Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Kia Sportage:::izkušnje

Napisal/-a mazda-mx3 So feb 21, 2004 12:08 pm

Torej enkrat do konca leta bi rad kupil drug avto....v bistvu nekaj kar bi imelo 4x4 pogon.
Trenutno se mi zdi najboljsa varijanta Kia sportage MRDI (čeprav bi skočil v višji registerski razred).
Cene se vrtijo od 900k SIT navzgor pa do 2mio za rabljene, več kot 1.5 do 2 mio pa nebi dajal za avto.
Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem vozilom oz., če ima kdo kako boljšo varijanto.
Kako je glede vzdrževanja, cena delov, poraba olja in goriva, cena gum, kako pogosto se gume menjavajo pri terencih,...

Moje zahteve so sledeče:
-po možnosti orientalski avto (japonec, korejec,... tem najbolj zaupam)
-varen
-pogon 4x4, po možnosti preklopljiv
-po možnosti reduktor (ni pa nujno)
-dovolj velik prtljažni prostor (za psa, dopuste poleti in pozimi--sneg, v prihodnosti še družina)
-da avto ni starejši od letnika 1995
-da ima okoli 100k km oz, ce je dizel do 150k km......
-pobožna želja....klima

Dnevno naredim, približno, od 50 do 100km, avto vozim vsak dan,...

Upam da mi boste znali kako svetovati, saj ste polni izkušenj :D
Kot lahko vidite s terenci nimam dosti izkušenj, sem pa od vedno zaljubljen v njih.
V poštev bi prišel tudi kak SW ali pickup (4 do 5 sedežev) 4x4.....povejte svoje..

LP in vnaprej hvala
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 Po feb 23, 2004 7:14 am

Kaj res izmed vseh 4x4 navdušencev, mi prav noben ne zna svetovat, kako je s temi avtomobili??
Sej pravim da ni nujno terenec ala Hummer.....
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
sporty
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: So jul 06, 2002 1:12 pm

Napisal/-a sporty So mar 27, 2004 9:16 pm

Pri nas mamo hyundai galloperja in je kar v redu! Prostora zadaj več kot dovolj, klima, reduktor, 4x4,... mašina je 2.5 turbodizel, popije kakih ¸10 - 15 l na 100km, vleče tam do 140, ... trpežen je k p*****a, pride kamor koli... skratka vreden vsakega tolarja! Res pa je, da je cena okol 2mio za tastarega, novi modeli so pa okoli 2,5mio :?

O drugih se pa ne spoznam... samo sportage meni ne deluje terenec :roll: , pa še tak filing mam, k da bo vsak čas razpadla ko jo vidim
RENAULT POWER - THE WAY OF LIFE
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 Ne mar 28, 2004 8:12 am

sporty je napisal/-a:Pri nas mamo hyundai galloperja in je kar v redu! Prostora zadaj več kot dovolj, klima, reduktor, 4x4,... mašina je 2.5 turbodizel, popije kakih ¸10 - 15 l na 100km, vleče tam do 140, ... trpežen je k p*****a, pride kamor koli... skratka vreden vsakega tolarja! Res pa je, da je cena okol 2mio za tastarega, novi modeli so pa okoli 2,5mio :?

O drugih se pa ne spoznam... samo sportage meni ne deluje terenec :roll: , pa še tak filing mam, k da bo vsak čas razpadla ko jo vidim


Hvala za mnenje, vsaj en, da mi je kaj napisal :(
Trenutno sem vrgel oci se na eno masinco in to je legacy....zdej moram sam se stanovanje uredit, pol se bom odlocal :D
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Napisal/-a 4vale6 To dec 22, 2009 3:24 pm

Se opravičujem če bom ukradel tole temo. Zanima me kje bi dobil malo več podatkov o pogonu Kia Sportage l.98 (2.0 bencinar 4x4). Zanima me predvsem o vzdrževanju pogona, (če) kje se menja olje, na koliko km... Lahko pa tudi kdo izmed vas napiše kaj več o tem pogonu če pozna!

Hvala!
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Kia Sportage:::izkušnje

Napisal/-a 4vale6 So dec 11, 2010 7:26 pm

Kaj pa olje v diferencjalih, kje se da te nivoje prevert, res ne pozna noben?
S očetovo kio so zadnje čase same težave,pogon je čisto zjahan s tem da se ga je zelo malo rabilo in še to tako kot piše v navodilih. Popravil je blo že za najmanj 1000eur (zglob 2x, ležaji...), avto ma 158kkm. Ko se pelješ je čutit vibracije kot da bi meu offroad gume gor in tud avto težje pelje,ga kar nekaj bremza, kjub temu da 4 pogon ni vklopljen... Skratka vsaka informacija dobrodošla! :?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kia Sportage:::izkušnje

Napisal/-a lisko So dec 11, 2010 10:37 pm

pskoda:
Sicer ne vem ali se rahlo delaš norca ali pa ne bereš postov kot se spodobi....Ker ni prvič , da si vdaril čisto mimo. In me res zanima kako si pomagal človeku ki sprašuje za Kio letnik 98 s tem, da si mu nalimal temo o NOVI Kii?...

4vale6: Za tresenje bo verjetno treba malo pregledat kardanske križe. Glede olja pa preglej kje so kaki čepi. Po navadi mora oljna gladina segat do čepa.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov