Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE Po sep 08, 2008 9:00 pm

CARPE IMPREZAM
 
Crypto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:33 am

Napisal/-a Crypto To sep 09, 2008 6:43 am

Lepo vas prosim, bilo je samo vprašanje časa kdaj hamilton dobi kazen oz zakaj jo ni nikoli dobil pri svojih t.i "prehitevanjih". Ena stvar je, da enga prehitiš, druga stvar pa da direkt v njega zapelješ. Komisarji so mu VEDNO spregledali te kršitve. V nedeljo pa je dobil po prstih. Očitno misli, da pravila za njega ne obstajajo, ker so pri FIA večinoma angleži in ga branijo.
Njegova t.i "prehitevanja" so vedno taka, da pred ovinkom (recimo da je v desno) zapelje levo v bok tekmeca in ga pripelje do levega roba, kjer ne pusti placa za tekmeca (že to je proti pravilom, ker moraš pustut dovol prostora). No potem ko tekmec bremza, ga hamilton "prehiti". To ni dirkanje!

Njegov "manever" ne uspe samo proti enemu dirkaču.....in to je Alonso. Ta je edini, k se ne pusti prestrašit in gre direkt v hemiltona.

Se pa strinjam, da so te odločitve za zeleno mizo samo škoda na račun F1, ki ratuje farsa. Ko je dirke konec, se nebi smele več sprejemat odločitve.

Raikonen se je pa pokazu kot totalni nesposobnež v zadnjih parih krogih, hamilton je bil dosti bolj prepričljiv.
 
bozzicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr okt 03, 2007 7:39 pm

Napisal/-a bozzicek To sep 09, 2008 7:30 am

Crypto,
če si malo bolj natančen, lahko opaziš da to počnejo bolj ali manj vsi dirkači.Očitno pa ti sploh ni jasno zakaj je Hamilton sploh dobil kazen...Drugič se raje vzdrži komentarja kot pa da klatiš neumnosti, in blatiš temo.Ker je tudi moj odgovor blatenje teme prosim moderatorje da ga čez nekaj časa izbrišejo.
 
Uporabniški avatar
m_z
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: To apr 27, 2004 8:52 pm

Napisal/-a m_z To sep 09, 2008 7:44 am

tako kot je bilo že omenjeno - asfaltirane izletne cone so hudiš...Varneje se prav gotovo ustavi dirkač, a po drugi strani se vse prevečkrat izkoriščajo. Npr. Kimi takoj po štartu. Marsikdo ne bi peljal tako brezglavo če bi bil tam pesek/monaška ograja/montrealski zid. Kazen je poštena. Lauda vemo da lula tako kot veter piha...raj za novinarje in SeNzAcIoNaLnE novice.
Že ta vikend se obeta nov spopad :)
...:::Cavallino Rampante:::...
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica To sep 09, 2008 8:51 am

kokr sej jest dojel je problem v tem da ce bi hamilton normalno odpeljal sikano tako kot treba ne bi bil za ritjo ferrariju na mestu kjer je bil... ma j**c tale fia, pa kimi tut...
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To sep 09, 2008 9:28 am

Vse lepo in prav! Prejšnjo dirko ko se je Massa skoraj zaletel pri vožnji iz boksov, pa je dobil samo 10k€ kazni, oz. jih je dobila ekipa, ko pa napako nardi kdo od Mclarna, pa mu dajo takoj 25sekund pribitka. To se mi res ne zdi pošteno!
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec To sep 09, 2008 9:38 am

snoopek je napisal/-a:Vse lepo in prav! Prejšnjo dirko ko se je Massa skoraj zaletel pri vožnji iz boksov, pa je dobil samo 10k€ kazni, oz. jih je dobila ekipa, ko pa napako nardi kdo od Mclarna, pa mu dajo takoj 25sekund pribitka. To se mi res ne zdi pošteno!

a pa je massa spustil možakarja predse??
pa možakar ni bil v istem krogu kot on
...
lp
 
realman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To dec 11, 2007 9:15 pm

Napisal/-a realman To sep 09, 2008 9:51 am

Jaz mislim,da je kazen popolnoma zaslužena.Dejstvo je,da si je AHmilton sam kriv,ker je naredil,takšno idiotsko potezo.NAjprej seka ovinek,da prehiti ferari,potem ga počaka,oz.mu da pol metra prednosti in ga istočasno napade v isti ravnini.če mu že ni adl več kot pol metra prednosti,bi lahko saj počakal do prvega ovinka in ga potem poskusil prehiteti,ker časa je bilo več kot dovolj,sploh na takšni spolzki stezi.
Glede AHmiltonovih prehitevanj,se pa popolnoma strinjam,to kar on dela,me zelo spominja na slog schumacherja,kateri mi ni bil nikoli všeč.Jaz čakam,da prideta kdaj s Heidfieldom skupaj,ker se mu ziher ne bo izšlo.Vedno začne prehitevati po umazanem delu steze in potem drži ravno avto tako dolgo,da pride na idealno linijo in s tem prisili tekmeca,da se umakne na umazan dela steze.Kar mu seveda omogoči,seevda zelo enostavno prehitevanje.ni mi samo jasno zakaj nobeden ne zapelje v njega,kar jaz bi.
 
Crypto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:33 am

Napisal/-a Crypto To sep 09, 2008 10:09 am

bozzicek je napisal/-a:Crypto,
če si malo bolj natančen, lahko opaziš da to počnejo bolj ali manj vsi dirkači.Očitno pa ti sploh ni jasno zakaj je Hamilton sploh dobil kazen...Drugič se raje vzdrži komentarja kot pa da klatiš neumnosti, in blatiš temo.Ker je tudi moj odgovor blatenje teme prosim moderatorje da ga čez nekaj časa izbrišejo.


Če smo zelo natančno, se ne spoznaš na F1 tako, da je res bolje da TVOJ post pobriše moderator.
Da ne omenim, da ti navadno osnovno branje dela težave. Jst sm namreč opisal, kaj je hamilton do sedaj delu in ostal nekaznovan, nisem pa opisoval tega zadnjega incidenta. Vsem je to jasno, tebi pa ne.
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Napisal/-a Eazy-O To sep 09, 2008 10:52 am

snoopek je napisal/-a:To se mi res ne zdi pošteno!


Glej, vsak prekršek ma svojo kazen. To kar je naredil Hamilton ima predpisano kazen vožnje skozi bokse, če se ta ne izvaja se pribije 25 sekund. Tako težko razumeti?

Kar je naredil Massa je čisto drugačna stvar in pri izvozu iz boksov gre pogosto zelo na tesno. Se mogoče kdo spomni kazni 25 sekund ali vožnje skozi boksov pri takem incidentu? Jaz se ne.
Slika
 
realman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To dec 11, 2007 9:15 pm

Napisal/-a realman To sep 09, 2008 11:12 am

Res je še ni nobeden dobil,ker še nobeden ni naredil takšne idiotske poteze.Da ga gre v isti ravnini,kateri mu je vrnil vodstvo spet napasti.JAz se vsaj ne spomnim,da bi kdo to naredil. :shock:
MAlo preveč živčen je ta Hamilton.
 
Uporabniški avatar
m_z
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: To apr 27, 2004 8:52 pm

Napisal/-a m_z To sep 09, 2008 11:31 am

Lagali bi se, če bi rekli da Hamilton ni hiter, a do vrhunskega voznika mu še manjka malo žgancev in mleka...Vse to dogajanje me spominja na zaključek lanske sezone...pod pritiskom Hamilton preprosto ne zdrži...pa naj si ma prednost 20 točk v prvenstvu. Z glavo skozi zid tudi letos ne bo šlo :).
...:::Cavallino Rampante:::...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To sep 09, 2008 1:37 pm

kazen je tu in vsak jo mora odslužiti, če ne pa naj se poslovi od f1 :!:
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec To sep 09, 2008 3:36 pm

Yoni je napisal/-a:Zdej bo dirka v Monzi. Na štartu bo sigurno 5 dirkačev presekalo prvo šikano, ter si s tem pridobilo prednost. Če gre za dirkanje v duhu fair playa, močno upam, da bodo vsi kaznovani z vožnjo skozi bokse. Če ne bodo, potem bo to še en dokaz o dvojnih merilih v F1.

če vsi prevozijo nihče ne pridobi prenosti napram drugemu
izletne cone so asvaltirane le zaradi varnosti- pri visoki hitrosti se lahko ustaviš le na asvaltu
jst mislim, da bi morali biti preden prideš nazaj na strezo ležeči policaji- in bi te tudi ti zavrli
me pa še neki zanima
a je že kdo izjavu da je hamilton spustu raikonena predse- ker kokr sm jst zasledu je mel raikonen 6km/h bolšo izhodiščno hitrost (kar nekako zadošča da ga preko cele ravine prehitiš- in morda je bil zato kaznovan, ker telemetrija ni pokazala da je raikonena dejansko spustil, ampak sta oba dirkala
lp
 
gjovic1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po nov 20, 2006 7:58 pm
Kraj: Železniki

Napisal/-a gjovic1 To sep 09, 2008 8:51 pm

adis je napisal/-a:kazen je tu in vsak jo mora odslužiti, če ne pa naj se poslovi od f1 :!:



Enim pa zgleda ni blo treba odslužet kazni zato k jo sploh niso dobil. evo še dokaz http://www.youtube.com/watch?v=-5UnPeyzcHM

Je pa res da se je poslovu od F1!!!
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To sep 09, 2008 10:02 pm

Yoni je napisal/-a:Ok tole je pa ena večjih buč kar sem jih v zadnjem času prebral. Da Hamilton ne zdrži pod pritiskom. Hamilton je poleg Kimija eden izmed najboljpih dirkačev kar se tiče vožnje pod protiskom. Pritiska ne prenaša Massa. Da ne govorim o tem, da ta revček že po nekaj kapljah dežja ne more več nikamor, kaj šele da res pada dež. Saj se spomnimo letošnjega Silverstona in njegovih piruet, kajne?


iz tvojega profila-slike je razvidno za koga navijaš in temu tudi primerna objava...
hamiltonu se je uspelo zavrteti tudi na suhi podlagi tako, da je tudi on poln napak ;)
http://www.youtube.com/watch?v=uYJiFHGz ... re=related
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk To sep 09, 2008 10:02 pm

gjovic1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:kazen je tu in vsak jo mora odslužiti, če ne pa naj se poslovi od f1 :!:



Enim pa zgleda ni blo treba odslužet kazni zato k jo sploh niso dobil. evo še dokaz http://www.youtube.com/watch?v=-5UnPeyzcHM

Je pa res da se je poslovu od F1!!!

Kot rečeno, ferrari international assistance, če je pa črnga angleškega hamiltona iz ovinka neslo (kar je prekleto jasno, da je bil edini manever, da ne rzbije bolida ali se pa zavrti), mu pa kazen nabijejo... če se mu je pa "na rit nalimal" takoj pa tej zadevi, kaj naj bi? Na polno zaviral, da bi bili trije funkcionarji srečni? Naj grejo tejle funkcionarji v rodila, riti podkupljene. Ne gledam formule, razen, če slučajno ujamem, ampak tole je bila dirka, kjer se je pokazalo, da F1 ni samo monotona dirka od štarta do cilja, ampak se včasih tudi kaj dogaja. Sploh imamo pa v zgornjem linku en lep dokaz o dvojnih merilih fie.
Plus tisti režiserski vložek, ko se je "rdeči" razbil in je Hamilton komentiral z "that's what i'm talkin' about"... Če hoče človek povedat, da nekateri enostavno ne znajo dirkat drugje, kot po suhi stezi, je pa že škodoželjen.
Najbolje, da FIA prepove dirke v mokrem vremenu. Dokler Ferrari ne dobi voznika, ki zna v mokrem peljat.
Sramota za šport.
LP
Martin
bl leti bl se zdi
To je posilstvo! Prav, kam pa greva?
 
Uporabniški avatar
Mick Jerry
Uporabnik
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: So jan 08, 2005 8:41 pm
Kraj: okolica Lj.

Napisal/-a Mick Jerry To sep 09, 2008 10:40 pm

Srčno upam, da podoben manever prehitevanja v šikani Hamilton poizkuša izvesti naslednjič v Monaku, Imoli, Montrealu, morda v zadnji šikani v Magny-Coursu, za posladek pa še v Avstraliji.

Zidovi ali pa pesek nimajo možnosti pritožbe na njih odločitve! :D
Slika
 
Uporabniški avatar
boy36
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Pe feb 22, 2008 9:05 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a boy36 Sr sep 10, 2008 1:14 am

gjovic1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:kazen je tu in vsak jo mora odslužiti, če ne pa naj se poslovi od f1 :!:



Enim pa zgleda ni blo treba odslužet kazni zato k jo sploh niso dobil. evo še dokaz http://www.youtube.com/watch?v=-5UnPeyzcHM

Je pa res da se je poslovu od F1!!!


Pa za posladek pogovor po dirki:
Pedro de la Rosa in Charlie Whiting
PDLR: -Is that legal? (What MS did, "getting through a chicane to defend his position" as that guy said.)
CW: -Yes.
PDLR: -So we can do that again?
CW: -Yes. But not too many times.
(Michael was there and didn't open his mouth)
EVO X RR
AEM intake,Milltek exhaust.........
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Sr sep 10, 2008 6:25 am

boy36 je napisal/-a:CW: -Yes. But not too many times.
(Michael was there and didn't open his mouth)


evo ključ do uspeha
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov