apr 19, 2007 11:21 pm
Kraj: kp

Napisal/-a turtle Če avg 02, 2007 11:04 pm

sej ni noben napisal da so avtomatski ampak da so robotizirani s tem da sklopko dirkač "stiska" z roko in še to samo kadar se ustavi.

z cvt-jem pa bojo hmali še opice začele vozit f1...in glede j**c ki jih je nekdo omenu jih imajo po moje dirkači f1 še najmanj. izletne cone velike kot nogomenta igrišča, kokpiti trdni kot kamen in kot se vidi po nesreči z 300+km/h dobijo le manjše pretrese možganov na srečo. kakšna j***a imajo šele potem uni iz wrc vozit po vaških cestah 200+
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če avg 02, 2007 11:10 pm

wrc rules zaradi hitrosti in sposobnosti dirkača ki mora v vsaki sekundi najdti kompromis pri f1 je pa proga konstantna in enaka v vsakem krogu. pri wrc gre dirkač skozi en ovink samo enkrat in ne kot pri f1 ko gre dirkač v isti ovink tudi po 70krat+

f1 ima že zdaj izpopolnjeno tehniko oz. tehnologijo tako da uvedba nove je brezveze če so misli s tem prišparat na bencinu ker ga nebodo saj en bolid na dirki pokuri čez 100l +
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov