Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
šinki²
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: So okt 30, 2010 6:43 pm
Kraj: idrija

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a šinki² Če jan 20, 2011 10:02 am

PRODRIVE je napisal/-a:Škoda in kaj je botrovalo k nesreči ?


Rally Monte Carlo se za Roka Turk in Eneja Ložnarja Kranjca ni iztekel po pričakovanjih. Slovenska posadka je svoj krstni nastop na monaški ruleti končala že na 1. hitrostni preizkušnji. O tem kaj se je zgodilo, smo se pogovarjali z Rokom Turkom.

"Vozil sem v 5. brzini, ko mi je nenadoma zablokiralo kolesa. Avto mi je vzelo in ni bilo več rešitve," se včerajšnje nesreče spominja Rok Turk. "Razloga zakaj je prišlo do tega ne vem, pa čeprav smo o tem razmišljali cel dan. Lahko, da je bila moja lastna napaka in da sem namesto stopalke za plin pritisnil zavoro. Obe stopalki sta namreč zelo blizu. Nekoliko me bega, da je na cestišču ostala samo ena sled zaviranja. Zato smo razmišljali tudi o morebitni tehnični napaki. Citroen DS3 R3T je bil sestavljen le nekaj dni pred rallyem, zato je kaj takega mogoče. Po nesreči se je nam za kratko priključil tudi strokovnjak iz Citroen racinga, s katerim pa nismo prišli do kakršnegakoli zaključka."

"Žal mi je, da je prišlo do tako hitrega odstopa. Ker sva v avtomobilu pred rallyem odpeljala le 5 km, na uvodnih hitrostnih preizkušnjah nisva forsirala, pa je vseeno prišlo do neljubega dogodka. Avtomobil je drugače super in do nesreče sem imel v njem zelo dober občutek. Škoda, ker se je najin nastop tako hitro končal. Ne nazadnje sva tako midva, kot tudi ekipa v nastop vložila ogromno," je še dodal Idrijčan, ki si v prihodnosti želi ponovno nastopiti v Monte Carlu. "Vzdušje je fenomenalno in ljudje so super. Tudi po nesreči so nama takoj priskočili na pomoč. Da ne govorimo o organizaciji, ki je zares na vrhunskem nivoju."

Po avanturi na jugu Francije se misli Roka sedaj vračajo v domače državno prvenstvo. "Po rallyu Monte Carlo so moje misli že na rallyu Lavanttal. Lahko potrdim, da bom tam nastopil z dirkalnikom, s katerim sem zaključil lansko sezono - Peugeotom 207 S2000."

Rally Monte Carlo se za Roka Turk in Eneja Ložnarja Kranjca ni iztekel po pričakovanjih. Slovenska posadka je svoj krstni nastop na monaški ruleti končala že na 1. hitrostni preizkušnji. O tem kaj se je zgodilo, smo se pogovarjali z Rokom Turkom.

"Vozil sem v 5. brzini, ko mi je nenadoma zablokiralo kolesa. Avto mi je vzelo in ni bilo več rešitve," se včerajšnje nesreče spominja Rok Turk. "Razloga zakaj je prišlo do tega ne vem, pa čeprav smo o tem razmišljali cel dan. Lahko, da je bila moja lastna napaka in da sem namesto stopalke za plin pritisnil zavoro. Obe stopalki sta namreč zelo blizu. Nekoliko me bega, da je na cestišču ostala samo ena sled zaviranja. Zato smo razmišljali tudi o morebitni tehnični napaki. Citroen DS3 R3T je bil sestavljen le nekaj dni pred rallyem, zato je kaj takega mogoče. Po nesreči se je nam za kratko priključil tudi strokovnjak iz Citroen racinga, s katerim pa nismo prišli do kakršnegakoli zaključka."

"Žal mi je, da je prišlo do tako hitrega odstopa. Ker sva v avtomobilu pred rallyem odpeljala le 5 km, na uvodnih hitrostnih preizkušnjah nisva forsirala, pa je vseeno prišlo do neljubega dogodka. Avtomobil je drugače super in do nesreče sem imel v njem zelo dober občutek. Škoda, ker se je najin nastop tako hitro končal. Ne nazadnje sva tako midva, kot tudi ekipa v nastop vložila ogromno," je še dodal Idrijčan, ki si v prihodnosti želi ponovno nastopiti v Monte Carlu. "Vzdušje je fenomenalno in ljudje so super. Tudi po nesreči so nama takoj priskočili na pomoč. Da ne govorimo o organizaciji, ki je zares na vrhunskem nivoju."

Po avanturi na jugu Francije se misli Roka sedaj vračajo v domače državno prvenstvo. "Po rallyu Monte Carlo so moje misli že na rallyu Lavanttal. Lahko potrdim, da bom tam nastopil z dirkalnikom, s katerim sem zaključil lansko sezono - Peugeotom 207 S2000."

Vir: superspecial.si
ex šinki

okužen z rallyus virusom
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a grega983 Če jan 20, 2011 10:05 am

Ah ti smola :roll:
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a Sportivo Če jan 20, 2011 4:54 pm

Na ss7 se je zaradi vremenskih razmer in različne izbire pnevmatik vrstni red povsem spremenil, trenutno vodi Bouffier pred Sarazzinom.

Drugače pa še en link za spremljanje rally-ja, če vam bo dolgčas: http://www.fromsport.com/c-10.html
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a PRODRIVE Pe jan 21, 2011 6:59 pm

kako je montič,razvrstitve,sem na šihtu pa ne morem gledati rezultatov in dogajanja :x
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a lancia hf Pe jan 21, 2011 7:25 pm

Danes obeležuje Monte Carlo 100 letnico prvega rally-ja :bow :vrum :clapclap
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a PRODRIVE Ne jan 23, 2011 12:22 pm

Znani so rezultati rally-a MC,dobro so se klali med sabo. Zdaj pa komaj čakam na rally Lavanttal,kjer se bo začelo naše DP in se ga bom po dolgem času spet udeležil.
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a grega983 Ne feb 13, 2011 8:25 am

http://wrc.com/results/2011/rally-sweden/stage-times/

Upam da malemu Solbergu po dolgem času uspe :)
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a PRODRIVE Sr feb 16, 2011 6:32 pm

CARPE IMPREZAM
 
šinki²
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: So okt 30, 2010 6:43 pm
Kraj: idrija

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a šinki² Ne feb 20, 2011 2:08 pm

Evo ga, Kaučičevega škodilaka. Že druga slovenska fabia.
Slika
ex šinki

okužen z rallyus virusom
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a PRODRIVE Ne feb 20, 2011 2:12 pm

Jaz sem v dilemi je to EVO1 ali je EVO2 in kdo je lastnik druge Škode,to mi je prvič zdaj padlo na uho. Drugač pa super a ne.če še Klemenko uspe zbrat za Fiesto,pol bo kot v raju :bow. Kar trije dirkalniki S2000 :vrum
CARPE IMPREZAM
 
šinki²
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: So okt 30, 2010 6:43 pm
Kraj: idrija

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a šinki² Ne feb 20, 2011 2:51 pm

Lastnik druge šode je Klemenčič, ki pa bo z njo dirkal le če pridobi dovolj sponzorskega denarja, v nasprotnem primeru pa jo bo le oddajal v najem drugim (tujim) voznikom, sam pa bo drikal z dosedanjim evo 9
ex šinki

okužen z rallyus virusom
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a PRODRIVE Po feb 21, 2011 7:41 pm

Ne bo kupil Klemenko Fieste,EVO1 Škodi namreč poteče homologacija,EVO2 jih pa ni veliko na zalogi
CARPE IMPREZAM
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a PRODRIVE To feb 22, 2011 6:59 pm

Kot semzdajle zvedel, je bila ta kaučičeva Škoda, sprva namenjena prodaji samemu Robertu Kubici,ker se je le ta poškodoval je avto prodal Kaučiču,prejšnji lastnik avta je poljski dirkač Leszek Kuzaj.
Tule je oglas zanjo,samo motor je EVO2,drugo rebuild ??
http://www.rallycarsforsale.net/
morate oglas najti na tej strani.
CARPE IMPREZAM
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a NoFear85 To feb 22, 2011 7:11 pm

To sem ze prebral, kje so pa nasli prav kuzajevo fabio? A ni blo nobene druge na razpolago?
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a PRODRIVE To feb 22, 2011 8:20 pm

Nofear hvala za link,kako je zdaj Klemenčič Fabia ali Fiesta :?:
CARPE IMPREZAM
 
šinki²
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: So okt 30, 2010 6:43 pm
Kraj: idrija

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a šinki² Pe feb 25, 2011 4:17 pm

OK, stvari okrog fabie se malce spreminjajo. Namesto Kaučiča naj bi jo vozil Humar. Glede na to da sem včeraj videl školjko fabie pred eno izmed delavnic v okolici Idrije, se zdi to kar verjetno.
ex šinki

okužen z rallyus virusom
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Rally 2011 (WRC, IRC, DP, rezultati, novice,...)

Napisal/-a PRODRIVE To mar 01, 2011 8:59 am

Šinki povej kaj se pred Peljhanovo delavnico nahaja,kaj novega ? Zmeraj ko sem bil pri njem je zunaj stala kakšna Mica,Impreza al pa Yugo.
CARPE IMPREZAM
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov