Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e To feb 08, 2005 6:49 pm

hmm kaj pa spet kaksni stari MZji in podobno? kj res starejsga pa tok da se se dobi dele in to kj bl komot k za fičota/bolho. kteri motorčki bi to kj bli. ker 100k je še vedno dost a ne če veš da ni to edini strošek. hmm no ja.. ta projekt pride kasneje. mogoče še na axu najdem kaksnega veseljaka, da zadevo mal bol strokovno pol tud preračunamo, zrišemo, nrdimo. kako je z a testom, registracijo in podobnim s tem? je to sploh mozno nrdit, ce vse doma naredis in skp zvleces iz drugih avtu?

LPB
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 To feb 08, 2005 11:35 pm

Registrirat je možno če mal dovoljenje za izdelavo kej tazga (al pa poznaš koga). Jz sem se menu z človekom ki ma licenco za izdelavo tricikelnov. pa ne samo iz hroščev ampak tudi za ogrodja ki jih naredi sam. Rekel je da je razlika in da če imaš dovoljenje za predelavo hrošče v triciklne dovoljenja za izdelavo svojega okvirja še zmeri nimaš. No vglavnem un ga ma in je reku da bi blo mojga buggya spravt na cesto. Potrebuješ pa goro popirjev. Za vsako luč, sedež, motor,...potrebuješ homologacijo. On je dal že veliko tricikelnov čez in je reku da bi tut to čez homologacijo spravu samo seveda za konkretno ceno.
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e Sr feb 09, 2005 4:41 pm

hja sj to je največja jeba. menda je pa najtežje dobit potrdilo o strokovnem varjenju, ker ga ma redko kdo. imajo pri tem tudi tezave vsi kateri delajo svoje traktorske prikolice. menda...

LPB
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e Ne feb 20, 2005 12:02 pm

evo se ena zelo zanimiva stran, res dobro opisano kako in kaj je delu, dobre slikce.. in nenazadnje se odličen buggy. http://www.joachimbuggy.tk/

PS: a se je še kdo v tem času lotu delat buggya? kje so kake čist "vaške" lige v dirkanju s tem. nebi šel kr takoj rad nekam na eno tekmo, če pa bi se v kakšnem kraju dobil par folka, k majo dokej podobne mašince.. pa bi blo full uredu. kok je tuki folka k tole bere in da ima buggya al pa da ga dela al pa da go bo kmal imel ( seveda tudi ATV )?

LPB
 
pejčk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So mar 05, 2005 12:05 pm
Kraj: Zidani Most

Napisal/-a pejčk So mar 05, 2005 12:19 pm

zdravo :pivo
sm vidu vašo debato, jst sm tut doma naredu bagija iz pikija ki se ga seveda ne d registrirat ker ni nobenga a-testa.Balt3e, če te zanima lahk prideš k nam v Zudani Most, tuki nas je kr dost takih "vaških" dirkačev.
Trije smo ki mamo bagije iz pikija narejene
En ma bagija narejenga iz yugota 55
pol je pa še ene par takih ki majo yugote neregistrirane za vozt se
slike od bagiya pridejo kmalu :con
Če ima kdo kak gumi zglob za polskiga fijata kar sem z njim!!
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e To mar 08, 2005 3:39 pm

no, lepo slisat tole! trenutno sem mal poškodvan tko da je kih med pocitncam blo tole in nism mogu nrdit nic na buggyu, bom pa kmal fertik :D drgac pa.. pocas se dalec pride :D

mam pa bratranca v Radečah in ni kej da ti ne pošlem usaj PM kdaj se bom kj gor oglasu. al pa se kk drgac slismo a ne.

LPB
 
Uporabniški avatar
jan206wrc
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Pe nov 05, 2004 6:10 pm
Kraj: Vipava

Napisal/-a jan206wrc Ne maj 29, 2005 7:25 am

No a bo kakšna slika :D
[moteči in veliki animirani podpisi niso dovoljeni]
 
damijan gorjup
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr feb 15, 2006 11:59 pm

Napisal/-a damijan gorjup Če feb 16, 2006 12:13 am

lep pozdrav vsem skupaj ! tudi jaz sem eden tistih ki se že dolgo samo spravljajo k izdelavi buggya ! stvar si predstavljam malo bol močno kaki fički in pejeki mislim da me nebi fascinirali ! http://images.google.com/imgres?imgurl= ... s%26sa%3DN na tej strani sem nasel zadevo kot si jo sam nekje zamisljam ,in ne skrbi me to da ni rikverca ! ;) :D :D 8) ZANIMA PA ME ČE BI SE S TAKSNIM BUGGYEM DALO UDELEŽIT KAKEGA AVTOKROSA ALI ČESA PODOBNEGA ??? :?: :?:
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 Po feb 20, 2006 1:29 pm

Ko ne bom več študent in si bom lahko privošču vsaj miljon za eno tako igračko bom naredu poštenga buggya. Izkušenj z delom mam dost prostor je doma, čas se bo najdu dnarja pa ni. Poleti se bom verjetno neki spravu nardit z mašino od Honde 125cc 28 KM ki mi že skoraj 3 leta leži v garaži. Za kaj več pa trenutno nimam financ. Sanjam pa že nekaj časa da nardim enga poštenga baggya. 200KM+, 4x4, poštena kletka, mreže, zaščite iz epoksija, karbona.... Vglavnem konkretnega buggya. Material za izdelavo spravim pomoje na kup za miljon tolarjev, do konca pa bi pršlo vse skupaj sigurno cca 2 miljona.
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e To mar 07, 2006 10:41 pm

uff, 2mio?? sam sem bil tik pred švasarijo, vse sem že poštimu, samo frgazer me je jebu, bi mogu menjat, drgac pa generalko na masini naredu, material prpravu.. pa dubu ponudbo dobro in raj ATV nabavu. zdej vidm da če bi takrat naredu buggya... sj bi blo luštno kakih 14 dni.. sm zdej... uff, se res ne da povedat. ker sm tolk dalč pršu, bom vrjetno 1x dokončv in naredu še buggya, sm ima ATV dost več prednosti. sploh pa za 2 miljona dobiš že uf uf (če se dobro znajdeš dobiš že 2 ATVja za ta dnar)

moje mnenje...

drugač pa... http://offroad.wbc.si/ pa kako rečemo!

LPB
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr mar 08, 2006 7:18 am

Fantej evo slike enga odličnega buggyja. Andrea Mayer na Desert Libya Challenge 2006 je bla tole.

Slika
Zadnjič spremenil nebivedu, dne Sr mar 08, 2006 9:15 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 Sr mar 08, 2006 8:44 am

2 miljona sem reku za enga poštenga buggya. Tizga ko sem mel narjenga z pejčkovo mašino me je koštal material vseskupi cca 20 jurju. Pol pa še štrom pa svoje delo pa ostalo. za 100-200 jurju maš čist neki solidnga samo jz se ne pogovarjam o nečem solidnem apak o pošteni mašinci. Tam je pa miljon takoj. Profesionalno vzmetenje, dobra mašina, sedež, pasovi, epoksi, smola in karbon za izdelava plastičnih delov tut nista pocni...
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
finek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr jun 28, 2006 9:30 pm

Napisal/-a finek Če jun 29, 2006 12:17 pm

lep pozdrav vsem

da spet obudim tole temo . resno se zanimam za izdelavo buggyja in sicer masino bi dal notr od bolhe ker ima diferencialpa se lahka je vzmetenje pa bi tud najbrz pobral od kaksnega avtomobila samo nastane problem glede ogrodja . zanima me ce ima kdo kaksen nacrt za izdelavo ogrodja da bi imel vsaj malo predstave koliksno bi to izgledalo in pa zanima me koliko mislite da bi morale biti cevi za ogrodje??

lp blaž
 
Uporabniški avatar
K0zM0
Uporabnik
 
Prispevkov: 1169
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:45 am
Kraj: Velenje z okolico ;)

Napisal/-a K0zM0 Sr sep 06, 2006 3:45 pm

Hja čist slučajno sm prišu do ene mašine od kosilnice za travo, in zj se bom mal špilu z švas aparatu.... :) mam tud slikce kak naj bi biu:
SlikaSlika
in moj model v 3D ;)
Slika
Slika

problem je ta da nevem kako bi najlažje prenesu gibanje z motorja na kolesa, problem je da ma motor navpično os ker je pač od rotacijske kosilnice... :?:

ma kdo kako idejo...
Zadnjič spremenil K0zM0, dne Sr sep 06, 2006 6:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Sr sep 06, 2006 3:59 pm

jaz imam tut namen spomladi novo kosilnco nabavit, pa bom mel en motor viška. sam je pa res problem prenos moči....
edin, da bi dobu dvotaktno mašino...
Slika
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me Sr sep 06, 2006 4:18 pm

Motor za 90°obrneš pa je.Sm še jermen al pa zobat prenos
 
Uporabniški avatar
K0zM0
Uporabnik
 
Prispevkov: 1169
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:45 am
Kraj: Velenje z okolico ;)

Napisal/-a K0zM0 Sr sep 06, 2006 6:21 pm

ja motor bom enostavno obrnu, prenos bojo pa zobniki od štirke pa veriga, zavora pa en alpa dva diska od minimotota :)

me pa skrbi še glede volana , ker se mi zdi da bojo mel tisti polži od avta premal zavoja/obrat, in bi mogu pol sukat ko budalo... :?
Slika
 
Uporabniški avatar
K0zM0
Uporabnik
 
Prispevkov: 1169
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:45 am
Kraj: Velenje z okolico ;)

Napisal/-a K0zM0 Sr sep 06, 2006 6:24 pm

Slika
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

Napisal/-a fičfirič Pe nov 10, 2006 12:15 pm

jst tud že delam doma kr nekaj mescov enga baggija.tale bo malo bl pošten kt tele male karjolce.mašina je od alfe 33 boxer 1.5 110KM.pogon seveda zadaj.zavore bodo s servo ojačevalnikom.itd.o teži se mi ne svita.....tko na uč bi jih mogu pole met ene 600 kg
bom pa nakonc zvagal ker me res zanima.od podvozja pa nebo sile.....ne bo neki off road,ampak tam nekje kot povprečen avto.


Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
smuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Po dec 04, 2006 8:36 pm
Kraj: ptuj

Napisal/-a smuk So dec 30, 2006 3:21 pm

huuh tuud jaz delam buggija doma! ne lih nevem kak zares ni mi malo skoda dnarja! vglavnem doma mam ze 2 leti eno staro katrco! zdaj je kome tak dalec da je z njega odrezana streha! ostala je se le masina in podvozje na katero mam zamisli naredit se nekaksno ogrodje iz cevi..! studiro sem ze da bi motor prestavil nazaj sam bi blo prevec jebarije z menjalnikom, sklopko! a ma gdo kaksne slikce od buggija narejenega z katrce??? lp!
BENCIN ADRENALIN!!!
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov