Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma Pe dec 24, 2004 6:42 pm

drejc je napisal/-a:Jz pa iščem en mini avtokros avto. Primernega bolj za otroke, pa da bi mev saj 10 kojniču :D


Poglej na www.avtokrosarena.com so mali oglasi, nekdo prodaja nekaj majhnega narejeno iz Subaru Rex
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma So dec 25, 2004 8:48 pm

Če koga mika kako izgleda izgradnja BUGIja naj si to ogleda na www.mustang.sajko.com v galeriji sem pripravil fotke v članki pa je krajši komentar
 
Uporabniški avatar
K0zM0
Uporabnik
 
Prispevkov: 1169
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:45 am
Kraj: Velenje z okolico ;)

Napisal/-a K0zM0 Ne dec 26, 2004 11:54 pm

ka pa pravite na TOLE:
http://vid2.stileproject.com/fd2879494d389dd886f83c21ea6870f1/smoosh6.wmv

hje hje hje :twisted: :twisted: :twisted: če ma kdo kupim takoj!!

upam da dela link ;)
Slika
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma Ne dec 26, 2004 11:58 pm

K0zM0 je napisal/-a:ka pa pravite na TOLE:
http://vid2.stileproject.com/fd2879494d389dd886f83c21ea6870f1/smoosh6.wmv

hje hje hje :twisted: :twisted: :twisted: če ma kdo kupim takoj!!

upam da dela link ;)


:shock: NORO tud jez bi to mel
 
Uporabniški avatar
K0zM0
Uporabnik
 
Prispevkov: 1169
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:45 am
Kraj: Velenje z okolico ;)

Napisal/-a K0zM0 Po dec 27, 2004 12:01 am

kje je tipson gosenice staknu!!!!? :shock:
Slika
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma Po dec 27, 2004 12:13 am

K0zM0 je napisal/-a:kje je tipson gosenice staknu!!!!? :shock:


Po moje na kakšnem vojaškem odpadu. Včasih jih ja JLA imela krn nekaj.
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma Če jan 06, 2005 7:29 pm

Če še koga mika, da bi kaj sam naredil. Samo Italjansko je treba znati. http://www.buggywonderland.tk/
 
Matjaž87
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 30, 2005 4:20 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a Matjaž87 Ne jan 30, 2005 4:33 pm

Pozdravljeni

tud jaz bi rad naredil buggya ,pa me zanima kok teže ma mašina od bolhe, sicer pa sam študeram al bi naredu iz bolhe,fičota,hrošča,katre al pa yugota najbol se nagibam k hrošču sam ne vem če ni pretežak :?: al kdo ve kok je težak(ali sam brez školke)
al je kdo že kej ustvaru iz hrošča?
(pa da ne bo pomote predelu bi za off road ne za po navadni cesti)

LP :)
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma To feb 01, 2005 6:41 am

Ja Hrošč je zelo dobra izbira. saj ima podvozje in ne samonosno karoserijo. Najbolši za to ( najlažje ) so modeli kateri imajo spredaj dvojno torzijo ( modela 1302in 1303 imata vzmeti ) .ko iz avta potegneš zgorni del ti ostane samo podvozje z sprednim in zadnim vzmetenjem in pa menjalnik z motorjem. rešiti moraš samo problem z volanom in varnostno kletko .
Želom ti veliko užitkov pri gradni in vožni.
 
Matjaž87
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 30, 2005 4:20 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a Matjaž87 To feb 01, 2005 3:54 pm

ja to sm mislu sam ne vem da ne bo "pretežk" ker od andreja777 bolha je vidt zlo lahka clo tok da jo loh sam pobere, če bi naredu iz hrošča pa ne vem če da bi loh naredu tok lahko. sej nebi delu lahko zato da bi se prevraču sam zato da bi bl šlo

keri hrošči majo dvojno torzijo -al 1200 l.74 ma al nima
aja kakšna je dvojna torzija pa kakšna enojna
LP
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma To feb 01, 2005 10:22 pm

Ja Hrošč 1200 ima to torzijo, spredaj je dvojna zadaj pa enojna tako da na enem avtu vidiš razliko. Bom pa te dni prijatelja kateri je dr. za hrošče povprašal koliko tehta podvozje, je pa sigurno težji kotavto andreja777.
 
Matjaž87
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 30, 2005 4:20 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a Matjaž87 Ne feb 06, 2005 6:21 pm

ja itak da bo teži sam jest hočm da bi bolš vleku ne da bi biv tžk pa tok hitr kokr bolha ampak hitrejši
al ma kdo kkšno bolho za prodt al pa hrošča bi tut kupu
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e Ne feb 06, 2005 6:38 pm

cao.

jst penzionistično delam tega buggya. prvo kot prvo ne priporocam nubenmu da dela zadevo iz ktergakol avta ki je stal.. recimo... 20 let :D. ok.. mašino in to sem ze spucu in podobno, sm se strom nastimat in upam da bo "zagromelo", cist druga stvar je kar se tiče koles, in vseh teh stvari. zadeva je tok zarjevele da zadnjih "dromlnu" ne dobim dol niti z macolo. prednje sm dubu, vendar se je vse držalo na paknah. tko da ju3 je moja prva pot na avtoodpad da dobim zadn konc od fičota :D (fičota pa zato, ker imam tastaro tastaro bolho in ima razmak med luknjami za kolo ene 20cm, fičo pa 4x98).

kako bo s šravfanjem naprej, švasanjem in to.. še sporočim :D sigurno manj, kot s tem da je treba tokle star avto, ki ni lavfu tok časa zagnat. (aja.. moja največja težava so bli batni obročki za bate fi 77. zadeve nism dubu na enmu odpadu in nikjer. no.. razen v eno štacuni pa še tu sta bila prava samo oljna. cena za EN obroček ki mi je mankal... 4k! (mogu sm uzet komplet seveda)). tako da res priporočam delujoč/vozen avto.
glede izbere avta pa je tako. ce imas kaj doma postimaj tisto, drugače pa odsvetujem hrošča, ker to pije k svinja, ima težji motor....
bolhca pa ima res lahek motor, zračno hlajenje, težava je le to da se dokaj težko (vsaj tukaj) dobi. sploh pa razne dele. trgovci se ti samo zasmejijo ko jim omenis bolhco :D.

drugace pa.. je se kdo drug kaj sestavil in ima kaksne slike al pa kj primerno za ogled, al je to samo andrej777?

LPB
 
dbola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: To maj 11, 2004 2:00 pm

Napisal/-a dbola Ne feb 06, 2005 7:38 pm

Kolega je pred časom imel v buggyu motor od škode 130L. Res super zadeva za ubijanje prostega časa ;)
 
Matjaž87
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 30, 2005 4:20 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a Matjaž87 Ne feb 06, 2005 9:35 pm

ja vrjamem da je mev tvoj kolega buggija sam bi loh tut povedu kak je biv al pa kkšno slikco gor dav
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 Po feb 07, 2005 8:42 pm

Moj je bil res hudo lahek pa ma vseno dost rezerve pri trdoti da se ni nč zvijalo al pa lomilo pa se nas je tudi po 6 :shock: :shock: vozlio na njemu al pa skakali po 6-7m kot sem že parkrat omenu.

Pru konc sem dvignu brez problema za kakšno sekundo sem pa tut zadn konc za kakšen cm dvignu pa nisem nek bilder. :lol: :lol: Po moji oceni je bil cel avto težak nekje med 200 in 250 kg. Za izdelavo je pa motor od pejčka sigurno bolši kot od fičota. Je manjši in bol preprost ker ni hladilnika, je lažji pa še par stvari. Če je to premalo pol ostane se hrošč in kot je dbola omenu škoda 100, 110 in 120.

Buggy delat na tak način da hrošča "slečeš" pa samo ogrodje gor našvasaš pa pomoje ni najbolš. Ojačat moraš vseno poden ker je v originalu prešvoh za kakšne hude podvige in pol je vse kar je gor od avta samo dodatna teža. Je lažje zarad tega ker je že vse na mestu in ni treba nosilcev delat pa podvozja ampak pomoje se splača mal bol potrudit.

Če res ni nobenga druzga heroja da bi mel kaj podobnga pa da bi kakšno sliko vrgu pa do poletja počakte. Če bo sreča se bom čez počitnce spet spravu neki delat ker preveč pogrešam neumnosti k sem jih lansko zimo počel z buggyem. Kakšna mašina bo pa pala bomo pa še vidl. Kakšne leon, justy al pa mogoče clo kakšn BMW 320i če bom kje pocen najdu.
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e Po feb 07, 2005 10:53 pm

hmm, se nihce ni pomislu in se upogumu delat zadeve cist cist na svoje pa da das mašino od kaksnega motorja. teža je tukaj še manjša, sekvenčni menjalnik, večje hitrosti, pospeški... andrej, k si mal bl expert.. bi se lahko kj tazga spravu a ne :D

evo jst pa spet cel dan biu zakopan v garaži. qrc, mal bom živce zgubu. qrbarija neče užgat. nvem a je kj narobe naštiman, al kaj je... neki je. ju3 probam se enkrat, pol sledi teženje tukaj gor :D. drgač pa... a ma kdo čimtežjo macolo da dobim zadne bobne dol? :D al pa če je kak drug način. od ivančne do LJ nimajo enga fičeka da bi mu izropal zadn konc k bi se še vrtel. če je kdo tok prjazn pa mal usput povpraša okol, bi biu fejst hvaležn. info lah tud na PM.

LPB
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 To feb 08, 2005 9:52 am

Ja mogoče bi blo tut to. Mam doma mašino od kawasakija ZZR 250. Bi bla dobra mašina pa še 4 taktna je. Samo mam eno odmično gred zjebano in je nova 60 jurju. :!: :!: :!:

Sem probu iz tujine dobit samo drugje tega motorja sploh ne poznajo ker je bil delan specifično za nekaj trgov zarad kategorije izpita. Je pa tut mal teh motorju tako da bo kriza. Če bi mel pa cel motor bi pa se pa sigrno spravu neki nardit. Edini minus je ta da ni rikverca in verjemi po snegu al pa v hosti kjer se kam zarinš ti hudo prou pride.
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e To feb 08, 2005 1:02 pm

evo vesela novica 4me :D zadeva je užgala, pokadila se k svija in pošteno zasmrdelo... ampak.. DELA! zdej pa naprej....

ja rikverc je jeba če ga ni. to bi se blo treba mal pošpilat pa nekak nrdit pol še to.

kaj pa ce nimas motorja, se najbol splaca kje kako totalko dobit v oglasniku al pa kj a ne? al kje se dobi mašince da bi delale? spet italija? :D

LPB
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 To feb 08, 2005 1:25 pm

Solidna mašinca ki laufa je recimo tam ene 100 jurju. Men ko je to na kawasakiju crknilo bi pršli vsi deli da bi pošteno zrihtal z delom skupi 120 jujru :shock: :shock: jz sem pa celga kawsakija razbitga letnik 2000 dobi za 170 jurju in komplet mašino menjal. Bil je pa samo spredi razbit tako da je tut okvir cel in dobre gume in vse. Mam za rezervne dele doma če še kej crkne pa tut po delih prodajam.
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov