Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Kia vs Nissan

Napisal/-a meganer Ne mar 11, 2018 7:24 pm

Na netu sem zasledil zanimiv posnete primerjave pogona med Kia in Nissan. Zanimivo da če ima Kia na eni strani ledeno podlago v bistvu sploh ne spelje, kar se mi zdi zelo čudno. Ali pač??

https://www.youtube.com/watch?v=FOEsLd2ehaE
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kia vs Nissan

Napisal/-a srcnik Ne mar 11, 2018 8:03 pm

Ni vsak 4x4 enak, podobno kot ni vsak radarski tempomat enak, itd. Pri nekaterih znamkah deluje dobro, nekatere pa imajo zato, da lahko rečejo da ima avto 4x4. Boljši imajo pri 4x4 npr. špero, nekateri cestni SUV pa avtomatsko zaznajo da se kolo vrti v prazno in lahko del moči preusmerijo na druga kolesa... Pač point je v tem, da ni važno kaj kdo ima, ampak je važno kako tisto deluje.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Kia vs Nissan

Napisal/-a corus Po mar 12, 2018 1:29 pm

Točno tako, sedaj imajo že praktično vsi vse in v idealnih pogojih tudi pri vseh to deluje, razlika se pojavi takrat , ko pogoji niso idealni in določeno stvar res potrebuješ, takrat pa je nenadoma razlika in tudi zato je pač Nissan še vedno boljši avto kot Kia.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kia vs Nissan

Napisal/-a meganer Po mar 12, 2018 1:52 pm

https://www.youtube.com/watch?v=5vgkJ8HePhM

Sem potem še malo pobrskal in vidil, da je res razlika. Sedaj vidim zakaj Dacio toliko hvalijo glede pogona. Zdi se mi pa škoda če imaš 4wd da potem padeš na taki stvari. Torej če imaš recimo makadam da pa je malo ledeno, snežni zamet oz. kaj podobnega sploh ni rečeno da boš speljal z takim
4wd.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Kia vs Nissan

Napisal/-a RedBaron Po mar 12, 2018 2:09 pm

Tukaj je važno, kako deluje EDS (elektronska zapora diferenciala). Kolo ki nima oprijema, se impulzno zavira, da se navor prenese na drugo kolo. Če je te zavorne moči premalo, avto ne spelje (odvisno kako so v tovarni nastavili zadeve).

Je pa pri tej zadevi (EDS) ena specifika, ki je malo nelogična in sicer ko eno kolo izgubi oprijem (koplje) in sistem deluje (se sliši ABS pumpo) moraš dodati gas, da je na kolesih več navora, ker se ga samo določen % prenese na drugo kolo in če je le-tega premalo, se avto ne premakne.

Kar se tudi vidi na posnetku, da je avto speljal šele, ko je dodal gas (kar pri klasični mehanski zapori ni potrebno).

Očitno so pri nissanu več pozornosti posvetili temu problemu...

Je pa te posnetke treba jemati z določeno rezervo, na youtube je polno primerjav pogonov in enkrat je boljši eden, drugič drug (odvisno kdo opravlja test) ;)
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov