Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Subaru forester in kampiranje

Napisal/-a bishop To avg 18, 2015 5:46 am

Za kaj ti pa nuca tale " omara", ki jo imaš postavljeno zraven avta?
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Subaru forester in kampiranje

Napisal/-a nebivedu To avg 18, 2015 6:12 am

Notri je oprema, ki je trenutno ne rabim in hladilnik (s pretvornikom iz 220 na 12V in avtovtikačem) ter škatla s suho in konzervirano hrano. Bolj ko ne zaščita pred pogledi, ker vemo da če imaš vse nastavljeno lahko kdo potem kaj vzame, takoje pa vsaj malo zaščite. Tudi kampi niso več tisto, da bi lahko vse pustil odklenjeno in odprto. (včasih nismo niti avta zaklepal, ampak je bil ključ kar v ključavnici in avto odprt cele dneve).
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Subaru forester in kampiranje

Napisal/-a Matjazy Če avg 20, 2015 6:37 am

Tale bivak na strehi je dobra fora. Naslednje leto me mika Nordcap pa bi bilo najbolj smiselno nekaj takšnega nabavit/najet.

14 ur po avtocesti? To je pa daleč... Grčija?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Subaru forester in kampiranje

Napisal/-a nebivedu Če avg 20, 2015 6:43 am

Nope, hrvaška, samo na cesti je bila orenk gužva, ker je avtobus letel s ceste (10m stran od ceste se je ustavil), pa so idioti vozili 30 in manj mino, da so si lahko ogledal mesto nesreče. Kolona, ki se je nabrala za njimi je bila dolga 12 kilometrov. Od tam naprej je šlo 110 do 120 brez problema, ampak čakali smo par ur.

Upam, da bodo to gledanje kdaj policaji sankcioniral s kaznijo. (Recimo 1000 evrov za takega b*****, ki ovira promet, ker gleda nesrečo)
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Subaru forester in kampiranje

Napisal/-a honeybee So avg 22, 2015 11:02 pm

Ali pa kaj takega: http://www.bbc.com/news/uk-20851775
Ko se zgodi prometna se enostavno zagradi in ne vidijo kaj se dogaja.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
JaNi|86
Novinec
 
Prispevkov: 221
Pridružen: Sr okt 13, 2004 8:17 pm
Kraj: Maribor

Re: Subaru forester in kampiranje

Napisal/-a JaNi|86 To avg 25, 2015 7:17 pm

Res lepo predstavljeno, super tema..

Midva imava vw touran in v njem zožljivo posteljo...bolj sicer to uporabljava za vikend izlete oz. podaljšane vikende, sem pa tudi že študiral o strešnem šotoru, vendar rabljenega ne najdem, novi so pa kar precej dragi...Na koncu sem se odločil, dokler sva dva še ni potrebe po tem...z dobro organizacijo prtljage v avtu bi se dalo tudi za 10 dni it na potovanje...Lahko tudi malo poslikam, če te ne moti da smetim temo...

Imam pa v bodoče - ko bom velik :) tudi željo po kakšnem terencu, me pa je tale subaru res pošteno navdušil...iz vseh pogledov...zmogljivost+cenovno dosegljiv..

Imam pa vpršanje glede islandije...Sem kar veliko ur pregooglal glede potovanja z avtom na islandijo, pa me zanima od kod ste šli na trajekt (gledal sem iz Danske, potuješ sicer 2-4 dni preko ferskih otokov, cena pa je tudi kar precej visoka...)
Prebral sem tudi, da če hočeš doživet islandijo, moraš imeti 4x4 pogon....lahko malo iz lastnih izkušenj poveš?

Šeenkrat res lepa predstavitev in slike..
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Subaru forester in kampiranje

Napisal/-a nebivedu To avg 25, 2015 8:19 pm

Slike komot prilepiš. Lahko tudi spremin naslov in dam samo kampiranje, pa boste še ostali malo opisali načine na katere kampirate, ker vsak ima kak način, ki je lahko boljši od mojega, pa se da še kaj naučiti.



Na islandijo greš iz danske preko ferskih otokov. Tako je da v eno smer gre direkt, v drugo se pa na ferskih ustavi (no midva sva tako varianto izbrala). In če greš čez ferske potuješ 2 dni, drugače malo več kot en dan. Cena je okol 1200 evrov za 2 osebi in avto (povratna karta).

Je pa tako, ko ti rečejo, sej bo julija toplo, je to "toplo" treba vzet z rezervo. Ja, enkrat, dvakrat 15 stopinj, drugače pa tam okoli 5, mogoče 10 stopinj. Ampak oni skačejo naokoli v kratkih hlačah, ker je to za njih že orenk toplo (pri enem tednu nad 20 stopinj je za njih vročinski val).
Vlage v zraku je polno, tako da zjutraj ko se zbudiš v šotoru je le ta moker orenk in ga moraš prvo posušit, da ga zložiš, drugače boš zvečer mokrega narazen dajal, kar pa ni prijetno.

Pa problem je tud "luč" (sonce). Ob 1h zjutraj je še vedno tako svetlo, kot recimo pri nas v meglenem jutru, pa do nekje treh zjutraj, potem se pa že spet sonce prikaže.

Cene so pa gor ubijalske. Eno rdeče jabolko v trgovini je okol 2 evra, pica in kokakola pri pakistancu ali turku v gostilni (ki je bil res najcenejši) je bila 35 evrov preračunano v naš denar. hamburgerji nad 8 evrov (mcdonaldsa nimajo), hot dogi pa nad 4 evre, ampak za enkrat orenk ugriznit, za dvakrat mogoče kak otrok, tako da se za obrok, da se boš najedel kr skeširaš. V gostilni pa izpod 60 evrov za neko malo kosilce ne boš prišel.

Ceste so pa tako. Imaš zunanji krog, ki ga skoraj celega prevoziš z 2WD v poletnih dneh, na severu je malo težav, drugače pa gre. Potem imaš pa notranji krog, kjer je pa brez 4x4 sploh prepovedano. Reke nimajo mostov (ti so samo na obljudenih delih), tako da z avtom zapelješ v vodo in gasa. Če greš z avtom gor, potem zavaruj vse šipe. Ceste so večinoma makadamske, vozijo celo leto z ježevkami, tako da hitro kaj prileti v šipo. So pa islandci zelo vraževerni, tako da ceste kljub ravni pokrajini niso naravnost, ker je tam jama od unga trola, tam je tista čarovnica in je treba cesto peljat tako da gre mimo take luknje.

Pa če ti ponujajo ogled kitov, ne it. Samo stran metanje denrja, da vidiš mogoče kako kak delfin iz vode ven skoči ali pa če imaš res srečo, da kit rep pomoli iz vode, to je pa vse.
Old subarus never die, they just get faster!
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Re: Kampiranje

Napisal/-a protonika So sep 05, 2015 7:35 am

Kako je pa z vetrom pri takem šotoru? Nam je letos veter nekoliko natrgal navaden šotor, strah me je bilo pa zelo. No, je pa razlika, ker v tem šotoru na strehi samo spiš in nimaš krame zraven, tako da ga verjetno lahko hitro zložiš, če pride neurje in podobno? Sta imela že takšno izkušnjo?
Drugače se mi pa osebno zdaj, ko so ti hitro postavljivi šotori, zdi to vseeno bolj praktično od šotora na strehi, če seveda potuješ po krajih, kjer se ti ni treba bati napada živali (in ljudi). Zaradi vremenskih neprilik bi pa najraje imela kombi, v katerem bi se dalo tudi prespat.
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kampiranje

Napisal/-a nebivedu So sep 05, 2015 9:12 am

Šotor je pritrjen z osmimi vijaki na avto, tako da tam je dost močno in ne bo vtrgalo, pa še teža ljudi, ki spijo notri dol pritiska.
Kar se pa zgornjega dela tiče, je pa narejen zelo močno. Notri so 3 štange, ki držijo obliko, med sabo so povezane in so parkrat debeleše od teh v novih šotorih. Zelo težko bo tak šotor skrivil veter. Mogoče res hudo neurje, ampak takrat boš že pospravil šotor in šel v avto spat.

Je pa hladneje 2m na tlemi, kot v šotoru na tleh in s tem bolj prijetno
.
V puščavi se ti kaka kača ali škorpion skrije ali zavleče pod šotor in ko pospravjaš,.... Tega tukaj ni. Še s pajki letos nisem imel problemov, pa smo imeli 2 tedna avto parkiran, nič se nismo vozili naokoli. Ker recimo na navadnem šotoru po enem tednu pajke preganjaš z metlo, da vse stran sčistiš. Sem vedno v rokavicah potem pospravljal šotor, ker sem vedno dobil kak ugriz pajka. Pa zdej, dokler so navadni je vseeno, ko si pa v krajih kjer so črne vdove, ali pa celo kaj hujšega, je pa to malo drugače.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov