Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
Uporabniški avatar
BostjanP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: To jan 19, 2010 1:31 pm

Napisal/-a BostjanP Po jul 05, 2010 6:51 am

Evo še moje slike - sicer samo iz super speciala in boksov
Slika
Ostale pa si lahko ogledate na http://photobostjan.blogspot.com/2010/07/8-skoda-rally-maribor.html
 
Uporabniški avatar
KRUH
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 6:03 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Napisal/-a KRUH Po jul 05, 2010 11:25 am

L2 D1 D2 L3 D1 D1 L3 D6 D1 D2 L1 skok D1 D1 L2 D1 "pol pa v drev"
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po jul 05, 2010 3:01 pm

Mogoce sem edini, ampak mislim, da sta za svoje poskodbe kriva gledalca sama. Kako zabit moras biti, da se postavis na mesto kjer je izletna cona, povrhu vsega pa se tam se vsedes na tla, da ob morebitnem izletu kaksnega avta ja nimas casa reagirat.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Napisal/-a grega983 Po jul 05, 2010 3:02 pm

Nisi edini ....
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po jul 05, 2010 3:08 pm

Jah, cudno bi bilo ce bi bil edini :roll:
 
aleshondas
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Po nov 03, 2008 5:55 pm

Napisal/-a aleshondas Po jul 05, 2010 3:12 pm

pa tud vusič je sam kriv se lepo vidi da je vzel preveč hitrosti v ovinek!!!
7 gen honda civic sport
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE Po jul 05, 2010 5:47 pm

vidim da ste bili dobro opremljeni s fotoaparati in kamerami,rally pa čudovit.
še več takih :tomidelej:
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Po jul 05, 2010 6:02 pm

Courage™ je napisal/-a:Jah, cudno bi bilo ce bi bil edini :roll:


Verjetno nas je dosti več, takega mišljenja.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a airmike Po jul 05, 2010 6:29 pm

Na uradnem vodiču po rally-u je bilo lepo narisano kje se ne sme zadrževat.
 
p|X|
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Ne maj 15, 2005 4:31 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a p|X| Po jul 05, 2010 9:15 pm

ampak nekateri prelahkotno vzamejo stvari, eh saj nebo, bum pa te ni
 
lojtra86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če jan 14, 2010 10:42 pm

Napisal/-a lojtra86 Po jul 05, 2010 9:34 pm

Se strinjam, da je potrebno poskrbet za lastno varnost, pa da je ogled na lastno odgovornost, pa vendar se vseeno malo povprašajte kaj bi bilo, če bi bila smrnta žrtev. Vsako leto na istem predelu letijo avti iz ovinka, zato mi ne govorit, da je en trak dovolj, da so ljudje varnejši. Saj isto je na cesti. Čez dve polni črti vseeno vozijo, dokler se tam ne naredi fizična prepreka, šele potem se več ne vozi tako. Zato vseeno mislim, da ne bi nič kaj več stalo, da bi tam postavili bale, ki bi obvarovale pred tragičnimi nesrečami. Upam, da me nekako razumete kaj mislim povedati. Drugače pa čestitam za dobre rezultate.
Pa lep športen pozdrav.
 
Uporabniški avatar
domsas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po maj 07, 2007 8:16 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a domsas To jul 06, 2010 6:16 am

lojtra86 je napisal/-a:No, jaz čisto točno nisem videl, kako je zanslo subaruja, sem pa takoj tekel tja, kjer sem videl, da nekaj ni vredu. Vozilo je zaneslo, kot vsako leto parkat zanese avte, le-to je potem drselo po travi, kjer je dobesedno odsekalo dve drevesi s premerom nekje 10-15 cm in pri tem podrlo enega gledalca, otrok pa mislim, da je dobil udarec od drevesa, mogoče tudi avta. Otrok ima hvala bogu zlomljeno desno nogo, pa popraskan po obrazu. Upam, da nima kaj notranjega, drugače pa drug gledalec pa ima polomljeni obe roki, desno nogo, ličnico, čeljust, pa upam, da še ne kaj druga. Ležal je v jarku, kakih 10 metrov od mesta sedenja. Grozljiv prikaz. Posadka subaruja je pomagala takoj, čeprav je bil voznik nekja krvav po glavi- mislim, da je dobil po nosu. Oba prisebna. Hvala bogu. Moram pa povedat, da je po mojem osebnem mnjenju tu zatajila organizacija. Varnostniki in osebje sploh niso takoj zaustavili ostalih avtov takoj po nesreči, nobenih nekih znakov, tako da so gledalci samo krilili, da so jih zaustavili, potem pa je še rešilec rabil enih 10 minut, da je prišel do mesta nesreče, čeprav je bil na drugi strani proge 3 km stran. No zame je to predolgo trajalo. Zmeda organizatorejv je bila velika. No, to je moj vidik, če pa še kdo kaj ve, pa naj pove. Drugače pa nekako ne razuumem organizatorjev, da na tistem mestu ne postavijo kakšnih bal, ki bi to lahko preprečile, ker kot pravvim vsako leto tam letijo avtomobili ven. Tudi lokalci.
Pa lep pozdrav.


kako da niso ustavili vozil? bi ti raje videl, da se vsi lepo sparkirajo tam na cesti in onemogočijo dostop rešilcu? je povsem dovolj, da so jih opozorili, da se je nekaj zgodiilo. če si vsaj malo gledal dogajanje, si lahko videl, da se je pripeljalo samo tistih nekaj, ki so že bili na progi, pa še ti so so več ali manj vsi ustavili in preverili situacijo. pusti zdaj tistega historic rdečega porscha - bedaki se vedno najdejo. sciroco se je sparkiral ob cesti in šel pogledat ali je treba pomagat, se je kasneje tudi sam odpeljal naprej.
sicer pa, varnostnika na nekajkilometrski trasi tudi ne moremo imeti na vsakih 5 metrov.
pri rallyu pa je nevaren praktično vsak meter trase, saj nikoli ne veš kje lahko voznik izgubi oblast nad vozilom. potem je tako najbolje, da se po celi trasi rally postavi betonska ograja, da bodo gledalci lahko vse skupaj spremljali z razdalje pol metra. za ta ovinek pa bi tako bila najboljša rešitev, da ga spremenijo v ravnino, kaj?

glede rešilca: najprej je bilo potrebno s ceste odstraniti vse avte, šele nato se je lahko poslal rešilec na progo. ali ni to bolj smiselno kot ga kar zagnati med specialke, da se zgodi kaj še hujšega?

vedno sem in vedno bom govoril, da je rally pač nevarna zadeva. pač vsak gre stvar gledat na lastno odgovornost. organizator lahko poskrbi za varnost po svojih najboljših močeh, je res, kot praviš, da vsako leto tam nekdo ven zleti, ampak bi tudi gledalci lahko malo mislili, da se v izletno cono res ne moreš postaviti. saj razumem, da je razgledna točka skoraj perfektna (tudi senca je bila tam), ampak naj najprej pomislijo na morebitno nevarnost, potem pa na lep razgled.
Slika
You have to learn to follow before you can lead
 
lojtra86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če jan 14, 2010 10:42 pm

Napisal/-a lojtra86 To jul 06, 2010 9:05 am

Vidim da res nisi najbolj razumel, kaj sem hotel povedati. Strinjam se, da je nemogoče poskrbeti za varnost na vsakem metru, pa da bo vedno se nekaj zgodilo, na kar ne moreš vplivat, pa vendar, pametni gledalci gor in dol, pa to kje bi naj stali, pa da je vsakemu jasno, da se tam ne bi smelo stati... Očitno jim ni jasno in zato, ker jim ni jasno in ker jih velika večina ne ve kako in kaj s temi zadevami, bi bilo veliko lažje, če bi se to nekak preprečilo. Meni se to zdi veliko lažje izpeljat z nekimi balami, ali pa zapreti tisto cono za gledalce na tisti stani, kot pa gledati potem tam v mrtvaških vrečah gledalce in se spraševati razna vpašanja, za katera bi bilo že zdavnjaj prepozno?! Drugače, pa mislim, da je doba zastavic mimo in da radijske veze delujejo čisto vredu, da se javi kje je kaj narobe. Ja, vw je lepo sparkiral, pa vendar se je malo težko ustavil, ne? Kje so bili kakšni znaki za nevarnost pri ekipi redarjev, ki bi opozorili na nevarnost? Z rokami se je krililo. Je pa drugače dovolj prostora, da pride rešilec zraven- cesta ni tako ozka. Vidim, da nekateri niso najbolj razumeli kaj sem hotel povedati, zato bom kr raje zaključil...

Pa lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay To jul 06, 2010 9:12 am

saj ti "redarji" so ga že pri štuku biksali..

starejša gospa je ravno mislila prečkat cesto čez prehod za pešce.. TRIJE redarji oddaljeni 10m niso opazili gospe! Ko so gledalci začeli kričat je pol končno en se spomnil in pospremil gospo za trak. So raje gledali dirko in slikali dirkače.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
svarci
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: To avg 19, 2003 12:37 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a svarci To jul 06, 2010 11:26 am

Fotografije rallyja Maribor tam kot vedno - www.foto-modlic.si - online pa je tudi celotna galerija, zapakirana v video! Uživajte! :D
foto Modlic - odlični do zadnjega piksla!
 
Uporabniški avatar
gaši
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1640
Pridružen: So nov 10, 2007 1:25 pm
Kraj: Šentilj

Napisal/-a gaši To jul 06, 2010 11:53 am

otvoritev koroškega mostu :-P (luka marko grošelj e36m)

http://www.youtube.com/watch?v=HuZmoNPR ... r_embedded
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay To jul 06, 2010 12:05 pm

gaši je napisal/-a:otvoritev koroškega mostu :-P (luka marko grošelj e36m)

http://www.youtube.com/watch?v=HuZmoNPR ... r_embedded


uf sem ga ravno zgrešil :?
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
sp33dy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr jul 13, 2011 10:01 pm
Kraj: Ptuj

Re: Rally Maribor

Napisal/-a sp33dy Pe jun 28, 2013 2:35 am

Kaj letos rally odpade?

Na spletni strani občine Maribor piše, da je rally 28. in 29. junija ...
http://www.maribor.si/dokument.aspx?id=18993
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Re: Rally Maribor

Napisal/-a Sportivo Pe jun 28, 2013 9:39 am

Rally Maribor na žalost letos odpade. S tem pa edini rally za slovensko prvenstvo, ki se bo letos odpeljal v Sloveniji ostaja Idrija. Prilagam ti še koledar dirk, objavljen na AŠ2005.

http://www.as2005.eu/koledar.php
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Rally Maribor

Napisal/-a DaDek Pe jun 28, 2013 10:27 am

ni ga..
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost