Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
kordy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe dec 02, 2005 9:27 am

poraba wranglerja

Napisal/-a kordy Pe dec 02, 2005 9:32 am

pozdrav! a mogoce kateri ve oz. je ze imev izkušnje z wranglerjevo porabo? govorim za 4.0. različico! mam namen kupit pa me je mavo strah porabe!
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR Po dec 12, 2005 7:07 pm

Nevem točno sam pomoje nekje 15l/100km+ za umirjeno vožnjo. Računej da je tukej 6 požrešnih cilindorv. Drugače pa obišči nivaoffroadteam.com/forum za meritve iz prve roke.
 
Uporabniški avatar
playa
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne jun 16, 2002 3:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a playa Po dec 12, 2005 7:34 pm

jaz ti lahko povem da sem imel na 2.5 porabo 13-15l
Calibra
 
Uporabniški avatar
Žune
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: So jun 21, 2003 10:16 am
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a Žune Če jan 12, 2006 6:17 pm

Sori ker upadam takole v temo. Mene pa zanima za Cheerokija 2,5 bencinar in 2,1 TD kakšna je poraba? Pa mogoče še kakšne so kej znane hibe teh avtov. Gledam pa stare tam okol 91.

Lp! Žune
SlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR Če jan 12, 2006 7:10 pm

Najbolje da pogledaš na www.nivaoffroadteam.com/forum kjer je veliko že napisanega in je dosti off mačkov gor.
 
Uporabniški avatar
Žune
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: So jun 21, 2003 10:16 am
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a Žune Če jan 12, 2006 7:52 pm

Slayer hvala ti. Sem že cel OR forum prebral pa še mal iščem info. Saj Nivičke tudi gledam ampak bi šel (če me nebi kaj pičilo) bolj malokrat v blato in ostalo sr**je. :D Rabim pa prtljažnik in včasih se zapeljem v gozd, ampak nikoli v nek res zahteven teren (mogoče tudi, ker s svojo E30 ne morem :P . Pa avto mara bit dokaj poceni. Nimam pa nobenih preferenc do znamk. Gledam pa vse (Nive, Samurajčke, Vitare, Čirote,...) ;)

Lp! Žune
SlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide So jan 14, 2006 3:00 pm

Huhu...žune nabavlja terenca...hardcore :tomidelej:
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
Žune
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: So jun 21, 2003 10:16 am
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a Žune Če jan 19, 2006 12:55 pm

Slide je napisal/-a:Huhu...žune nabavlja terenca...hardcore :tomidelej:


Jah zdaj v bistvu malo raziskujem. Po pravici povedano mi je zelo žal prodati svojega zelenca, dveh avtov si pa žal ne morem privoščiti. Eh bomo videli kaj bo.

Lp! Žune
SlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe jan 20, 2006 7:14 am

Žune je napisal/-a:
Slide je napisal/-a:Huhu...žune nabavlja terenca...hardcore :tomidelej:


Jah zdaj v bistvu malo raziskujem. Po pravici povedano mi je zelo žal prodati svojega zelenca, dveh avtov si pa žal ne morem privoščiti. Eh bomo videli kaj bo.

Lp! Žune


Poraba 2.1TD je ista kot jo ima renault 2.1TD, ker je to renaultov motor. 2.5 je pa poraba od 11 do 12 litrov ob normalni vožnji - na terenu je mnogo višja(samo tam gre za užitke in ne gledaš na porabo) na relaciji pa mnogo nižja.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Niva13
Uporabnik
 
Prispevkov: 1246
Pridružen: Ne jul 04, 2004 4:52 pm
Kraj: planet Vulcan

Napisal/-a Niva13 Po jan 23, 2006 3:35 pm

Cherokee kot terenc....no ja :?

Niva kot edini avto pa je tudi mal za premislit, sploh, ce si bl navajen na kaj hitrejsega in udobnejsega. Niva se ti mora ornk vsest v srce, da jo imas kot edini avto :P
@w~ b#0n~
 
Uporabniški avatar
Žune
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: So jun 21, 2003 10:16 am
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a Žune Pe jan 27, 2006 11:08 pm

Ćiro je čisto v redu za po terenu vsaj tako pravi Marolt in še par fantov. Zakaj misliš tole o Nivi? Hrup, traktorska notranjost,.. kaj drugega? Resno me zanima. Zdaj sem že skoraj odločen, da bo padla ena lepa Nivička pa predelava na plin. :D Kam se pa kaj te avte vozi a servis pa kakšne so kaj cene najpogostejših okvar?

Lp! Žune

P.S: Vem, da smo v OT ampak če smo že začeli...
SlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus So jan 28, 2006 12:53 am

Iz bemflna na nivo bo kar huda kriza, pa tudi če je 30 let sta bemfl. Najbolš da se greš najprej peljat z obema pa se odločiš.

Ker če boš imel avto večinoma za po cesti, bi bil jeep pomojem boljša izbira (udobje ipd).
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR So jan 28, 2006 1:53 am

Niva je (če sm mal zloben) samo toliko za na asvalt da prideš iz terena domov. Ko jo slišim na cesti prav pogledam ker kamion gre. :P

Kupi starejši model Nive, naredi homologacijo da je letnik 80, dobi certifikat in jo registriraj kot stardobnika. :lol: pa boš lahko imel dva avta.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
NoFEAR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 680
Pridružen: Če nov 11, 2004 9:31 am

Napisal/-a NoFEAR So jan 28, 2006 7:45 am

Niva, dej nehi ze enkrat nehi s temi tvojimi nivami no... Jih tko hvalis, kot da so najboljsi avtomobili na svetu... Zakaj je pa pol ne vozis in ti je ljubsi Subaru??? Preprican sm da bi jst s svojim (zal) bivsim cherokeejem zlezu tja, kamor si ti niti ne bi mogla zamislit, upala pa tko al tko ne bi... :roll:

Zune, ti si pa tukaj in tukaj in preberi moje poste o cherokee-ju...

Pa ce je lih bla v naslovu teme omenjena poraba - 2.1TD je konstantno pil 10L, ne glede na stil voznje/letni cas...
Slika
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR So jan 28, 2006 1:31 pm

NoFEAR je napisal/-a:Niva, dej nehi ze enkrat nehi s temi tvojimi nivami no... Jih tko hvalis, kot da so najboljsi avtomobili na svetu... Zakaj je pa pol ne vozis in ti je ljubsi Subaru??? Preprican sm da bi jst s svojim (zal) bivsim cherokeejem zlezu tja, kamor si ti niti ne bi mogla zamislit, upala pa tko al tko ne bi... :roll:

Zune, ti si pa tukaj in tukaj in preberi moje poste o cherokee-ju...

Pa ce je lih bla v naslovu teme omenjena poraba - 2.1TD je konstantno pil 10L, ne glede na stil voznje/letni cas...


NoFEAR očitno govoriš na pamet. Če si pripravljen ti lahko z svojo nivo dokažem :twisted: da se pošteno motiš. Drugače pa ne govori nekej kar očitno nisi probal. Jst sm probal tko cheerokija kot nivo k jo mam zdaj. :D
 
Uporabniški avatar
NoFEAR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 680
Pridružen: Če nov 11, 2004 9:31 am

Napisal/-a NoFEAR So jan 28, 2006 1:51 pm

SlaYeR je napisal/-a:NoFEAR očitno govoriš na pamet. Če si pripravljen ti lahko z svojo nivo dokažem :twisted: da se pošteno motiš. Drugače pa ne govori nekej kar očitno nisi probal. Jst sm probal tko cheerokija kot nivo k jo mam zdaj. :D


Ammm... Narobe si zastopu tale post... Ni blo misljen kot izzivanje kogarkoli na dvoboj, ampak sm hotu Nivi13 povedat, da je Cherokee boljsi terenc kot si ona predstavlja in da niva(kot avto) ni vsemogocna...

Bi pa rade volje sprejel ponujeni izziv, ampak zal Cherokee-ja ze tri leta nimam vec...
Slika
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR So jan 28, 2006 2:03 pm

Tudi jst ne mislim neke dvoboje izzivat. Sem pa prpravljen pokazat terenske zmogljivosti lade. Lada je daleč od vsemogočnega avta, vendar pa je na terenu z pravim pilotom za volanom, daleč pred marsikaterim drugim terencem... Dokazano tudi na kakšni dirki za državno prvenstvo, v hitrostni kot hard diciplini. Sploh je pa v hitrostni bila lada mislim da 3 leta zapored prvak, lani tretja, letos druga... V hardu pa kot ex kopilot lahko tudi mirne duše povem, da je na določenih etapah šla odlično.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu So jan 28, 2006 3:36 pm

Žune je napisal/-a:Ćiro je čisto v redu za po terenu vsaj tako pravi Marolt in še par fantov. Zakaj misliš tole o Nivi? Hrup, traktorska notranjost,.. kaj drugega? Resno me zanima. Zdaj sem že skoraj odločen, da bo padla ena lepa Nivička pa predelava na plin. :D Kam se pa kaj te avte vozi a servis pa kakšne so kaj cene najpogostejših okvar?

Lp! Žune

P.S: Vem, da smo v OT ampak če smo že začeli...


Sej si omenu marolta - on pa res lahko vse poštima, tko da maš servis.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Žune
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: So jun 21, 2003 10:16 am
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a Žune So jan 28, 2006 7:23 pm

Uf havla za odgovore pa ne se kregat. :!: Nebivedu za Marolta vem, ker pridno berem NORT forum. ;) Samo ti si me najbrž narobe razumel, ker za servise in pogoste okvare sem spraševal za Nivo. Bom pa prebral tudi tiste linke od Ćirota. Niva nekako bolj ustreza mojem finančnem položaju, saj se mi zdi brezveze kupovat starega Cheerokeja, ker za ta denar dobiš zelo lepo ohranjeno Nivo z nižjimi stroški vzdrževanja, da o registraciji in porabi (plin!) ne govorimo. Se mi zdi nekako bolj racionalno.

Pa še enkrat hvala za vse odgovore in lp! Žune
SlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR So jan 28, 2006 7:37 pm

Servisi za nivo... Kaj pa vem. Sam jo doma šraufam/servisiram. Vedi samo da so deli praktično zastonj. Res je vse poceni.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov