Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a xxl Pe jan 27, 2017 12:05 am

Tak, spet imava nekaj podobnega, no prej sva imela čisto enake :D ;) :vrum :pivo :hi
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a ggorenc Po jan 30, 2017 8:31 am

RedBaron je napisal/-a:Prejšnje in aktualne vitare ne moremo neposredno primerjati, kajti prejšnja je klasičen terenec s šasijo in klasičnim pogonom z reduktorjem. Aktualna pa je v bistvu SUV.


Sasijo je imel vedno samo samurai in jimny. Vitara je bila vedno na samonosni karoseriji!

A avtomatika v trenutni Vitari je se vedno samo CVT?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a RedBaron Po jan 30, 2017 3:55 pm

Aja, no potem sem pa bil v zmoti :) Vsekakor pa je imela klasičen pogon in reduktor...kar pa nova nima več. Ampak to niti ni nek minus, ker velika večina kupcev teh vozil tega niti ne rabi, elektronsko nadziran pogon pa je tudi precej bolj prijazen do voznika (ni možnosti da se "žašaltaš" in ni trganja pogona v ovinkih).


@ 4momo:

Čestitke in srečno vožnjo :vrum
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a 4momo Sr feb 15, 2017 7:47 pm

Ojla

Počasi ga bom vlaufal ;) zdaj je med 1500-2000km
Za zdaj :bow :vrum :pivo
Parkrat ga "stisnil" drugače normalna vožnja....... da me le nebi zdravje tolk zajebavalo :evil:
Še opral ga nisem :roll:
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a 4momo Pe avg 11, 2017 1:45 pm

Skor 9000kilometrov poraba tam nekje 6,5l brez napak, samo en čriček na voznikovi strani (okoli zvočnika) ga bom fardirbal ko ga najdem :twisted:
Probal nekaj gozdnih poti :shock: presenečen pozitivno.
Lp
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a 4momo Če dec 07, 2017 9:06 am

14kkm črička ni več :DDD Kupil tedensko vinjeto :mrgreen: šel na morje (HR) in nazaj ... poraba po PC 6,1l (torej kakih 6,3-6,5l) vožnja po tempomatu med 120-150km/h. In en izpad kakih 15-20min. gas do konca, da vidim kolk gre :twisted: po števcu dlaka majn kot 220 :shock: torej realno kakih 205 :?: do 180km z lahkoto pol bolj majn .... nad 200 pa pol počas... škatla pač :lol:
Nekje od 130 do 170 potovanje OK. Za tak avto čist :tomidelej: :clapclap

Pa zimske gume 215/60R16 conti
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a luxxx7 Če dec 07, 2017 3:42 pm

Na slike še kar čakamo =P
 
mitjalederer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: So dec 09, 2017 12:50 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a mitjalederer So dec 09, 2017 12:57 pm

@4momo: kako se kaj obnese tvoja Vitara? Ima kake moteče pomanjkljivosti?
Moja 1,4 T galaktično siva pride po novem letu... :D
Hotel sem belo ali rdečo, samo bi moral čakati vsaj do marca al pa še dlje, pa sem se odločil za sivo...
Koliko te je pa stal naslon za roko, če ni skrivnost?
LP!
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a DX5050 So dec 09, 2017 4:17 pm

@4momo, @mitjalederer.
Verjetno sta pred nakupom gledala tudi sx4 S-cross? Kateri je tisti faktor da sta namesto sx4 S-cross rajši izbrala vitaro??
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a 4momo So dec 09, 2017 6:30 pm

mitja... Hmmm pomanjkljivosti :huh: čriček pri vratih spredaj (je zdaj zginil!) malo težje zapiranje prtljažnih vrat (nove gumice? Zdaj je vredu - lastnik 1 leto). Ne vem koliko je bil pri meni naslon za roko, ker sem izbral kup stvari in na vse skupaj stržil nekaj popusta. Nabavil pa :lol: zaščito vrat in dnevnih luči (obvezno naroči ker je praktično) zaščito pragov in naslon za roke, zaščito zadnjega odbijača in vrat (da se ne spraska barva ko kaj nalagaš), zimske gume conti na ALU (naročene preko matsport), korito in gumijaste tepihe, rezervna guma s kompletom (tudi priporočam) rdeča barva =P

DX5050 .... SX-4 tudi gledal a mi je bil malo prevelik ( sva dva) pa meni je Vitara bolj všeč ;) ti pa priporočam 1.4T motor. Zanimivo da so na SX4 ponujali popust+gume+.... bi jo dobil takoj, medtem ko se je na Vitaro čakalo. 8) .
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a mrtwelvetrees So dec 09, 2017 6:37 pm

Kdaj pride Vitara facelift ? 2018 ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
mitjalederer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: So dec 09, 2017 12:50 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a mitjalederer Ne dec 10, 2017 5:53 pm

@4momo: Hvala za hiter odgovor.
Jaz sem tudi že naročil okvir dnevnih luči, pa zaščito pragov in zadnjega odbijača. Naslon za roke pa moram prej videt, ker ga trenutno v salonu nimajo in ne vem ali naj vzamem original ali pa Armster 2, ki original paše v vozilo. Bom moral malo po drugih salonih it pogledat:). Pa zavesice bom tudi rabil, ker mam nekaj makadama do doma, samo se mi originalne zdijo bolano drage, tako da že iščem alternative...
Meni pa dajo zimske gume na platiščih + TPMS + okrasne pokrove brezplačno. Kaj drugega pa nisem uspel iztržit... :)

@DX5050: Meni se izgled s-crossa ne dopade... Vitara mi enostavno boljše izgleda. Sicer bi naj bil s-cross prostornejši, a jaz tega nisem opazil niti v potniškem prostoru, niti v prtljažniku, pa sem testiral oba. Smo pa štiričlanska družina in se mi zdi da nam bo Vitara zadostovala. Me pa recimo "moti" da ima s-cross dvopodročno klimo vitara pa ne. To je bil pa tudi edini plus pri s-crossu
Kar se pa motorja tiče pa ne glede na model, tudi jaz priporočam 1,4 T motor, ker sta 1,0 v s-crossu in 1,6 v Vitari nekako "mlačna". Moraš ju "terat" v višje obrate da pokažeta nekaj življenja, kar pa kar precej poviša porabo...

@mrtwelvetrees: Že lep čas iščem ta podatek po netu pa ga nikjer ne najdem. Gledal sem neke videe po Youtubu, kjer bi naj bile predstavljene verzije 2018, samo jaz ne vidim nobene razlike... Kje si pa zasledil da naj bi bil facelift leta 2018?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne dec 10, 2017 6:14 pm

Na splošno sprašujem kdaj pride... nisem še vidu nobene fotke.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a 4momo Ne dec 10, 2017 6:32 pm

Mitja... Jaz nimam originalnega naslona za roke, in meni je OK, baje je malo daljši naslon kot orugunal :?: Vzemi rezervno gumo! Kje si jo naročil? Lahko tudi na ZS da ne bo reklama ;)
Posodobitve baje še nekaj časa ne bo.
Lp
 
mitjalederer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: So dec 09, 2017 12:50 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a mitjalederer Po dec 11, 2017 5:56 pm

Naročil sem jo v Spodnji Polskavi (Ne bom napisal imena firme da res ne bo zglegalo kot da reklamiram :D)...
Pa je prostor za rezervno gumo v prtljažniku? Sploh nisem gledal pod prtljažno dno... :)...
LP!
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a 4momo Po dec 11, 2017 9:12 pm

Mitja... pod dvojnim dnom je kompresor in polnilo! Ne maram te varijante :evil: imam raje KOLO in dvigalko mi je bolj zihr ;)
Namesto tiste pene paše original nadomestno kolo...
 
mitjalederer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: So dec 09, 2017 12:50 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a mitjalederer To dec 12, 2017 8:52 pm

Super, tega mi pa v salonu niso omenili, bom se pozanimal pri trgovcu. Hvala za informacijo...
Če boš pri volji pripopaj kako slikico tvoje mašince sem gor. :D
 
mitjalederer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: So dec 09, 2017 12:50 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a mitjalederer Sr dec 13, 2017 10:00 am

@ 4momo: a veš slučajno dimenzije rezervnega kolesa? Original stane 230 eur! :)
Na ebayu sem našel cenejše variante, samo moram vedet mere. Hvala :)
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a Bucko99 Sr dec 13, 2017 7:46 pm

Ima mogoče kdo avtomatika ? če ja, kako ste zadovoljni ? oz. če ne, zakaj ga niste vzeli ?
 
breg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe nov 21, 2014 10:32 pm

Re: Vitara Boosterjet S

Napisal/-a breg Pe dec 15, 2017 6:28 am

Testiral sem avtomatika - le ta je še klasični, torej ni dvosklopčni. Vzdrževanje je cenejše (menjava olja na 100.000 km), tehnika je starejša, preizkušena in ni zaslediti težav. Lahko rečem, da dobro opravlja svoje delo, samo meni osebno ni bil všeč. Pač nekoliko zaspan, ko želiš pohodit gas. A po drugi strani odličen za ležerna križarjenja in mestni kaos.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov