Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
testdriver
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Po sep 18, 2006 9:51 pm

Great Wall Motor (Kitajska)

Napisal/-a testdriver Po sep 18, 2006 10:02 pm

pozdrav..sam iz hrvaške...znam tudi nekaj slovenskom in sam velik zaljubljenik u automobile..pre svega sam zainteresiran za kineske aute...uskro nam se bliži sejem v parizu...pa evo i ovo je prilika da vas i ja kao netko tko je bio u kini i zaljubljenik u off road upoznam s ovim vozilima

opisat ću vam meni najdraža vozila...suv i pick up...great wall motor
pa evo tko je kratica GWM...jednom rječju največi kitajski proizvajalec lakih terenskih vozila..imaju gamu od 8 terenaca međutim u europi in sloveniji će se prodavati hover suv i pick up deer...kompanija se bavila joint venture poslovima za toyotu,otkupljuje proizvodnju od njih..i od isuzu-a te tako postaju največi u kini,protežu se na kakvih 1800000 m2, vlastita proizvodnja motora,šasija itd itd...uskoro će počet i automobile pravit,rade i kamione,buseve,vojna vozila itd
godišnja proizvodnja je oko 400000 vozil :shock: ,izvoz po svim večim zemljama rusija (najprodavanije pick up vozilo) južna amerika,bliski istok...prva EU zemlja je italija...a bili su prezentirani u na sajmu u celju ove godine od jedne slovenske firme,evo ukratko....pa krenimo redom...službeni site za sloveniju će uskoro biti otvoren...www.gwmeu.com

modeli...deer...( licenca toyota hilux iz 2001-otkupljen i njihov model razvijen iz join venture posla)
motor (zbog zakona o potrošnji goriva koji su na snazi u kini) benciski 2.2 bosch mpi...106 KM,nosi oznaku GW491ME (toyota 4y)
šta reći o motoru...10-12 litara troši,ide oko 160 km/h,nosivost oko 850 kg,tovarni prostor od 1,4m,1,6 metra,1,8 metra,testirao i vozio ja osobno,gume 215/75/15,postoji i 16"
oprema serijska...servo,klima,centralno,radio,parking senzorji itd,dodatna samo koža in električni prozori,za sada u ponudi su i dizel motori (isuzu 77 ks) međutim do kraja godine dolaze novi motori,u mnogim državama se prodaju na plin LPG
dizajn...ista toyota iz 2001,garancija 2 god ili 100000 km,3 god na boju,5 na hrđu i 1 na elektroniku,cena 13-18000 evrov.

evo par slika modela:

Slika

Slika

Slika

hover...samostalno razvijen model,duljine kakvih 4,62 m (veče od kie sorento),bazira se na isuzu axiom za ameriško tržište,dizajn je talijanski,motor lincenciran mitsubihsi 4g64 (pajero,galant,outlander) benzinski 130 km,potrošnja 10-12 litara,diezel motor intec 2.8 tdi...95 ks..do kraja godine dolazi i jači motor,max brzina oko 185 km/h...i veoma dobar ovjes,vrlo sposobno off road vozilo u suv klasi,gume dimenzija 235/65/17 goodyear ili michelin,serijska oprema,kompletna elektrika..klima,servo,air bag x2,radio s cdom,alu felge,vse,full model ima samo kožu i šiber..cena od 22000 do 28000 evrov.evo i par slika:

Slika

Slika

Slika

vozila imaju uredan crash test,za razilku od ostalih nekih proizvođača (landwind aka replika opel frontere)...položen front sudar po standardu euro ncap-a,4 zvezdice...in bočni sudar

Slika

Slika

ovo je za sad...vozila će bit predstavljena na sajmu u parizu za par dana,uz to će biti neki drugi proizvođači xinaki i landwind..međutim po kvaliteti,dizajnu i sigurnosti nemože da se mjere sa GWM-om,stavit ću slike i novog modela...
 
Uporabniški avatar
testdriver
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Po sep 18, 2006 9:51 pm

Napisal/-a testdriver Po sep 18, 2006 10:50 pm

tole pa je novi model za sejem v parizu...GWM wingle...evo uskoro kad odem tamo znat ću više i o njemu...za sad samo slike...

Slika

Slika

Slika

evo nadam se da sam vam uspješno predstavio ova vozila...a uskoro ću i neke njihove off road mogučnosti itd,ovo će biti novo na tržištu slovenije i zemalja bivše jugoslavije pa dobro je znati...lep pozdrav ;)
 
Uporabniški avatar
sandek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če jan 19, 2006 7:40 pm
Kraj: maribor-metropola

Napisal/-a sandek Po sep 18, 2006 11:05 pm

zgledajo zanimivo :-P
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith To sep 19, 2006 12:42 am

kaksne so pa kej okvirne cene za tole? drgac pa na uc se kr kvalitetno zgleda :)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 19, 2006 6:07 am

V sloveniji je podjetje Mamut(offroad predelave), ki ima sedaj sedež v sarajevu in se ukvarja z uvozom teh vozil na južne trge.

Razen Hoverja se v sloveniji nebi mogle noben drug model prodajat, ker nebi opravil a-testov, hover pa je že delan za evropsko tržišče in bomo pomoje kmalu vidl kakega na cesti z našimi tablcami.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
testdriver
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Po sep 18, 2006 9:51 pm

Napisal/-a testdriver To sep 19, 2006 7:25 am

Voith je napisal/-a:kaksne so pa kej okvirne cene za tole? drgac pa na uc se kr kvalitetno zgleda :)


cene so kar milijonske ;) u tolarima...ne bih znao precizno,imam okvine cijene kako se kreću po ovim tržištima..gore sam naveo u glavnom postu o vozilima
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar To sep 19, 2006 7:53 am

Onega prvega double cab pick up verzijo sem gledal v aprila v Celju na avtosalonu pa morem rečt da sem bil šokiran nad končnim izdelkom: spoji, zvari, prilagajanje delov, kvaliteta delov... ADIJO PAMET!!!
Kako nek uvoznik ki da kaj nase ponudi za tako ceno tak zanič robo! :?

Če bi bil kak milijon cenejši bi po moje bil uporaben kot služben avto za kake gradbince ker ga ni škoda da vržeš na keson 3 lopate iz 5m višine, posuješ s cementom ali pa prevažaš razbite ploščice. Notranjost nič boljša in ti ni škoda če vse kar si prej vrgel v keson, če ne gre drugače prevažaš tudi na armaturki...

Samo še enkrat NE ZA TAKO CENO!!! Za isti denar dobiš že Mazdo B ali pa kakega malo rabljenega L200 ali F150
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
testdriver
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Po sep 18, 2006 9:51 pm

Napisal/-a testdriver To sep 19, 2006 11:53 am

Templar je napisal/-a:Onega prvega double cab pick up verzijo sem gledal v aprila v Celju na avtosalonu pa morem rečt da sem bil šokiran nad končnim izdelkom: spoji, zvari, prilagajanje delov, kvaliteta delov... ADIJO PAMET!!!
Kako nek uvoznik ki da kaj nase ponudi za tako ceno tak zanič robo! :?

Če bi bil kak milijon cenejši bi po moje bil uporaben kot služben avto za kake gradbince ker ga ni škoda da vržeš na keson 3 lopate iz 5m višine, posuješ s cementom ali pa prevažaš razbite ploščice. Notranjost nič boljša in ti ni škoda če vse kar si prej vrgel v keson, če ne gre drugače prevažaš tudi na armaturki...

Samo še enkrat NE ZA TAKO CENO!!! Za isti denar dobiš že Mazdo B ali pa kakega malo rabljenega L200 ali F150


a kao da je mazda šta bolja? pogledaj novi GWM i novi mazdu? ok mazda je bar 5000 eura skuplja,garancija ima...s time da ovaj model koji je bio predstavljen je baziran još iz 2001..ali za rad i posao je ok...zato imaš ovaj novi model wingle,mislim kompanija ima i iso 9001...a stroji koji proizvode taj model DEER..još nose gore toyotine oznake..isntrument tabla je iz njemačke..a naš tesni model ima 70000 km i bome ide,i nemamo problema s njim,vozimo ga i na plin i puno jeftinije je nego li bilo koji diesel..koristimo u građevinske svrhe
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 19, 2006 12:41 pm

Meni je od vseh najbolj všeč GWM safe(toyota 4runner), samo se v sloveniji ne bo prodajal.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar To sep 19, 2006 1:22 pm

testdriver je napisal/-a:a kao da je mazda šta bolja? pogledaj novi GWM i novi mazdu? ok mazda je bar 5000 eura skuplja,garancija ima...s time da ovaj model koji je bio predstavljen je baziran još iz 2001..ali za rad i posao je ok...zato imaš ovaj novi model wingle,mislim kompanija ima i iso 9001...a stroji koji proizvode taj model DEER..još nose gore toyotine oznake..isntrument tabla je iz njemačke..a naš tesni model ima 70000 km i bome ide,i nemamo problema s njim,vozimo ga i na plin i puno jeftinije je nego li bilo koji diesel..koristimo u građevinske svrhe


Lej sem pravim DEER je avto za v steno metat. Samo še vedno je nabavna cena za kakih 5000EUR previsoka da bi to bil avto ki bi res bil za v steno metattudi po cenovni plati. Pa če na stroju ki ga dela piše BMW ko bojo na avtomobilu še vedno zvari in spoji kot na ruskih tankih iz 2.SV

Glede standarda iso9001 pa lahko rečem da toliko kitajskih podjetji kot si je pridobilo ta standard že malo dvomim o smiselnosti in kriterijih...

Kakorkoli DEER in model SAFE ki bazira na 4runnerju NISTA pridobila EU homologacije (I wonder why :roll: ) in ne bosta na prodaj v EU.

Model Hover pa za osnovno ceno 20.000EUR z prastarim SOHC mitsubishijevim motorjem po moje ne prepriča. Sploh ker v istem cenovnem razredu dobiš konkurenco z več opreme, boljšim renomejem, DALJŠO garancijo, novejšo tehnologijo, bolj dodelanim izgledom...

Sicer pa se vsak odloči kaj bo sam vozil.
Za konec tole. Če rečem kupil bom cheap-shit toaster grem v hofer kjer bo toaster stal 10EUR in pika. Ga bom po enem letu stran vrgu pa kupu novega.

Če pa stane v Hoferju ta toaster 20 EUR pa bom raje šel kupit toaster v Merkur, Baumax ali kamorkoli drugam kjer vem da imam manjše možnosti da za ta denar dobim krafl.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 19, 2006 1:30 pm

Tut jst bom nekoč kupil toyoto 4runner, pa tut če malo več plačam za 20 let staro. Rajš 20 let staro toyoto, kot novo kopijo toyote 4 runner narejeno na kitajskem.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
testdriver
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Po sep 18, 2006 9:51 pm

Napisal/-a testdriver To sep 19, 2006 3:21 pm

jasno ovo su samo mišljenja...nadam se da je možda netko o vas vozio ove aute,safe se meni više sviđa jer više volim te robusnije terence nego ove šminekre (kao hover),šta se tiče motora to sam napisao...zbog zakona potrošnje goriva svi voze na mitsubshi 4g64 motoru,možda jeste zastarjele malo tehnologije ali prvo...lakše za održavanje! pogotovo kod off road vožnje,a ne kad ti voda zajebe pola elektronike i onda platiš 3000 evra za servis (primjer mercedes ml),za jedan običan čip/senzor

netko je gore napisao da DEER nema homologaciju? da..zato za italiju ide nova pošiljka od 200 vozila DEER..i 500 hovera! :lol:

ne znam baš za cijenu ovo...dakle hover osnovi model 4x4 sa servom,klimom,abs,radio cd,ch changer,crna stakla,spojler,alu felge,maglenke itd itd itd..košta oko 23000 eura,ajde nađi mi auto tog ranga i s tom opremom-nemoguće! (kia soretno,rexton,santa fe,crv za nema ispod 28000 eura )...nemožeš hovera uspoređivat sa tucsonom,sportageom i tim ostalim malim terencima od 4,20...ko da poređuješ passat i fiat stilo!

ne znam,http://www.gwm.com.cn/eng/html/company/manufact.asp

evo vam link o prozvodnji,pa ovo nema ni renault u novom mestu,prvo ovo je pet puta veće...kapaciteti su oko 400000 vozila,koliko nema pola VW tvornica,vidite da su i svi strojevi njemački,američki,japanski itd...istina auti još nisu toliko napredni u nekim pogledima,ali opet tu ostaje i cijena,za 5000 eura jeftinije...recite šta god ali 5000 eura!!! i za europsko tržište je planiran ovaj model wingle...ali evo počeo je i deer,mislim deer je toyota hilux ista,maltene ista,sve je isto...to vam može potvrditi svaki toyotin tehničar..u što sam se i osobno uvjerio na zagreb auto showu kad sam bio,istiina da još oni nisu nikav imiđ,prestiž itd...ali zar je kia statusni auto? hyundai??? dajte molim vas...zna se šta su statusni auti (bmw,mercedes,audi)
bila je i usporedba modela kie sorento i hovera...modeli prvi kie od 2006 još imaju doboše i krute osovine..i voze se ko da voziš radni stroj,hover bar ima 4 diska što imaju i tek sad novi modeli sorenta,a i u vožnji je po meni 3 puta komforniji nego soretno,ili hyundai...ja sam vozio,ovo je moj dojam

a za sebe ču osobno naručiti jedan safe..i uvest ću ga pojedinačno...a taj model sam vozio i u kini kad sam radio tamo na jednom projektu,pa sam se tako i zainteresirao za ova vozila,auto je mene oduševio...i bio sam zadovoljan njima,pre svega sposobnostima po tim kineskim pustinjama i off road terenima
kad smo kod off roada...GWM ima i svoj off road team..koji je jedan on najjačih u kini
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar To sep 19, 2006 3:48 pm

testdriver je napisal/-a:jasno ovo su samo mišljenja...nadam se da je možda netko o vas vozio ove aute,safe se meni više sviđa jer više volim te robusnije terence nego ove šminekre (kao hover),šta se tiče motora to sam napisao...zbog zakona potrošnje goriva svi voze na mitsubshi 4g64 motoru,možda jeste zastarjele malo tehnologije ali prvo...lakše za održavanje! pogotovo kod off road vožnje,a ne kad ti voda zajebe pola elektronike i onda platiš 3000 evra za servis (primjer mercedes ml),za jedan običan čip/senzor

netko je gore napisao da DEER nema homologaciju? da..zato za italiju ide nova pošiljka od 200 vozila DEER..i 500 hovera! :lol:

ne znam baš za cijenu ovo...dakle hover osnovi model 4x4 sa servom,klimom,abs,radio cd,ch changer,crna stakla,spojler,alu felge,maglenke itd itd itd..košta oko 23000 eura,ajde nađi mi auto tog ranga i s tom opremom-nemoguće! (kia soretno,rexton,santa fe,crv za nema ispod 28000 eura )...nemožeš hovera uspoređivat sa tucsonom,sportageom i tim ostalim malim terencima od 4,20...ko da poređuješ passat i fiat stilo!

ne znam,http://www.gwm.com.cn/eng/html/company/manufact.asp

evo vam link o prozvodnji,pa ovo nema ni renault u novom mestu,prvo ovo je pet puta veće...kapaciteti su oko 400000 vozila,koliko nema pola VW tvornica,vidite da su i svi strojevi njemački,američki,japanski itd...istina auti još nisu toliko napredni u nekim pogledima,ali opet tu ostaje i cijena,za 5000 eura jeftinije...recite šta god ali 5000 eura!!! i za europsko tržište je planiran ovaj model wingle...ali evo počeo je i deer,mislim deer je toyota hilux ista,maltene ista,sve je isto...to vam može potvrditi svaki toyotin tehničar..u što sam se i osobno uvjerio na zagreb auto showu kad sam bio,istiina da još oni nisu nikav imiđ,prestiž itd...ali zar je kia statusni auto? hyundai??? dajte molim vas...zna se šta su statusni auti (bmw,mercedes,audi)
bila je i usporedba modela kie sorento i hovera...modeli prvi kie od 2006 još imaju doboše i krute osovine..i voze se ko da voziš radni stroj,hover bar ima 4 diska što imaju i tek sad novi modeli sorenta,a i u vožnji je po meni 3 puta komforniji nego soretno,ili hyundai...ja sam vozio,ovo je moj dojam

a za sebe ču osobno naručiti jedan safe..i uvest ću ga pojedinačno...a taj model sam vozio i u kini kad sam radio tamo na jednom projektu,pa sam se tako i zainteresirao za ova vozila,auto je mene oduševio...i bio sam zadovoljan njima,pre svega sposobnostima po tim kineskim pustinjama i off road terenima
kad smo kod off roada...GWM ima i svoj off road team..koji je jedan on najjačih u kini


-Jasno da niso Kia Hyundai itd statusni simboli. Statusni simbol tudi ni fiat kar se tega tiče. Samo še vedno bo imel korejec višji renome kot kitajc, tak kot ima BMW večjega kot VW.

Zdaj pa že malo mešamo jabolka in hruške.
-Primerjat Hoverja z Santa-fejem, Sorentom je kot bi premerjal Passata z BMW5. Razkorak v tehnologiji end-finish itd.

Isto, primerjat današnji aktualni toyotin Hilux z generacijo katere kopija je DEER je pa že čez vse meje...

-Podatek da DEER in SAFE ne bosta na prodaj v SLO ker nimata EU homologacije sem prebral na domači strani uvoznika.

Kar se tiče ofroad teamov. Lada offroad team je glavna v Rusiji. To da je GWMov glavni na kitajskem je oprosti kilav argument... :roll:
Na nekem specifičnem in omejenem geo/ekonomsko političnem območju bit najboljši če si domača znamka je približno tako kot da jaz trdim da sem najboljši v žretju pečenke, v našem bloku hkrati pa pozabim povedat da so vsi ostali vegetarianci.

Nočem se kregat samo pravim da kupovat 20 let staro tehniko pa magari za 4000EUR manj mi je malo hecno. Pol je že skor boljš kupit star original in ga porihtat pa bo stalo 10000EUR manj kot GWM

Če pa tebi paše pa navali, samo da si zadovoljen.
Zadnjič spremenil Templar, dne To sep 19, 2006 4:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 19, 2006 3:56 pm

GWM safe je kopija toyote 4runner. To toyoto proizvajajo od leta 1984 - od takrat se ni nič spremenila. In tudi GWM safe je isti avto, samo da ima še slabšo mašino. Toyota ima mašine 2.4 in 3.0 4 cilindrski vrstni bencinar in 4.2 V6 bencinar. Safe ima pa samo 2.2 pa še to mitsubishijevo podhranjeno mašino iz leta 1980.

V vsakem primeru raje toyota 4runner letnik 1984 z 4.2 V6 mašino, kot pa safe letnik 2006 z 2.2 mašino.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
testdriver
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Po sep 18, 2006 9:51 pm

Napisal/-a testdriver Sr sep 20, 2006 12:32 am

Isto, primerjat današnji aktualni toyotin Hilux z generacijo katere kopija je DEER je pa že čez vse meje...

Ova usporedba je nemoguća ali tražimo po cijeni...i nek mi neko kaže šta hoće...ali 90% ljudi kupuje auto prvo zbog cijene a onda tek se gleda na ostalo...

-Podatek da DEER in SAFE ne bosta na prodaj v SLO ker nimata EU homologacije sem prebral na domači strani uvoznika.

ovo nisam siguran...za safe sam siguran,za deer? ne znam...evo moja prva informacija,možda oni imaju plan s wingleom

Kar se tiče ofroad teamov. Lada offroad team je glavna v Rusiji. To da je GWMov glavni na kitajskem je oprosti kilav argument...
Na nekem specifičnem in omejenem geo/ekonomsko političnem območju bit najboljši če si domača znamka je približno tako kot da jaz trdim da sem najboljši v žretju pečenke, v našem bloku hkrati pa pozabim povedat da so vsi ostali vegetarianci.
Nočem se kregat samo pravim da kupovat 20 let staro tehniko pa magari za 4000EUR manj mi je malo hecno. Pol je že skor boljš kupit star original in ga porihtat pa bo stalo 10000EUR manj kot GWM

ja sam vozio te aute..mislim meni su u redu,i zato je ovo forum,da razmjenjimo mišljenja,i opet..svaka roba ima svojeg kupca..pa tako vjerujem da će imati i GWM,čak i ovaj motor od 106 ks ide u redu...sasvim ok,lijepo se pretiče,uz brdo treba ipak vozit na malo višem broju ali sve sam savladavao bez problema
 
Uporabniški avatar
testdriver
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Po sep 18, 2006 9:51 pm

Napisal/-a testdriver Sr sep 20, 2006 12:49 am

http://www.auto.ba/?a=clanak&id=92

evo jedan test iz bosne...ovo je bio model 2005,vidite u tovarnom prostoru ima spojen LPG...ovaj je najdulji...sa 1,8 tovarnim prostorom

malo i o gwm off roadu:
http://www.gwm.com.cn/compete/ http://www.gwm.com.cn/compete/collection1.asp
http://www.gwm.com.cn/compete/collection2.asp
http://www.gwm.com.cn/compete/collection3.asp
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov