Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
K0zM0
Uporabnik
 
Prispevkov: 1169
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:45 am
Kraj: Velenje z okolico ;)

Napisal/-a K0zM0 Sr avg 10, 2005 7:30 pm

killah bee je napisal/-a:Ko nekaj pišete o kapitalizmu:

Zarad njega se bo cel svet sam vase pogreznu,te ko imajo nekaj bodo dobr živel ,tisti ki pa ne pa bog jim pomagaj ;)


ja sam tega nebojo krivi cheap kitajski avti... ;)
Treba se čimbolj znajdit teh 50 let kokr mo še tle, naprej bojo pa že drugi rihtal pol ;) :-P
Slika
 
Uporabniški avatar
diablo_
Novinec
 
Prispevkov: 138
Pridružen: To jun 21, 2005 12:46 pm
Kraj: www.vozimvolvo.si

Napisal/-a diablo_ So avg 13, 2005 1:16 am

kje pa lahko kitajči nrdijo en normalen avto? al morjo proizvodnjo tud sestavlat normalni ljudje,ne pa da ganjajo otročke za trake,pa ne govorim zdj izključno za avtomobilsko industrijo ampk nasploh.delovc ma tedensko plačo tako k mamo mi enodnevno pa se njemu j**e al bo dobr narjeno pa kvalitetno al bo sm neki skp zmetano...jst ga neb kupu


A Tajvan je pa drugacen, a od tam ne prihajajo Nike copati za 200 evrov in vec, se kdo masovno pritozuje nad kvaliteto? :roll:
Kitajci so in se vedno bodo delali kitajsko robo, a kvaliteta te se bo spremenila zaradi kitajskega tehnoloskega razvoja, pa ce hocete vi to razumet ali ne. Pravkar sem se spomnil kako je profesor za zgodovino enkrat razlagal kako so Japonci po drugi svetovni imeli avto z motorjem, ki je bil cista kopija BMWjevega, le da gor ni pisalo BMW. Torej so tudi Japonci nekoc kopirali, bolj ali manj (ne)uspesno :lol:
In kot nekdaj Japonske je zdaj prisel cas vzpona Kitajske. In enako kot so Japonci ze vrsto let veliko naprednejsi od povprecja v avtoindustriji, trenutno imajo pet najzanesljivejsih znamk (mazda, toyota, honda, nissan, lexus), bodo nekoc lahko podobni postali tudi Kitajci.

Sem pa ze rekel, da je kvaliteta marsikaterega drugega proizvajalca, tudi evropskega, porazna. Konkretnih modelov novih avtov, ki bi jih masovno zmetal v vulkane, ker se reciklaze niso vredni, ne bom nasteval, ker boste nekateri uzaljeni :)
 
Damjan19
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To jun 22, 2004 12:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Damjan19 So avg 13, 2005 2:52 am

oooooooooooooooooooooooo ne..............

frontera je bla moja prva ljubezen...čez tri leta, ko bo 5ka šla na lepše, me za drobiž čaka moderna kopija fronterice :)
 
Uporabniški avatar
LIX
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Pe mar 04, 2005 11:31 am
Kraj: celje

Napisal/-a LIX So avg 13, 2005 10:26 am

to more bit kislica... Damjan to ni za tebe za tebe je hummer :lol: :lol: ;)

na hummerju rabis pa strojnico za po folku spilat na mariborski ulci :twisted:
ne nabijat:)
 
Damjan19
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To jun 22, 2004 12:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Damjan19 So avg 13, 2005 11:38 am

:twisted: :twisted: :twisted:
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty So avg 13, 2005 11:59 am

Že pred nekaj časa so na nemškem SAT TV (VOX) predstavili "kitajsko Frontero".
Primerjali so v materile iz katerih je narejena notranjost,.....Vse je nekam štrlelo,
..... Pol izdelek.V glavnem "Made in China".

Ni za primerjat z originalno Frontero, kljub manjši ceni.
 
Uporabniški avatar
diablo_
Novinec
 
Prispevkov: 138
Pridružen: To jun 21, 2005 12:46 pm
Kraj: www.vozimvolvo.si

Napisal/-a diablo_ So avg 13, 2005 1:08 pm

Ceprav ljudje danes kupujejo avte samo zaradi zunanjega izgleda in jim dol visi za kvaliteto :D ,
Nemci vseeno niso tisti, ki bi lahko dali objektivno primerjavo ;)
Opel je le nemski.
 
touran
Novinec
 
Prispevkov: 406
Pridružen: So feb 21, 2004 8:29 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a touran Sr sep 28, 2005 10:42 am

sem ga gledal v frankfurtu.prste stran.kej tolk šlampastga pa še ne.lada desetka je v izdelavi mercedes za ta skret
 
Uporabniški avatar
mistervegas
Uporabnik
 
Prispevkov: 863
Pridružen: Sr sep 15, 2004 12:45 am
Kraj: Ptuj, okolica

Napisal/-a mistervegas Sr sep 28, 2005 11:16 am

sem zadnic videl crash test tega jeepa in je to nenormalno. avto ima tocno 10kg vec kot je minimujm v tej klassi.

pri prometni sfali polovica jeepa
 
Uporabniški avatar
alfaromeo155
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe apr 01, 2005 8:48 pm

Napisal/-a alfaromeo155 Če feb 23, 2006 7:11 pm

pa ker norc psti uvost taka sara !!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
love alfa
 
Uporabniški avatar
tuscani
Novinec
 
Prispevkov: 498
Pridružen: Če mar 03, 2005 8:58 pm
Kraj: Pivka

Napisal/-a tuscani Če feb 23, 2006 7:59 pm

Neo32 je napisal/-a:
diablo_ je napisal/-a:Tako je prav po eni strani, zahodni proizvajalci pretiravajo s cenami in vsi se silijo v cisto vse mozne cenovne razrede.
Vec tisoc ljudi v avtomobilski industriji na zahodu bo izgubilo sluzbo, ampak meni se zdi to vredna cena, da se vecini ne bo vec treba zakreditirat do vratu zaradi nakupa novega prevoznega sredstva :roll:


zakaj bi se pa zakreditiral? kups si avto po svojih moznostih, pa je, ne vidm tle nobenga velcga problema. Ce pa pac hoces novga pa da ga bos en cajta imu, pa tist kredit spet tak da ne bi zarad njega mogu zvet. Ce si pa ne mors novga prvoscit pa rabljenga.

Pa kako se ti to lahko zdi prav? Da bo v evropi tulk ljudi zgubilo sluzbe, zarad enga cheap ponaredka, k ni vredn pol pi*zde mrzle vode. mogoce se ne ves, da je avtomobilska industrija trdno povezana z drugim industrijami in ni recen da bojo izgubil sihte sam tisti k delajo strogo v tej industriji. Mislm butastga razmisljanja...

Sam se to se nam manga ja, da bojo kitajcki svojo saro se sm prpelal prodajat. Ker kar je od zej tm prslo vse skupej ni vredno nic oz. je kvaliteta izdelave na podnu

primer lohka dam za atv-je k jih en tip prepelov v slovenijo iz kitajske, no od tega sta dva ribnla, ta tretji jma pa polomljeno zadnjo os, stari so pa cca 1 mesec.

tolk o kvaliteti


Bravo neo čist prav si povedal,še vse kar sem kupu kitajskega razen cunj in copat je blo za en drek tako da tudi z avti ne more bit boljše.Njim itak vsi vse vozijo delat in jim dajo stroje in jim posredujejo znanje in samo delajo.
Tako se je lahko razvijat.
Drugi so se mogli sami postavit na noge.Kitajskega avta pa nikoli ne bi kupil,če ne zaradi drugega iz principa.Pa ne morjo kar vse kitajci delat in ves svet zjebat no.
Upam da bodo politiki in gospodarstveniki pravočasno spoznali da je treba kitajce ustavit zlepa ali zgrda,drugače se nam ne piše nič dobrega.
Customize your Korean http://www.TuscaniCustoms.com http://WWW.NEWTIBURON.COM
 
Evan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po nov 21, 2005 2:19 pm

Napisal/-a Evan Sr mar 29, 2006 1:27 pm

OK, jaz bi mel pa konkretno vprasanje glede Kitajskih đipov,

kateri pa so tisti đipi, ki so "kopija" 4 runnerja ? Pozabu ime...; spomnim se da so bili tudi neki rumeni :oops:; wind..nekaj???
 
BAZO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr okt 06, 2004 9:53 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a BAZO Sr mar 29, 2006 2:47 pm

Če bodo enkat naredl avto enako kvaliteten kot evropejski pa cenejši, ne vidm nič čudnga v tem, da bo folk kupovau avte z enako kvaliteto za tretjino nižjo ceno al pa tko... za zdej me je pa crash test prepriču, da to še ni to :)
Domnevam pa da lahko omajajo svetovni trg avtomobilizma, če jim bo uspelo, da bodo dobavljali na trg avte, ki so podobno kvalitetni, a občutno cenejši. Če bo tko je edin logično, da tak auto kupš, kvečjem če maš res keša, al pa če za isto stvar daš 2mio več, pa si pol vesel, ker evropejski delavci niso na cesti :twisted:
 
xaerox
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne maj 28, 2006 12:26 am
Kraj: ljubljana

Napisal/-a xaerox So jun 03, 2006 11:42 am

lepe mašince.... za te pare,,mau jihkwaliteta iz preteklosi j*** 8)
2.0ide
3.0 v6
3.5 v6
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov