Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a lovec1990 So avg 16, 2014 4:33 pm

AWD je stalni štirikolesni pogon pod katerega spadajo vsi sodobni štirikolesni pogoni(npr. xdrive) nima reduktorja in tudi špere nima 4x4 pa ima.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a Bat_zajla So avg 16, 2014 5:58 pm

lovec1990 je napisal/-a:AWD je stalni štirikolesni pogon pod katerega spadajo vsi sodobni štirikolesni pogoni(npr. xdrive) nima reduktorja in tudi špere nima 4x4 pa ima.


To ne bo čisto držalo. 4x4 je univerzalna oznaka za vsa vozila ki imajo 4 kolesa in so vsa 4 gnana.

4 x 4 (4WD) - Is a vehicle that has four-wheel drive (4WD). "4x4" in a 4WD vehicle means there are 4 wheels total and 4 wheels that are driven. Utility quads are typically 4x4.

4 x 2 (2WD) - Describes to a vehicle that has two-wheel drive (2WD) with four wheels. "4x2" in a 2WD vehicle means there are 4 wheels total and 2 wheels that are driven. The driven wheels can be either back or front wheels but are usually the back wheels. Sport ATVs are typically 4x2

Part-Time 4WD - Refers to an OHV that has a 4-wheel drive system which operates on-demand and powers all four wheels by synchronizing front and rear axles together via a shift lever. Part-Time 4WD usually includes two speed ranges, Hi and Lo.

Part-time 4WD systems have to be used in 2WD mode on pavement, cement or other hard, sticky surfaces. They are designed to be engaged only in specific situations when you need extra traction and damage can occur if driven on hard surfaces.

Full-Time 4WD - Refers to a 4-wheel-drive system that can be operated at all times on all surfaces. Full-time 4-wheel-drive systems usually have the option of part-time operation so you can shift to 2WD while on cement or pavement. Full-Time 4WD systems do not always have the Hi and Lo speed ranges.

Automatic Four-Wheel Drive (A4WD) - Defines the type of drive system that automatically turns on 4WD when it needs it. This is achieved with monitors that sense different wheel speeds then engage 4WD. The Polaris Ranger Electric Vehicle has this kind of automatic system.

Shift on the Fly 4WD - This 4-Wheel-Drive system allows the driver to manual shift from 2WD to 4WD Hi without stopping first. These systems typically have a speed limit at which you can engage the system; typically it's under 60 mph. OHVs that use an electronic actuator (like a push-button vs a shift lever) will only allow shifting to 4WD-Hi while under the rated speed, so pushing the button will not attempt to engage 4WD.

Vehicles with a shift lever may not know when they are going too fast to shift into 4WD Hi so doing this can cause damage. Consult your owners manual if you have an On the Fly 4WD system.

All-Wheel Drive (AWD) - Defines a full-time single-speed 4WD system that will supply power to all four wheels. Each system has a different front-to-rear power delivery ratio.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a lovec1990 So avg 16, 2014 6:19 pm

maš prav Bat_zajla ampak ne spremeni dejstva, da so SUVi cestni terenci, tapravi terenci pa za offroad in da večina ljudi zavida vozniku cestnega terenca, ker si ga sami ne morejo kupiti pozabljajo pa da ti lastniki tudi plačujejo več za bencin,gume in vzdrževanje in po moje imajo enako pravico imeti tako vozilo kot ima nekdo drug pravico do nakupa vw polota.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a Bat_zajla So avg 16, 2014 6:26 pm

lovec1990 je napisal/-a:maš prav Bat_zajla ampak ne spremeni dejstva, da so SUVi cestni terenci, tapravi terenci pa za offroad in da večina ljudi zavida vozniku cestnega terenca, ker si ga sami ne morejo kupiti pozabljajo pa da ti lastniki tudi plačujejo več za bencin,gume in vzdrževanje in po moje imajo enako pravico imeti tako vozilo kot ima nekdo drug pravico do nakupa vw polota.


Če si ga lahko privoščijo, zakaj pa ne? Jaz bi takoj ime X6, ali pa Porsche cayenna in macana. Tisti, ki imajo kaj za povedat, čez te avte so ponavadi samo foušarija. Razumem, da nekomu ta avto vizualno ni všeč. Ampak meni pa vizualno ne odgovarja 70% avtov na cesti. Kaj naj grem do vsakega posebaj in ga kurcam, kaj vozi tak grd avto in da nima za lepšega?
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a lovec1990 So avg 16, 2014 8:21 pm

Bat_zajla dobro si povedal pa še to zakaj se ne spotaknete ob avtomobile z 4x4 tam je pa še bolj brezvezno imeti 4x4?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a maniaxxx Ne avg 17, 2014 12:19 pm

nebivedu je napisal/-a:
lovec1990 je napisal/-a:
LeQuack je napisal/-a:Za kaj pa na asfaltnih cestah rabiš 4x4 in veliko oddaljenost od tal?


4x4 imajo terenci, SUVi imajo AWD odaljenost je pa dobra za sneg in se za kaj bi se našlo.


Kakšna je pa razlika med 4x4 in AWD pogonom?

Ta razlika me pa res zanima, glede na to da imam en in isti avto, ki ima na prtljažnih vratih napisano AWD, v prometni 4WD in v homologaciji 4X4.


Si zihr da nimaš treh avtov ( 3 za ceno 1 ) :mrgreen: :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
E=mc^2
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: To maj 17, 2005 6:52 pm

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a E=mc^2 Ne okt 19, 2014 2:50 pm

lovec1990 je napisal/-a:AWD je stalni štirikolesni pogon pod katerega spadajo vsi sodobni štirikolesni pogoni(npr. xdrive) nima reduktorja in tudi špere nima 4x4 pa ima.
lovec1990 je napisal/-a:maš prav Bat_zajla ampak ne spremeni dejstva, da so SUVi cestni terenci, tapravi terenci pa za offroad in da večina ljudi zavida vozniku cestnega terenca, ker si ga sami ne morejo kupiti pozabljajo pa da ti lastniki tudi plačujejo več za bencin,gume in vzdrževanje in po moje imajo enako pravico imeti tako vozilo kot ima nekdo drug pravico do nakupa vw polota.


hmm...zdaj sem pa zmeden...mam avto, ki je malce privzdignjen karavan in je vsem na pogled kot nek SUV...ima pa reduktor in zaporo diferenciala zadaj. Vem tudi, da mu zadaj piše AWD, ne vem pa kaj v prometni/homologaciji? Kaj zdaj mam terenca al ne? :?
[povezava odstranjena]
 
Vodokotlič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr feb 29, 2012 3:31 pm

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a Vodokotlič Če okt 23, 2014 1:42 pm

Jaz bom verjetno kupil RAV4, ker mi je všeč, kljub temu, da bom 4x4 izkoristil mogoče letno 5%. Vem koliko pride vzdrževanje itd... Samo sem en dan peljal in sem bil čisto zaljubljen. :)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Malo filozofske debate na temo SUV – DA ali NE?

Napisal/-a abbe Če okt 23, 2014 1:44 pm

Vodokotlič je napisal/-a:Jaz bom verjetno kupil RAV4, ker mi je všeč, kljub temu, da bom 4x4 izkoristil mogoče letno 5%. Vem koliko pride vzdrževanje itd... Samo sem en dan peljal in sem bil čisto zaljubljen. :)


edino prav,kupiš kar ti je všeč sj boš vsak dan notr sedel,ne pa da kupiš nekaj izključno na podlagi tega kok stane vzdrževanje.
po se pa vbsak dan notr vsedeš pa si nezadovoljen.
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov