Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Če jan 26, 2006 8:26 am

Jao; tough choice med temi tremi. Jaz sem fural X-trail nekaj časa; bom rekel tako kot osebni avto se vozi - ima pa definitivno najboljši 4x4 pogon med naštetimi; ne da se mi govoriti o tehniki ampak na testih je ta najvišje priplezal po blatu in zaprekah (seveda ne skalovju za kak profi offroad); ampak prenos moči in elektronika je bila pač najboljša. NOtranjost mi ni tako lepa kot pri drugih dveh; vendar bo na koncu tudi veliko vlogo igralo to kakšen "deal" boš dobil pri trgovcih za vse tri omenjene avtomobile.
Srečno pri izboru; saj ne bo lahek ;) -Pozanimaj se še malo o stroških vzdrževanja; zavarovanju in poprodajni vrednosti ko bo rabljen; lahko da bo najdražji med njimi izgubil najmanj na koncu.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
RAV4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To apr 19, 2005 4:44 pm

Napisal/-a RAV4 Sr feb 15, 2006 5:10 pm

Pozdrav

Že lep čas nisem obiskal tega foruma. Sedaj malo prebiram tole temo. Povem lahko, da sem v lanskem letu bil pred isto dilemo kaj kupiti. Prebral ogromno stvari, kontaktiral z mnogimi in na koncu prišel do zaključka, da je TOYOTA avto, ki sem si ga izbral.
Kupil sem RAV 4 in moram povedat, da sem do sedaj prezadovoljen. Vse je OK.
Se pa mora vsak sam odločiti kaj bo vozil oz. kaj bo kupil
Mislim pa, da je novi RAV4 zelo lepa avto.
Pa nam sporoči za kaj si se odločil.
LP
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Rav4, X-trail, Vitara - nasvet

Napisal/-a sasosa To feb 21, 2006 6:21 pm

Verjetno bo kdo rekel, da sem šel iz konja na osla, toda zaenkrat sem kar zadovoljen. Kupil sem Pando 1.2 4x4 climbing, jo stestiral po terenu in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Nakup je bil čisto slučajen, pa dober popust sem dobil. Čez čas pa je še vedno možna zamenjava za kaj večjega in boljšega.

Lp
Zadnjič spremenil sasosa, dne Ne jul 23, 2006 8:24 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1017
Pridružen: Ne dec 05, 2004 6:57 pm

Napisal/-a pilgrim To feb 21, 2006 7:05 pm

zakaj s konja na osla?
panda4x4, sicer stara kot svet, mojemu tastu služi enkratno.
je pa res bolj mičken avto, za papirje in laptop bo že še, za direktorja pa ...? :?
lp pilgrim
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Rav4, X-trail, Vitara - nasvet

Napisal/-a sasosa Ne jul 23, 2006 8:26 am

Pando sem prodal in si kupil novega Pathfinderja, avto je za moj okus vrhunski, zelo dobra vožnja po cesti, zmogljiv na terenu, zelo dober motor, sedaj bi rad dal gor kakšne valarje za šminko, pa ne vem kaj bi šlo največ gor. Direktor si je kupil novi Rav4 (mene pa avto ni prepričal za nakup).

Lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Rav4, X-trail, Vitara - nasvet

Napisal/-a nebivedu Ne jul 23, 2006 10:57 am

sasosa je napisal/-a:Pando sem prodal in si kupil novega Pathfinderja, avto je za moj okus vrhunski, zelo dobra vožnja po cesti, zmogljiv na terenu, zelo dober motor, sedaj bi rad dal gor kakšne valarje za šminko, pa ne vem kaj bi šlo največ gor. Direktor si je kupil novi Rav4 (mene pa avto ni prepričal za nakup).

Lp


Za gume pokliči marolt4x4 - ima ugodno BFGoodrich ALL terrain. Pomoje okol 65 do 75k sit na eno gumo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
kapucino
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To okt 17, 2006 9:03 pm

Re: Rav4, X-trail, Vitara - nasvet

Napisal/-a kapucino To okt 17, 2006 9:29 pm

Pozdravljeni!

tudi jaz razmišljam o nakupu manjšega SUVa.. Ne rabim terenskih zmogljivosti, mi pa pride prav:
- rahlo večji prtljažnik (od zdajšnega A3),
- suverena vožnja po snegu (kolikor dni je pač to aktualno),
- kak lažji teren predvem poleti dva meseca (dostop do bolj divje obale).

Kdo bo mogoče svetoval scienica 4x4, a mi renaulti zaradi kvalitete izdelave ne dišijo. Novi zanimivi crossover modeli pa večinoma prihajajo šele v drugi polovici 2007.

Zato resneje razmišljam o novem RAV4 ali novi Grand vitari (oba z dizel motorjem). Mi zna kdo povedati kakšni so glavni plusi enega in drugega modela. Sicer bo to nova zadeva zame ( dosedaj A3 1.8T) in bo izkušnja v vsakem primeru zanimiva.

LPK





sasosa je napisal/-a:Potrebujem nasvet za nakup novega terenca letnik 2006(v poštev pridejo le ti trije). Zanima me pet vratni diesel s klimo. Vsi, ki imate kaj izkušenj s katerim od njih ali ste celo lastnik, mi prosim svetujte: statistika okvar, sposobnosti po terenu, kvaliteta, cena, itd..

Lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To okt 17, 2006 9:49 pm

Midva imava 5 vratno vitaro, sicer 1994 letnik in bencinar, avto deluje brezhibno in lepo, problem je malo bolj divja obala, ker zaradi velike medosne razdalje hitro nasede, zato za take obale uporabljava daihatsu ferozo - mala medosna(zato tudi malo placa a za dva dovolj) in nobenih problemov na terenu.

Predlagam ti pa poceni a dober avto, nov stane od 3,2 miljona naprej, a je kvaliteta boljša od toyote(sicer od leta 1998 spada 100% pod toyoto, a so jim pustili ime).
Daihatsu terios z 1.3 ali 1.5 mašino, obe imata 95KM in stalni 4x4 pogon. Avto je dolg 4 metre(kot 5 vratna vitara) in ima porabo tovarniško 7,2 litra bencina. Od 400 prodanih v sloveniji na kako resno servisno popravilo ni prišel noben - to je podatek, ki je zelo vreden razmisleka. Največ servisov na tem avtu je bilo, ker v njem lomi plastična ročica za dvigovanje šipe - vendar danes so že vsi prešli na električne šipe, tako da teh problmeov ni več.
Je pa to avto, ki je za okoli 500.000 sit cenejši od jimny-ja in za okol 1,5 miljona od vitare, a če nimaš preveč vožnje po terenu odličen, ker se na cesti zelo dobro obnaša. Ni pa to avto s katerim bi vsakodnevno vozil offroad. Sicer to nista tudi ne toyota rav4 in ne vitara.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Mojster Miha
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1950
Pridružen: Ne jun 20, 2004 3:29 pm

Re: Rav4, X-trail, Vitara - nasvet

Napisal/-a Mojster Miha So okt 28, 2006 1:52 pm

kapucino je napisal/-a:Pozdravljeni!

tudi jaz razmišljam o nakupu manjšega SUVa.. Ne rabim terenskih zmogljivosti, mi pa pride prav:
- rahlo večji prtljažnik (od zdajšnega A3),
- suverena vožnja po snegu (kolikor dni je pač to aktualno),
- kak lažji teren predvem poleti dva meseca (dostop do bolj divje obale).

Kdo bo mogoče svetoval scienica 4x4, a mi renaulti zaradi kvalitete izdelave ne dišijo. Novi zanimivi crossover modeli pa večinoma prihajajo šele v drugi polovici 2007.

Zato resneje razmišljam o novem RAV4 ali novi Grand vitari (oba z dizel motorjem). Mi zna kdo povedati kakšni so glavni plusi enega in drugega modela. Sicer bo to nova zadeva zame ( dosedaj A3 1.8T) in bo izkušnja v vsakem primeru zanimiva.






sasosa je napisal/-a:Potrebujem nasvet za nakup novega terenca letnik 2006(v poštev pridejo le ti trije). Zanima me pet vratni diesel s klimo. Vsi, ki imate kaj izkušenj s katerim od njih ali ste celo lastnik, mi prosim svetujte: statistika okvar, sposobnosti po terenu, kvaliteta, cena, itd..

Lp


RAV 4 je odlična izbira - odvisno samo koliko si pripravljen odšteti. V ponudbi dizelskih agregatov imajo namreč dva - najbolj prepriča zmogljivejši, ki pa ga na žalost ponujajo smo v kombinaciji z najbogatejšim paketom opreme ( X ), velja pa skoraj 9 mio SIT ( 8,95 )
Zelo nerazumljiva tržna poteza TOYOTE - da ne ponudijo še ostale pakete opreme Executive, Limited, Active, kateri so na voljo s šibkejšim agregatom.
Mnogi pri ceni 9 mio SIT v salonih že ogledujejo malenkost dražji (200 tisočakov 3v oz 400 5v) LAND CRUISER s sicer osnovno vendar vso "nujno" potrebno opremo. Počutje za volanom, zmogljivosti .. oz na kratko "karaker" je nekaj povsem drugega

Glede na to, da si navedel, da ne rabiš terenskih zmogljivost, tisti " lažji teren " ni prezahteven, in ti je akutalna znamka "domača" - bi osebno razmišljal o Audi Allroad Quattro - za ceno dražjega RAV4 bi dobil že nekje leto dni starega - udobja in vozne dinamike je neprimerno več, za tisto malenkost terena pa bo vejetno dovolj zmogljiv

Sicer pa imaš v naštetem cenovnem okviru še kr nekaj dobrih konkurentov - poglej si, testiraj , pa se odloči in izberi kar je zate "naj"

LP
 
Uporabniški avatar
ddean1
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Pe jun 23, 2006 6:14 am

Napisal/-a ddean1 So nov 11, 2006 6:38 pm

Jaz sem rešil problem samo 136 km z čip tunningom. Vsekaor za 150 tisočakov dosti cenejša varjanta kot kupiti v osnovi X opremo.
lp
Bodi prijazen-vsakdo, ki ga srečaš, bije težak boj.
 
xc70 2.5t
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So nov 11, 2006 3:42 pm

Napisal/-a xc70 2.5t Ne nov 12, 2006 2:31 pm

pomoje je rav 4 tudi najbolša izbira , saj je tehnološko velik bolj dovršen kokr x-trail pa vitara, razn če pa rabiš dobre terenske potem je pa v ospredju malce vitara.

Drugače bi jaz na tvojem mestu pogledal raje za kakim malo rabljenim volvo cross countryom ki ima zelo dobre terenske zmogljivosti predvsem na snežni podlagi pa celo večjo odaljenost od tal (20cm) ma kot rav 4. Pelje se pa tako dobro po cesti, da marsikoga k peljem v nejm reče, da se tok dobr še ni pelu v nobenem avtu.

Izbira je pa tvoja!!!!
volvo cross country 2.5T AWD
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Ne nov 12, 2006 2:50 pm

Pri hiši imamo novega RAV 4, ki je odličen, kvalitetno narejen, MALO pije.. vglavnem super avto.

Imam pa tudi Nissan Patrola (l.01), kratkega, ki pa je zgodba zase spet.. Pa se tudi vozimo večina mestno vožnjo z njim.. je pa res da pa porabi cca. 12l/100km
 
Uporabniški avatar
alfaromeo155
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe apr 01, 2005 8:48 pm

Napisal/-a alfaromeo155 Pe feb 29, 2008 8:32 pm

zanimam se za nakup Renaulta scenica rx4 letnik 2001 1,9D ima 115000km pa me zanimajo posebnosti ter cene vzdrzevanja ker jih le ni tako veliko in so verjetno cene osnovnih delov in servisov visje .

vsaka info. je dobrodosla !?

lp
love alfa
 
xc70 2.5t
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So nov 11, 2006 3:42 pm

Napisal/-a xc70 2.5t To maj 13, 2008 11:03 am

mene zanima ce ima kdo iskusnje z toyoto rav4(kratka 3vratna) prve generacije faceliftan model to je od 98 leta naprej

kako se pelje po cesti kako je z vrždržljivostjo

skratka da sluzi za mesten avto, kako daljšo pot ter občasno za lažji teren( predvsem sneg in gorske poti)

Slika
volvo cross country 2.5T AWD
 
Boris B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: So maj 10, 2008 5:47 pm

Napisal/-a Boris B. To maj 13, 2008 5:52 pm

Če že kupuješ terenca,ti toplo priporočam SUZUKI GRAND VITARO, sam imam že tretjo generacijo vitare,pa ti povem da je univerzalen SUV,tako v mestu kot na hudem terenu,pride pa povsod,tudi ko drugi odpovejo.Narejen kot noben drugi,to ti povem iz prve roke,poraba pa je v primerjavi z drugimi zanemarljiva za to kar ti nudi.
 
Uporabniški avatar
michelin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: To avg 15, 2006 7:07 pm
Kraj: Kamnik

Re: Rav4, X-trail, Vitara - nasvet

Napisal/-a michelin To maj 13, 2008 6:30 pm

Nova TOYOTA RAV 4 je zares odlična izbira ,če imaš dovolj globok mošniček.Odlične vozne lastnosti,prostornost,zadovoljstvo za volanom in nizka poraba ,tako da nakup ni zgrešen. ;) seveda dizelček
Slika
Slika
Slika
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov