Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
me.mojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jul 03, 2011 9:47 am

rally. pomoč prosim

Napisal/-a me.mojca Ne jul 03, 2011 9:57 am

Zdravo! (:
Fantje (in dekleta), imam eno prošnjo in upam da mi boste lahko pomagali:
Moj fant konec meseca praznuje 20.rojstni dan in kot večina mladih tudi on obožuje avte, hitrost, rally... :) zato bi mu rada podarila "bon za rally vožnjo" oz. nekaj v tem smislu, da bi se lahko tudi on peljal po rally progah nekje v Sloveniji (še najraje bi to videla v Mariboru oz. Velenju). Pa mi prosim povejte, je to sploh možno? Lahko kr ena x-oseba sede v rally avto in se pelje po progi (pod nadzorom nekoga, seveda)?
Če ima kdorkoli kakšno idejo v zvezi s tem, naj prosim sporoči. Vesela bom tudi vsakega linka, kjer bi lahko našla dodatne informacije (tudi v zvezi s ceno).

Hvala že vnaprej! :)
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a mihaing Ne jul 03, 2011 10:10 am

Najbolje, da pregooglaš in najdeš naše klube in jih prosiš proti plačilu, le tako imaš največ možnosti. Sicer je to bolj kot ne malo nemogoče (razen za vožnjo z kakšno D klaso - yugo), ker svojega premoženja ne dajo v roke kar tak, saj so zadeve drage, da je groza. Poleg vsega pa so še tukaj sponzorji ki ne dovolijo vožnje kar vsepovprek, marskikateri avti nimajo niti dovoljenja za vožnjo po cestah,...

Sam sem si preko gromozanskih vez priboril dan na dirkališču z ekstremno nabitim GT2 in me čaka še kup tečaj in vaj, da mi pustijo v roke 350.000EUR vreden dirkalnik.

Zadeve niso enostavne.
 
urosch
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne dec 28, 2008 11:04 pm

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a urosch Ne jul 03, 2011 10:33 am

Zoltan, rally zabava ampak ne vem, če je še aktualno.
 
me.mojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jul 03, 2011 9:47 am

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a me.mojca Ne jul 03, 2011 1:08 pm

mihaing je napisal/-a:Najbolje, da pregooglaš in najdeš naše klube in jih prosiš proti plačilu, le tako imaš največ možnosti. Sicer je to bolj kot ne malo nemogoče (razen za vožnjo z kakšno D klaso - yugo), ker svojega premoženja ne dajo v roke kar tak, saj so zadeve drage, da je groza. Poleg vsega pa so še tukaj sponzorji ki ne dovolijo vožnje kar vsepovprek, marskikateri avti nimajo niti dovoljenja za vožnjo po cestah,...

Sam sem si preko gromozanskih vez priboril dan na dirkališču z ekstremno nabitim GT2 in me čaka še kup tečaj in vaj, da mi pustijo v roke 350.000EUR vreden dirkalnik.

Zadeve niso enostavne.


Se mi je zdel da bo kr zapleteno tole, ja.(: bom poklicala in povprašala v klubih.
Drugače pa, tele gromozanske veze... Bi se jih dalo še slučajno kej uporabit? ^^ (Vem, čist preveč upam, amapk upanje umre zadnje, ane?(: ) Prav predstavljam si namreč fantov obraz, ko bi izvedel, kaj ga čaka tisti dan... Total happiness. (:
Kaj pa kakšna alternativa temu? Obstaja kaj podobnega, vendar bolj dostopnega?

p.s. Tale GT2... Sm pogledala slikce na netu in je ornk hud avto! (:
 
me.mojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jul 03, 2011 9:47 am

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a me.mojca Ne jul 03, 2011 1:09 pm

urosch je napisal/-a:Zoltan, rally zabava ampak ne vem, če je še aktualno.


Bom pogledala, hvala. (:
 
Krown
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr jun 14, 2006 12:32 pm
Kraj: okolica Šk. loke

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a Krown Ne jul 03, 2011 1:56 pm

Mihaing, tvojemu komentarju sem se nasmejal :) Kakšnih 350,000eurov :) Jaz že 4 sezone vozim gorske, z drugim letom bom najbrž začel še rally z drugim avtom. Ti lahko povem, da Gt2 pripravljene za dirke se začnejo že s skromnimi 45,000euri pa potem so cene do nekje 150,000eurov, če je avto narejen v detajle. Pa tudi kakšnih hudih vez ni treba imet, da voziš takšen dirkalnik, http://www.lema-racing.si/?page_id=192 tole podjetje ti zaupa svojega Porschea za nekaj tisoč eurov, da ga ti pelješ na Grobniku, poleg tebe pa je v dirkalniku inštruktor. Z ekipo Lema pa greš lahko tudi po tujini na dirkališča vozit. Potem je pa še podjetje Ik Sport iz Logatca, tam imaš možnost vožnje ali pa tudi šolo dirkanja v Italiji in na Finskem, učiš pa še z Subaru Imprezam WRX STI, učijo te pa sami vrhunski vozniki. Mojca ti se obrni na podjetje Lema, tam imaš več dirkalnikov na razpolago za rento, najlažje pa bo, da tvojega fanta pelje eden od inštruktorjev, ker bo tako prišlo veliko ceneje pa še bolj hitro bo šlo vse skupaj. Zoltan pa nima več C2 ker ga je prodal v tujino, tako da tam ti bodo bolj težko kaj pomagal, pa trenutno imajo tudi samo dirkalnike z motorjem 1.4, ter Peugeota 206 Rc če ga niso tudi že prodal, ker je že nekaj časa naprodaj.

Lep preostanek dneva,
Blaž Jenko
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a Blinder Ne jul 03, 2011 2:38 pm

da se še na kak način razveselit fanta. Čene pa pejte skup na karting.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a branee Ne jul 03, 2011 2:43 pm

a to si mislila da se vsede v avto in pelje ali da bi se vozil s pravim rally voznikom?

Ce si mislila to drugo ti lahko zrihtam (z drzavnim prvakom) cena je cca 250€
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Krown
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr jun 14, 2006 12:32 pm
Kraj: okolica Šk. loke

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a Krown Ne jul 03, 2011 2:48 pm

Velik bolš bo,če ga pelje kakšen dirkač v svojem avtu. Pa še cenejš.
 
me.mojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jul 03, 2011 9:47 am

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a me.mojca Ne jul 03, 2011 6:52 pm

@ Krown: Bom upoštevala tvoj nasvet in poskusila srečo pri podjetju Lema.(: Zoltan pa očitno odpade. :)
@ Blinder: Načinov je več, vem.:) Ampak to leto sem si nekako zamisla nekaj extremnega zanj, ker vem kako bi uživau ob tem. (:
@ branee: Mislila sem, da bi se sam peljal, ampak kakor vidim iz komentarjev je to bolj "zapleteno", kot sem pričakovala. Verjetno je potem res boljše, da ga pelje en izkušen voznik.
A drugače pa cena ni nič nižja? Vem, da je to drag šport in da se vanj vlaga ogrooomno denarja, ampak vseeno... Saj ne bi bilo nujno, da je voznik zraven državni prvak. (:
 
me.mojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jul 03, 2011 9:47 am

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a me.mojca Ne jul 03, 2011 7:01 pm

Krown je napisal/-a:Velik bolš bo,če ga pelje kakšen dirkač v svojem avtu. Pa še cenejš.


In kolko približno bi potem stala taka vožnja z dirkačem? Če bi mogoče vedel? (:
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a branee Ne jul 03, 2011 7:15 pm

da se ce si nek hud prijatelj al pa sosed.. drugace gredo cene do 400 in vec € za tak spas, da bi pa sam vozil rally avto tega pa ni oz kolkr jest vem, pa ce tudi bi bilo bi bilo govora o znesku tisoc in vec €
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a a_sist Ne jul 03, 2011 7:31 pm

pozdravljena na forumu!

če ni nujno da je ravno reli avto.. ampak ena nabrita makina in prostor za izživljanje... bi bilo najbolje če greš na en track day na grobnik, pa mu tam rentaš enega od avtomobilov.. imajo kar lepo ponudbo, pa tudi drago ni pretirano.. poglej si post od Raymonda na 1. strani

viewtopic.php?f=3&t=85874&start=0

..Naslednji Grobnik Auto Track Day bo v soboto 16.07.2011. od 17. do 21. ure
No escape from the mass mind rape...
 
Krown
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr jun 14, 2006 12:32 pm
Kraj: okolica Šk. loke

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a Krown Ne jul 03, 2011 8:31 pm

Najbolje bo, da se obrneš na podjetje Lema. Oni so velikokrat na Grobniku na Track day-ih,ali pa v Logatcu na dirkališču in te tam lahko peljejo,oz. tvoj fant bi tam lahko peljal Fiat Punto-ta pripravljenega za dirke,mogoče tudi Clia Rs s sekvenčnim menjalnikom, če boš odštela nekaj več eurov. Na Grobniku pa te lahko zapelje tudi Rajmond,on organizira Track day-e. Lahko se obrneš tudi nanj.

Cene ti ne vem povedat, lahko ti pa povem, da recimo najem dirkalnega Lancerja Evo9 pride 1 dirkalni km od 50 eurov dalje. V ceno 50 eurov pa običajno ni vštet dirkalni bencin, gume, zavarovanje,.. Če prištejemo še to, je običajno 1km dirke s takšnim avtom hitro 70+ eurov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a _furby_ Ne jul 03, 2011 8:34 pm

po moje bi bilo boljse it na grobnik, pa da te tam zapeljejo giro in te spihajo kot se spodobi, kot pa se z unim puntotom od Lema racing ganjat okoli (za bistveno vec denarja)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a Mad Ne jul 03, 2011 8:44 pm

Naiven post ali samopromocija z poskusom sufliranja ideje uporabnikom A.com-a?
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
me.mojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jul 03, 2011 9:47 am

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a me.mojca Ne jul 03, 2011 9:45 pm

@ branee: Uff...(: bi mogla še pa krepko našparat za ta dogodek.
@ a_sist: Tale zadeva se mi pa dopade! Bom še malo pregledala tele Raymondove poste, ampak kar sem do zdaj na hitro videla, mi je bilo ušeč! Mislim, da bi se tud mojmu fantu tako zdelo. :)
A za naslednji datum (po 16.7.) se že ve kdaj bo Auto Track day?
@ Krown: Torej v poštev pride podjetje Lema oz. Grobnik Track day. hvala.(:
@ _furby_: Tale dan na Grobniku se res ne sliši švoh.(: In vedno bolj mi postaja všeč ta ideja!
 
me.mojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jul 03, 2011 9:47 am

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a me.mojca Ne jul 03, 2011 9:46 pm

Mad je napisal/-a:Naiven post ali samopromocija z poskusom sufliranja ideje uporabnikom A.com-a?



a? Misli si kar si hočeš, whatever. (:
 
Uporabniški avatar
JeZn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če apr 14, 2005 1:16 pm
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica

Re: rally. pomoč prosim

Napisal/-a JeZn So jul 16, 2011 5:10 pm

Tako je zgledal bratov 18. rojstni dan

Slika

Vožnja z bivšim mladinskim svetovnim prvakom Patrikom Sandellom.
Nič ni bolj žalostno kot gledati Mercedesovo zvezdo, ki te ne pripelje nikamor.
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov