Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
pimi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če nov 18, 2004 8:09 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a pimi To dec 21, 2004 2:07 pm

Če mislš, da je to tanajbl zihr rešitev poj nej pa bo, ma sej za tak avto k ti mislš ne rabš ne vem kašne varnosti. Sem pa imel 10 let nazaj doma, buggiya doma narejenga za avtokross in je imel motor od R25, V6 kolk je blo pa KM pa ne vem več, poj je pa dnarja zmanjkal ša za kšno bl resno zadeve da bi avto na dirko spravl in je šel poj v prodajo za male pare. Če boš mislu kej bl resnega delat boš mogu fejst v roke plunt ker ni to kr tko(pejčki, fičoti in jugeci so izvzeti), mislm na zadeve nad 100KM.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 21, 2004 2:19 pm

Mah ne rabš dost več kr 82KM za na avtokros - sam moraš met pa svoje cake - jst bi dal zadaj in spredaj 70% zaporo diferencialov in stalen 4 kolesni pogon - brez možnosti izklopa. Zadeva bi pri 500kg teže za šalo nas*cala vse tiske k majo do 30km več.
Sm zadnč gledal kako je človek z običnim avtom(subaru legacy 2.2 4WD - čist serijski - z vso opremo) -še navadne zimske gume je mel, dosegu samo sekundo slabši rezultat kot pa prov predelan avto za avtokros. To je blo zadnč na Trojanah - kaka 2 tedna nazaj.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e To dec 21, 2004 7:19 pm

tastara panda 4x4 iz kaksnega odpada (se posebaj kaksna italija) bi se vrjetno tud splačala. tist nimas niti kj dost stimat sam. porezes pleh, das cevi ostalo pa več al manj je :D

andrej777, se je kj poznalo zaradi gum? bi se splacalo met kake 195 70 R15? da bi bil čimbolj dvignjen. al s tem izgubiš preveč, pa še težišče pride višje.
si imel kaj težav pri prestavni ročici, katero si (vrjetno) mogu prestavt malo bolj desno?

LPB
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 To dec 21, 2004 7:37 pm

Gume so ble glih prave. Če bi ble večje bi bil samo hitrejši pa slabši za po hribih. Recimo s temi gumami je šel po takem klancu ko stric ne upa z kosilnco kosit. Pe na v hrib ampak pošreg.

Visok je bil pa dost. Ni blo nevem kaj samo je blo ql. Sem enkrat meru koliko je od ščita motorja do tal pa sem že pozabu. Tam cca 18 cm je blo. Podn je bil pa višji cca 25cm. Seveda je bil razpon med kolesi dost majhen pa naprej pa nazaj od gum ni blo velik tako da je blo ql.

Mene pa zanima kako predelaš subaruja(justija al pa leona) da ma kontra brzine. Tako da maš zadi mašino. Razmišljam neki o izdelavi neki novga. Najbol se mi dopade leon(tak k ga ma nebivedu) Ker ma baje reduktorje pa še par koristnih stvari.. 8) 8)
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
Uporabniški avatar
Balt3e
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So dec 18, 2004 1:23 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Balt3e To dec 21, 2004 7:49 pm

hehe, razrajcu vse forumaše tuki in jim dal dodatno veselje za delanje telih pošastic. mnja jst komi čakam da usposobm mašinco (je stala ene 6 let, tko da močno upam da bo užgala!pa se uno peesdarijo za strom nucam nekje dobit), pol pa "švasaparat" v roke in gas! :D

PS: ktere cevi si imel? 1 3/4 cole al več? kaj pravš na 1 colske (vodovodne se pravi 36mm zunanjega premera)
mas se kaksne fotke, al pa kj uporabnega?

LPB
 
Uporabniški avatar
Serđo™
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2412
Pridružen: Če mar 21, 2002 10:03 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Serđo™ Sr dec 22, 2004 12:48 am

hm, ma mene zanima kak 3-sedezna varianta, da bi si jo na morje odpelu, pa mel tm za se furat na plazo pa nazaj ;)

mogoce pa kej skup vrzem pred poletjem ;)
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 Sr dec 22, 2004 11:10 am

katero mašino pa maš??

Jz se mi zdi da sem mel 3/4 cole. Nisem pa zihr. Podvozje osnovni okvir pa 4x4cm debelostensko. Pa je blo dost močno. Z veliko rezerve.

Jz sem drugač že ene pol leta nazaj hotu it neki novga delat pa mal sem se za leone zanimal samo mi ni blo ql k je spredi mašina. Zdej sem pa vidu da se da nekak obrnt brzine da je zadi motor. Samo zanima me še kako?? Mogoče ko ne bo faksa da bom šel spet kaj delat.
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma Če dec 23, 2004 5:04 am

Ulala fantje, berem in se čudim. Namreč če bi bilo vse tako enostavno in poceni kot si vi predstvljate bi bilo na Sl. avtokros sceni vsaj 30 če ne več strojev. Tisti bugy od mare 23 je kross-kart, narejen je iz cromo-molibden cev so ful močne in precej lažje od navadnih železnih imajo pa eno pomanklivost so zelo drage pa še težko se jih dobi, tak okvir pa stane cca 3000 eurov notri vgrajujejo 600 ccm mašine od motorjev.Cela stvar pa skupaj ne tehta več kot 250 kg. Po progi pa letijo kot rakete, sem jih v živo videl na dirki za EP v avtokrosu, lani v Italiji, imam tudi veliko fotk kako izgledajo, če koga zanima mu jih lahko pošlem.S temi kross-karti dirkajo Francozi in Italjani, Čehi pa imajo bugy junior kateri ima isto 600ccm motor pogon pa je 4X4, te avte pa vozijo na tekmah za češko DP mulčki od 10 do 16 let pa tudi deklice so zraven, tudi to sem že videl, poslikal in posnel.
Nebivedu tisto kar si ti zadnič na Trojanah glebov pa je bila DIVJA LIGA, katera ni ravno na najvišjem tehničnem nivoju, enkrat si oglej prave avtokros stroje kateri nastopajo na dirkah za DP Slovenije. Kar nekaj jih bo nastopilo na Zimskem šovu v Logatcu. Veliko o tem športu se da videti na www.avtokrosarena.com in pa na www.mustang.sajko.com
Pa še to iz leona se da narediti super bugiya, samo tak kot bo tvoj bo tehtal vsaj 1 t in niti slučajno ne bo letel 200 km/h za kaj takega potrebuješ mnogo lažji okvir in pa veliko močnejši motor, katerega postaviš v sredino, zadaj pa postaviš menjalnik iz katerega spelješ pogon še spredaj, je pa to kar perecej zahteven projekt.Verjemi o teh stvareh vem veliko.
Zadnjič spremenil se-ma, dne Pe dec 24, 2004 6:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če dec 23, 2004 4:57 pm

se-ma je napisal/-a:Ulala fantje, berem in se čudim. Namreč če bi bilo vse tako enostavno in poceni kot si vi predstvljate bi bilo na Sl. avtokros sceni vsaj 30 če ne več strojev. Tisti bugy od mare 23 je kross-kart, narejen je iz cromo-molibden cev so ful močne in precej lažje od navadnih železnih imajo pa eno pomanklivost so zelo drage pa še težko se jih dobi, tak okvir pa stane cca 3000 eurov notri vgrajujejo 600 ccm mašine od motorjev.Cela stvar pa skupaj ne tehta več kot 250 kg. Po progi pa letijo kot rakete, sem jih v živo videl na dirki za EP v avtokrosu, lani v Italiji, imam tudi veliko fotk kako izgledajo, če koga zanima mu jih lahko pošlem.S temi kross-karti dirkajo Francozi in Italjani, Čehi pa imajo bugy junior kateri ima isto 600ccm motor pogon pa je 4X4, te avte pa vozijo na tekmah za češko DP mulčki od 10 do 16 let pa tudi deklice so zraven, tudi to sem že videl, poslikal in posnel.
Nebivedu tisto kar si ti zadnič na Trojanah glebov pa je bila DIVJA LIGA, katera ni ravno na najvišjem tehničnem nivoju, enkrat si oglej prave avtokros stroje kateri nastopajo na dirkah za DP Slovenije. Kar nekaj jih bo nastopilo na Zimskem šovu v Logatcu. Veliko o tem športu se da videti na [/url]www.avtokrosarena.com in pa na [url]www.mustang.sajko.com
Pa še to iz leona se da narediti super bugiya, samo tak kot bo tvoj bo tehtal vsaj 1 t in niti slučajno ne bo letel 200 km/h za kaj takega potrebuješ mnogo lažji okvir in pa veliko močnejši motor, katerega postaviš v sredino, zadaj pa postaviš menjalnik iz katerega spelješ pogon še spredaj, je pa to kar perecej zahteven projekt.Verjemi o teh stvareh vem veliko.


Ja res je divja liga, samo tistega serijskega subaruja je vozil Dušan Benedik - ki je skor vsako leto na DP okoli četrtega mesta. Tko da ti že to pove dosti. Avto ki ga Dušan vozi za na DP je subaru legacy 2.0 turbo z 245+ KM, ta serijski ima pa samo 136KM, ker je 2.2 mašina, samo je očitno tudi to že skoraj preveč za divjo ligo.

Kar se tiče leoneta bi uporabil njegove prenose, mašino, menjalnik in kolesa - u bistvu podvozje, ki je težko okol 250kg. Če nanj obesim še 250kg železa - pa mislim, da bi okvir bil lažji, bi bilo vse skupaj težko okoli 550 do 600kg + voznik - tko da če gre zdej zadeva 180 normalno, bi tudi tak buggy lahko letu 200, saj bi bil za pol lažji in če je dobro narejena šasija tut upora ni tok kokr ga ma original leone. Volana nebi uporabljal servo ampak navadnega, ki je težak vsega skupaj okol 7kg(mislim na vzvod in vse skupaj). Imam doma par razstavljenih leonetov, tko da dele imam vse. Samo začet moram ogrodje švasat. Sedež bi dal pa usnjen iz R21 turbo, ker te dobro oprime.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če dec 23, 2004 5:11 pm

Razmišljam pa še o eni zadevi - da sestavim bolj visok buggy in dam spredaj in zadaj enaka diferenciala od leoneta na sredini dam sredinski diferencial od lade nive ki ga vežem na menjalnik in iz njega povežem 2 kardana vsakega na svoj diferencial. Avto bo sicer višji za najmanj 20cm, pa bo lahko lezel povsod, samo s tako višino zgubi na nizkem težišču.

Še vedno pa ne vem kako bi obrnil menjalnik??? Ali ima kdo kaj pojma kako se da obrnt menjalnik da se vrti v kontra stran kot prej???
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
zlabon
Novinec
 
Prispevkov: 443
Pridružen: To dec 21, 2004 5:07 pm

Napisal/-a zlabon Če dec 23, 2004 6:10 pm

No tuki v naši okolici je en avtomehanik, ki si je naredil buggya in tekmuje na actocrossu.
Tomaž Burja, če koga zanima. Kličejo ga Tomo.

Vglavnem zadeva še zdelč ni tolk simpl za izdelavo kot se zdi.
Je pa res da je on vse čist sam naredu pa to, tko da je tud mal problem z denarjem pa to.

Drugače pa mašine imajo pa kar tam okoli 2000-3000ccm.

Morm se pozanimat kaj ma on gor...

Se pa tud tuki v naši okolici (skoraj sosed - od mojga frenda foter), loteva izdelave enga buggya, je sicer že mal starejši maček v avtokrossu ( včasih je tekmoval), vozil naj bi njegov sin.
No če bo res začel z izdelavo vam obljubim slikce ;)


Lp
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma Če dec 23, 2004 11:21 pm

Nebivedu Dušana ( ATA mu rečemo ) poznam zelo dobro in tudi njegovega Subaruja. Konjev ni nikoli preveč, še bol pa primankuje navora. Na tekmi divje lige pa res še nisem bil, če zveš kdaj bo naslednja mi sporoči na PM .Če te pa zanima kako je Borja katerega omenja Zlabon, rešil prenos, sporoči kdaj imaš čas pa te peljem k njemu. Pa tudi veliko fotk imam kajti ta avto sem fotkal od začetka do konca ko se je gradil, pa tudi za kakšno delo sem prijel. Pa še to, motor v tem avtu je Alfa 2000 V6 turbo katera zmore 205 KM pogon pa je komplet subaru leon. Preveč pa ne smem izdati, moram najprej Tomota vprašati, če dovoli objavo podrobnosti. Saj veste avtorske pravice.

Slikica je Burjeva Alfa

Zlabon kdo pa bo delal stroj, če ni skrivnost prosim samo priimek?
Zadnjič spremenil se-ma, dne Pe dec 24, 2004 6:18 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 Če dec 23, 2004 11:37 pm

sorry k smetim tle, sam neki...
meu sm željo neki tazga sestaut...
ne se smejat sam podwozje od pande 4x4 mašina pa od unota turbo...
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker Pe dec 24, 2004 2:06 pm

ej nebivedu... sam diferencjale okol obrn pa bi mogl delat. skor 100%.
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 Pe dec 24, 2004 3:22 pm

S|icKeR je napisal/-a:ej nebivedu... sam diferencjale okol obrn pa bi mogl delat. skor 100%.


zadaj ga lahko, samo uprašanje kako je spredi diferencial. Če je v menjalniku ne more.
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma Pe dec 24, 2004 4:46 pm

Mal vam namignem. Predni diferencisl pri Subaruju je skupaj z menjalnikon kateri ima izhod za zadni pogon zadaj. Na sredini postaviš motor takoj za sedežim, menjalnik pa je zadaj. Aksa za zadni pogon pa je na skrajnem zadku vozila in iz te je potrebno izvesti ustrezni prenos ( zobniki ali veriga ) na kerdan kateri poteka po celi dolžini avta na predni ( nekoč je bil to zadni ) diferencial. Tako imajo pogon izveden vsi bugiji za avtokros kateri imajo 4x4 pogon in motor v sredini.
Pa še to, Subaru prenos je za te stvari idealen sa premore tudi reduktor, s katerim si lahko pomagaš pri hudih vsponih.
Zadnjič spremenil se-ma, dne Pe dec 24, 2004 6:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
zlabon
Novinec
 
Prispevkov: 443
Pridružen: To dec 21, 2004 5:07 pm

Napisal/-a zlabon Pe dec 24, 2004 4:46 pm

se-ma:
delal ga bo zupančič, sicer ne vem zdele kako mu je ime, je pa tuki skor moj sosed v nožicah in je avtomehanik.Če te zanima še ime, potem povej da vprašam.

Lp, zlabo
 
drejc
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Pe jan 16, 2004 5:35 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a drejc Pe dec 24, 2004 5:25 pm

Jz pa iščem en mini avtokros avto. Primernega bolj za otroke, pa da bi mev saj 10 kojniču :D
 
se-ma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če dec 23, 2004 4:23 am
Kraj: Domovina Avtokrosa v SLO

Napisal/-a se-ma Pe dec 24, 2004 5:27 pm

Ni treba ime mu je Borut - Biri se poznava ( tudi jaz sem včasih dirkal ) pa še blizu smo doma.
 
Uporabniški avatar
zlabon
Novinec
 
Prispevkov: 443
Pridružen: To dec 21, 2004 5:07 pm

Napisal/-a zlabon Pe dec 24, 2004 5:29 pm

Ja ja borut je :)
Kok je svet majhen :P

Dej če boš ti kaj več info od njega dobil poročaj
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost