Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
Uporabniški avatar
Uribobo
Novinec
 
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr jan 24, 2007 3:26 pm

Napisal/-a Uribobo Po sep 29, 2008 6:47 am

V soboto je mel alonso smolo v nedeljo pa srečo, je blo pa pi ferrariju obratno. Tak pač je, je*at ga. Pa glede na to kako sezono ma letos renault ni to nič narobe. Sam pa mislim da bo letos težko še kako dirko zmagal ker nimajo konkurenčnega avta. To dirko so mel pa dobro naštiman avto, sej je ostale šišal za skoraj 2 sekundi na krog.
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson Po sep 29, 2008 9:46 am

Čestitke Alonsu, mu privoščim. BRAVO ROSBERG! :wiihuu

Kaj pa delajo pri Ferrariju. :x Kimi pa ne bo prvak predvsem zaradi lastnih napak, ki jih je bilo letos kar nekaj. :roll:
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
Xequerin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: So sep 20, 2008 11:55 pm

Napisal/-a Xequerin Po sep 29, 2008 10:39 am

snoopek je napisal/-a:hja, alonso, velik velik sreče je mel na današnji dirki, 2 sekunde prepozn v boxe pa bi tud on lahko šou za kazen še enkrat noter ampak so pač mel srečo!


Zgleda, da eni niste gledal dirke ampak ste sam unga Ališiča poslušal k sploh ne ve za ka se gre na dirki. Alonso je šel u bokse dva kroga pred Piquetovo nesrečo, tko da o kakšni kazni sploh ni govora.
Kot je že Uribibo povedal, je imel Alonso na kvalifikacijah veliko smolo, saj bi sigurno prišel do najmanj 5ga mesta na kvalifikacijah, na dirki pa je pač imel srečo in se je vse lepo izšlo. Je pa res, kot je blo vidt, da ta proga zlo ustreza Renaultu in tudi Alonsu.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon To sep 30, 2008 6:08 pm

Alonso je imel veliko srečo... zelo dobro se mu je tudi izplačala poteza extremno kratkega prvega postanka z super soft gumami... torej tudi če bi prišlo do borbe na cesti magar s Hamiltonom ne bi imel slednji za burek... Je pa tudi zadevo dobro odvozil... to je nagrada za celoletni trud v podpovprečnem avtu!!!
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To sep 30, 2008 8:00 pm

Xequerin je napisal/-a:
snoopek je napisal/-a:hja, alonso, velik velik sreče je mel na današnji dirki, 2 sekunde prepozn v boxe pa bi tud on lahko šou za kazen še enkrat noter ampak so pač mel srečo!


Zgleda, da eni niste gledal dirke ampak ste sam unga Ališiča poslušal k sploh ne ve za ka se gre na dirki. Alonso je šel u bokse dva kroga pred Piquetovo nesrečo, tko da o kakšni kazni sploh ni govora.
Kot je že Uribibo povedal, je imel Alonso na kvalifikacijah veliko smolo, saj bi sigurno prišel do najmanj 5ga mesta na kvalifikacijah, na dirki pa je pač imel srečo in se je vse lepo izšlo. Je pa res, kot je blo vidt, da ta proga zlo ustreza Renaultu in tudi Alonsu.


2 kroga pred pikejevo nesrečo je šou u boxe? kolk sem jst gledu je šou alonso v boxe ko je bil varnostni avto že gor! očitno ti nisi gledal dirke, še ekipa mu je po mikrofonu povedala da ne razumejo zakaj ni dobil kazni vožnje skoz boxe, vsi ostali pa so jo...
tko da ne vem...
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To sep 30, 2008 8:06 pm

da razčistimo zadevo kdo je šel kdaj v bokse:

In lap 13 Alonso is the first to make a pitstop. He is fitted with the harder tyre and heavily fuelled. Rosberg is consequently also ordered to push hard before his first stop.

In lap 15, Piquet violently hits the wall, bringing out the safety car. Some drivers dive into the pitlane, including Barrichello. One lap later however, the Brazilian is out of fuel as the refuelling failed during his pitstop. No doubt penalties will follow for stopping during the SC.

vir: http://www.f1technical.net/news/10599

EDIT: mala tipkarska napaka
Zadnjič spremenil adis, dne To sep 30, 2008 8:30 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To sep 30, 2008 8:10 pm

ok, sem bil še vseeno bližje kot pa Xequerin. Alonso je lih v tistem času šel v boxe, ko je SC zapelu na progo, ker če se prav spomnim sta bila bok ob boku pri izvozu iz boxov je tako adis?
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
realman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To dec 11, 2007 9:15 pm

Napisal/-a realman To sep 30, 2008 8:14 pm

Slabo si gledal,kot so že zgoraj napisali,alonso je bil cela 2 kroga prej v boksu.Si lahko posnetek dirke potegnete iz neta,pa še enkrat pogledate,komur ni jasno. :)
So pa šli 3 dirkači v bokse,takoj, ko je je piquet raztreščil,in to je bil coultard,weber in barichello.Ti bi lahko dobili kazen,vendar je niso,ker se še niso prižgale luči,za zaprt boks.Medtem, ko sta pa potem rosberg in kubica šla v boks,ko so že gorele luči in tako dobila tudi kazen.
Zakaj so pa vsi govorili o kazni od alonsa,pa sam ne vem,očitno so bili malo zmedeni,še na rtlu reporterja,sta hotela alonso takoj kaznovat,da bi zmagal rosberg ;) Potem proti koncu dirke,jima pa je potegnilo,sta kot kaže nazaj previla,da on ziher ne bo dobil kazni.
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To sep 30, 2008 8:17 pm

In lap 15 Alonso is the first to make a pitstop.
In lap 15, Piquet violently hits the wall, bringing out the safety car.

???????
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
realman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To dec 11, 2007 9:15 pm

Napisal/-a realman To sep 30, 2008 8:24 pm

pišuka ste smotani,pa lahko piše še v francoščini,španščini,nemščini...
Še vedno je tako kot sem napisal,kdo ne verjame,naj si dol potegne posnetek iz mininove,ali partisa,pa naj še enkrat pogleda.
Glede boksov je pa tako,kazen se dobi,če se pelje notri,čez črto,ko gori luč za zaprto,če se prižge 10s kasneje,ko že avto nalivajo kazni ne.Alonso,pa kot sem rekel,je bil 2 kroga prej notri,je pa res prišel prvi v krogu okrog,ko je prišel varnostni avto na stezo,to je očitno vse zmedlo.
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To sep 30, 2008 8:27 pm

realman je napisal/-a:pišuka ste smotani,pa lahko piše še v francoščini,španščini,nemščini...
Še vedno je tako kot sem napisal,kdo ne verjame,naj si dol potegne posnetek iz mininove,ali partisa,pa naj še enkrat pogleda.
Glede boksov je pa tako,kazen se dobi,če se pelje notri,čez črto,ko gori luč za zaprto,če se prižge 10s kasneje,ko že avto nalivajo kazni ne.Alonso,pa kot sem rekel,je bil 2 kroga prej notri,je pa res prišel prvi v krogu okrog,ko je prišel varnostni avto na stezo,to je očitno vse zmedlo.


nevem, ne mislim se kregat, sam men se zdi da je blo v istem krogu, ampak ok, si bom potegnu jutri dirko dol pa pogledu kakšna je bla situacija v resnici.

pol bom pa naprej komentiru to, pač je adis dau post na katerem piše tko kot mislim jst :P
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To sep 30, 2008 8:28 pm

@snoopek: popravil sem številko iz 15 na 13

ko sem dal bold tekst sm kiksnu, sicer je vse dokumentirano in spisano na tistem linku

v 13. krogu je šel alonso v bokse, nelson se je zaletel v 15. krogu
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To sep 30, 2008 8:32 pm

pa sj nima veze sploh :P ne lub se mi kregat plus tega da mi še linka ne odpre :)
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
realman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To dec 11, 2007 9:15 pm

Napisal/-a realman To sep 30, 2008 8:33 pm

Tukaj piše pravilno:

Massa's lead was constant at three second on lap 10 with Raikkonen beginning to close in, 7.3s off the leader. Alonso was the first driver to pit on lap 12, his short first stint compromised by being stuck behind Trulli for so long.

There was drama on lap 15 as Piquet lost the back of his Renault and smashed into the wall causing the safety car to be deployed. Both Red Bulls managed to dive into the pits before they were closed, but Nico Rosberg and Kubica had to come in for fuel and received a penalty.

The pits reopened on lap 17 and as they did almost the entire field pitted. Massa was first in but he was released before the fuel rig was disconnected and the Brazilian ripped it off and dragged it all the way down to the end of the pit lane.

http://f1.gpupdate.net/en/news/2008/09/ ... h-on-grid/
[/url]
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To sep 30, 2008 8:33 pm

no ok, to me je zmedl :P sm se na tebe zanašu :) hehe, linka pa nisem gledu, ker sem že rekel da mi ga ne odpre :P :P
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To sep 30, 2008 8:34 pm

@snoopek: da ti dokažem

off: mislim, da si že dosti off topicov napisal
Priponke
info.jpg
vir: http://www.f1technical.net/news/10599
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To sep 30, 2008 8:37 pm

off: kje sm pa zdaj jst off topice pisal??
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Dauid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To sep 30, 2008 8:52 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Dauid To sep 30, 2008 9:32 pm

kje lahku dobim posnetek cele derke? pa sori ta off
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon Sr okt 01, 2008 8:14 am

snoopek je napisal/-a:off: kje sm pa zdaj jst off topice pisal??



Ene 10 tvojih prispevkov samo na tej strani pa vsi povsem mimo... umir se... Če bi res tako vneto in zbrano gledal kot si trdil, potem ne bi falil kdaj je šel kdo v bokse...


Ste pa eni nevoščljivi da to kar res ni... Čim ni Ferrari na štengah so že vsi ostali krivi za to... In kje je bil Alonso prepotenten bi tudi rad videl... takoj je rekel, da to ni niti približno zdaj realno, in da ne misli da bo zdaj kar zmagoval... samo enim gre pač toliko v nos, da si kar zmišljujete izjave... In BTW za ene še večje pametnjakoviče, ko tako pozorno spremljate F1... Če je kdo koga lani zapustil je Alonso McLarna in ne vice versa... sicer pa ne vem od kje vam take izjave... foušija na kubik :idea:

Verjetno eden redkih voznikov, ki je žrtvoval veliko boljše uspehe (beri: borba za naslov) zato da je lahko normalno vozil...
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Napisal/-a berlonso Sr okt 01, 2008 11:07 am

se strinjam prokarjon!
meni je alonso nejbulj car za vozit, ma tudi ku človek.
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov