Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
nenad32
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To mar 15, 2011 7:20 pm
Kraj: Velenje

Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a nenad32 Ne feb 01, 2015 7:20 pm

Lep pozdrav vsem.
V prihodnjem letu se zanimam se za nakup 7sedežnega cestnega terenca. Ker se nas občasno vozi 6 v avtu, potrebujem tista dva zasilna sedeža za otroka uzadi. 4x4 potrebujem za lažji dostop do vikenda.
Razmišljam med Mitsubishi Outlander in Nissan Xtrail. Drugih tako ali tako mislim da ni, razen Hyundai Grande Santa Fe, sam sorry 50jurjev za avto si ne morem privoščiti.
Cena obeh je približno enaka in bi zato rad izbral čim več informacij in mnenj preden se odločim za nakup. Naj pa razložim zakaj sem razdvojen me tema dvema.

Pri Nissanu me najbolj skrbi, da je 1.6diesel z 130KM le nekoliko prešvoh za tako težak avto napram Mitsubishijevim 150KM. Poleg tega naj bi Nissan imel še manj udobne in praktične zasilne sedeže.
Pri Mitsubishiju me moti predvsem notranji dizajn, kateri je v Nissanu za moje pojme veliko boljši in uporaba preveč cenene plastike napram Nissanu. Faceliftan Outlander naj bi prišel na trg konec tega leta oz. naslednje leto vendar dvomim, da bodo dizajn armaturne plošče kaj spreminjali.

Predvsem me zanima vaše mnenje glede obeh motorjev, primerjava kvalitete med obema in funkcionalnost. Če pa ima kdo konkretne izkušnje z enim ali drugim avtomobilom pa toliko bolje.

Hvala za vaša mnenja.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a MBtouran Ne feb 01, 2015 8:06 pm

Nissanov motor je tako za umirjeno voznjo ok. Najboljse je testna voznja da vidis ce ti je dovolj
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a gasolinedream Ne feb 01, 2015 9:34 pm

Na voljo so še Citroen C-Crosser, Fiat Freemont/Dodge Journey, Cheverolet Captiva, Peugeot 4007..

Sorento je bil oblubljen z 7 sedeži, ne vem pa kako daleč je to.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a darkside Ne feb 01, 2015 10:17 pm

Kaj pa enoprostorci?
Recimo Renault bo sedaj v kratkem začel prodajati novega Escpaca. Mešanica med SUV-om in enoprostorcem.
 
nenad32
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To mar 15, 2011 7:20 pm
Kraj: Velenje

Re: Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a nenad32 Sr feb 04, 2015 10:18 am

Freemont je ena od možnosti, še posebej cross over varianta, cena je tudi okoli 35k, tak da gre skozi. C crosser in 4007ka imata najslabšo zadnjo vrsto sedežev, tak, da odpadeta. Chevrolet pa se počasi poslavlja iz evrope in mi ni zanimiv.
Pri Fiatu me edino skrbi kvaliteta končne izdelave. Motor tisti z 170KM pa naj bi bil eden boljših. Malo sem gledal teste, se edino pritožujejo nad malo zastarelim 6stopenjskim avtomatskim menjalnikom, da ima malo svojih muh pri prestavljanju.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a chan Sr feb 04, 2015 10:41 am

Osebno bi se med obema odločil za Nissana X-Trail zaradi malenkost boljših voznih lastnosti (boljše požiranje neravnin) ter prijetnejšega počutja v notranjosti (beri: bolj ergonomičnejši ter boljši vsesplošen občutek zaradi boljših materialov) - če ne bi bila cena poglavitnega značaja. Pri Mitsubishiju namreč zadnje čase ponujajo Outlanderja s konkretnimi popusti ...
Sicer pa je Nissanov (oz. Renaultov) 130 KM dCi ravno še zadostno zmogljiv, pri čemer mu opcijski brezstopenjski avt. menjalnik pobere še malce volje do življenja (ni pa kritično, da ne bo pomote!). Resda pa je, da je 4x4 pogon pri Nissanu na voljo le z ročnim menjalnikom. Mitsubishijev agregat je le prepričljivejši, kar se bo poznalo pri polno naloženem avtomobilu.

Omenjen je bil tudi Santa Fe, ki mi je osebno še najbolj prepričljiv v tem razredu - tudi zaradi dovolj zmogljive motorizacije (197 KM), pozitivno pa lahko ocenim tudi 6-stopenjsko avtomatiko, ki deluje dovolj hitro in nezaznavno. Sedemsedežna opcija ni zgolj pri (precej dragi) Grand Santa Fe različici, temveč je na voljo tudi pri krajši ob 1.330 evrskem doplačilu. Morda bo zanimiv tudi prihajajoči Kiin Sorento, vendar pa bo po prvih informacijah na našem trgu menda precej dobro opremljen ter posledično tudi precej drag.

Ob tem se je sicer potrebno zavedati, da so pri vseh sedemsedežnih srednje velikih SUV zadnji sedeži precej zasilne sorte in namenjeni zgolj majhnim otrokom ali pa krajšim razdaljam (nikakor ne par 100 km!).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
nenad32
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To mar 15, 2011 7:20 pm
Kraj: Velenje

Re: Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a nenad32 Če feb 05, 2015 10:22 am

Hvala še enkrat za vse te koristne informacije, sem vam res hvaležen!
Imel sem se kao za dokaj poznavalca avtomobilov, ker so moja strast pa evo, nisem vedel, da obstaja tudi Santa Fe z možnostjo 7 sedežev. Od vseh mi je prav Santa Fe najlepši, pa dosti opreme dobim za moj budget okoli 35k. Motor je pa tudi močan.
Zadnjih sedežev ne potrebujem za daljše relacije, cca 60km relacije 1xtedensko.

No in zgodilo se je, da od mojih dveh favoritov Outlanderja in Xtraila verjetno ne bo nebeden v moji garaži, ker sta jih naenkrat zamenjala Santa Fe in Freemont.

Na koncu je vse odvisno v katerem avtomobilu se bom jaz in moja familija bolje počutili ne glede na znamko.

Še enkrat se vam zahvaljujem in vas še naprej naporšam za koristne informacije in nasvete. Avtomobila ne mislim na brzino kupovati, zame je to dolgoročna naložba in bom dobro premislil in šel na sto probnih voženj preden se odločim za kateregakoli od njih.

LP.
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a Gapiii Če feb 05, 2015 11:03 am

V tem primeru je tukaj samo Santa Fe realen, Freemont je res en kompromis v vseh pogledih, predvsem pa ne blesti s svojim menjalnikom in res plastično notranjostjo, tudi vozi se ne lih odlično.

Lp, G
 
Uporabniški avatar
E=mc^2
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: To maj 17, 2005 6:52 pm

Re: Outlander ali Xtrail?

Napisal/-a E=mc^2 Če feb 05, 2015 9:12 pm

Pozdrav

Obstaja še Seat Alhambra 4x4 (in brat VW Sharan):
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... rt%20Sto...

Pa ultragrdi SsangYoung rodius:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0AWD%20AUT.
...ter normalni Rexton:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20Comfort
Oba dva imata reduktor

Pa odhajajoči Volvo xc90:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ntum%20Avt.

Pri VW ponujajo še caddya maxi - to je podaljšan Caddy s 7 ali celo 8-sedeži (ne vem točno), ki je na voljo tudi v 4motion različici (glej cenik):
http://www.vw-gospodarska.com/Modeli/ca ... ni_podatki

Vsekakor bi jaz pred nakupom dobro stestiral udobnost teh dveh sedežev ter dostop do njiju...četudi sta namenjena otroku...saj vemo, kako hitro otroci zrastejo in da ne bo čez 2 leti že prevelik za tam zadaj in se bo s koleni dotikal stropa :)
[povezava odstranjena]
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov