Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Gradivo za diplomsko delo

Napisal/-a mili Pe dec 11, 2009 8:37 pm

Lep pozdrav,

sem pred koncem študija, za diplomsko nalogo pa sem si izbral naslov GORSKE HITROSTNE DIRKE (VARNOSTNI VIDIK). Pri zbiranju literature pa sem ugotovil, da je o tem zelo zelo malo napisanega.

Vse tukaj prisotne naprošam, da mi poseredujete podatke, kje se bi lahko kaj dobilo o zgodovini avto moto športa v Sloveniji, pa zgodovina samih GHD-jev.

Za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Gradivo za diplomsko delo

Napisal/-a MacTron Pe dec 11, 2009 9:04 pm

mili: Diplomska naloga ni seminarska... tu gre za kompleksne stvari, ki morajo biti na
nekem nivoju in iskanje samih literatur bo bolje na samem COBIS-u ali pa pri katerem
od organizatorjev samih dirk. Tu ne gre za delo 1 tedna, meseca - tu gre za letno delo.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
šinki
Novinec
 
Prispevkov: 358
Pridružen: Ne mar 30, 2008 5:43 pm
Kraj: idrija

Napisal/-a šinki Pe dec 11, 2009 9:05 pm

Ti priporočam da se obrneš na kakšno od revij, naprimer avto magazin, glede na to da je najstarejša in jih prosiš za kopije starih čankov... drgač pa malce povprašaj še na rally forumu, nekateri uporabniki bi znali imeti precej literature in prepričan sem da ti bodo radi pomagali.
okužen z Rallyus virusom
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Pe dec 11, 2009 9:15 pm

ja saj ni tako velik problem.
Ugotovi katera organizacija-društvo-urad ima čez GHD, in ker imaš temo varnostni vidik morajo oni imeti gradiva za tri magisterije, pa jih prosi, saj itak gradivo ni zaupne narave :!:
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Napisal/-a brrr Pe dec 11, 2009 9:26 pm

mili:
- zelena knjiga AS2005
- http://www.fia.com/en-GB/sport/regulati ... ships.aspx
- osebni kontakt z organizatorji. zal je na zvezi ravno pred parimi dnevi preminul clovek, ki bi ti lahko veliko pomagal.

ce pa ti ne bo slo, pa me kontaktiraj na PM. bom pobaral oceta, ki je v preteklosti organiziral gorske.
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Napisal/-a Gasper` Pe dec 11, 2009 10:56 pm

1. Gorsko hitrostne dirke
2. Pojdi na www.cobiss.si in isci domace in tuje clanke, prispevke itd.
3. Res me zanima, kateri fax si;) ? Ker mi ta naslov bolj na kaksno seminarsko vleče pa brez zamere.
Lp, Gašper
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Napisal/-a mili So dec 12, 2009 8:04 am

Hvala vsem tistim, ki so mi ponudili rešitve, čeprav sem jih večina že izčrpal (članki revij, kontakt z organizatorjem in zvezo AŠ2005).

Drugim pa:
- če si človek izbere temo še ne pomeni da si jo določil sam, ampak sem vzel eno od ponujenih tem, saj je na začetku kazalo, da bom pridobil veliko gradiva a so mi to omejili na šihtu
- glede tega ali je to seminarska ali diplomsko delo pa le toliko, da sem videl kar nekaj naslovov ter nato končanih diplom na te naslove in ne morem glih reči, da je šlo za neka strokovna dela. Pa so kolegi vseeno diplomirali.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem So dec 12, 2009 11:06 am

GORSKE HITROSTNE DIRKE (VARNOSTNI VIDIK) - to ni nujno tako ozek vidik.
Če imaš o sedanjosti in preteklosti premalo gradiva, bodi inventiven in se podaj v raziskovanje možnosti v prihodnosti. Pri tem preverjaj vse možne rešitve v podobnih situacijah, kjer lahko najdeš tudi dosti (in dovolj!) strokovnega gradiva. Ne omejuj se samo na avtomoto šport, v poštev pridejo tudi drugi ekstremni športi - npr smuk itd.
Razširi še na kurativo - dostopnost in hitrost pomoči v primeru nesreč, org. vidike le-tega itd.
In gotovo so še nekatere druge možnosti za širitev in za poglabljanje strokovnosti...

lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So dec 12, 2009 12:30 pm

Da vskocim pred esem-om, ki je morda spregledal odziv avtorja na odgovore, ki jih
je ze sam vedel in bog ne daj, da bi napisal kaj je ze vse nasel.

Torej mili, ce bi ti ze v zacetku napisal katere literature in kontakte si ze izcrpal, bi bilo
precej lazje oz. vec smiselnosti kot pa, da smo sedaj vsi ostali izpadli kot neznalci in
povrhu tega se v nepomoc (izvzet stavek hvala za resitev, ker to ni resitev, ampak
popolnoma neresen odgovor oz. slepenje pred drugo vsebino v sestavku).

S spodnjim odstavkom si pa povedal, da taksni diplomanti potem po svetu delijo ideje
napisane na osnovah seminarskih (in padejo skozi) bravo... in to tudi potrjujes?
Strokovnost v diplomski nalogi je popolen absurd?... zamisli se kaj si izjavil.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Napisal/-a mili So dec 12, 2009 6:29 pm

Esem, hvala.

MacTron, očitno sem trd in se gibljem v krogu ljudi ki so trdi. Kaj češ, ljudje smo si različni. Iz tvojega pisanja sem razbral, da se zelo spoznaš na pisanje diplomskih del in njihovo vsebino, potemtakem si mislim, da si tudi že diplomiral. Zelo bi mi bilo v čast, da bi prebral tvoje diplomsko delo, da vidim, kako se stvarem streže.

Najbolje bo, da tu zaključimo in se ne prepiramo oziroma komentiramo novih objav. Vsaj jaz ne bom več.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Ne dec 13, 2009 3:10 am

MacTron je napisal/-a:Da vskocim pred esem-om, ki je morda spregledal odziv avtorja na odgovore, ki jih
je ze sam vedel in bog ne daj, da bi napisal kaj je ze vse nasel.

Torej mili, ce bi ti ze v zacetku napisal katere literature in kontakte si ze izcrpal, bi bilo
precej lazje oz. vec smiselnosti kot pa, da smo sedaj vsi ostali izpadli kot neznalci in
povrhu tega se v nepomoc (izvzet stavek hvala za resitev, ker to ni resitev, ampak
popolnoma neresen odgovor oz. slepenje pred drugo vsebino v sestavku).

S spodnjim odstavkom si pa povedal, da taksni diplomanti potem po svetu delijo ideje
napisane na osnovah seminarskih (in padejo skozi) bravo... in to tudi potrjujes?
Strokovnost v diplomski nalogi je popolen absurd?... zamisli se kaj si izjavil.

Samo realnost je drugo.
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov