Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
Uporabniški avatar
Uribobo
Novinec
 
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr jan 24, 2007 3:26 pm

Napisal/-a Uribobo Sr sep 10, 2008 8:13 am

Italianski mediji pišejo da je Alonso podpisal 3-letno pogodbo pri BMW-ju. Naj bi zamenjal Hidfelda.
 
Crypto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:33 am

Napisal/-a Crypto Sr sep 10, 2008 8:25 am

Sm upu, da bo zamenju kimija pri ferrariju.
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Napisal/-a Eazy-O Sr sep 10, 2008 9:33 am

Kam pa naj bi šel Heidi? Sej ni slab, samo da ne bo pri kaki Indiji pristal.
Slika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Sr sep 10, 2008 10:03 am

prosim da nadaljujemo v tej temi glede napovedi,komentarjev kdo bo kam odšel...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 12#1061012
 
G8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe nov 16, 2007 10:16 pm

Napisal/-a G8 Sr sep 10, 2008 3:09 pm

Kazen je legitimna. Tudi če si po prvem zavoju v šikani v OK položaju moraš upoštevati izhod iz šikane in ne biti preveč ambiciozen, Hamilton je imel tudi prostor da bi zavrl.

Podobni primeri, ko so vozniki na mestu Hamiltona vztrajali (on je sekal šikano in pridobil veliko boljši položaj kot če bi zavrl in zapeljal za Raikkonenom), so se vedno končali z diskvalifikacijo. Primer Salazar-Piquet (VN Nemčije 1982), primer Cecotto-Stuck (DTM Hockenheim I 1991). Sploh pa je bila poteza nespametna, saj je bil Hamilton veliko hitrejši. Najmanj na koncu Kemmela bi bil že pred Raikkonenom, tudi če bi počakal.
 
G8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe nov 16, 2007 10:16 pm

Napisal/-a G8 Če sep 11, 2008 8:01 pm

Schumacher ipd.? Hej, tudi v avtošportu so nešportne poteze in nešportni ljudje, toda kjer se gre eden umazano igro, se gre bržkone kmalu tudi drugi, gentlemanov je malo dandanes. Odkrijejo se celo stvari za 25 let nazaj, tudi banalne stvari kot ponarejene slike homologacijskih avtov in obrobe valjev, ki povzročajo raka v telesih mehanikov - kar pa je prepovedano. 'Kaj čmo?'

In Barrichellovo šenkanje zmage v Avstriji? Identično (nič narobe) je storil že Williams (tudi kdo drug, slučajno mi je padel na pamet), v DTM-u je svoj čas na ravnini pred Sachskurve čakala Ludwiga cela kolona, ne samo drugi moštveni avto. Kakšenkrat je moral voznik celo zavreči vodstvo dirke in končati izven stopničk, zato da je moštveni kolega v boju za naslov dobil točko več.

Ne me razumet narobe in me označiti za ozkogledega Tifosa. Nisem ne eno, ne drugo. FIA bo zelo zelo težko spremenila odločitev, tolmačenj pravil je mnogo, Salomon pa nima veljave - tudi v tem pravnem sistemu. Hamilton JE pridobil s tem ko je posekal šikano - spustil predse Raikkonena ali ne... raje bi videl (kot sem dejal), da bi modro počakal mogoče 20 sekund in zlahka prehitel Ferrarija. To je bilo preveč na silo, in to so kaznovali tudi sodniki (biased or not, če jim paše lahko to v tem primeru storijo, žal).
 
Uporabniški avatar
benf1
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Po jun 18, 2007 1:47 pm
Kraj: Šentjernej

Napisal/-a benf1 Če sep 11, 2008 8:44 pm

najprej sem mislil da je bila kazen neupravičena, ko sem pa še parkrat pogledau posnatek, pa sem ugotovu, da je res dobil prednost s sekanjem šikane, potem pa se je s kimijem pelau u štric namesto da bi čist spustu gas in se zapelau za kimija --> če bi storil to, ne bi bil kaznovan :D; če ne bi sekal šikane, raikonena takrat še ne bi prehiteu :)
 
Uporabniški avatar
q_verde
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: Po nov 20, 2006 10:26 am

Napisal/-a q_verde Pe sep 12, 2008 6:23 am

tudi dtugi akterji dirke so obsojali prehitevanje....
BMW e91 320d
AR 156 1.9 m-jet (čip digiTEC 180KM/380Nm) bivsi
 
Uporabniški avatar
batek
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: So apr 29, 2006 5:39 pm

Napisal/-a batek Pe sep 12, 2008 8:58 am

q_verde je napisal/-a:tudi dtugi akterji dirke so obsojali prehitevanje....

Jp..samo eni bodo še vseno po svoje tolkli (na forumu) :(
batek
 
Uporabniški avatar
batek
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: So apr 29, 2006 5:39 pm

Napisal/-a batek Pe sep 12, 2008 11:42 am

Yoni je napisal/-a:Ja seveda... Fisichella se mora strinjat s stališčem ferrarija a....drugače bi Force India ostala brez motorjev...

Alonso, Heidfeld...
batek
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Pe sep 12, 2008 3:09 pm

ker je pred vrati nova dirka za svetovno prvenstvo in je praktično vsa pozornost usmerjena na veliko nagrado monze je čas, da se ta tema zaklene
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov