Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
sector
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe okt 18, 2002 6:42 am

majhni "terenci"

Napisal/-a sector Sr nov 10, 2004 11:47 am

ahoj,

vecinoma ste tukaj gor frajerji s tazaresnimi terenci mene pa zanima, ce ima kdo izkusnje s kaksnim suzukijem ignis 4x4 (novo pando...) ima sicer pogon na prednji par koles, v primeru zdrsa se prenese moc tudi na zadnja kolesa. brez diferencialov in kardana...pac prva prestava toliko krajsa.

me bolj zanima kot drugi avto za pozimi po "hribih". kako se obnese taksen pogon po blatu in snegu? zleze kam ali ne? :oops:

saj to je nekaj podobnega kot kangoo 4x4?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr nov 10, 2004 1:34 pm

Nisem še nič sprobal od tega, samo po moje je bolje kot pa samo 2WD. V hribih se vsaka pomoč pozna.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
jrk0
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: To okt 21, 2003 4:18 pm
Kraj: Ptuj - Podlehnik - Ljubljana

Napisal/-a jrk0 Pe nov 12, 2004 12:13 am

Od malih terencev ti je pomoje NIVA stroj. :)
 
sector
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe okt 18, 2002 6:42 am

Napisal/-a sector Pe nov 12, 2004 7:00 am

niva ni slaba, le prevec pozresna je in neudobna za relacije. ker se pozimi precej vozim po hribih in se mi ne ljubi vec na vsakem klancku ketn natikat sem razmisljal o necem bolj univerzalnem. pravzaprav kar nekaj s cemer bi se peljal celo leto.

vse kar je velikega stane, da o vzdrzevanju ne izgubljam besed. tale suzuki mi je padel v oci. udobja itak nisem vajen. le zanesljivost, cimmanjse stroske in nekaj kar se s primernimi gumami spremeni v ratrak potrebujem :D

prihajajoca panda je skoraj premajhna. ce bi tale 4wd pogon stlacili na podvozje punta bi bilo fino.
 
Uporabniški avatar
Dugi7
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: Pe jun 04, 2004 11:36 pm
Kraj: bogu izza nogu

Napisal/-a Dugi7 Pe nov 12, 2004 7:32 am

Kaj pa kak kangoo 4x4 ali pa scenic rx4 ipd.?
SIMPLY CLEVER
 
sector
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe okt 18, 2002 6:42 am

Napisal/-a sector Pe nov 12, 2004 9:16 am

kot je ze mojster v drugi sobi napisal. denar za nakup nekako ni problem. sem nedolgo nazaj kupoval karavana za skoraj 4mio sit pa sem si premislil. tudi kangoo in scenik odpadeta.
kupoval bom samo se manjse avtomobile z nezahtevnim vzdrzevanjem in majhno porabo goriva. tako se pac ta svet obraca... :D
 
Skratek
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: Po maj 24, 2004 8:53 pm
Kraj: rogatec

Napisal/-a Skratek Pe nov 12, 2004 9:18 am

kaj pa tanov hyundai touson?
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Pe nov 12, 2004 9:38 am

Hja, ignis moji sestri ni bil všeč, zakaj sem že pozabil...
Mamo pa kangooja 4x4 doma, super zadevca za ne preveč zahteven teren...

LP Mrcina
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
sector
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe okt 18, 2002 6:42 am

Napisal/-a sector Pe nov 12, 2004 11:52 am

pa pride kam tale kangoo kam po snegu? klanci?
ker pogon imata zelo podoben, le ignis je lazji in ozji, kar je seveda prednost. sploh slednje
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Pe nov 12, 2004 12:07 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
sector
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe okt 18, 2002 6:42 am

Napisal/-a sector Pe nov 12, 2004 12:28 pm

feroza je cisto soliden terenec le cene so nenormalne. za 12-15 let starega zahtevajo od 900-700 jurjev :shock: kr naj ga obdrzi
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Pe nov 12, 2004 12:33 pm

sector je napisal/-a:pa pride kam tale kangoo kam po snegu? klanci?
ker pogon imata zelo podoben, le ignis je lazji in ozji, kar je seveda prednost. sploh slednje


Hja, mi mamo "terenca" zato, da pridemo po eni cestici, ki je sicer plužena, ampak ostane sneg na podlagi. Tam pride kangoo b.p.. je pa recimo slabši terenc od cherokeeja (ki smo gaimeli prej), cherokee je pa slabši od nive (ki smo jo imeli še prej). Kangoo nima reduktorja, nima špere, original gume so bolj boge, pogon je sicer dober, ASR absolutno smrdi (za po terenu mislim) pa še izklopljiv ni... Neki resen terenec ni. Sem se pa pogovarjal z enim elktričarjem, ki ga imajo v službi, pa je bil zelo zadovoljen z njim...
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Pe nov 12, 2004 12:36 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a XTR Pe nov 12, 2004 12:55 pm

Za Ignis-a ne vem imamo pa Jimny-a 1.3 (80 KM). Avto po snegu res dobro pleza. Že tako ima kratke prestave z vklopljenim reduktorjem pa sploh. Je pa problem ker ima precej trdo vzmetenje in ga vsaka grbina na cesti spravi s tira, je zelo neudoben in ga ne priporočam za relacije.
Če je mokra cesta, pa vklopljen samo zadnji pogon mu v ovinku hitro odnese zadnji konec ker ima zelo kratko medosno razdaljo, samo z zadnjim pogonom pa je pozimi praktično nevozen! Porabo z vklopljenim samo stalnim pogonom ma okrog 8.5l, servisi tudi niso dragi, so pa kr pogosti na (10.000 km)
 
Uporabniški avatar
jrk0
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: To okt 21, 2003 4:18 pm
Kraj: Ptuj - Podlehnik - Ljubljana

Napisal/-a jrk0 Pe nov 12, 2004 1:24 pm

Zdaj, kolko je tebi glede porabe?
Lahko si omislis 3 vratno razlicico Toyote RAV4. Zdaj, ta nova je malo draga verjetno, ampak stari model bi za kak lep dnar dobil. In s tem avtom NIMAS popravil. :)

zdaj, stari rav4 ma 2.0 136KM. poraba bo ene 9-10L verjetno. Pa avto super leti:)
 
sector
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe okt 18, 2002 6:42 am

Napisal/-a sector Pe nov 12, 2004 1:35 pm

jimny je en razred visji terenc kot ignis.

toyota je hudo precenjena in koneckoncev samo kos plocevine ki le ni tako nepokvarljiv. sem premisljeval tudi v to smer, ja. ampak sem ugotovil, da se da ziveti tudi z bolj skromnim suzukijem. saj pravim, kriz me v mojem malcku tako ali tako boli :D avto mi je pa tudi vsak dan bolj le prevozno sredstvo iz A ---> B
 
Uporabniški avatar
freemind
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe nov 12, 2004 6:12 pm
Kraj: Izola

odgovor glede feroze

Napisal/-a freemind Pe nov 12, 2004 6:18 pm

Sam imam ferozo, in je vredu terenc... prej sem mel samuraja ki je tudi vredu...
panda in podobne varjante ne pridejo niti do kolen terenca... zdej je pa vse odvisno zakaj vozilo rabte... in temu je tudi jasno zakaj je feroza in podobni so tko dragi...
za eno padno 4x4 istega letnika odstejes 200 tisoc, za ferozo 700
amapk brez reduktorja bolj malo prides, mal blata al vecjega snega, pa je vsega dovolj za ostat tam...

LP Jani
 
Uporabniški avatar
prasec
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr jul 14, 2004 6:10 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a prasec Pe nov 12, 2004 6:42 pm

KoMar je napisal/-a:Za Ignis-a ne vem imamo pa Jimny-a 1.3 (80 KM). Avto po snegu res dobro pleza. Že tako ima kratke prestave z vklopljenim reduktorjem pa sploh. Je pa problem ker ima precej trdo vzmetenje in ga vsaka grbina na cesti spravi s tira, je zelo neudoben in ga ne priporočam za relacije.
Če je mokra cesta, pa vklopljen samo zadnji pogon mu v ovinku hitro odnese zadnji konec ker ima zelo kratko medosno razdaljo, samo z zadnjim pogonom pa je pozimi praktično nevozen! Porabo z vklopljenim samo stalnim pogonom ma okrog 8.5l, servisi tudi niso dragi, so pa kr pogosti na (10.000 km)




Tud pri nas mamo Jimniya, pa se strinjam s tabo v vsem kar si napisal.
Res je huda igrača, sploh za po snegu.

Sam naš ima problem da je na podvozju kar dosti rje, pomoje je bolj površinska sam vseen, je vaš tud kaj rjav?
Leva, desna, pazi KURNIK!!
 
pimi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če nov 18, 2004 8:09 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a pimi Če nov 18, 2004 8:16 pm

Ej fantje a je že kdo slišal za subaruja??????????????????? :shock:
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe nov 19, 2004 8:54 am

Tako je subaru legacy je letnik 92 za 150.000 sit - vsaj tok so po salomoncu. Pa si enga nabav za vozt se po hribih. Imaš stalni 4x4 in prideš povsod koder je cesta(makadam al pa asfalt), pa tt po kaki njivi se da vozit.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov